Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 20. 4. 2015 11:12:51
Naposledy přihlášen: 5. 2. 2023 14:06:00
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uz podle zpracovani to bude dost archaicke sedlo (rok 2004 podle vyrazeni?), zakladni typ nejakeho no name sedlare. Toto bych nebrala ani za zlate prase, je to jen kostra potazena kuzi... upadne vam prd.el . Dalsi poznatek - pokud nenapasujete anglii, tak western je na napasovani jeste tak 1000x horsi.
Nema nahodou dlouhe spice? Mame zkusenost, ze kun s dlouhyma spicema na kopytech zakopl a byl schopen upadnout na uplne rovne ceste i 10× za vyjizdku. Po zmene trimerky, zkraceni spic a dusledneho dodrzovani mustang rollu kun uz nezakopava vubec.
Zkuste vlozit foto kopyt.
A propo puvodni kovar byl s kopyty take spokojeny a veta ani fyzio tento duvod taky nenapadl - nebyly to buhvijake lyze a presto to stacilo.
Ano, po spatnych zkusenostech s kovari si trimuji kone sama. Oci mi otevrely az dlouhodobe problemy, ktere jsem resila v Brne na klinice. Ukazalo se, ze nebyt celozivotne takto strouhanych kopyt, tak kun zadny ze svych problemu nema.
Zacala jsem se sama vzdelavat, vyhledavat si info o trimech a nyni si uz 2 roky strouham sama, kazdy tyden. Takto krasna, funkcni kopyta valach nikdy nemel a ja jen lituju, ze jsem k tomuto nedospela pred vice lety....
Z raspli doporucuju Heller black master, nicmene lepsi si od kovare vyprosit nejakou uz jim vyrazenou, at se naucite pracovat s citem.
Jinak zkuste nahrat fotky, ty taky poradi ( z boku v urovni zeme, zvednuta noha foceno od patek, postoj, cely kun).
Coudas
napsal(a):
Není to moc vidět, ale je to z original pytle, kupuji 25 kg pytle, přecejen 12 koní... Nevím, proč to přeložili jinak. Je tam 4-5 kostek lehčí koně a pony, 8-10 kostek velký kůň.
Presne jak pise Coudas - kupuji si to po tech 25kg pytlich, kde je to napsano v originalu jinak a prevazovala jsem si to doma taky
Pipilota
napsal(a):
Složení
Analytické složky: 8 % vápník, 2 % fosfor, 2 % sodík, 3 % hořčík, 10, 8 % škrob, 3,7 % cukr.
Složení: 39 % pšeničné otruby, 16,5 % vojtěšková moučka, 15,5 % uhličitan vápenatý, 7,5 % dikalcium fosfát, 7 % řepná melasa, 6 % chlorid sodný, 5,5 % oxid hořečnatý.
Tohle složení výrobku mě nepřesvědčilo o možnosti zlepšení kvality srsti a hřívy. To jste nejspíš přehlédla nějakou jinou a zásadnější věc v KD.
Nic jineho nez hrstku roky stejnych bezobilnych granuli kun nedostava a jedinna zmena byla prave v tom doplnku. Zmena byla opravdu razantni. Jedinne, co je spatne, je cesky preklad v davkovani - tech kostek ma byt 8-10 pro pokryti denni potreby velkeho kone.
MinVin od Dromy vypada, smrdi i chutna jak oskrabana omitka a bez zaliti vam to kun nesezere (a i pak to je bez zaruky). Krmila jsem asi 2 roky a na koni to nebylo nijak znat. Pak jsem presla na Mineral briks a byla patrna velka zmena v kvalite srsti i hrivy.
https://www.feedshop.cz/produkt/280-mineral-bricks/
Jezdim ciste western a preskoky ucim takto:
- kun musi umet korektni kontracval
- kun i jezdec (!) musi umet side-pass (ustupovani) v kroku, klusu, cvalu
- kun i jezdec musi umet dobre dovnitr zad v kroku, klusu, cvalu
- jezdec si musi umet kone pristavovat k vnitrni i vnejsi ruce
Pokud umite spolehlive bez premysleni (kde je ktera ruka,noha, zadek...) tady tyto cviky, tak muzete prejit na uceni preskoku. Je hodne zpusobu jak ho naucit:
Budto jedu side-pas od steny ke stene, kdy kun si preskoci ve chvili navratu ke stene. Dalsi variantou je jet na kruhu v kontracvalu a pristavovat si kone dovnitr-jet rovne-pristavit ven, toto opakovat a ve vhodnou chvili, kdy je pristaven ven, tak dat pobidku druhou nohou pro preskok. Dalsi z variant je jet na rovny care a ustupovat si zad na jednu stranu a v case kdy chci preskocit tak dat pobidku na ustoupeni zade na druhou stranu.
Ale jak uz jsem predeslala hned na zacatku, tak preskoky vychazi z automatizovaneho plneni zminenych cviku.
No a neuvazovali jste treba o mensim QH, PH? Byvaji uz od 140cm k sehnani... Moje deti na nich taky jezdi od doby, co se naucili sedet; od 5 let na nich sami cvalaji a cca od toho 8.roku uz jim dosahnou ze zeme na zada, takze uz zvladnou plnohodnotne vycistit a nasedlat sami...
A jako bonus je to kun i pro dospeleho, takze muze byt prubezne prijezdovany.
deauville
napsal(a):
Tak příspěvků na téma deky a dekování je tu mraky, nechci opakovat to, co už bylo napsané mnohokrát.
K Vašemu "případu", nebude-li extrémní počasí, na deku bych se vykašlala, kůň v kondici se s tím vypořádá, i když bude mít krmelec mimo přístřešek.
Ale je fakt, že loňská zima byla na extrémy docela bohatá (mráz plus vítr, vítr plus přeháňky atd.). Osobně by mi přišla do velkého mrazu pláštěnka s flísem málo, na druhou stranu někdy stačí koně vysušit a zahřát a obejde se opět bez pláštěnky.
Záleží hodně na tom, jak často můžete koně předekovat (sundat, nebo naopak přidat) či hlídat jeho tepelný komfort - pokud máte koně u domu, pak je to nejjednodušší. Pokud je někde na pastvině a nemáte možnost ho kontrolovat, je pláštěnka s flísem jedna z nejhorších řešení...
Ano, diskuze jsem procetla, ale nikde nebyl muj pripad - tj.deka na zcela nasrsteneho kone jen narazove. Neresila bych, ale lonskou zimu se prave asi 2x stalo, ze mi volali lidi ze staje, ze kun stoji pod pristrechem a klepe se. Prave pro tyto pripady chci mit v zaloze uz nejakou deku - prece jen mu roky pribyvaji. Ale nevim jak s tou gramazi, kdyz on uz prave i sve chlupy ma - aby mu treba pod 300 g nebylo velke horko apod.
Zdravim, prosim o radu, po jake gramazi vybehove deky se mam koukat?
Situace - kun je 11,5 lety paint ve velmi dobre /nebo spise az blahobytne/ vyzivove kondici, 24/7 venku uz nekolik let, dobre nasrsteny.
Nikdy nebyl kun dekovany, ale loni jsem pri opravdu spatnych podminkach (-18 v noci) parkrat (cca 5x?) dala plastenku podsitou fleesem, kdyz se kun klepal - takto mu to vzdy stacilo.
Nicmene krmelec se senem byl vzdy schovany pod pristreskem, kde travi naprostou vetsinu sveho casu, takze se tam zrejme nonstop futroval.
Nicmene letos bude krmelec se senem mimo pristresek, takze je zde predpoklad, ze budto se nebude porad cpat, anebo bude muset pri blbem pocasi vylezt ven ke krmelci. A ted resim, jakou deku mu poridit " pro strycka Prihodu". Proste pro situace, ze by byly opet extremni mrazy a on vykazoval nepohodli - jindy dekovat nebudu.
Bude stacit jen ta plastenka s fleesem, kdyz je jinak plne nasrsteny, nebo uz zvolit vyssi gramaz (a jakou?)?
Pipilota
napsal(a):
Nemám až tak problém s línáním (prostě jsem si zvykla, že u poníků to není "na honem") Spíš jak se tím čistí ta bílá, aby bíla byla...
Dle meho je to ciste na vylinani, ono to pracuje na principu vytahavani uvolnenych chlupu. A nevidim jedinny duvod, proc by to melo nejak pomoct bilemu koni byt bilym :) mimo linaci sezonu to vubec nepouzivam, protoze jinak to koni vytaha na povrch ten nejhorsi prach, ktery uz je pak ostatnimi kartaci neodstranitelny a i rezavec je pak "šedy".
Pipilota
napsal(a):
https://www.decathlon.cz/Vyhledavani/pemza
A máte někdo zkušenosti s tímto? Zaujalo že je na čištění bílé od hnoje - strakatý poník. Stojí to za to? A nějaké podrobnosti použití?
Kupuji si uz roky pemzu - ale original od Farnamu a je to pecka! Neexistuje nic lepsiho na vylinani. Srst se tim jakoby stahuje. Musi se stahovat po smeru rustu hranou pemzy a vzdy, kdyz se hrana zaobli, tak se musi pemza otrit o zem/beton a tim se znovu serizne na hranu. Spotreba na 1 linaci obdobi je cca 3 pemzy.
https://www.hladovypes.com/lesk-na-srst/farnam-slick--n-easy/?gclid=EAIaIQobChMIo7W_8MSM7wIVz-7tCh1AOgXdEAQYASABEgLiBfD_BwE
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
eenika: Speciální prostředek na kožešiny kožešině neuškodí. Také je třeba zvolit vhodný program na praní. Já peru jednou ročně svoje kožešiny (válí se po zemi) normálně v pračce, nepoužívám žádný prací prostředek, maximálně nadrobím do pračky glycerinové mýdlo. Berany následně vybrat z pračky (bez ždímání, pochopitelně), nechat odkapat, a jakmile začnou osychat, promazávat průběžně během schnutí tukem na kůži :-) (ehm... já mažu klidně i indulonou - pěkně to pak voní :-D
Ja tehdy prala v ruce v ekoprasku na detske obleceni.... kuzi zespod jsem namazala snad vsim pocinaje mazani na sedla sprejem na vystrikavani nadob na peceni konce a je po smrti
Beranek na posedli v zadnem pripadne neprat!!!
Mluvim z me vlastni, pomerne cerstve zkusenosti.
Pokud ho namocite do vody, tak beranu jako takovemu se nic nestane, ale ta kuze, ze ktere to roste, tak cela zespod jakoby oslizne a nasledne se srazi a ztvrdne na desku tvrdou jako kamen. V tuto chvili ho uz nespasi nikdo a nic. Me tato zkusenost stala 2 tisice, tak budte prosim chytrejsi ;)
Taky jsem resila, ze mi kun dost zkracuje zadnima nohama... dlouhodobe reseno s nasim vetem...ten vzdy resil pouze rtg kopyt, hlezen (4tis), hybovky, bonharen ( 8500kc). Na nic kloudneho neprisel, takze opakovane fyzioterapeutka (kazda navsteva ã1600kc). Ta nas poslala na kliniku do Brna, zde dalsi vysetreni za 10 tis (rtg patere + opet i nohou) s dalsim doporucenim pro naseho veta, kde kun dostava infuze 3x rocne ã 4200kc. + je kun specialne trimovan co 4 tydny ã 1000kc.
Koni jsem davala Nutrihorse chondro, ted davam Pegas forte ( https://m.alza.cz/pet/vitar-veterinae-artivit-pegas-forte-7-extra-silna-kloubni-vyziva-pro-kone-700-g-d5679541.htm?kampan=adwpet_pet_pla_all-mbl-css_pet_zachytna_m_1003780___387296553311_~CHPrk3901~&gclid=EAIaIQobChMIh7Od_tTc7QIVBrp3Ch20KAOSEAQYASABEgJsVvD_BwE).
Vzdy davam v doporucene delce lecebne kury, pak pauza a znovu.
V pauzach davam samostatne Boswelia serrata - ma silne protizanetlive ucinky a mam odzkouseno na sobe ( jsem revmatik a artritik), ze opravdu vyzazne pomaha.
stepak
napsal(a):
mám tady zimní jezdecké kalhoty Loesdau. Mají celokožený sed, jinak vypadají jako lyžařské oteplovačky. Jsou naprosto super. Vypadají jako nové. Jen jsem z nich bohužel vytloustla - jsou velikost L a já mám XL. prodám je, ať někomu ještě slouží.
Muzu se zeptat, kde jste je prosim koupila? Neco takoveho uz delsi dobu shanim (ve velikosti S), ale jeste jsem na ne nenarazila....