Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 5. 2. 2019 07:40:43
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Začnu pejskem, který se nachází v dočasné péči přímo u mě - jmenuje se Mikeš. Je to krásný, rok až dva starý pejsek střední velikosti. Moc milé a přátelské povahy. Miluje lidi, opravdu strašně moc miluje lidi. Není dne, kdy by mě nevítal, když přicházím domů. Ze všeho nejvíce miluje přítomnost lidí. Navíc má neuvěřitelnou schopnost - stačí jeden jediný pohled a zaručeně vám zlepší den a zajistí vám úsměv na rtech. Nedá se to popsat, to musí člověk zažít. Nicméně vám zaručuji, že s Mikešem už nikdy nebudete smutní. Je to správný rošťák, je pro každou legraci. Zároveň je ale velice chytrý a učenlivý, kdy se za pár dní naučil většinu základních povelů. K ostatním pejskům i fenečkám je nekonfliktní, pouze s dominantními pejsky si moc nerozumí. Ostatní zvířátka jako kočky, koně, kozy a podobně vůbec neřeší. Bylo by mu dobře na dvorku se zahrádkou, kde by měl zateplenou boudu nebo přístup do domu. Určitě by se ale klidně (a možná velmi rád) nechal zhýčkat na psíka gaučového.
Odkaz na Mikešovo album a aktuální fotky a informace: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.607237696110466&type=1
Základní údaje:
Jméno: Mikeš
Věk: 1 - 2 roky
Velikost: střední (15 - 20 kg)
Povaha: miluje všechno a všechny
Snášenlivost s ostatními psy: ANO
Snášenlivost s ostatními zvířaty: ANO
Zdravotní stav: zdravý
Pejsek je kompletně naočkovaný, odčervený, čistý, po kompletní prohlídce veterinářem, načipovaný. Adopční poplatek 1500 Kč. Nachází se v Přerově (Olomoucký kraj). Více informací na tel. čísle 774 576 976 - Mayerová Kateřina.
Zdravím :)
Zakládám toto téma na pomoc pejskům v dočasných péčích, kteří čekají na svůj opravdový domov. Jedná se povětšinou o pejsky odebrané z nevhodných podmínek a různé psí bezdomovce, které si my, dobrovolníci, bereme do dočasných péčí k sobě domů. Pejsky necháme odčervit, naočkovat, očipovat a kompletně prohlédnou veterinářem. Samozřejmě pejsky učíme základním návykům, socializujeme a milujeme, aby jste si poté domů odnesli toho nejlepšího parťáka. Bohužel opuštěných pejsků je čím dál více a naše kapacity jsou omezené. Proto jsme se rozhodli pejsky šířit i touto cestou. Ať se pejsci co nejdříve dostanou k novým majitelům a my můžeme pomáhat zase dalším smutným dušičkám :)
Konkrétně zde budu přidávat pejsky, které má pod křídly spolek PES NEJVĚRNĚJŠÍ PŘÍTEL (http://www.pesnejvernejsipritel.cz/ či FB Pes nejvěrnější přítel z.s.). Budeme rádi za každou pomoc, sdílení či adopci. Děkujeme.
Gretus
napsal(a):
Ďakujem, tiež som mala na mysli iba predné nôžky.
Nechcem ju veľmi vystresovať. Ako som videla na doklade, dostala aj sedatíva :)
Pred rokom a pol mala robené na predné, a boli v poriadku.
A koľko snímok vlastne vychádza na jednu nôžku?
Rentgeny pro koně určitě nejsou žádný extra stres. Většinou je jim to fuk. Sedace se dává z důvodu, že je potřeba, aby zvíře bylo vždy na okamžik storpocentně nehybné, což se u některých nedaří a pořád s sebou melou. Určitě bych vybírala veterináře s kvalitním přístrojem a raději si připlatila. Ono totiž hodně záleží kdo a čím rentgenuje. Na nekvalitních snímcích málé změny neuvidíte, což pak jsou vyhozené peníze... cenu za snímek řekne každý veterinář, každopádně míň než 500 kč za snímek to nebude.
Gretus
napsal(a):
Ahojte
Pred pár dňami som si kúpila QH kobylku.
Dneska jej budú robiť RTG snímky.
Kobylka je mladá, má 7 rokov. Žiadne viditeľné problémy.
Bude zatiaľ využívaná rekreačne. Žiadna extra záťaž.
S RTG som sa zatiaľ nestretla.
Koľko snímok by som jej mala dať urobiť? Na jednu nohu. A načo sa mám hlavne zamerať?
Stačilo by napr. predné nohy?
Boli jej robené pred rokom a pol, iba na predné, a boli v poriadku.
Ďakujem
Jestli jste u rentgenování před rokem nebyla, tak já bych udělala RTG hlavně zadků :) Ono se taky mohly udělat s nějakým nálezem, tak bych se nedivila, kdyby Vám při prodeji dali pouze ty čisté, přední a řekli, že zadky se nefotili. Já dělala RTG mlaďochovi na podzim. V neděli mu budou 4 roky, nebyly to RTG spojené s koupí, mladého mám už od hříběte... Rentgenovaly se všechny nohy, bylo to celkem tuším 12 snímků.
taiza222
napsal(a):
Nedá mi to nereagovat. Těšení se je emoce spojená s očekáváním, tedy logickou konstrukcí, které je schopen člověk, ale ne kůň. Základem jevu, který popisujete je habituace, tedy zvyknutí si. Když budu koně v určitou dobu zavírat do boxů, kde jim dám krmení, tak budou stepovat u vchodu a čekat až je zavřeme. Pokud je zavírat nebudeme, čekat tam nebudou.
K otázce zadavatele. Koně mám v režimu 24/7 venku, je mezi nima i plňas. Venku je mám proto, protože je to pro ně zdravější (zdravé jedince). Suchý nastlaný box je suchý asi tak první hodinu než se do něj kůň vymočí a pak zbytek noci stojí v moči potažmo ve čpavku, který celou noc musí dýchat. Je možné, že někteří koně budou pobyt v boxu vnímat jako pohodlí, ale to můj tloustnoucí bratr válející se u televize taky pociťuje pohodlí, ale zdravé to pro něho není ani trochu.
Myslím si, že to nemůsí být zase až tolik pravda, že koně nejsou schopni očekávání. Opět budu demonstrovat na svém koni.
Jak již jsem psala výše, v prosinci byl převezen do nového ustájení. Kůň šel na režim 24/7 na který byl zvyklý i do té doby. V této stáji se koně, kteří dostávají příkrm, zavádí 1 - 2x denně do boxů, kde si sní svou dávku jádra a odvedou se zpět na pastvinu. Můj kůň dostává jádra minimum, proto byl krmen 1x denně - ráno. Vždy byl na pastvině chycen, odveden do boxu pouze za účelem snězení jádra a za pár minut opět vypuštěn ven do stáda. V tomhle stavu si stájnice s úsměvem stěžovaly (přátelsky jsme se tomu smály), že ten osel rezavej nikdy nepříjde a musí pro něj chodit přes bláto (koně mají samozřejmě velký prostor, kde i v tomto počasí je tráva, plus zpevněný povrch u krmiště, ale část pastviny je rozšlapaná). Takže kůň byl pravidelně dva měsíce ráno odváděn do boxu pouze za účelem krmení a neměl potřebu stát nachystaný u vchodu. Zatímco po tom, co se začal večer zavírat do boxu, již dle slov stájnic po pár dnech vždy večer čeká nachystaný a těší se domů. Samozřejmě mu byla krmná dávka rozdělena na dva díly, ať nezávidí ostatním koním, ale když se zaváděl pouze na krmení, tak se netěšil. Čeká tam na něj ještě seno, které ale mají na pastvině nonstop k dispozici (a ano, dostane se k němu kdykoli i nejslabší jedinec). Takže pro mě jediná věc, která dělá ten rozdíl v tom jestli čeká na zavření do boxu nebo ne je opravdu ten box se slámou a pohodlí, které mu nabízí...
Je to kůň od koně... myslím, že režim 24/7 by s odpovídající péčí a zázemím měl zvládnout každý zdravý kůň v dobré kondici. Otázka pouze je jak bude spokojený...
Můj předchozí kůň (hucul) byl do svých 3,5 let zvyklý na režim téměř 24/7 na štontu. Koupila jsem ho a první cca půl rok chodil na noc do boxu (kupovali jsme na začátku podzimu) a na jaře přešel na režim 24/7 ve kterém už zůstal na furt. Byl takto maximálně spokojený a když musel být zavřený v boxe, tak byl nervozní a trpěl. Venku byl vyrovnaný a spokojený.
Můj druhý kůň (mladý ČT) byl téměř celý život v režimu 24/7. V půli prosince jsem ho dovezla z pastvin blíže domů (bude čtyřletý, tak ať můžeme začít obsedat), ale zůstal stále v režimu 24/7. Šel do cca 20ti hlavého stáda, koně mají dva velké přístřešky, stromy a dlouhá krmiště, že se vždy i ten nejslabší jedinec nažere. Bohužel krmiště není pod střechou - takže koně buď žerou, nebo jsou schovaní. Minulý pátek byl mladý přistižen, jak žere seno, ale je celý durch, klepe se a má vyhrbená záda. Okamžitě byl stáhnut na box, usušen a v boxe už zůstal. Brzy ráno je pouštět do stáda k pastevním koním, kde má případně k dispozici opět přístřešek a nonstop seno, a večer ho čeká slámou nastlaný box a večerní dávka sena doma v boxe. Kůň vypadá mnohem spokojenější, každé ráno je od slámy, tak je vidět, že ležel a večer se prý dle stájnic domů do boxu vždy těší a čeká u vchodu. Takže je to opravdu hodně individuální. Myslím, že by to venku zvládnul, ale proč ho nedat do boxu, když je takto spokojenější? Myslím, že pokud by měli seno pod přístřeškem, nebo se aspoň stádo schovalo, tak bude v pohodě, ale stádo stálo u sena a on sám se schovat nešel. Osel :D Přitom v režimu 24/7 vyadal také spokojeně - viz foto.
avelanc
napsal(a):
Mně se u té od farmanu nelíbí beránek. Přijde mi na léto moc teplý..
A ještě mám dotaz k té crusaderce, jak to má s velikostmi? Standardně kobyla má cob, ale tady je cobka rozdělená do dvou velikostí. Hlavu nemá velkou, spíše menší, ale zase aby ji nebyla úplně malá...?
Na velikost cob by měla pasovat velikost horse :) Pokud nemáte uplně pidi hlavu a ohlávku stáhlou na nejmenší :).
Crusaderka má opravdu propracovaný střih a zatím jsem nenašla levnější, stejně kvalitní variantu. Ono na fotce to často vypadá podobně, ale jak to člověk vzme do ruk, tak cítí rozdíl... Ta z odkazu se mi nelíbí - myslím, že jsou tam velice jemné uši a síťovina působí měkce - tzn zafouká a maska se prohne dovnitř a bude dráždit řasy a kun bude slzit. U muchaře jsme fungovali v režimu, že jsme někdy v březnu/dubnu zabalili do deky a masky a v říjnu/listopadu vybalili. Kůň byl v režimu 24/7, masku i deky nosil nonstop (sundávalo se pouze na ježdění) a nikdy neměl problém. Respektive v crusaderce ne. Levnější masky (když pominu jejich obrovskou spotřebu - nevydržely zdaleka to, co crusader) mi ho občas odřely, zapařily nebo se právě promáčkly na oko a konus pak slzel. Kůň měl na pastvině stromy a různé nerovnosti a nikdy neměl s maskou problém. Natož aby do něčeho boural. Masku si nechával nasazovat velice ochotně, snížil a nastavil hlavu... Vzhledem k tomu, jaká to byla citlivka si myslím, že kdyby ho maska obtěžovala, tak se ji určitě brání :).
Holky prosím když se tu už řeší ty zvony... poradíte nějaký dobrý typ zvonu, které koupit? Já je nikdy nepoužívala, tak se v tom vůbec nevyznám, ale mam mladocha s kterým se začíná pracovat a při skákání ve volnosti si privodil zaslap. Skákal teprve podruhé v živote a nad malym oxirkem zacvicil a skákal zase minimálne 150cm a nějak nevychytal dopad a prislapnul se zadní nohou. Myslím, že už si bude dávat bacha, ale přeci jen bych pro jistotu ráda nějaké na skákani pořídila. Koukala jsem bud na uplne obyčejné gumové na suchac za 200 nebo anatomicke kožené kentaur. Ktere doporučíte a kterým se vyhnout? Vím, že nějaké zvony se prý silene pretaci...
Ahoj holky, tak po čase zase otvírám diskuzi :)
Jak se mají bráškové/sestřičky? Dle fotek koukám a všichni tady na fotkách jsou krásní a souměrní koně. Moc se mi líbí :)
My s Daroušem máme za sebou nedávnou kastraci převoz z pastvin už do stáje blíže k domovu a pomaličku začínáme obsedat a pracovat. Je to vážně neuvěřitelný kůň. Hodný, ochotný a milující lidi. Nedávno za mnou přicválal z pastvin, když mě viděl. Občas si zkusí prosadit své, ale nechá se rychle a klidně usměrnit. Pravda naložit do vozíku byl trochu problém, ale na tom se zapracuje :). Manipulovat s ním mohou i děti (přitom se Darouš blíží výškou ke 180 cm). Obsedání probíhá v maximální pohodě a Drak vůbec nic neřeší. Venku v terénu (zatím chodíme pouze na ruce, pěšky) je jistý, nelekavý. Tak snad mu to vydrží. Zkoušeli jsme i skákat ve volnosti a mladej projevil svůj skokový talent (viz foto od naší super fotografky - oxer má 115 cm, červené stojany 160 cm).
vattunka
napsal(a):
Dobrý den, máte klisničku nebo hřebečka? a jak je staré?můžete se přijet k nám podívat do Dlouhomilova, máme pastevko pro obě skupiny, samozřejmě zvlášť, celodenní dohled, dostatek krmiva...možná sem i někdo napíše, kdo u nás hříbka má, nebo měl...vattunka@centrum.cz.
Tak já napíšu... a ráda :)
V Dlouhomilově jsem měla na odchov hřebečka. Z počátku jsem byla trochu rozpačita a měla jsem špatný pocit, že mladého nebudu mit denne na očích (od nás do Dlouhomilova jsem to mela téměř 100km). Nicméně jsem brzy zjistila, že koník tam má nejlepší péči (chovali se mi k němu jako by byl jejich vlastní) a suprové stádo a lépe jsem vybrat nemohla. Před pár měsíci jsem si dovezla domů téměř 4 leteho, vymazleneho, vyrovnaného a ochotného koně.
Navíc ustajovatele jsou zkušeni chovatele ochotni vzdy poradit. Ve stáji se také nachází výborný kovář/kopytař... A taky jsou strašně hodní a člověk v nich získá nové přátele.
Proti ustájení jsem neměla žádnou výtku. Nebo vlastně jo, jednu jedinou... Že jsou ode mne tak daleko a ja si tim pádem musela koně přestěhovat blíže, abych s nim mohla začít pravidelne pracovat :). A koníka bych si tam dala určitě znovu, lepší ustájení není.
Danka777
napsal(a):
Ahojte ja mam taku mensiu otazku.. ☺Kupila som mladu trojrocnu kobylku zacala som ju obsedlavat ale je dost chuducka kedze od malicka vyrastala na pastvine. Moja otazka znie cim ju mam krmit aby nabrala? Dakujem ☺.
Nechte jí ještě čas, je to ještě mimino ;). Ten rok udělá fakt strašně moc. Já měla mladyho taky na pastvinách (kupovala jsem ho jako 7 měsíční hříbě) a měla jsem šílené nutkání taky ve 3 letech začít obsedat (neměla jsem žádného jiného koně pod zadek a rok jsem nesedela na koni, tak už mi to strašně chybělo). A jsem strašně ráda, že jsem to vydržela, nesedla a začali jsme až teď. Kůň je nyní ctyrletek (respektive 4 bude mít 6.3), sedělo se na něm tak 3x. Vždycky jen na minutku a dolů. A vidím na tom koni obrovský rozdíl mezi tím, jak vypadal na 3 letech a jak vypadá teď. A to je to ten typ, kterej ve dvou letech vypadal jako triletek, obrovské a mohutné zvíře. Celý život loupla záď, záda jako stůl, nasvaleny kohoutek a celkově byl kůň v dobré fyzické kondici. Před 4 rokem jsem si ho dovezla z pastvin a začali jsme s obsedací přípravou a opravdu se to vyplatilo. Kůň je ochotný, má rád lidi, není zpruzeny prací a je taky už fyzicky a i psychicky pripravenejsi na práci. Za sebe se přimlouvám počkat ;).
taiza222
napsal(a):
No troufám si tvrdit, že kvalitu potřebuje každý kůň.
Troufám si tvrdit, že dnes to bohužel moc lidí neřeší. Vždyť na koni jezdí přeci jen do lesa. A ještě se pak vzájemně placaji po rameni, že ten jejich kůň má takové zvláštně vlněná kopyta (asi nějaká vzácnost, protože v Pardubicích na dostizich to u žádného koně neviděli, takže s koněm ideálně rychle do chovu) načež druhej zase říká, že mu ten jeho hnedej kůň začal měnit barvu a simlovati pod sedlem... Bohužel dnes, kdy se dá kůň koupit za cenu papírového psa se majitelé koní rozrustaji bez toho, aniž by si roky odchodili někde v jezdaku a právě nemají potřebné znalosti. Znám experty, kteří si tu podkovu pribiji i sami :(.
Donadola
napsal(a):
Děkuji za reference, ale je to od Olomouce dost daleko. Nevíte nekdo jak strouhá a kove pan Absolon? Jinak zkusím pana Vincenta.
Filip Vincenc jezdí k Olomouci pravidelně a pokud nepotřebujete něco akutně, tak se to snaží spojit i s dalšími lidmi a cesta tak vyjde na pakatel ;). Vůbec bych se toho nebála. Zrovna teď někdy se k nám k Olomouci chystá, tak zkuste zavolat, třeba má ještě volné místečko ;).
Helios
napsal(a):
Moc děkuji za Vaše postřehy a zkušenosti. Moc mi to pomohlo. Dívala jsem se i na masku Crusader a možná půjdu spíše do ní. Jen mám trochu strach, abych nezvolila špatnou velikost. Je jich opravdu hodně. Mám ČT uzdečky i ohlávky nosí FULL. Nevím, zda zvolit velikost Kůň (horse) - sedí většině teplokrevníků nebo Teplokrevník - teplokrevníci s větší hlavou, uzdečka 3-4, drobnější chlaďásci.
Řeším stejný problém :-D Masky pro hucula jsem vždycky brala horse (měl hlavu větší cob, menší full). Uzdecky měl taky full, ale na nejmenších dirkach. Teď jsem dovezla z pastvin ČT a řeším, kterou velikost jemu. Zkoušela jsem horse a ta by jako i šla, ale větší by klidně snesl. Tak zkusíme tu warmblood a uvidíme ;-). Ale on je skoro 180 cm kolos ;-).
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Strávila jsem hodinu a půl čtením postřehů majitelů Crusaderek a jdu do ní. Ještě jednou díky. Objednám radši hned.
Určitě to bude správná volba ;-). Mám ji léty prověřenou ;-). Začala jsem ji kupovat, když u nás byla ještě horko těžko k dostání, objednavala jsem ji tuším i z UK. Prostě skalní fanoušek :-D. Tak ať slouží ;-).
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Moc Vám děkuju za tip! Vypadají dobře. Ještě se mi líbí http://www.equiworld.cz/potreby-pro-kone/maska-pro-kone-lemieux-comfort-shield-half/. Teď jen která má více prostoru u očí.
Není vůbec zač. Já už ty crusaderky doporučila více lidem a kdo vyzkoušel, už u nich zůstal. Z equiworldu jsem teď objednavala jiné věci a právě jsem taky koukala na ty jejich masky. Vypadá velmi podobně, ale odrazuje mne ten beránek. Nemám to ráda, zbytečně se pod tím koně potí a mohou se odřít. Já zůstávám teda u Crusaderek. Místo na oči mají dostatečné a navíc opravdu brání průchodu UV - ověřeno, když měl kůň problémy s očima, tak po nasazení masky bylo obrovské zlepšení (samozřejmě problém řešil vet, maska pouze pomohla při léčbě).
Holky u těch vyztužených masek okolo očí (viz třeba ta maska equiline) pozor na promacknuti té výztuže. Někde jsem četla, že při intenzivním drbání se výztuž zdeformovala a promackla jakoby dovnitř a drazdila oko. Hodně se mi líbila, chtěla jsem ji taky, ale po tomhle zůstanu u ověřených crusaderek.