Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 12. 7. 2015 14:29:45
Naposledy přihlášen: 4. 6. 2017 08:28:05
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Jak se tu teď řeší případ, kdy samice přijde žřejmě o celý vrh, tak by mě zajímalo, jestli se to už někomu stalo a co jste se samicí dál dělali. Protože jsem nad tím přemýšlela a nevím, může mít samice pak zánět mléčných žláz, když produkuje mléko a nemá mladé? Nemám s tím zkušenost, ale dost by mě to zajímalo. A co s ní potom? Logicky mě napadly tři řešení:
Pokud má vrh i jiná samice stejně starý plus minus 2 dny, pak by šlo podložit pár mladých k té co svoje ztratila (jenže tady je risk, že nevíte proč o mladé přišla a třeba nekojila, takže riskujete ztrátu dalších mladých)
Nebo dát samici hned připustit k samci?
Snížit krmnou dávku co se týká příjmu energie, aby se jí snížila tvorba mléka?
Tak doufám, že nevadí, že pokládám otázku i když tenhle problém zrovna neřeším, ale zajímalo by mě, co v takovém případě dělat.
Když má ta vaše v hnízdě 6 mladých, tak tam bych nelezla. Jestli dupe a běhá po kotci, může to být projev nervozity a to bych omezila návštěvy králíkárny pouze na krmení. Většinou, když se mi okotí samice, tak celé rodině preventivně vynadám, něco jako Opovažte se tam chodit. Nikdo tam nejde, samice má klid a co odchová je na ní. Zbytečně jí tam nehrabte a nerušte ji.
Mám samce BO x Kal. a pouštím ho i na měnší samice, s porody nikdy žádná z nich neměla problémy. Ale mě se tyto menší samice nelíbí, proto je měním postupně na větší plemena. Mám třeba samici MM, činčilu, měla jsem BO x FB, a podobně. Nepřijdou mi nijak zvlášť nároční na chov (snad krom MM), ale všechny tyto spojení byly dobré. Početné vrhy a pěkně rostou. Já jsem spokojená. Tento rok se dařilo i v těch vedrech.
Nevím přesně výtěžnost ani rychlost růstu, ale už jsem si zavedla sešit, abych měla větší přehled v kolika měsících je zabíjíme a podobně
Jinak ta samice kříženka BO x FB měla uši někdy napůl nahoře, někdy jí jedno spadlo. Byla moc dobrá matka, i její dcery to podědily.
cidakas
napsal(a):
Tak neviem dnes je 30 deň a samica ma postavené toto.
U mé samice dnes 31 den a hnízdo taky ještě nemá. Ale kotit se bude stoprocentně. Myslím, že to postaví v noci těsně před porodem. Už mladé měla víckrát a je to dobrá matka, tak se nebojím. Ale na zimu taky daleko víc stelu, zvlášť když se má kotit. Dávám i víc sena, takže si to vystýlá jak senem, tak slámou plus chlupy samozřejmě.
Tak je tam rozdíl hlavně ve velikosti, to je jasné. Ale nevím jak jsou na tom v porovnání tyto dvě plemena s plodností. Mám kříženku NOS, ale připustím ji až na jaře. Jinak já bych volila NOS, protože se mi líbí větší plemena. Jinak ČS jsou taky pěkní králíci, záleží co preferujete. Ale já bych ho nechovala.
Tak jasně, že příčina by mě taky zajímala. Ale když pes vrčí na lidi v domácnosti, což je jeho smečka, když mu nemůžu chytnout na misku a když chci aby slezl z postele a on vrčí, tak to už jistý projev agresivity je. A může z toho být dost průser, znám takové případy. Podle fotky agresivního psa nepoznáte. Je jasný, že příčinou může být samotný přístup majitele, proto jsem mu i psala ať si zajde na cvičák, když ho uvidí někdo kdo pracuje se psy přímo s jeho psem, tak mu poradí víc, jak tady zkoušíme na netu. A ty postupy, co jsem psala, se učí normálně na veterině v Brně. Jsou podložené a v praxi se majitelům agresivních psů radí. To že má rok je velká výhoda, protože někdy pomůžou právě takovéhle postupy. Kastrace v některých případech je doporučovaná i veterinářem. Musí vyloučit některé onemocnění, co můžou taky způsobovat agresivitu (znám případ, co to byl zánět v uších, o kterém majitel nevědel). Tak mě tu nekamenujte.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Do dveří chodí někdy první fena, někdy kocour, někdy já ( to když feně řeknu "za paty" nebo "počkáš"). Když jí dám misku, tak se k ní vrhne ( zpravidla, pokud neřeknu "počkej, nemotej se" a pod. ). Na postel se někdy vtáhne ( je jí zima? chce se přitulit? ), když o ní zavadím, sleze. Má své křeslo, někdy si ho půjčím, trpělivě to snáší. Když mi něco upadne, je to zpravidla její ( když je to k jídlu ), když řeknu "ne" nechá to ležet. Ano, misku jí můžu kdykoliv sebrat - nedělám to, když to není nutné. Když žere, můžu jí překročit, odsunout. Nikdy ji nebiju. Přesto na mě nikdy nevrčí, necení zuby.
Na kastraci bych se nespoléhala.
No jo, jenže oni řeší agresivního psa, to je něco trochu jiného. Zkuste se podívat třeba na nějaké stránky o psí agresivitě, jak se k takovému psu chovat, aby byl alfa člověk a ne pes. Když je pes v tomto směru v pohodě, tak takový přístup nepotřebuje, ale když je agresivní ke svému pánečkovi, tak je celá řada podobných typů chování, co člověk musí dodržovat, aby mu pes nepřerostl přes hlavu a nebyl nebezpečný. Ta kastrace se někdy taky doporučuje, to by bylo na konzultaci s veterinářem.
Buďte ráda, že máte fenu bezproblémovou, protože takový dominantní pes na majitele není žádná sranda. A to, že je to ještě roční štěně neznamená, že to nemůže přerůst v sakra velký problém.
Je prostě dominantní. Sami si asi neporadíte, cvičák zas tolik nestojí a určitě vám tam poradí, protože mají větší zkušenosti. Je to hodně o chování vás vůči němu, těžko se to vysvětluje. První do dveří jde pán až pak pes. Než mu dám žrádlo, dám mu povel, třeba sedni, nebo ještě líp lehni. Na postel mu zakázat vstup. I na jiné vyvýšené místa, jako jsou křesla, válenda a podobně. Co mi spadne je moje, ne jeho. Misku můžu psovi kdykoliv sebrat. Je toho strašně moc. Někdy pomůže kastrace. Ale výcvik každopádně. Vykašlete se letos na drahé vánoční dárky a nadělte si členství v nějakém kynologickém klubu, nebo pár soukromých hodin u výcvikáře. Má rok, to je nejvyšší čas s tím něco udělat.
Já jsem řešila problém, že mi fena nechtěla plnit povel stůj. Tak mi jeden starý výcvikář poradil, abych vždy po stůj dala povel volno. Nějakou dobu jsem to dělala, fena se uvolnila a plnila stůj s nadšením, i když jsem jí pak zase po něm začla dávat jiné povely, jako lehni a tak...
No a za nějakou dobu stejný problém s lehni. Jednou venku mi došlo, že když jsem ji měla na volno a ona něco vyvedla (např. se vyválela v hovně), tak jsem jí dala povel lehni a začla jsem na ni řvát (to jsem dělala proto, že jsem ji seřvala, místo abych ji potrestala fyzicky, což jsem nikdy nechtěla dělat). Jenže pro fenu to seřvání byl trest už tak dost velký, tak si to spojila s lehni a z toho vzniklo, že při výcviku nechtěla lehat. Tak zase jsem musela jí přestat dávat lehni ve spojení s trestem, a místo toho to nahradit lehni plus odměna. Většinou jsem volila právě to volno. Po nějaké době si to přestala spojovat a už s tím dávno žádný problém nemám. Myslím, že to volno jde spojit i s povelem sedni