čada

Moje příspěvky

9.11.2015 17:30

Fenu jsem chválila při tahání taky slovně, jakmile zabrala, tak prostě: výborně, heja heja a to je dobře go, a podobně. Jakmile běží že je šňůra napjatá, tak můžete chválit. Nejdřív častěji, pak míň. Pak jsem ji ještě učila stůj, to je dost podstatný povel. No a doprava a doleva, to jsou musherské povely které se používají ale v angličtině, mě se pletly, tak jsem volala doprava a levá. Naučila se to a víc toho není potřeba. Doporučila bych nějakou knížku o psích spřeženích, tam to bývá dobře napsané a nebo na foru: www.mushing.cz se optat lidí, co mají tažné psy. Spíš než chválení za tahání mi přišlo důležité aby pes pochopil, že nesmí nečekaně zastavovat a ani vybočovat.

8.11.2015 18:58

Já brala antištěk jako hovorový název smajlík Myslim, že je jedno, jestli to je na obojku, v ptačí budce nebo tak jak na tom odkazu, každopádně funguje to stejně - vydá to ten pro psa nepříjemný zvuk, což zamezí štěkání. Teda funguje to? Mě pes štěká jen tu dobu, co jsem venku s fenou. Jsem na rizikovém, takže bohužel nějakou dobu je nemůžu brát společně ven, jsou to velcí psi a tak pes prostě chvíli řve. Sousedi jsou tolerantní, je to ve dne a jen omezený čas, ale mě to vadí a tak bych to zkusila, s tím antištěkem. Ale kupovat ho, aniž by mi pár lidí potvrdilo, že to funguje, to nechci. Takže budu ráda za všechny zkušenosti.

8.11.2015 17:35

Pes může štěkat z hodně důvodů. Mě pes řve, když vezmu fenu ven a ho nechám doma. Přitom ví, že po ní jde ven on. Takže antištěk bych nezavrhovala, i když spíš bych volila ten se zvukem, co by mě fakt zajímalo, jaké s tím má kdo zkušenosti. Pes zaštěká, antištěk by měl vydat nějaký nepříjemný zvuk a psovi by to mělo zamezit ve štěkání. Dávat mu impulzy mi přijde už moc drsný.

8.11.2015 17:31

No na některých zkouškách jsou překážky, které můžou vašeho pejska limitovat. Jinak co se týká poslušnosti, i se starším psem můžete sbírat zkušenosti. Já bych asi zkusila stopařinu, to je taková práce i na důchod smajlík Navíc na něm se naučíte jak psa učit stopovat a pak až si za nějaký rok pořídíte štěně, vyvarujete se zbytečných chyb začátečníka.

8.11.2015 14:22

med12 napsal(a):
Taky se musím podělit mám úplně první miminka.S chovem teprve začínám
Jinak jsem nechala 6.11 krýt Kaliforňačku a vše proběhlo na 1 tak se uvidí.

No máte tam na fotkách nádherné zrzečky. Já jsem připustila ještě koncem října 2 samice (činčilu a kříženku) a teď samici moravskou modrou. Tak zatím nevím, jak to dopadne, ale skoky proběhly, tak doufám, že budou mláďátka. Jinak mám jednu novou samici NOS, ale s tou počkám až na jaro a pak jsem si nechala novou mladou samici taky prvničku na jaro.

7.11.2015 20:15

Měla jsem fenu huskyho, dožila se skoro 15 let, taky mám spoustu známých, co ho mají. Takže si troufám trochu poradit. Husky v bytě bych nedoporučovala, hlavně v létě chuchvalce chlupů a to ne trocha, i když ho budete vyčesávat, tak jsou to hromady. Plus je to prostě pes venkovní, který je v zimě schopný spat venku na zemi zapadaný sněhem, i když má krásnou boudičku.
Jsou to lovci, všechno co se hýbe, je s ním v nebezpečí - kačeny, slepice, kočky, ježci,...
Soužití s ostatními psy - většinou v pohodě, ale vyjímky se najdou. Je sice smečkový, ale jako jediný pes v domácnosti netrpí, stačí, když s ním chodíte na cvičák, případně ven s kamarády co mají taky psy. Jinak 9 hodin o samotě vydrží, u štěněte mu musíte samozřejmě zajistit častější krmení, ale všichni majitelé psů chodí do práce a pes se vašemu dennímu režimu přizpůsobí. (Jinak štěňata potřebují větší péči a čas ať jde o jakékoliv plemeno, nejen u huskouna). To je teď moderní přežitek, že pes musí být neustále s vámi. Většinu času co jste v práci nebo ve škole jednoduše prospí. Když ho ráno a večer vyběháte, bude v pohodě. Mě tahala fena i na kole, hlavně musíte běhat po měkkých površích, aby jste mu neodrovnali klouby. Přivolání téměř žádné, pes je to nezávislý. Co se týká ohaře, což tu někteří doporučovali, tak mám teď dva - jsou mnohem náročnější než husky. Potřebují totiž zaměstnat hlavu, nejen unavit, jinak vymýšlí kraviny. A to ti moji jsou hodní a vycvičení. Ale je spousta takových, co když jde páníček do práce mu mezitím zdemolují byt a štěkají na celé kolo. Takže z mého pohledu - husky jen venkovní, plus hodně pohybu - jsou to zlatíčka. Pokud chcete ohaře - to není pes jen na sport, musí pracovat, cvičit, jinak je to neřízená střela. Rozhodnout si to musíte sama. Ale rozhodně bych to řešila vyloženě s lidmi, co konkrétní plemena mají anebo měli, protože mají určité zkušenosti. Taky nemůžu třeba radit pořiďte si ovčáka, protože jsem ho v životě neměla

7.11.2015 18:59

Clayton napsal(a):
Nemám nic proti psům na zahradě, naopak, choulostivění psů mi strašně vadí, ale podmínkou je pes s podsadou.Hladkosrsté ohaře bych ven určitě nedala.
Malina samozřejmě má srst přizpůsobenou k pobytu venku a doma si ji snad ani nedovedu představit.Pokud Váš druhý pes snáší ostatní a malinu budete mít od štěněte, nevím, proč by se neměli snášet.

Mám fenu ohaře venku skoro devět let a psa pět, strejda měl fenu kopova venku 14 let a psi to snáší dobře. Mají zateplené boudy (i střechu a podlahu), v zimě jim dávám do boudy seno nebo slámu a jsou v pohodě. Nevidím důvod, proč by nemohli být venku.

6.11.2015 20:25

Ježíš, já mám venku výmaračku a auvergňáka, oba jsou to hladkosrstí ohaři. A zvládají to v pohodě. Poslední dobou se moc psi rozmazlují a podle mě se tím v dlouhodobém výhledu snižuje jejich odolnost.

6.11.2015 20:22

Takový problém v tom, odnaučit psa skákat na člověka, zase nevidim. Pokud chcete pozitivně, tak prostě povel ne, za který ho nemůžete pochválit nahradím jiným povelem. Třeba to sedni. K psovi se naklonim, bez nějakých emocí (protože těch má v ten moment on v sobě víc než dost) ho prostě pochválím, pohladím a případně dám ten pamlsek. Když nechce sedět, má třeba tendenci se zvedat, tak povel důrazně zopakuju a můžu mu do sedu pomoct. Mám psa co je strašně psychicky vzrušivý a tohle se naučil a prostě sedne, nechá si dat náhubek, obojek a připnout vodítko a ještě mi dá na závěr packou nazdar. To vše za bouřlivého štěkání feny, která už je nachystaná na venčení. Stačí prostě být důsledný.
Jinak to jde naučit i jinou formou, to jsem musela použít u novofunladna, co jsem cvičila, protože toho jsem do sedu prostě nedostala, tak když na mě skočil, zmačkla jsem mu tlapy a on se to během pár dní odnaučil.
Kdo to nechce psa učit, může si prostě dát na oblečení starý tepláky a větrovku a pak se prostě převléct.

3.11.2015 17:59

Tak nechávám samici u samce jen chvíli, víceméně 2 skoky - úspěšnost poznáte tak, že se samec tzv. překulí. Déle bych je spolu nenechávala. Jednou mi to udělal tchán, že dal samici k samcovi a nechal ji tam skoro celý den. Já jsem šla večer krmit a myslela jsem, že mě trefí šlak. Samec měl asi mrtvici, protože celý den se snažil samici poskákat. Přišla jsem tak o kvalitního a hlavně hodného samce. A úplně zbytečně.

3.11.2015 14:01

Dneska ráno jsem v králíkárně našla nadílku (viz. přiložené foto mladých a hrdé maminy) a mám takovou radost, že se o ni musím podělit. Při té příležitosti se chci zeptat, jak se vám teď daří připouštění a jestli vůbec připouštíte na zimu.

31.10.2015 17:34

Taky dávám ocet do vody, kokcidiozu máme zřídka.

31.10.2015 17:30

evina66 napsal(a):
A proč?
Králík na řízek je vynikající. Ale musí se to samozřejmě umět. Já jsem ho poprvé jedla smaženého u babičky a dodnes se mi nepodařilo dosáhnout křehké ho a zároveň šťavnatého masa tak, aby zůstala kůrčička křupavá u NEVYKOSTĚNÉHO králíka. Vždycky mám tu strouhanku měkkou. Postup je tento : králíka klasicky naporcuji, osolím a obalím v trojobalu. Osmažím asi 5 - 7 minut po každé straně až strouhanka zezlátne. Naskládám ho do pekáče a podleju horkým vývarem nebo vodou. Maso je ponořené až do 2/3 výšky. Dám na to 2 - 3 lžíce sádla a přikryté peču v troubě do změknutí. Maso je měkké, šťavnaté a zalité sosem z králíka. Jak se babičce podařila ta křupavá kůrčička nevím.

Ale já ho umim smažit, mamka mě to naučila, aby nebyl vysušený, v troubě smajlík
Jenže celkově nejsem zastánce smažení v trojobalu a to proto mi to přijde škoda, smažit králíka smajlík Při pečení je zdravější a podle mě i chutnější. Přijde mi to jedno z nejlepších druhů mas, tak proč ho kazit smažením. Ale chápu zastánce řízků, někdo to má prostě rád. Každopádně když vařím oběd z králíka, tak udělám polívku a pečeného. Nejradši na té kořenové zelenině, ale už jsem zkoušela i jiné recepty, je jich kopa.

30.10.2015 20:02

Taky se mi stalo, že jsem musela mladé dát do hnízda. Myslím, že záleží hlavně na samici, jak je zvyklá na váš pach.

30.10.2015 11:28

Břišní svaly mám na králíkovi nejradši smajlík To bych nepřežila, dát to do polívky. Ale jako nápad zajímavý, jen u nás to neprojde smajlík
U nás vede klasická polévka z králíka. A pečený na kořenové zelenině. Nesnášim, když ho někdo osmaží smajlík

29.10.2015 11:36

No já dávám asi tři hrnky ovsa a jeden hrnek ječmene. Poměr mám takový proto, že ovsa máme hodně a ječmene míň. Granulema momentálně nekrmím.

26.10.2015 19:25

Já jsem dřív taky uvažovala o Hyle, ale pak když jsem ji viděla naživo, tak jsem od toho upustila. Takže s ní nemám zkušenosti. Spíš bych brala VSS. Ale je tady spousta Hyla nadšenců, kteří by vám určitě vyjmenovali přednosti tohoto plemene.

25.10.2015 18:47

Jo, taky ho nejdřív opláchneme, pak dáme na chvíli do vody, pověsíme na hák ať okape voda a šup s ním do lednice. nebo na pekáč. nebo do mrazáku smajlík

23.10.2015 09:33

Takže záhada vyřešena. Tahle samice má takzvanou žbluňkavku. Ještě nedávno jsem tu o tom četla, říkala jsem si co je to za kravinu, aby králík žbluňkal. A teď ráno jak jsem krmila králíky, samice pořád apatická, nafouklá, těžký dech, nežrala, nepila, jen leží, tak jsem ji prohmatávala a pak jsem do ní šťouchla a v ní to zažbluňkalo. Takže odpoledne radikální léčba, přítel ji bude muset zabít. Je zajímavé, že to má stará samice, doufám, že se mi to v chovu neroznese.
Mladí a všichni ostatní zatím v pořádku. Celkem jich mám asi 45 ks. To by mě porazilo.
Jinak kotec vyvápním.
Máte s tím někdo zkušenosti? Roznese se to v chovu, nebo to jde zastavit? Já jsem se s tím ještě nesetkala.

22.10.2015 20:06

No u nás to bylo celý rok jak na běžícím pásu, zabřezávaly napoprvé a měly početné vrhy. Ale u téhle samice fakt nevím. Ale doufám, že se okotí.