
baku
Informace o uživateli:
Veterinární klinika. Chov: korely,rozely,žako,patagonské,ara,kakadů růžový.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 2. 3. 2015 08:31:00
Naposledy přihlášen: 13. 1. 2022 22:16:32
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
boza
napsal(a):
Dobrý den prosím o radu tak jsem letos zkusil chov andulek křížením výstavních+normálních a zadařilo se mám 4páry samce výstavni samičky normal vylétlo mi zatím 10ks jsou z budky měsíc krásně velký opeřeny ale ne lítají od samého začátku říkal sem si že to je tím že jsou pěkně narostli ale dnes na burze jsem se dozvěděl že by to mohlo byt francouzské pelicháni.Tak jsem hledal na internetu jestli by to mohla být pravda a na devadesát procent to je francouzské pelicháni, jde mi o to jestli musím zlikvidovat celí chov andulek mám 4 voliéry vedle sebe +zálety v první voliéře výše popsané+ pár papoušek nádherný, druhé voliéře pár papoušek královský+pár andulky lutino odchov 4ks bez problému létaji, třetí voliéra pár papoušek nádherný+papoušek patagonský, čtvrtá voliéra papoušek královský+pár andulek v každé voliéře na zemi křepelky činské.Jeto přenosné i na ty velké papoušky poradí někdo co mám udělat jestli je nutné zlikvidovat všechny andulky +mladé v budkách bohužel pokud to bude nutné tak to udělám abych zachránil ty velký.A jakým způsobem desinfikovat nebo pokračovat četl sem vše co bylo v kontaktu spálit to bych musel spálit celí zálet který je dělaný z palubek starý 2 roky a to si myslím je nesmysl zálet je 2.5x2.2x1.2 dxvxš každá voliéra, výlet 5x2.5x1.2 dxvxš.Děkuji za solidní odpovědi.
Dobrý den doporučuji položit dotaz MVDr Vaidlové, která Vám ochotně a ráda podá veškeré info o vhodném postupu.- E-mail: veterinamada@qmail.com.
Moudivláček
napsal(a):
Přípravky na vápenku jste poradil velmi dobře. Olejem jsme léčili vápenku před 40. lety, kdy jiné přípravky nebyly, mimo DDT velice účinné, jehož škodlivost v potravních řetězcích byla odhalena později. S Vaším názorem, že je roztoč může být v celém těle nemáte pravdu. Zákožky napadají určité části pokožky, ale nevyskytují se po celém těle ptáků. U savců např koček kun a pod. může být tzv. prašivinou skutečně napadený skoro celý povrch těla.
Dobrý den, tím, že je v celém těle jsem měl na mysli, že je roztočem napadena měká tkán.
marketag
napsal(a):
Ráda bych se podívala, jak vypadá andulka australská straka dvoufaktorová. Dočetla jsem se, že je velmi světlá, zbarvením podobná recesivní strace, ale nevím, zda ozobí u samců zůstává světlé nebo zmodrá. Mám mládě po dvou australských dominantních rodičích, tedy může být jak dominantní dvoufaktorová, tak recesivní, pokud oba tento faktor nesli a nevím, jak to lze rozlišit. Můžete mi, prosím, někdo poradit, případně vložit fotku?
Dobrý den, mohu se zeptat, jak ze dvouch ADS, by vznikli recesivní straky? které jsou geneticky uplně jinde? Děkuji za objasnění.
medvidek789
napsal(a):
Dobrý den, prosím nemá někdo kontakt na paní Horákovou co prodává mřížky do bednové klece ? Děkuji
studna
napsal(a):
Potřebovala bych poradit, co by to mohlo být na zobáku mníška. Je chován jako mazlík. Děkuji.
Dobry den,
rozhodne se jedna o nemoc zobaku. Muze se jednat o infekcni (bakterialni, virova, parazitarni), Doporučuji návštěvu, nebo konzultaci se specialistou na exoty. Například na veterinamada@gmail.com.
sunflowersman
napsal(a):
Dobrý den. Problém pacičkování jsem řešil přímo s paní Horkou. Novou verzi stránek tvořilo více lidí a musejí se také dohodnout mezi sebou, co mělo či nemělo smysl. Paní Horká slíbila, že se pacičkováním určitě budou zabývat. Vše má svůj čas. Osobně za sebe jsem navrhl, že by mělo být na diskuzi pouze pozitivní hodnocení. Je to jednoduché, pokud odpověď má při tomto stylu nula paciček, asi s ní moc lidí nesouhlasí, pokud má hodně, asi je dobrá. Na co záporné packy, vždyť je v drtivé většině používají psychopaté, kteří nemají normálně moc prakticky v ničem a chtějí pouze anonymně uškodit. Celkové skóre plusových bodů by pak mohlo opravdově vypovídat o kvalitách diskutujících, jelikož jak sami vidíte, zelených pacek je po skromnu a udělují se opravdu při uznání velmi dobré odpovědi druhým diskutujícím. Záporné body nesvědčí absolutně o ničem.
M. Štěpán.
Tak můj názor na packy- zbytečnost, když narazím na téma co mě zajímá, přečtu si ho a pokud s nějakým nazorem nesouhlasím, a chci, tak to napíšu. A at si každý vezme z rad co chce. Jinak podle mě je to celé anonymní! né jenom pacičky, vždyt se vlastně nic nezměnilo, jen sloučilo do jedné a stále anonymní! Nebo, co mě brání vystupovat pod jménem třeba JAN NOVÁK? vždyt anonymně se tu i radí.Váš návrh je jistě lepší než dosavadní, ale stejně není objektivní! když na absolutně špatnou a neodbornou odpověd Vám, někdo dá zelenou packu - začátečník v chovu by to mohl vzít za bernou minci a začít se tím řídit a až poté zjistit, že to je úplná hloupost. Takže za mě ZRUŠIT PACKY a at si každý udělá z rad, názorů, atd. svůj názor.
Filip2142
napsal(a):
Důlek tam opravdu je, nebojte budka je z obchodu. A ano s těmi pilinami jsem to podcenil to přiznávám, samička hnízdila dlouho a dlouho se ji nedařilo a i když jsem piliny dodal vycházela je, souhlasím s Vámi, máte pravdu .
Pro andulku důlek ve středu 1cm hloubka, jinak co se týče hoblin (ne pilin) do takto udělaného důlku 2cm.vrstvu, samička si to tam udělá sama. Při 5cm vrstvě by strácel důlek veškerý smysl, nehledě k tomu, že většina andulek stejně vše vyhází a při této výšce vrstvy se při správné vlhkosti mládě snadno stratí, zahrabe,...Můj názor po 15.leté zkušenosti.
vaša
napsal(a):
Zdravím,
příště bych asi dal víc hoblin jako podestýlku. Pak vznikne přirozený měkký důlek a riziko by se mělo snižovat. Na Vaší fotce je vidět tvrdé deskové dno, které rozjetým nožkám podle mého názoru napomáhá. Ať se daří.
Také se mě nezdá, že by bylo vše splněno, alespon podle fotky tam důlek nevidím, ale možná se pletu.
Filip2142
napsal(a):
Zdravím, děkuji všem za radu/y menšímu z nich jsem provizorně nasadil kus molitanu a je v klidu, ale tomu většímu, který je na fotce se to pořád sundává (vší silou se ho chce zbavit), takže nemá nic a nemyslím si, že když bude starší bude to lepší :/. Ještě nějaká rada? Děkuji.
Co s tím ted vám, už asi nemá cenu radit, ale roznožka není způsobena nedostatkem vápníku (až na vzácné vyjímky), ale je to mechanické poškození a v některých případech i genetické. Takže spíše předcházet- vhodný důlek v budce, neodstranovat prázdné vajíčka ! do doby než mládata povyrostou, aby měli ochranu.
simacek123
napsal(a):
Delate si legraci, prectete a vyskousejte.s76je plnohodnotny a i davkovani zdravému jedinci nemá neg.vliv. Jinak benzoan solny koupite za nejakych 150kc.
Dobrý den, mohu se zeptat co jse vám zdá humorné na tom, že Opakované! odčervování, bez nálezu je zcela nevhodné a u některých druhů ptactva i nebezpečné? Za svojí praxi jsem již viděl a né jednou vyčerpané ptáci v žalostném stavu, jen díky stálému odčervování. Co se týče S76 je to určitě jedno z nej. léčiv, ale i u něho se doporučuje, jak jistě víte preventivní použití 2.do roka. Jak sám píšete zdravému jedinci neublíží, ale-vyhublí papoušek s vystouplou hrudní kostí jak popisuje zadavatel ? To není popis zdravého ptáka, že? Mě docela zaráží, že zadavatel dostane od NĚJAKÉHO veterináře něco a jak sám píše, ani neví co a dá to papouškům? a vlastně ani neví s čím bojuje, zda s roztočema,...