Informace o uživateli:
vše kolem fauny
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 7. 1. 2017 17:15:24
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
zdarec
Ta vlhkost funguje stejně jako topení si myslím,otočíš kolečkem na požadovanou hodnotu a tu si bude udržovat.
Nechal bych jí přeběhnout elektrikářem,jaké hodnoty májí topení a ohřev vody a v jakém stavu jsou oba poťáky.Počítám,že líheň neznáš dlouho
podle fota tam chybí jen kontrolka ohřevu vody,jinak to dělá výpar do hodnoty kterou nastavíš na potenciometru 50-70% při hrabavé.
Musí to tam mit ještě čidlo hygrostatu.
Je to slušná a zachovalá líheň na způsob HEKA z dob,kdy ještě nebyl digitál
Manuální nastavení teploty i vlhkosti,ruční přetáčení vajec,což u motorových líhní vyžaduje nejméně 6x24h
Nevím jestli jí už vlastníš a máš k ní přístup,ale začal bych elektrikářem,kalibrací teploty a pak přibližně poměřit vlhkost nějakým vlhkoměrem
jeroným
napsal(a):
Já jsem uváděl,že jsem si vejce pod kvočnou označil a chodil je dvakrát denně kontrolovat.. Je velice nepravděpodobné, že by slepice v průběhu zhruba dvanácti hodin otočila vejce dvakrát a do polohy tak,že bych to nepostřehl. Důležité ale je, že kvočna otáčela pouze vejce po obvodu a ty uvnitř ani jednou a některé vejce mírně přemístila a opět ty uvnitř nikoliv. Což popírá to, co píšeš, protože nejvíc by měla podle logiky hýbat s těma uvnitř,néé? Uvnitř by měla být teplota přece nejvyšší..
Co popírá,že ona přesně ví kdy má vejce otočit a třeba je neotočí tři čtyři dny vůbec.Ona přesně ví kdy potřebujou otočit. píšu podle doby inkubace a ostatních okolností na které je člověk ještě moooc hloupý ona to pozná,tak co popírám?
Kvočna a umělá líheň nejde srovnávat,to je jako vodové barvy s metalízou
nemůžu,že je chytřejší než líheň a člověk
Nebo si všimla,že jsi je poznačil a dělá naschvály
fotky vaší domácí.... už jsem jí šel fotit,jen jsem nevěděl jestli svlečenou nebo oblečenou než jsem rozklikl vlákno a dočetl..uff to by asi stejně nedopadlo
Jinak mám prosvětlovačku jako Peter,nebo jednou někdo poradil plechovku od tech.benzínu s tím uzkým hrdlem a odstřižené dno,tak tu mám taky a spokojenost
beginner
napsal(a):
Otáčením se zajišťuje stejnoměrné prohřátí vejce a rychlejší tvorba cévní sítě i alantoidních a amnionových tekutin. Častým otáčením od 3. do 8. dne se docílí co největší rozprostření cév po skořápce a tím dostatečné zásobování zárodku po dobu inkubace. Byly prováděny pokusy, kde se uvádí, že od 9. dne ( v jiném pokusu od 13.dne) otáčení již nemá významný vliv na líhnivost. Nejlepších výsledků se dosáhlo při otáčení 99x denně od 3.do 8.dne. Bohužel nebyla uváděna kvalita vajec, zda byla stejná nebo rozdílná. Myslím, že u méně kvalitních vajec (od špatně krmených slepic), může časté otáčení zachránit líhnivost. U kvalitních vajec rozdíl asi nepoznáme.
smekám,ja vykydám kde jakou pedii(wikipedie),ale takhle srozumitelně bych to nesesmolil
kvočna líheň nelze srovnávat.Kvočna si vejce otočí kdy je třeba a v jakém stádiu inkubace vejce je,proto jsi třeba nepostřehl.Vejce pod kvočnou má třeba z vrchu 41st,což je v líhni smrtelné a ze spodu jen 34st.
Kvočna a příroda ví kdy co a jak. Je jiná vlhkost a proudění než v líhních
http://www.chicken-xl.cz/kurata/index.php?action=show_category&id=12
Přirozené proudění v líhních nezahříva vejce po obvodu stejnou teplotou ani vlhkostí a zdaleka se nevyrovná kvočně,ale přesto stačí jen 2x denně otočit protože má jinou vlhkost ze spodu a z vrchu
motorové zase zahřívají obtokem teplého vzduchu celé vejce po obvodu,proto se vysušuje celé dokola,proto i nižší teplota a častější otáčení
no a pak se stát pilotem a mezi robotou si trochu natankovat kerosín do petky.
A mááám to zadarmo
Dostal jsem kerosine incubators,jako starožitnost.
Menší oprava a dodělat některé detaily a je zcela funkční,ale hezčí bude jí jen vystavit
Nějak jsem mimo mísu,jaký článek?
Bioska určitě nestačí do 300 kusů.Nehledě na to,že třeba bude líhnout zvířata s dospělostí 8-9 měsíců a chtěl by od října vystavovat a to by bylo natřikrát v té největší 09 ?
No a také jestli nějakou Biosku sežene před sezonou a kolik to bude finančně zatížené.
.Myslím,že se razor ptal jak zařídit vlhkost a větrání v líhni kterou staví,né jakou si má postavit líheň a v čem líhnout.
razor
napsal(a):
Ďakujem :) ale ten obrázok je dno liahne však?
nene,to je samostatná komora nad vejci,vlastně mezistrop kde je veškerá elektronika i s větráním,topením a vlhčením.Přisávání vzduchu musí být vždy před topným tělesem,aby se vzduch ohřál než bude proudit k vejcím.(foto)
cituji výměnu vzduchu v líhni:
Při stanovení výměny vzduchu v líhni přihlížíme ke koncentraci kysličníku uhličitého,která by v líhni neměla překročit koncentraci 0,4% . Výrobci velkokapacitních líhní tento ukazatel nepodceňují a sledují velmi pečlivě i v praxi.Pro vaši představu jedno slepičí vejce vyloučí ve stáří 10.dnů asi 0,2l Co2.Ve 14 dnech je to už 0,3l a v 18 dnech je to téměř půl litru kysličníku uhličitého za 24 hod.Pak je už snadné spočítat kolikrát musíme vyměnit vzduchu v líhni při dáném množství vajec. Do sedmého dne není třeba tento problém řešit. Vylučování Co2 se děje přes alantoidní krevní oběh a ten začá přjímat kyslík a vypouštět Co2 až okolo sedmého dne
Většina výrobců má top tělesa nahoře(Heka,R-com atd.) a tlačí vzduch dolů ,je to nepřirozené,ale určitě opodstatněné?Jak z důvodů výměny vzduchu jednoduchým způsobem a jedním větracím otvorem se zbavit Co2.
Proč všechny líhně s přirozeným prouděním mají topení nahoře pod víkem nebo stropem a né u dna či podlahy (Bios,Petersime,doma dělané bedny se žárovkama)? ?
Co se týče vlhkosti dnes se dají koupit digitální hygrostaty,které řídí vlhkost v líhni na požadovanou hodnotu v určitém čase inkubace.Teplota a vody záleží na počtu vajec a velikosti líhně.Výkon topného tělesa neznám,ale já k ohřevu vody používám silikonový vyhř.kabel 75 w a vlhkost dosáhne třeba k 80%.
na obrázku je líheň HEKA