Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 20. 4. 2015 11:12:51
Naposledy přihlášen: 5. 2. 2023 14:06:00
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Nevim, ja bych z toho nedelala zadnou vědu a nehledala problem tam, kde s nejvetsi pravdepodobnosti vubec zadny neni. Kazdy je nejaky, tak je to i s pocenim. Kdyz se vratime z vyjizdky, tak je kazdy kun taky jinak spoceny. Ač stejneho plemene, stejneho nebo podobneho veku, ve stejne zatezi (tj.odpovidajici fyz. kondici)... a to, ze kobca nezabrezla bych opravdu s pocenim do souvislosti nedavala. Spis bych to prisuzovala spatne fyzicke kondici ( kdyz neni v zadne zatezi), se kterou se jen hold vyrovnava hur nez ta druha.
Pánové, vašemi zcela protichůdnými názory na vše od pohlaví po režim mi to teda moc neulehčujete
želvy už jsem právě měla něco přes měsíc v přípravě na zimování a tento týden už jsem je chtěla přemístit do většího chladu (zatím měly jen snižovanou dobu svícení a trochu žrádlo), což jsem kvůli tady této průserářky o týden odložila. Zatím zimované nebyly (želvy jsem převzala do péče od rodičů a ti z toho měli a mají hrůzu, že uhynou), nicméně po minulé zimě jsem usoudila, že minimálně ta větší (ta bezúdržbová) to vyloženě vyžaduje. Tady tato i po cca 6 týdnech kdy už jim ani moc nesvítím, mi moc nepřijde, že by na výrazně "ubrala na tempu", takže u ní si jistá nejsem. Když jsem ji předávala s tím výhřezem kloaky primářovi, tak ten říkal, ať ji zimuji -ačkoliv to bylo ještě před těmi problémy se zácpou. Takže teď opravdu nevím.
Pár dní jsem tu nebyla a koukám, že se diskuze pěkně rozjela, to jsem ani nečekala.
Takže pro upřesnění na některé reakce:
Ač volnočasová činnost, tak zde chodit MUSÍM. Nejde o mé zaměstnání, ale řekněme že je to volnočasová činnost úzce spjata s životním stylem. Stejně tak, jako zde syna brát MUSÍM. Předpokládám, že toto pochopí pouze matky malých dětí bez možnosti dítě na tři hodiny odložit babičkám.
Dále pro ty, kteří mají pocit že nedokážu najít rozdíl mezi projevovanou agresí a pouhou rozjíveností štěněte... Nejsem hysterka, která se bojí prvního štěknutí, psa jsem měla 20 let a v daném areálu jsme měli řadu a řadu odchovaných NO. Takže rozdíl mezi štěkáním na kolemjdoucího a štěkáním kdy pes opravdu zastrašuje, je na krok před útokem a myslí to vážně, poznám.
Co se týče nějaké dobře mířené rány, tak si myslím, že ta ještě není na místě - mám pocit, že v dané chvíli, co štěně důrazně hlídá, by to spíše vyvolalo ještě vyšší agresivitu a toto opravdu s dítětem s sebou (a ani bez něj) pokoušet nechci. Aktuálně nosím piškoty s sebou a vždy, když ho potkám a je v klidu, tak po něm chci jednoduché povely (sedni) a odměňuju. Když jsem přišla naposledy o víkendu, tak se to obešlo bez výrazného hlídání a zastrašování z jeho strany. Zatím zkouším asi 3 - 4 dny a syna jsem s sebou neměla... tak uvidím jestli je toto cesta.
vlasta1
napsal(a):
Už máte vyndaný steh?
Ano, byla jsem hned v pondělí ráno znovu u veta, páč už v neděli opět vypadala že praskne. Tak ji rovnou vyndal steh a spolu s ním zase obrovské tři výkaly (teď už šly pěkně vytáhnout najednou, ne po kouscích). želva dostává 2x denně lactulosu a 2x denně koupu, ale ještě ani jednou se zatím nevyprazdňovala.
vlasta1
napsal(a):
Hm se mi to špatně určuje když ji nevidím. Plastron tzn. spodek je rovny, konkávní nebo konvexní? Ale asi to je kluk,
Tyhle želvy patří na jaře ven na podzim do sklepa, občas ji dáte třeba trochu mrkve- aby jste věděla že je máte a když bude ve výběhu dobrá tráva tak veta nebudete potřebovat. Postarají se o sebe sami ne podzim pozor stává se z nich krtek a špatně se hledají.
Tu vyhřezlou kloaku asi vyfocenou nemáte že? Jak to měla dlouho? hlavně teď ji mějte v čistotě na ubrousku.
Jsem si jista, ze penis to fakt nebyl... poprve, kdyz ji mela i potrhanou, tak z ni visely tenke krvave cary, ktere vypadaly jako trus co se zasekl nekde po ceste. Ted ji potrhanou nemela a vypadalo to jako jen asi 1cm cerna kulicka na ocasku. Jinak o travu zelvy nejevi absolutne zajem ( maji ji ve vybehu). Vetsi jeste vidam, ze si v dobe nejvetsi krize ukousne, ale tato nikdy. Odcervene jsou.
vlasta1
napsal(a):
A já bych si tak jistý nebyl- myslím s holkou. Nepíšete jak stará je želva.4 až 6 ? typuju to na kluka. Udělejte víc fotek z nárys, půdorys, bokorys z blízka i z dálky. My se poradíme.
No já želvu kupovala od takového blba "chovatele" před asi pěti lety, to měla být tříletá samice (tudíž dneska +- 8 let). Dnes už vím, že to je zdejší známá firma jak u lidí, co chovají želvy, tak u veterinářů. Nevím, jak se tento stav označuje u želv, ale o koni bych řekla, že byl podražený už od mala - želva měla (a má) zdeformovaný plastron - přizvedlý k hlavě, za ty roky téměř nevyrostla a věčně něčím trpí (nachlazení, otoky očí, výhřezy kloaky a další věci)., ale je to obrovská bojovnice a je taková dost kontaktní, což je jedinný důvod proč do ní vrážím ty tisíce a tisíce za veta). Oproti druhé želvě, která je stejně stará a máme ji o rok dýl je to fakt velký rozdíl.
Veta se měnit nechystám, chodím s ní na velkou kliniku, kde se jich střídá cca 8 a při výhřezech mi ji vždy operoval kvalitní primář, kterému věřím, že vím, co dělá.
Ještě zkusím trochu upřesnit -
areál je opravdu velký, zároveň se jedná i o firmu, takže je zde velký pohyb lidí. Denně si myslím, že se tam vyskytuje +- 20 lidí, kteří jsou tam stálí (prostě den co den) + pohyb lidí, kteří tam jdou z nějakého důvodu. Holčina je zaměstnanec, není majitel, takže zároveň tímto není možné aby psa denně seznamovala se všemi, co tam vstoupí - zároveň dodávám, že 90 % lidí, na které pesan útočí on dobře zná od narození a potkává se s nimi denně. A denně tentýž agresivní kolotoč, který ale postupem času jak je starší narůstá v agresivitě. Taktéž jsem si zcela jistá, že kdybych navrhla variantu vodítka, co za sebou táhne, tak mi to v žádném případě neprojde. Já si trochu myslím, že majitel je za ostřejšího psa k hlídání rád, protože vždy měl pouze velmi hodné, neštěkavé psy - až na tohoto. Zároveň nejde jen o hlídání u vrat, ale v podstatě jde o první setkání - kdekoliv v areálu - ten je velký, takže ne vždy se setkáme se psy u brány, někdy je potkáme třeba až po nějaké době co už tam jsme na druhém konci.
Zkusíme variantu rozhazování pamlsků, to by mohlo odvést jeho pozornost.
lupus4
napsal(a):
Jo máte pravdu, je to 0,1.
želvou v terárku se substrátem pro želvy (kokosová kůra).
tak a jsme doma, ucpání střev lignocelem (nalepeným na potravu) je bohužel stále časté...
a lidé nevěří a nevěří...
"speciální substrát" oblíbený marketinkový tah prodejců, jinak ovšem totální kravina
NIKDE na světě neběhají želvy po kokosových vláknech, či rašelině
vyhodtě vše "kokosové" vezmětě obyčejnou zem (krtince ) + písek (dět. hřiště)
smíchejte 1/1 a máte ideální substrát
levné, snadno vyměnitelné
nechcete-li aby byly po spaní ve vlhkém koutě "zaneřáděné", můžete jim do "spacího rohu"
dát zcela mokré hobliny...
Jo máte pravdu, je to 0,1. prosím překlad pro laika
Jinak výměnit substrát můžu, to je teď to nejmenší. Mám k dispozici velmi jemný, náplavový písek. A zeptám se - když bude požírat spolu s listama i ten písek - to ji nevadí? To bych právě řekla, že dost zanese a podráždí trávicí soustavu. Poprvé ten výhřez měla právě když měla v terárku písek.
A co říkáte na fotku ocásku ? (nebo co to tedy je), máte návrhy co s tím - jak ji konečně vyprázdnit?
Zdravím vespolek. Pokusím se popsat můj problém a prosím o konstruktivní návrhy možného řešení
Denně (i vícekrát denně) navštěvuji jeden určitý areál, který je spojený s mou volnočasovou aktivitou. Máme zde 3 psy - fenu NO (s PP), psa australského ovčáka /s PP) a jejich letošní štěně. Australák - pes je naprosté zlatíčko, neuvěřitelně hodné, společenské a vychované zvíře, fena taky velmi hodná, poslušná, nikdy by neublížila, jen je trochu asociální a mazlení a obecně společnost lidí tolik nevyhledává a raději si lehne stranou mimo dění - což všichni respektují. Oba dva neštěkaví. Nicméně jejich společný potomek je zcela opak a čím je starší, tím větší hrůza z něj jde. Kdokoliv do areálu vejde nebo se s ním tam ten den poprvé někde v prostoru setká, tak štěká a ostře hlídá - a je z 90 % puštěný navolno (což se ani bohužel nezmění). Já + všichni okolo si ho (zatím) tak nějak dokážeme srovnat a ještě nic nikomu neudělal, ačkoliv cca já osobně už tak 2x jsem si byla téměř jista, že mě opravdu napadne (když jsem přišla večer za šera). Jedinný, koho štěně zcela zbožnuje, poslouchá a respektuje je holčina, která v areálu bydlí, o psy se stará a bere si je až "do postele". Byla jsem svědkem, že za šera velice ostře hlídal i před svým majitelem - než došel až na cca 10m a svého pána poznal. Proč to ale řeším je můj téměř 2 letý syn, který zde se mnou nejméně 4x do týdne chodí taky a k němu opravdu projevuje největší agresi - pravděpodobně tím, že syn je menší než on. Mohu dát ruku do ohně za to, že mu syn nikdy nijak neublížil. Takže ve finále to vypadá tak, že my přijedeme, spustí se huronský štěkot štěněte, které přiběhne, opravdu ostře štěká, cení zuby, má často zježenou srst a před něj se na mého syna sápe jeho otec australák, který ho vítá a nejradši by ho (syna) samou láskou snědl. Takto vypadá vždy úvodní setkání (den co den) - jakmile proběhne toto prvotní setkání plné agrese, tak se štěně už chová normálně a po zbytek návštěvy zde se kolem syna pohybuje bez známek nějakého potenciálního útoku. Popravdě nevím jak situaci řešit - po našem příjezdu jsem zkoušela štěně už okřikovat (nereaguje), odvolat ať jde do kotce (na což reagují jen oba jeho rodiče, kteří tam bez okolků jdou, nicméně štěně ne), zastrašit. Teď mě už jako poslední varianta napadá pouze aby ho syn uplácel po našem příjezdu piškotkama, ale nejsem až takový znalec psí etologie, abych posoudila, zda je toto možná cesta nebo pouze zamaskování problému. (apropo dnes jsme to poprvé vyzkoušeli, a pak štěně, které má akuálně 40kg a je v 9 měsících vyšší než oba jeho rodiče, a kterému až tolik nevěřím - na syna opravdu zblízka dotíralo a dožadovalo se dalšího piškotu až tak, že syna shazovalo na zem). Takže pokud máte nějaké řešení tak sem s ním. Já už jsem holčině, která zde bydlí, navrhovala cvičák nebo kynologa, ale samozřejmě toto neprošlo a ona ač je z toho sama nešťastná, tak s tím neumí nic dělat, protože ji psi včetně toho "malého" holomka poslouchají a v její přítomnosti si nic takového nedovolí.
lupus4
napsal(a):
vse napechovane v obrovskem ocasku.
mno tomu nerozumím a anatomicky nesmysl
dejte tu fotku...
u koho "na klinice" jste byla ? Jestli jste poblíž Prahy tak jedině MVDr. Hnízdo
na čem ji chováte ? (myslím substrát) a co krmíte ?
Fotku přidávám, ačkoliv ocásek (nebo co to tedy je :) ) je dneska minimálně 3x menší, než byl včera - asi po tom více než hodinovém dolování výkalů. To byl vážně gigantický. Nicméně ikdyž vezmu v potaz otok od stehů, tak pořád je větší než normálně. Dnes už jsem želvu 2x koupala, ale stále bez stolice.
Přes sezonu je želva venku ve velkém výběhu (zde kombinace trávníku, mulčovací kůry, betonu), cca od druhé poloviny září ji mám ještě se druhou želvou v terárku se substrátem pro želvy (kokosová kůra). Když měla poprvé ten výhřez, tak myslím měla na zkoušku kombinaci kokosové kůry/písku.
Co se stravy týče - normálně dostávají směs pampelišky/jitrocelové listy/hluchavky, semtam jahodník, ale cca 4 dny před tím výhřezem byly na hlídání u babičky, která jim dávala ledový salát.
Zcela urcite ne, je to samice. Dnes uz byla mimo vykalu patrna i moč, vse napechovane v obrovskem ocasku. V poledne jsem byla s zelvou na klinice a vet ji asi 20 min pinzerou preparoval ven stolici, dostala klistyr a laktozu na prohnání. Nicmene nez jsem dojela domu tak to bylo to stejne., jako bych tam nebyla. Vecer jsrm vzala zelvu do vody a vic nez hodinu ji z ocasku tahala pinzetou po kouscich vykaly, ale prijde mi, ze je beznadejne ucpana. Vzdy jsem ji par mm odstranila a ona pak tlačila - ale bezvysledne, jen se ji to zase o kousek posunulo smerem ven... takze zelva ma dle meho zacpu jak bič a kdovi kolik trusu jeste v sobe... a steh pry je dost volny, takze tim ten znemozneny odchod stolice pry neni...
Dobrý večer, mám suchozemskou želvu, která má už podruhé během cca 9 měsíců vyhřezlou kloaku. Poprvé ji měla potrhanou, ale doktor sešil, dal zpět a ok. Nyní jsem zjistila ještě dřív, než se ji vyhřezlá potrhala, takže ji jen pod narkózou dal zpět a má tam steh (asi jeden), který máme za týden jít vytáhnout. No a k dotazu - želvu jsem dostala zpět včera v podvečer a když jsem ji teď kontrolovala, tak má fakt obrovský ocásek, jakoby až k prasknutí nacpaný výkaly, co nemohou skrze ten steh odejít ven. Na kliniku už se tak pozdě samozřejmě dovolat nemůžu a v podstatě nevím co dělat, jestli ji třeba nezkusit dát do vody jestli jí to třeba nepomůže ve vyprazdňování? Dříve než zítra odpoledne se k vetovi nedostanu, tak mám hrůzu z toho, aby zbytečně netrpěla nebo nedejbože neumřela.
Díky za rady.
sheilaaa
napsal(a):
Dobrý den, máme kulatého koně bez kohoutku, kvalitní w.sedlo od českého sedláře bylo kupováno před nějakým rokem, s tím že sedí (napasováno od zkušeného člověka). Nyní řešíme suché fleky za stranách pod kohoutkem. Sedlo je opravdu kvalitní a neradi bychom se jej zbavovali, proto bychom na čas zkusili vyřešit nějakou dekou a až kdyby i nadále nesedělo, tak by se muselo koupit jiné. Lze vyřešit nějakou korekční nebo opravdu kvalitní dekou? Např.Diamond wool pad? Děkuji za rady.
Za sebe - pokud fleky nezasahují do oblasti lopatky a kůň nejeví žádný diskomfort (nechá se bez mrknutí oka nasedlat, má klidné neuspěchané chody, nevyhazuje apod.) a na místě suchých fleků nemá bílé chlupy a místo, kde začíná suchý flek není výrazněji zpoceno, vyšpiněno než zadní část ukončení fleku, tak se v tom rozhodně nebabrejte a nechejte to, jak to je. Po 10 letech ve westernu v závodním prostředí můžu říct, že začít urputně shánět padnoucí se sedlo na koně je cesta do pekel a zblázníte se . Tento typ fleku má u nás snad každý ježděný kůň, já to tak na valachovi i kobyle měla vždy a bylo jedno jestli jsem měla sedlo šité na míru od Zajace nebo od někoho jiného, tyhle fleky tam prostě byly vždy. Jinak co se Diamondky týče tak jen kvůli toho bych ji být vámi taky zbytečně nepořizovala. Já si tu korekční tedy kdysi v naději za 4,5 tis koupila a stejně to je v rámci jakékoliv korekce k ničemu (neumím si nějak představit, které nedostatky můžou 3 velké kapsy vykorektovat), takže ji jezdím jako normální deku bez výplní (jako taková je deka nejlepší, co lze koupit).
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Otázka č.1 sedlo č.1 Dá se nějakým zpusobem zvětšit nebo vyměnit komora westernového sedla?
Otazka č.2 sedlo č.2 Je možné aby sedlo, když dotáhnu podbřišník se kobyle vzadu zvedne ale sedí ji a opocená je pod ním dobře? Případně co s tím dělat?
Děkuji za konstruktivní rady.
1) komoru umí lehce upravit sedlář, tozn. širokou umí vypodložit kůží nebo takovou tou tvrdou gumou, úzkou umí lehce ubrousit (za předpokladu třeba PE kostry, u třeba zalaminovaného dřeva netuším zda jde). Nicméně to jsou jen dost kosmetické úpravy v malé míře (aby nebyla kostra pak moc tenká) a nejdou udělat na všech materiálech koster, např. pokud máte nějakou seriovku, tak vám to určitě žádný sedlář neudělá, s hrůzou, aby mu nepraskla v rukou.
2) moc se mi nezdá, že by sedlo sedělo, ale bez fotek je to absolutně neposouditelné. Možná mě napadá jen kdyby byly závěsy na podbřišník zadělané na kostře příliš vpředu.. každopádně opravdu je kůň dopocený všude - i na/za lopatkami?
K tomu se mi chce jen napsat "tak to hodně štěstí", jelikož já i po dvaceti letech u koní a vlastnění desítek a desítek sedel kolikrát tápu, v čem může být zakopaný pes.
Nicméně asi ve zkratce a dost zjednodušeně co řeším já:
1) sedlo zkouším vždy bez podsedlové deky, musí být nasedlané správně (tj. nesedí tolik vpředu jako anglie, pevná kostra sedla nemá zasahovat do prostoru lopatky, podbřišník na dlaň od přední nohy)
2) jako první pohledem zepředu zkontroluju zaúhlení, jestli koně přední komora netlačí (jestli není víc nebo míň otevřená než kůň potřebuje - v obou dvou případech by to koně tlačilo), dívám se, jestli sedlo nesedí na páteři (kvalitní westernová sedla mají vždy slušný páteřní kanál takže to jsem ještě neviděla)
3) sedlo by nemělo být příliš dlouhé, ideálně max. na pěst od kyčelního kloubu
4) sedlo nesmí vzadu odstávat, toto se nejlépe zjistí po dotažení sedla. Kolikrát pokud sedlo leží volně tak vše vypadá ok, ale po dotažení podbřišáku se vzadu přizvedne (to může třeba znamenat, že je vpředu široké)
5) pokud na první pohled vše vypadá dobře, tak dám deku a jdu jezdit. Při nasedání se nesmí přetáčet
6) při jízdě je důležité především to, jak se cítí i jezdec, takže se zaměřím i na to, jestli nemá zavěšené třmeny příliš vpředu a netáhne mi to nohy dopředu (pokud to zrovna není reining, který má závěsy trochu více předu); nenutí mě předklánět se apod. Pokud vím, že budu jezdit jen ven na rekreačku, tak si nekoupím sedlo bez měkčenného posedlí, pokud nechci abych se domů část cesty vracela pěšky s bolavým zadkem; taky si nekoupím sedlo s mělkým posedlím, ale spíše s hlubším, abych se necítila jak na odstřelovací plošině. Naopak pokud budu chtít sedlo do intenzivního sportu (což asi není váš případ), tak budu spíše chtít kontaktnější sedlo bez měkčenného posedlí
7) po odsedlání by neměly být zježené chlupy a opocení by mělo být souměrné z obou stran. Ideálně bez suchých skvrn (pouze popř. suché místo na páteři), ale toto jsem v praxi nikdy nezažila, vždy se setkávám alespoň se suchými fleky za lopatkami. Každopádně na lopatce by flek být nikdy neměl. Tuhle problematiku má zpracovanou Milan nepustil - sedlářství Westman na svém FB profilu.
Tohle je fakt jen tak hodně orientačně a ideálně radím si přizvat kvalitního fyzioterapeuta na posouzení. Záměrně nepíšu sedláře, protože jsem se už Xkrát setkala s tím, že ani spousta (a to kolikrát i z těch kvalitnějších) sedlářů si sama neví rady a střílí od pasu. A nezřídka i sedlo na míru dostanete s tím, že koni moc dobře nesedí (pokud nejste úplný laik a dokážete to poznat).