
baku
Informace o uživateli:
Veterinární klinika. Chov: korely,rozely,žako,patagonské,ara,kakadů růžový.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 2. 3. 2015 08:31:00
Naposledy přihlášen: 13. 1. 2022 22:16:32
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
genex
napsal(a):
Dobrý večer,
nezlobte se, ale informace z Vás lezou jak z „chlupatý deky“.
Vaše reakce:
„Díky, ale co mám jinou šedokřídlou a co jsem mněl i jiné, tak nikdy neměly hnědý nádech v křídlech.“
- z této informace se dalo usuzovat, že šedokřídlé chováte a poznáte je ….
„Ok, evidenci mám vedenou, napíšu barvy rodičů a sourozenců.“
- evidence ve skupinovém odchovu Vám moc k určení genotypu neposlouží, pořád jen hádáte možného otce…, již jste připustil možné tři….
„Asi za dvacet let co chovám fialové andulky se mi taková neobjevila, vždy jen normální šedokřídlé.“
- skutečnost, že by dotyčná samička byla i skořicová Vás sice napadlo, asi oteč štěpí na skořici….
„Rodiče této andulky jsou - 0,1 fialová (fotku jste nepřiložil) – tímto označením je obecně myšleno plnobarvý tmavomodrý 1f fialový jedinec. Kde by se potom vzalo fialové ŠEDOKŘÍDLÉ potomstvo? Musela by na šedokřídlé štěpit, což neuvádíte…
- 1,0 bílý s fialovým nádechem - přikládám foto (nejspíše DF fialový perlový – tím je vysvětleno mnohé – asi nemáte šedokřídlé, ale SF perly ….. z nichž jedna je ještě skořicová
sourozenci jsou – fialoví – tady to zase nesedí, pokud by byl otec DF perla, dá 100% perlového odchovu…,.
- fialoví perloví - viz foto.“
Máte v tom hokej a navíc fotky s bleskem, nebo Vaše osvícené sluníčkem jsou na prd. Pokaždé to má jiný odstín..
„Jaká je prosím mutace této samičky, je to perlová nebo už duhová?“ ANO JE TO PERLOVÁ
Pod obchodním názvem „duhová“ je myšlena nejlépe kombinace opalínové kresby, modré mutace žlutohlavé s tmavým faktorem a případně V faktorem, šedokřídlá.
„A tato je taky ještě perlová?“ Pokud je jejím otcem uvedená DF perla, pak to musí být SF Perla.
Omlouvám se za moji poněkud příkrou odpověď, ale po 20ti letém chovu bych očekával více znalostí a poskytnutí vyčerpávajících informací při dotazování. Ale chápu, učíme se stále.. Na fotkách je zapotřebí vidět celého ptáka a doplnit detaily – oko, ozobí kostřec letky, ocas….. Jinak můžete dostat spoustu nesmyslů – viz tento absolutně mimo mísu…:
„Hnědý náznak u šedokřídlích se objevuje vždy, když se páruje v modré řadě po přidání řady zelené opět mizí. Jinak u šedokřídlích skořicová kresba neexistuje.“
Doufám, že i ostatním čtenářům tyto připomínky budou přínosem ……….
Šedokřídlá skořicová? Již jste někdy viděl?Taky bych rád viděl. Poučujete krásně :).
pterodactyll
napsal(a):
Tohle bych andulkám nedával, je to na blechy pro psy a kočky.
Ale prosím vás raději se zdržte rad, pokud o tom nic nevíte, protože kdyby jste totiž věděl, tak víte, že je Arpalit NEO určený pro ptactvo. A to že neseženete S76 na veterině je vcelku logické, ale seženete jak bylo už víše napsáno, ale chce to asi jiný přístup, oslovovat chovatele osobně, většina chovatelů kanárů, guld by vám určitě vyhověla.Dnešní cena 100ml/ 1050kč takže o přemrštěné ceně nelze hovořit.
Misikov
napsal(a):
Dobrý den,
hledala jsem zde v diskuzích jestli má někdo podobný problém s andulkou jako já. Nic jsem zatím nenašla proto jsem se rozhodla napsat.
Mám doma rok a pár měsíců starou andulku samec. Vytrhává si peří, na bříšku i zádech měl jen to bílé prachové také mu chyběli i letky a ocásek. Pořád lítal.
Koupila jsem vitamíny přímo určené na peří. Za pár dní peří dorostlo a byl modrý. uběhlo dalších pár dni a dnes když jsem se šla na něj podívat. Tak má opět jen to prachové peří.
Vůbec mě nenapadá proč si to tak vytrhává. Vitamíny ještě dostává...
Určitě se nenudí má o rok mladší kamarádku ta vypadá naprosto v pořádku.
Prosím o vysvětlení a děkuji za odpovědi.
Jednoduchá odpověd, prošel si virovém onemocněním! A toto jsou důsledky jeho jakoby zdárným vyléčením.
geldek
napsal(a):
Http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8719226.
To je sice hezké, ale stále jste nám tady neodpověděla na mojí otázku! Takže pouze vyrtuální chovatelka ? co nemá co říct.
geldek
napsal(a):
Mohl byste mi vysvětlit, co tím chcete říci? Konkrétně? Že se papouščí imunitní systém nedokáže vypořádat s virózou? PROČ? A kde máte ten důkaz?
Tak za prvé se nejedná jak píšete o virozu ! Vysvětlovat vám rozdíl v imun. systému ptactva a savců je asi bezpředmětné. Jinak můj důkaz pramení z praxe,1200 případů, co více by jste chtěla? A opět se vás ptát kolik případů ( ověřených testem) vám prošlo rukama je také zbytečné. Jinak se také připojuji k ukončení této diskuze. A co se týče vás a vašich názorů- klidně si tancujte šamanské tance kolem budek, pokud sama věříte v zázračné vyléčení, bez následků.
geldek
napsal(a):
Jde o to, kdo opisuje zažité nesmysly. Jestli jste zastáncem teorie, že virózu nejen papoušek nepřekoná, pak vysvětlete, proč andulky a jiné, na ptačí polyomaviry citlivé ptáky (nejen různí menší papoušci) nevyhynuli? Vždyť podle takové "teorie" by se musel virus jen a jen šířit geometrickou řadou a buď by již všichni jedinci bili nakaženi nebo mrtví. Lidé se z viróz mohou vyléčit, ptáci ne? Co myslíte, jak se vyvinul imunitní systém! Ptáci jsou tu na zemi podstaně déle než všichni primáti, k nimž patříme. A různé kmene polyomavirů (nejen ptačích) jsou tu také od naší nepaměti.
Nicméně chápu, že polyomaviróza v chovu je problém, jenže když ty ptáci byli ve společné voliéře s andulkami, zbavíme se rizika, když je utratíme?
Co se týče chovu, to se musí každý rozhodnout sám, mně se již nechce dohadovat se. Samozřejmě že v starších diskuzích uvádím studie, na kterých jsem se nepodílela, takže ano, opisuji. Ale ne bez rozmyslu - ty výsledky jsou přece zcela logické, I to, že po překonání virózy zůstává dlouhodobá imunita, možná doživotní. Vždyť my to máme také a na tom je založen princip očkování. Proč tento mechanizmus upíráme vývojově starším tvorům?
Zdravá dospělá andulka polyomavirózu překoná bez příznaků a ani u toho mého skokana jsem nezaregistrovala, že by trpěl, měl poškozené vnitřní orgány, což by se muselo projevit na konzumaci potravy, růstu a trusu. Proč by někdo, kdo nemá jiné papoušky, nemohl ten půlrok zkusit dát šanci skokanovi?
Je vidět, že absolutně nevíte nic o ptačím metabolizmu jinak by jste, nemohla srovnávat lidský (pomalí) a ptačím.. Natož o šíření a přenosu viru.Nevím jak Vy, ale mám za sebou jen za posledních 7.let ( z důvodu zmapování virového onemocnění ) více jak 1200 pitev! nakažených jedinců. Takže nechápu že jste nezaregistrovala ? Kolik vyšetření jste dělala?
Silvii
napsal(a):
Dobrý den,
děkuji za reakci. Pokud mám vedle ve voliérách korely a rozely, mám počítat s tím, že i tito papoušci onemocněli? Budou mít vůbec nějaké příznaky? Na internetu se mi objevují po zadání tohoto tématu především andulky, které jsou nejspíš nejnáchylnější na projevy této nemoci.
Ono to není tím, že jsou nejnáchylnější, ale chovatelé právě andulek se k tomuto problému staví tak jak někteří píší a radí -vir odejde?. Tady nejde o projev kdy se to na určitém druhu projeví, ale o přenosu! Toto je opravdu na delší povídání, ale určitě na testech které vyloučí nebo potvrdí virus,.Jediné co se dá doporučit je opravdu specialista na ptactvo oni jsou v čr dnes asi 4. ale popište jim problém, třeba formou e-mailu. To je totiž jediná a správná cesta- internetové rady ještě nic nevyléčili ! zvláště v době opisování nesmyslů, atd.
geldek
napsal(a):
Odpověď na Vaše dotazy by byla velmi dlouhá. Navíc v mnohém kontroverzní a již po několikráte by se na Ifauně roztočil kolotoč déletrvajících sporů na toto téma. Proto zkusím postupně na některé dotazy, snad se nějak dopracujeme v těch diskuzích k nějakému "rozumnému" východisku.
1/ dokrmení skokani - podle mne naděje na vyléčení bez následků je dost velká, sama jsem kdysi byla v podobné situaci, jen pár dnů jsem dokrmovala asi 30denní mládě, které při prvních pokusech o létání se změnilo v skokana. Koupila jsem ho někdy v polovině nebo koncem září a o Vánocích stejného roku již krásně létal, byl velice, velice krotký, protože člověka vnímal i jako kamaráda, který mu pomůže dostat se tam, kam by se jinak nedostal, Tak vždy s radostí přiběhl k ruce, k noze... Nemohla jsem si ho nechat, ještě před koupí jsem nějakou andulku slíbila vychovat pro děti našich známých k Vánocům a utratit jsem ho neměla srdce. Novým majitelům paradoxně asi za tři čtvrtě roka uletěl. Ale také proto, že byl tak krotký, že s ním někdy vycházeli ven. Žijí ve městě, tam se andulka, která z ramene odletí, rychle ztratí. Mezi pro ni stejnými domy, které zvenčí ani nezná, se ani nemůže zorientovat - a tak se nevrátí i kdyby chtěla.
Noví majitelé skokanů od Vás je přes léto mohou brát sebou ven, nemusí se bát, že jim uletí a nemusí jim přistřihávat křídla. Andulám přímé sluníčko (ne polední žár) prospěje. Virus není pro člověka nebezpečný. Andulka ho musí porazit pomocí vlastního imunitního systému, na virózu nejsou léky. Krotká andulka si u lidí zajistí pestrou stravu sama - vše ochutnává. V létě bude dost zelené potravy, případně ovoce, pak obilí v mléčné zralosti, jílek, který andule milují, není potřebné kupovat žádné drahé a neúčinné preparáty slibující zázraky různého druhu.
Potřebují společnost péči a čas na zotavení.
2/Váš krotký koreláček - jestli byl v přímém kontaktu s oběma dokrmovanými andulkami, pak s největší pravděpodobností nějaký ten virus "chytil". O něho samotného se bát nemusíte, zdraví dospělí zvládají polyomavirózu, jejich imunitní systém je již vyzrálý a evolucí na kontakt s virem cvičen. Jen mláďata jsou v ohrožení, Nějakou dobu ale přenašečem APV (avian polyomavirus) být může a s dost velkou pravděpodobností i bude.
3/ Váš chov - to je ta nesložitější otázka. Chápu to dobře, že andulky (více párů) hnízdí ve společné voliéře, kde je i ten "inkriminovaný" pár, jemuž jste vzali z hnízda dvě mláďata na dokrmování a dvě tam zůstala u rodičů? Tato další mláďata již vyletěla, normálně létají a mají v pořádku opeření křídel? Ostatní páry sedí, nebo mají také již mláďata - jsou některá již z budky ven a jsou v pořádku? APV není primární příčinou úhynu té samičky u koupeného páru. Buď uhynula na něco zcela jiného, nebo se k polyomaviróze ještě něco připojilo. Není dobré dělat automatické závěry. Samečkovi jste pořídili novou samičku - je z Vašeho chovu, nebo koupena? Jestli druhá možnost je správná, může být zdrojem nákazy ona.
V posledním půlroku jste kupovali nějaké nové andulky, korely nebo agapornisy, jež by mohli být opomíjeným zdrojem APV?
(pokračování později, padají mi víčka ).
Sice krásně napsané, ale je tady také druhá stránka věci o které se již nezminujete a to je, že majitel takovéto andulky (pokud je virem opravdu napadena -potvrzeno testem! ) by neměl navštěvovat jakýkoliv jiný chov, kde se odchovává,... jelikož může vir přenést i na svém oblečení apod. Ale co je asi největší problém o kterém se nikdo nezminuje je poškození vnitřních orgánů ! takového jedince, který si tímto onemocněním, jakoby úspěšně projde. PROČ? Protože to není na první pohled vidět, ale věřte tomu, že už nikdy zdráv nebude.Kdyby se k tomuto problému, každý choval tak jak je to hlavně pro postiženého jedince nejlepší, a nehráli si na ochránce a zastánce, nevymýšleli něco co nefunguje a raději nechali udělat test, nemusela nastat situace jako je v dnešní době.
atobajus
napsal(a):
Ano, zkusil jsem to osobně.
Kamarád tak dokrmoval už dříve aratingy a vše probíhalo hladce, mláďata musel odebírat hned po vylíhnutí protože samice nekrmila, jenom tu pauzu 12 hodin neměl v noci ale během dne než se dostal domů z práce.
Po přečtení toho článku jsem zkusil u mladých pyrur postupovat podle tabulek paní Weinzettl a mláďata byla v pohodě (v noci klid, žádné žadonění o krmení a klidně spala) a krásně přibírala na váze a vyrostla v krásné kusy.
Na fotce je jedno z letos odchovaných a není to žádný prcek, po třech dnech u nového majitele už poletuje volně po zahradě a pomáhá při vyřezávání soch
Tak to Vám blahopřeji.
atobajus
napsal(a):
Doporučím Novou Exotu červenec-srpen 2015 kde odbornice na ruční odchov, Márcia Weinzettl z Brazílie, na straně 5 popisuje jak dokrmuje a jsou tam i tabulky jak často a kolik. U všech mláďat už od 1. dne je noční pauza 12 hodin, první krmení je v 7 ráno a poslední v 19 večer.
Odchovala během osmi let 600 aratingů žlutých,50 arů hyacintových,450 jiných druhů ar,150 amazonků a 600 amazoňanů.
Tomu jako chovatel snad nemužete věřit? Nebo jste to osobně zkusil ?
Zuzana B.
napsal(a):
Ďakujem pán Y za konečne pozitívnu odpoveď a oceňujem, že ste nabrali odvahu oponovať v tejto téme, ja už sa aj bojím položiť otázku, pretože viem, aké budú odpovede
Dobrý den, nevím kolik toho má pan Y dokrmeno, ale vy jste nechtěla a nechcete poradit!, ale podle mě jen slyšet, že děláte a uděláte správně, proto se vám dají názory, které vás od toho odrazují neadekvátní, ale ti lidé ví o čem mluví. Samozřejmě se vám to dokrmit může povést i za těchto podmínek, ale věřte tomu, že radost s takto dokrmeného jedince nebudete mít radost :(. Nějak nevěřím, že jste si vše načetla, proč potom otázka jak dlouho mi vydrží 500g ? Dále mě nějak asi uniklo jak chcete dokrmovat? sondou,..atd. jak chcete v této přepravce udržet vlhkost na určité mezi? co udělá vlhkost at nedostatečná, nebo malá případně hodně měnící se máte jiste načtené.Jak budete u topného kabelu regulovat a snižovat teplotu po 0,5 tupnů deně? Jeniné čeho dosáhnete bude srážlivost vlhkosti a andulka bude stále ve vlhku, pokud nebudete mít ventilátor. A takto by se dalo pokračovat,...
Shopshop
napsal(a):
Nejhorsi na tom je ze vzdy tupost cloveka odnese to nebohe zvire...! Bohuzel si myslim ze vam nechce andulky ochocovat proto na to jdete tou nejhorsi cestou! Nebudu v tomto tematu ztracet cas... Pekny den Di-Giusto ml.
P.S. Vase andulka si ponese cely zivot psychickou ujmu, ktera se drive ci pozdeji projevi na jejim zdravi (mysleno nespravny odstav, problemy s operenim kvuli nezajistene vlhkosti apod, jelikoz si nedate rict, mate to nebohe zvire BOHUZEL na svedomi.
Plně souhlasím. Víte o čem mluvíte, jen jsem čekal kdo se ozve ohledně vlhkosti,...ale zadavateli asi nic nerozmluvíte.
Tantal
napsal(a):
Mám problém s andulkou. Stráca rovnováhu, neudrží sa na bidle a hlavičku má stále vytočenú do hora. Keď sa jej dotknem začne škriekať čo predtým nerobila. Dá sa jej nejako pomôcť? Sú sviatky a tak je veterina zatvorená... Vopred Ďakujem.
Tak jako první jsou tam roztoči, ale podle chování ? odvápnění ! typický příklad -padání z bydla stráta koordinace,...
Shopshop
napsal(a):
Váženi chovatelé, s cílem průzkumu trhu Vás žádám o zodpovězeni pár otázek.1) myslíte si, že byste byli ochotní nakupovat v eshopu s chovatelskými potřebami se zaměřením na exotické ptactvo? 2) jste spokojeni s cenovou politikou již existujících eshopu? 3) myslíte že při dnešním stavu nabídek by měl nový eshop šanci se uchytit?
Mnohokrát děkuji za veškeré věcné odpovědi.
1.ano,2.neřeším,3.ano. Záleží jak se k tmu postavíte, ale třeba mě vadí, že neexistuje jediný e-shop, kde bych mohl nakoupit vaječnou směs :( od všech výrobců za jedno poštovné. Dále si myslím co se týče dopravy je dnes Nutnost uloženky! Jinak dobrý podnikatelský záměr, ale opravdu na exoty se vším, od každého výrobce! potom nevidím problém, proč by nafungoval, a jako doplněk psi, kočky atd. Ale věřím tomu, že i specialně na papoušky by fungoval, jen si pohrát s dopravou.Osobně velice rád nakoupím vše na jednom místě za jedno poštovné.
simacek123
napsal(a):
Kdo si neda rici ze spolecne chovy ruznych druhu nedopadaji dobře at skousi nadále.Clovek když napise ze nejde tak je povazovan za hlupaka.
Ono to jde, ale musí se k tomuto uspůsobit prostředí škoda, že zadavatel neuvedl rozměr voliery, neuvedl jak je přidálal zda postupně, najednou a podobné a velice důležité věci. Sám jsem měl svého času také společnou volieru záměrně říkám volieru, protože pro někoho je voliera o rozměru 2 na 2metry. Já měl díky volnému prostoru volieru k tomuto okrasnému učelu o základně 6 na 5metrů při výšce 3metry, všude udělané zákoutí, rákos a podobně.