Informace o uživateli:
Chov drůbeže.Hempšírka velká,Oravka,Husy labutí šedé
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 18. 6. 2017 13:41:10
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Já zavírám veškerou drůbež každý den.Každý rok liška stejně něco odnese. Naučí se tam chodit ve dne. Naposledy v březnu ve 14:30 hod. Odnesla 6 slepic a kohouta. Ploty nic neřeší. Naposledy jsem ji viděl jak mi přeskočila plot 180cm a to mám navrchu ostnatý drát.Když má hlad a mladé, tak si nějak poradí.
Jeste jsem zapomel jednu velice dulezitou vec.Na viku jsou vetraci otvory.Jsou to takove spunty.Dva mensi a jeden vetsi.Ty mensi oddelavam u slepic 10 den a ten vetsi 18 den.Nasavaci otvory jsou na spodu lihne.Musi se tam vymenovat vzduch,jinak ty kurata udusite.I proto bych tu lihen nijak nezakryval.
Ja mam tuto lihen treti sezonu.To castejsi vypinani a zapinani je naprosto v pohode.Ty zarovky aspon v te moji nesviti na plny vykon,ale tak na polovinu.Kazdou sezonu jsem v ni lihnul tak sestkrat.Jeste mi ani jedna zarovka nepraskla.Ta lihen je z polystyrenu,tak drzi teplotu docela slusne.Nijak ji nezakryvam.Jen mam vyzkousene,ze je lepsi do tech drazek na vodu zadnou vodu nelit.Staci,kdyz budete od 4 dne pri otaceni vajec rosit vejce rozprasovacem.Jen trochu,aby po vejci netekla voda.Otacim rano a vecer.Mam v ni lihnivost 90%.Naposledy z 30 oplozenych slepicich vajec 28 kurat,z dvou oplozenych husich vajec dve housata.Lihnu v ni slepice,husy a krepelky.Mam taky vyzkouseno,ze je lepsi v ni lihnou tak cca 40 slepicich vajec,coz je asi 3/4 kapacity lihne.Taky budete mit daleko vetsi uspesnost,kdyz pri otaceni vajec je budete prerovnavat.Ty co jsou na krajich dat misto tech uprostred a taky z prvni rady do rady treba treti apod.Proste aby to vejce nebylo stale na stejnem miste.
Ja ji koupil za slusne penize a jsem z vysledku lihnuti naprosto spokojen.Je to jednoducha,ale spolehliva lihen.Po par lihnuti vychytate nejake chybicky ktere tato lihen ma a budete urcite spokojena.
Ja pouzivam pri kazdem lihnuti zalozni zdroj pro obehova cerpadla.Zbytek roku ho mam u kotle,abych ho pri vypadku proudu nepretopil a kdyz lihnu,tak ho napojim na lihen.Je to v podstate menic a autobaterie s jednotkou ktera hlida vypadek proudu.Kdyz je vse ok,tak to jede na 230v ze site a kdyz CEZ prerusi dodavku,tak se to automaticky prepne na autobaterii a jede to dal.
ovecka
napsal(a):
Husám dávám v koncem ledna a v polovině února vitamínovou kůru /podobně jako ovcím v říjnu - ,,flešování"). Vitamin A,D a hlavně E (plodnost, činnost pohl. ustrojí). Existuje už kompletní u veta 50ml okolo 60Kč. každá husa - houser 2ml rovnou do zobáku. Vždy do 2-4 týdnů začnou nést. Vejce jsou mimo prvního oplozená. Dana
Ten vitamin myslite napr. Kombisol ad3e?
ovecka
napsal(a):
Husám dávám v koncem ledna a v polovině února vitamínovou kůru /podobně jako ovcím v říjnu - ,,flešování"). Vitamin A,D a hlavně E (plodnost, činnost pohl. ustrojí). Existuje už kompletní u veta 50ml okolo 60Kč. každá husa - houser 2ml rovnou do zobáku. Vždy do 2-4 týdnů začnou nést. Vejce jsou mimo prvního oplozená. Dana
Díky za info.Určitě vyzkouším.
terka.c
napsal(a):
A mám je budou to Hempšírky. pokud mě něco na výstavě neoslní, budu shánět tyto slepičky. Uf, ale byl to boj něco vybrat. Důvody: snáška 180-200 vajec, váha kohoutků v roce 2,9-3,5 kg, maso je žluté barvy, kvokavost dle diskuzí zachována a jsou moc pěkný. Všem děkuji za rady.
Hempšírky chovám a mohu doporučit.Kohouti jsou velcí,takže masa dost.Slepičky nesou vajec v malochovu asi jako hybrydky.Jsou poměrně dost odolné v mrazech.Jen bacha na omrznutí hřebínků.Kuřátka se rychle opeřují i rostou.S tou kvokavostí bych ale trochu polemizoval.Není slepice jako slepice.Podle mých zkušeností Vám mohu napsat,že v jednom kmeni jsem měl každý rok cca 3 kvočny(z devíti slepic) a v druhém ani jednu.Tak si myslím,že kvokavost u nich sice je zachována,ale nemyslete si,že budete mít ve vašem kmeni stoprocentně několik kvočen.Jestli vám to chovatel prodává s tím,že budete mít určitě kvočnu,tak Vám lže,protože to nemůže vědět.To je ale u jiných podobnch plemen stejné.Jinak masíčka mají opravdu dost a je vinikající.Ale to je u jiných plement taky.V chuti masa se moc neliší např hempšír x marans. apod.Doma vychovaný kohoutek bude vždy chutnat božsky oproti kupovanému blatu z obchoďáku.
Radím,pořiďte si plemeno,které se bude hlavně Vám líbit a ne podle toho jestli snese ročně o pět vajec víc,nebo jestli bude o 50dkg těžší při zabíjení.
Hodně štěstí při vybírání a budu jen rád když se přikloníte k hempšírákům a rozšíříte tím počet chovátelů těchto krásných a nenáročných slepiček.