Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 20. 4. 2015 11:12:51
Naposledy přihlášen: 5. 2. 2023 14:06:00
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Nevím, jak velké pohodlí pro sebe hledáte a jaké máte nároky na zázemí, ale co vím z cesty autem, tak v okolí Rožnova (do pár km) je vážně velké množství koní - rančů, jak směrem na Valmez tak směrem na Frenštát, koně na pastvinách/výbězích jdou vidět od cesty. Kdybych hledala já, tak sednu do auta, projedu je a poptám se, jestli nenabízí ustájko. Určitě to nebude za 6tis měsíčně a pořád to je tak blízko Bučisku, že do půl hoďky tam jsem po kopytě, kdybych echt potřebovala srovnat koně/sebe trenérem nebo si zajezdit v hale.
PetVas
napsal(a):
Tomáš Zajac je poměrně známý trenér, to nás potěšilo že tam působí, přesto že my nemáme žádné závodní ambice.
Byli jsme se tam dvakrát podívat, a je pravda že výběhy tam moc nemají a koně jsme viděli jen jednoho venku a to poníka který byl v té hliněno kamené ohradě. Takže koně vůbec nepouštějí ven a jsou stále zavření v boxech?!
To že tam lidé měli nebo mají koně jen pár měsíců, má nějaký důvod ? Šetří tam na krmení, koně nedostávají to co mají?
My jsme se potkali s lidmi na Čeladne kteří tam měli koně, ale odvezli ho, nechtěli mluvit proč, jen že nebyli spokojeni a že majitel není úplně poctivý.
Trochu máme smíšené pocity ale je to zase pro nás blízko.
Co vím, tak je to v naprosté většině případů stáj, kde se jezdí za trenérem, takže koně tam jen dojíždějí na max. pár měsíců k obsednutí, nápravě, přípravě na sezónu atd., koně kterého bych neměla vyloženě na závody bych tam osobně neustájila - jak už jsem zmiňovala výše výběhy. Je tam sice jeden malý a jeden "větší", ale koně pouštějí ven tak na hodinku max., a to samostatně co 1 až 2 dny a v létě skoro vůbec, jsou tam otravná hovada, takže koně stejně když jsou tam sami tak stojí před brankou. Co se týče toho krmení, tak mi tam kůň opravdu hodně zhubl a byla jsem ráda, že si ho můžu zase odvézt domů "dožrat", ale toto neberte jako směrodatnou minci - je pravda, že kůň něco potřeboval shodit, bylo ho dost (ačkoliv zase ne tolik) a navíc se ocitl v naprosto cizím prostředí, bez svých stájových kámošů, ve zcela jiném režimu než je celý život zvyklý (pastevko), takže stresový faktor určitě svoji roli hrál taky. A stálí rančovní koně nevypadali, že by nějak trpěli hladem - čili z mojeho jednoho případu si určitě závěr nedělejte.
Na ranči působí jako trenér Tom Zajac, takže pro westernového koně ano. Co mohu posoudit, tak lidé se opravdu ke koním chovají pěkně, Tom koním rozumí a na rozdíl od jiných trenérů, kteří je berou pouze jako sportovní náčiní bez emocí, k nim stále neztratil lidskost a chová se k nim velmi slušně. Kováře nemohu posoudit, žrádlo taky ať radši posoudí jiní, kteří tam mají (měli) koně dýl než pár měsíců. Za co ale pro mě určitě ne, tak to nonstop boxovaní koně.
Twinyy
napsal(a):
Zdravím, ...věčné téma nálevky...většina z nás se s tím potýká...Koupila jsem si mladého 6-letého valacha který má nálevky spěnkových kloubů na všech čtyřech nohách...Podle koníkovi minulosti bych to typovala na přetížení nevhodným treninkem. Koníka mám asi měsíc a staří nálevek podle byvale paní majitelky 6 týdnu. Podle veterináře je to kosmeticka vada a zánět v nich neni.RTG máme čiste.Zkoušíme mms a jine minerální doplnky na pohybový aparat.Nekulhá a při pohybu ho to neomezuje.Trenink má přiměřený svému věku. Spíš bych chtěla nějakou radu jestli někomu něco nezabralo. Zateplováky jsme taky zkoušeli...Chtěla bych mu zkrátka pomoc pokud by staří nalevek bylo opravdu 6 týdnu myslím si že bych s tím mohla něco udělat...Prosím poraď te
Taky roky a roky bojuji s nálevkami - pro mě z nepochopitelného důvodu. Kůň cca od 5 ráno do 18.hod na pastvě, přes noc boxovaný. Pravidelný řízený pohyb bez přetěžování cca 6x týdně, zkoušela jsem bandáže na noc nebo naopak chlazení nohou, ubrat žrádlo, vyřadit pečivo.. no prostě vyzkoušela jsem naprosto vše, co jsem se dočetla. A k mému překvapení - a to úplnou náhodou - jsem zjistila, že má nálevky pouze pokud stojí na slámě. Pokud stojí na pilinách, tak mu nálevky v podstatě hned do druhého dne krásně splasknou, pokud je zase na slámě, nálevky se brzy objeví a má je třeba několik týdnů/měsíců, než se zase postaví na piliny. Není to tím, že by ji žral, slámy se ani nedotkne, ale slyšela jsem, že prý to může být reakcí některých koní na tento typ "pichlavé" podestýlky.
Rozhodně netvrdím, že to je váš případ, jen to přidávám jako můj postřeh, protože třeba já jsem se o tomto nikde nedočetla, když jsem si zjišťovala o problematice nálevek.
Do kateřinek jsem chodila kdysi jako dítě po dobu 6 let, ale bude tomu už dobře 15 let, co jsem odtud odešla. Byla to má první zkušenost s koňmi, takže jsem se zde všechno okolo koní naučila, ale tedy kromě ježdění :) Nevím, jak to tam chodí teď, ale tehdá měl na starost každý z děcek - členů- sportovního koně a o toho se staral jeho jezdci (popř. majiteli) a když bylo hodně dobře, jezdec ho jednou za čas nechal koně vykrokovat. V praxi to vypadalo tak, že člověk každý den čistil, poklízel, krmil, sedlal, účastnil se služeb a tak 5x do měsíce dostal bez sedla chovnou kobylu a mohl si na ni v kroku jezdit (a to se tak co 10 min střídal s ostatními). Taky si pamatuju, že tam byly velké boje mezi děckama o starost o nejlepší závodní koně a fakt hodně se tam kradlo. Ale jak říkám - toto jsou zkušenosti 15 let staré, dnes, co jsem tak slyšela, tak naopak tam je ke koním ošek nedostatek. Jako prvotní vstup ke koním si myslím, že mi to hodně dalo - ve smyslu takové té pokory, že nic není kolem koní zadarmo, neexistuje ježdění práce.