
destinka
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 15. 11. 2015 14:14:39
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
mamina
napsal(a):
jestli tomu rozumím správně, tak byste to štěnátko nechala umřít hlady? S tím nesouhlasím, vždyt od toho jsme tady, abychom (pokud to jde), pomáhaly novým životům. Předčasně narozenému miminku byste taky odepřela inkubátor? Absolutně nemám pro tento názor pochopení.
Souhlasím s většinovým názorem. A Mamino, pokud srovnáváte štěně a dítě, pak by se o sociální "nedostatečnosti" či jiné psychické patologii dalo mluvit u vás.
mokrybandita
napsal(a):
V Americe jsou opravdu genetické testy na dysplazii , zjistí se tím genetický předpoklad o tom jaký bude předávat gen.Podle toho je dělí na vynikajicí , dobré...atd. bavila jsem se o tom s lidmi z Amerického klubu portíků
Jinak nemyslela jsem hnědou barvu jako celkově , samozřejmě !!!!Jen , že se špatná dysplazie zrovna v těch českých vrzích pravděpodobně nese po té hnědé italské linii , protože v Itaálii na ty dysplazky a ostatní testy taky celkem dlabou.
A samozřejmě jsou případy kdy A rodiče mají D , E štěňata , ale tam se to sá také získat odchovem a prostředím , nebo se to právě nese geneticky z předků , proto mají v USA ty gen.testy.
Pročetla jsem celé fórum a nedá mi nezareagovat. Je vidět, že holky jsou velice nadšené pro věc (portíky),Všechna čest, snaží se a pracují ze všech sil, leč ve svém nadšení (byť věřím že nevědomky) uvádějí některá fakta poněkud nepřesně.
Porti je v USA oblíben, ale retrievery nepředstihl (možno nahlédnout do statistik). OFA je vyšetření kyčelních kloubů, leč RTG vyšetření, nikoli genetické. Tohleto jste děvčata opravdu špatně pochopily.DKK patří mezi vady, které nejsou vázány na jeden gen a hraje velkou roli vliv prostředí. Stačí si řádně pročíst stránky. Vycházíte vždy pouze z RTG daného jedince, nikoli genetického testu.
Jsou zde také rozvíjeny teorie ohledně našich odchovů, takže dovolte i toto uvést na pravou míru. Albus rozhodně nemá slabou pigmentaci (možno se přesvědčit na většině výstav) a hlavně, hnědá barva a slabá pigmentace jsou naprosto odlišné a nesouvisející pojmy . Tvrdit rezolutně, že vloha šla po "italské hnědé linii" je značně zavádějící. Hnědou předávali oba rodiče. (I když osobně se domnívám, že incestní chov, z něhož pocházela Majda přispěl k výsledkům měrou nemalou) Vazba pozitivních DKK byla nikoli na barvu , ale tělesnou stavbu. Proto se mezi jedince s vyšší DKK zařadil i Albus, který svou podsaditou a velice robustní stavbou těla se podobal spíše hnědým sourozencům, zatímco jeho elegantní sestry mají nožky jako srnky.
A jak už to tak bývá, každá mince má dvě strany. Američané sledují zdraví svých porti a je to skvělé. Také jsem se domluvila se Zuzkou že poskytnu údaje o svých psech do této databáze, ale mají jiné nemalé problémy. Hned několik nestandardních barev, kterém (dle chovatelů ze země původu svědčí o příměsi jiných plemen) - za všechny piebald a silver fox. Popravdě mám také pocit, že američtí psi mají trochu jinou povahu než ti původně čistě evropští - jemnější, častá přecitlivělost a tak nějak nemají ten drsný šmrnc atd.atd.. Všechno má své.
Osobně považuji porti za prototyp tolik žádaného rodiného psa pro aktivní rodiny.děti vítány. Možno s ním dělat mnoho různých sportů, ale nutno počítat s faktem, že porti byl stvořen pro nárazovou práci a dvouhodinový intenzivní trénink se mine účinkem, protože se na vás "holoprdka" prostě vyprdne. Učí se rychle, ale nutno vědět jak na něj. Motivace je velice důležitá (rozhodně nebude dělat zadarmo), ale musí být zvolena ta nejlepší pro daného jedince. Pokud je na něj od mládí výcvikově více "nakládáno", přestane prostě dělat a vyřešeno. Osobně toto plemeno nepovažuji za vhodné pro vrcholové výkony, ale rozhodně se neztratí v mnoha disciplínách v soutěžích oblastního formátu. Jo a nutno počítat s poněkud svéhlavou fantazií, kterou porti rádi předvedou před co největší diváckou obcí - nutný smysl pro humor.
Můj pohled na tyto psy ( a psy obecně) je značně střízlivější než před deseti lety. Takže z mého pohledu
-porti je vhodný pro většinu lidí, kteří se řadí do skupinky běžných majitelů psů
- je to plemeno poněkud neustálené, potýkající se s některými problémy (za všechny DKK, povaha)
- péče o srst je středně náročná- v bytě nezanechává chlupy, bývá dobře většinou snášen i alergiky, ale dosti plstnatí a bez pravidelné péče se změní v zaknocenou kouli.
-oholený porti vypadá jako divný labrador
- žádná krása
-sežere na co přijde, bez ohledu na poživatelnost a množství
- nebývá konfliktní ve smečce
- jako obranář by se neuživil
- je kontaktní, miluje společnost, velice pozitvně naladěné zvíře
- bez extrémních nároků na pohyb
- lze jej držet celoročně venku (i když postel je postel)
Osobně si myslím, že si najde svůj stabilní okruh obdivovatelů, který se bude rozšiřovat, ale nepředpokládám, že by se stal hvězdou psího žebříčku popularity (naštěstí).
Zdravím všechny příznivce
Pavlína Vazdová- ch.st. OD EMY DESTINOVÉ
jindral
napsal(a):
Naše taky! I vrh.
ještě poslední kukuč (poslední dvě fotila moc šikovná kamarádka Jana Crhů)
jindral
napsal(a):
Naše taky! I vrh.
Tady taky I (Imax) Halit Paša - tady mimi...
daisy
napsal(a):
U některých kastrovaných fen se inkontinence projeví, u některých ne. Většinou se uvádí, že postiženy bývají zejm. feny velkých plemen, predispozici k tomuto problému má údajně hlavně dobrman.
Snad nejčastější příčinou inkontinence je nedostatečnost sfinkteru (svěrač močové trubice), přičemž přáčinou je u kastrovaných fen pokles samičích pohlavních hormonů estrogenů.
Existují preparáty na bázi estrogenů, které mohou tyto stavy vyřešit nebo alespoň zmírnit. Je to např. preparát Incurin. Správné dávkování je složitější stanovit, protože není stanovena přesná dávka na hmotnost psa. Mezi hmotností psa a dávkou nemusí být přímá úměrnost a dávka se tedy musí stanovit individuálně podle potřeby zvířete. Toto vyžaduje velkou spolupráci s veterinárním lékařem a stanovení potřebné dávky může trvat několik týdnů.
Ale jsou to hormonální přípravky tam je to vždy trošinku ošemetné.
cloudy
napsal(a):
Dobrý den, prosím o pomoc s následujícím problémem: fena RR 2 roky, cca v 1 roce kastrována z důvodu zánětu dělohy, v posledních týdnech došlo několikrát k úniku moči. Navštívíme samozřejmě veterináře kvůli vyloučení zánětu močových cest, ale ráda bych se "předpřipravila" na případnou léčbu inkontinence (fena je přes den venku, v noci v domě). Hormony? Dlouhodobě? A přibližná cena? Také by mě zajímalo, co konkrétně únik moči po kastraci způsobuje, zdá se mi, že fena o tom vůbec "neví"... Děkuji!
Měla jsem tuto zkušenost u dvou fen. Výborně zabral Efedrin. Podává se dlouhodobě, nemá žádné vedlejší účinky, nevyjde nijak draho a účinek naprosto skvělý.
chvd
napsal(a):
Oni Vám asi navykládali, že když budete posílat maily z webového rozhraní a navíc přes dynamicky přidělovanou IP od Eurotelu, že jste v klidu, ale omyl, to, že jste ty maily odeslala opravdu z připojení od Eurotelu jsem si schopen ověřit i já a zbytek je prokazatelný za pomoci Eurotelu:-)
Dobrý den!
Po dlouhém váhání jsem se rozhodla trochu přispět. Nemusím souhlasit obecně s CHVD, ale tentokrát musím stát při něm. V článku zmiňovaném paní Fišerovou jsem nenašla o panu Desenském nic o čem je zde psáno, takže také nechápu nic o pomluvách. A odpověď o jaké pomluvy se konkrétně jedná jsem taky nenašla. Ale třeba jsem jen poněkud zaostalá
Nejsem si jista, ale před pár lety jsem znala ze cvičiště jistou paní Fišerovou, která měla 2 akity. Milá dáma, leč značná pohádkářka. neustále mě vyprávěla, jak akita stojí 60 tisíc korun a import z Japonska milion. Náhoda tomu chtěla, že jsem sháněla štěně tohoto plemene za pár týdnů pro kamaráda a dovolala se jedné chovatelce. Paní byla výborná a po nějaké době rozhovoru mi říkala že má v Budějovicích dvě štěňata u moc milé paní Fišerové. Štěně u ní stálo 10 tisíc a na mou otázku ohledně importu z Japonska za milion se smála až se za břicho popadala. Dodnes netuším, proč měla paní Fišerová potřebu toto vykládat (A to nejen mě, ale i dalším).
Dále mě překvapilo, že poté tato paní dělala canisterapii s oběma fenkama, protože ta mladší měla v mládí celkem výrazně agresivní sklony. A dle všech dostupných materiálů se takový pes pro canisterapii nehodí ani po převýchově. Ale třeba se jedná o jinou paní Fišerovou z Českých Budějovic a její akity.
Paní nechci kritizovat,a pokud svou práci dělá s nadšením, proč ne, jen zde zmiňuji svou zkušenost s paní stejného jména.
pajam
napsal(a):
Prosím máte nějaké fotky nebo informace o tomhle kouzelném stvoření?
Díky za všechno!
Pájo barva psa nedělá. Třeba v dospělosti často nenoreznáš světlejší břidlici (rozená černá) a modrou. Loni jsme měli unikát - světle hnědého psa. Co z něho vyroste vlastně ukáže až čas, zatím je krásný. beardedky jsou veselé, svéhlavé, umíněné, hravé, užvaněné, prostě dle nálady a situace. Každopádně jsou to prvotřídní herečky a dokáží si pánečka otočit okolo prstu.
pajam
napsal(a):
Prosím máte nějaké fotky nebo informace o tomhle kouzelném stvoření?
Díky za všechno!
Polobrácha po mamině Dlouhovlásky - hnědák s kabátkem:))
anuska
napsal(a):
Znáte někdo toto plemeno? Vyskytuje se v ČR?
Ano, mají to nakázané. kamarádka od chovatelů soatala jen obecné informace o plemeni, nic konkrétního a vždy odkaz na klub. Z klubu pak byla upozornněna, že štěně lze získat pouze přes klub a pokud neukončí komunikaci s chovateli, bude vyškrtnuta ze seznamu zájemců. Docela drsný
eva nohelova
napsal(a):
Znáte nějakého černého teriéra, který by pracoval? Myslím tím, že by stopoval, kousal do rukávu a na poslušnost se dalo koukat? Znáte nějakého černého rusa se zkouškou? A pokud ano jakou (a nejlépe i u jakého psa-jméno). Chovatelka mi říkala, že jich zná spoustu, co mají zkoušky, ale jaksi si nemohla vzpomenout kteří. .
Já si vzpomínám jen na jediného, se kterým se cvičilo víc než poslušnost a a ve cvičení byl takový průměr. Na zkoušku to ale nebylo... Pak jsem na stránkách našla jen fenu Alexu Pruter, která má být pracovně vedena, ale podle fotek a dat u nich po roce cvičení-kousání, kouše na rukáv uvázaný na šňůře. Zdá se mi to dost dlouho, na takový malý pokrok.
Já vlastně mám mít (budu ho mít) psa po pracovně vedeným psovi se zkouškama a nyní koukám, že je teprve připravován na první zkoušku a to záchranářskou. ...Ne že bych se bála, že s ním nějaké zkoušky neudělám, ale spíš mě to dost překvapilo, že všude chovatelé mluví a píšou o jejich pracovním vedení, o super cvičitelnosti a já nevím co ještě ale nenašla jsem v čechách zatím žádného psa se zkouškou. Ani tu nějací budou, (i když třeba jeb s jednou), ale kteří?
Není nebo nebyl na vašem cvičáku černý teriér? A jaký jste měli (s ohledem na jeho psovoda) z něj pocit? (Pravdu snesu).
Dotaz - a byla by šance například v zemi původu vyšťárat chov na práci? Kdyby prosím někdo věděl a dal odkaz na nějaké stránky ze země původu. prosím
Známá ho má. je moc spokojená - ale ta úprava je děsně složitá. Možná to je omezuje v rozšíření mezi lidma se zájmem o výcvik.
anuska
napsal(a):
No a kdybych se třeba domluvila s nějakým chovatelem že by pes zůstal u něj až do nějakého věku (například půl roku) a až pak bych si pro něj dojela? Myslím tím odrostlé štěně u kterého nebude taková pravděpodobnost úmrtí.
V Holandsku lze komunikovat pouze přes klub, takže dohodu s chovatelem dopředu takřka vylučuji. Nejsem si jista zda by to prošlo. Také nutno počítat s adekvátním navýšením ceny. Za zkoušku nic nedáš. Nakontaktuj si přímo tamní klub a zkus se domluvit - uvidíš.
anuska
napsal(a):
jo? Tý jo! :-)
Ale země původu není Německo! Takže v Nizozemí to nebude takové? Nebo bude?
V Nizozemí to je sledované, ale problémy mají veliké. Kontaktovat tam můžeš výjradně klub - pokud budeš kontaktovat konkrétní chovatele tak máš smůlu. Složíš čekatelskou zálohu a dostaneš papíry o plemeni (včetně dlouuuuuuuuuuuhého seznamu nemocí). Byť je to sledované záruky nedávají. Slyšela jsem o případu, kdy štěně nepřežilo již převoz (osobní klimatizované auto, veškery komfort) a majitelé měli smolíka - zaplať a bude nové miminko. Na čubinku se myslím čeká až 6 měsíců, pejsek je do 2, ale oni ti prostě jednoho dne zavolají a přijeďte v neděli máme pro vás štěně!.Docela legrace. Kamarádka po konzultaci s veterinářem vycouvala. Mezi problémy je i např. agrese. Měla jsem tu čest vidět je na světovce v Dortmundu - moc mě zaujali, ale z výše uvedených důvodů nic pro mou osobu
anuska
napsal(a):
Taky myslím že se nikdo neurazí :-)
Mě taky připadá jako vesnický voříšek (což už jsem řekla).
Fotky jsou moc pěkné. Nevíte proč jsou tak nerozšíření? Jako proč u nás nejsou?
Kde by se dala zjistit cena?
Kamarádka je chtěla dovézt ze země původu. Cena nebyla tak vysoká jak se tady uvádí, ale hlavně se dozvěděla mnoho věcí, které ji od koupě odradily. Koiky trpí hned několika dědičnými chorobami. Mezi nejzávažněší patří specifický druh krvácivosti. Vesměs se jedná o nemoci smrtelné. Ke zdravému plemeni to má hodně daleko. Dle vyjádření chovatelů ze země původu je Německý chov silně zamořen a nesledován. Pokud si tohle plemeno budete chtít někdo dovezt, přeji vážně hopdně štěstí. Já bych se mu vyhla