chovatelka

Moje příspěvky

28.1.2011 17:17

posledni dobou koukam, ze kazdy nadava, ze ma zvire (koza nebo ovce) roztrzene ucho od nausnic.smajlík Ale vsimla jsem si, ze kdyz uz ma treba na druhem uchu nausnici, tak VZDY paskovousmajlík. Ne ze bych se chtela nausnic nejak zastavat, taky se nam obcas stane, ze si nejaka ovecka nebo kozena nausnici vytrhne nebo ji proste jen ztrati, ale nebude to take trochu zpusobem aplikace? My davame nausnice typu B nebo jaky ze to je (velikost asi 2,5 cm) ale takhle roztrzene ucho jsme meli jen u 1 posahane jehnicky, jinak ne. Ono to je nejspis tim, ze ty paskove se musi dat dostatecne ke kraji ucha, aby delkou stacila a netlacila na kraj ucha. Ja si nausnice vesim sama. Pozdeji mohu vlozit foto(az nejaky udelam) jak to vypada:-)

28.1.2011 17:09

jiri.straka88 napsal(a):
děkujeme za radu, musíme něco zkusit pohledat abychom to mohli použít jako eko. děkujeme za ochotu a přejem hodně úspěchů :)

eko je mineralni sul znacky solsel. Davame ji oveckam uz nejakou dobu a zatim si nestezovaly. Navic bych rekla, ze jim chutna vic, nez ta co jsme brali predtim. Jo a solsel je diky obsahu selenu pro ovce vic nez vhodna a neobsahuje měď. Jinak jim ted pridavame granulovane cukrovarske rizky. Vozime to od znameho, ten to vozi pro prasata, ale nase holky se po nich muzou utlouct. Davam jim je rano 2 kyble, ale nejradeji by je dostavaly rano-v poledne-vecer:-))

11.12.2010 21:51

taky je odčervujem injekčně ivermektinem. Aldifal se neosvědčil, okamžitě jsem ho měla v xichtu.:-)

11.12.2010 21:49

no nevím, my máme ovce sice za pevnými dřevěnými ohradami, psi je hlídají, ale už se nám jich pár ztratilo i za bílého dne (ráno ještě byly, večer už ne) a to bydlíme na malé vesnici 2 km od malého městečka...smajlíksmajlík

11.12.2010 21:45

deko napsal(a):
moj veterinar hovori ze ak je koza urcena na mlieko, odcervovat by sa mala v 3. mesiaci gravidity. ono to odcervenie je vraj dost zahul na organizmus. a navyse, ivermectin ma ochrannu dobu na mlieko 28 dni, pocas ktory ho nesmie pit ziadny zivy organizmus (ani psy ci sliepky!!! podavanim mlieka totiz vznika rezistencia na pripravok, pretoze davka je prilis mala)

Michal H.

no já nevím, já odčervuji Aldifalem 10% (dávkuji 1ml/10ŽH), ochranná lhůta mléka je 72 hodin a proto odčervuji až asi tak týden po porodu, protože rezidua jdou do mléka, takže se preventivně odčerví i kůzlata (jehňata):-)). Zatím jsem neměla žádný problém. Jinak jsme se ve škole učili, že vajíčka vnitřních parazitů se mohou přenášet i mlékem...:-( Jinak ivermektin se nesmí používat u zvířat, jejichž mléko je určeno pro lidský konzum. Proto používám u dojnic ten ALDIFAL 10%.

8.12.2010 13:34

No já bych kozenky nechala očkovat tak nejdříve týden po porodu. Odčervujeme pravidelně 7-10 dní po porodu, nejlépe všechny najednou. Obvykle nám i všechny rodí v rozmezí týdne.:-)

12.10.2010 18:08

no já už jsem taky uvažoval o nějaké podprsence pro kozy, ale z jiného důvodu. Ony když mají plné vemínko, tak se občas o něco škrábnou, mají "bebí" a už z toho může být zánět. Jinak já teď odstavila kůzle od kozy ve 4 měsícíh věku. Sice občas řve, ale má jako společníka ovečku a mám jistotu, že za týden bude odstavené.

12.10.2010 17:59

No já si zas nemůžu vynachválit Zwrtblesy. Jsou nenáročné (máme je celoročně venku, jen na zimu a ve slejvákách aby se měly kam schovat), odolné, dobře se pasou a maso není tak cítit takovou tou nechutnou skopovinou, jako třeba merino nebo berichoni.

26.9.2010 19:36

Dobrý den, mrzí mě, jestli jsem se Vás tím nějak dotkla. Ve škole jsme měli docela přísnou učitelku na ČJ. Literatura mě nebavila (kdo by se učil ten telefonní seznam), ale gramatika ano. Jinak tak to vypadá, když je člověk blázen přes zvířátka:-))

26.9.2010 09:48

Jinak stránky máte pěkné a rozmanitost chovaných zvířat je taktéž pozoruhodná. My chováme jen ovce(Zwartbles), kozy, lamy, poníky, prasata bílá i vietnamská, husy landeské a labutí, psy, kočky, králíky, morčata, 1 koreláka (papoušek) a želvu nádhernou. Jo a máme pár pipek, ale to jsou jen nějaké kříženky:-)

26.9.2010 09:37

Nechci buzerovat, ale než něco vyvěsím na internet, tak si to po sobě přečtu. Když si nejsem jistá, kouknu se do pravidel českého pravopisu. Otevřela jsem si záložku "O nás" a v těch dvou odstavečkách jsem našla nejméně 10 pravopisných chyb, vynecháním čárky počínaje a nejen špatným i konče. To, že za čárkou nebo tečkou neděláte mezeru, jsem pominula. Jinak přeji hezký den a spoustu chovatelských úspěchů!

23.9.2010 10:24

řekla bych, že to vypadá na hermafrodita. Vy asi máte bezrohého kozla, že? My měli také a každý rok se nám narodil nějaký ten "hermouš". Teď máme burského kozla s PoP a hnědého bezpapíráka,oba mají rohy a kůzlata máme normální. Někde jsem četla, že u koz se rohatost a možnost hermafroditismu váže na stejný gen.

23.9.2010 10:14

dobrý den, mohl byste mi někdo poradit, co to je za pavouka(viz foto)? Nastěhoval se k nám do popelnice asi před dvěma týdny. Ze začátku byl takový světle zelený a jen prdelka byla oranžová. Mám takovou teorii, že jak měl hlad, tak postupně celý zoranžověl. Včera v popelnici lítalo dost much, jakk bylo teplo, a tak zase zesvětlal. Dnes jsem ho musela ulovit do kelímku, vyvážejí odpad.

7.3.2010 16:20

slamos1 napsal(a):
Tak jsem z toho jelen

ve škole(střední veterina v Hradci Králové) jsme se učili, že je toto skutečně častý problém u brojlerové drůbeže, zejména kuřat. Jde vlastně o to, že svalová hmota přibývá příliš rychle a kosti "nestíhají dorůstat". Dojde k sesmeknutí Achillovy šlachy a kuře následně začne "pajdat". Může to být jednostranné nebo i oboustranné. Léčba je jen jedna -> useknout hlavu a milé kuře hodit na pekáč

7.3.2010 16:13

pakab napsal(a):
tak na toho našeho neplatí ani tohle.......asi začnu chodit rovnous kudlou do výběhu třeba se lekne

tak na naše housery platí jen jedno: Když po mně jdou, chytnu je za krk a odhodím nejlépe do jejich brouzdaliště. A když ne tam, tak aspoň na zem o kus dál. Mělo by stačit udělat to párkrát a dá pokoj.

4.3.2010 12:10

Dobrý den, mohl byste mi někdo poradit, jak bezpečně poznám husu od housera? Vím, že hluboký pohled do očí mi nic neprozradí(tak to praktikuje náš soused). Někdo mi poradil, že je mám hladit kolem kloaky a pokud to je houser, tak mu vyjede penis. Hladila jsem jak divá a nic. Pokud je nějaký rozdíl na první pohled, mohl by mi tedy někdo poslat třeba fotky??? Byla bych moc ráda. Předem díky. PS:Máme landeské husy

13.1.2010 17:43

jony napsal(a):
a ještě Vám dnes pošlu fotky měsíc po odrohování této kozičky a fota dalších odrohovaných.A ještě rada¨:když už je strangulační kroužek dosti zařezaný,tak ty rohy vylamuji,jinak hrozí nebezpečí,že tu hlavu někam strčí a ulomí si roh i s kusem kůže či masa okolo hlavy-mluvím ze zkušenosti.

no já nevím, ale já bych řekla, žeje lepší manipulace s rohatou kozou (i když hrozí, že je použije). Navíc bych se u toho odrohovávání bála, že se třeba skalpuje a nebo se ji tam dostane nějaká ta infekce už při zařezávání strangulačního kroužku...Ale to je jen můj názor, nikomu ho nenutím.

23.5.2009 21:13

zuzafrohl napsal(a):
Porazit je opravdu nechci! Začala jsem s chovem teprve před třemi lety,jsou to všechno mladé ovce a dobré matky
Na obrázku jsou ty puchýřky, ještě mě napadlo nemohou je způsobovat jehňata zuby? Tahle to má nejvíc, ostatní mají tak 2-3 a více než polovina vůbec. Na vymačkávání to není, jsou spíš tuhé a navíc to vypadá úplně jinak než u těch jehňat viz. výše

jedna naše koza to má na vemínku také. Trochu se to spravilo tím, že ji po dojení vždy vemínko namažu hřejivým krémem. Působí částečně i proti hmyzu. Mléko se musí převařit. Od zubů jehňat by byly spíš jizvičky jako čárky. A hlavně krvavé stroupky. Jestli můžu poradit, věnujte se teď více jehňatům, hlavně puchýřky vymačkávat a důsledně dezinfikovat, i když se jim to vůbec nelíbí. Letos máme jehňata až teď, v květnu, a co se týče zdravotního stavu, je to mnohem lepší, než když jsme bahnili brzy na jaře. Jehňata jsou silnější a i líp se poperou s případnou nákazou. UV záření by na příměť taky mělo pomáhat ...