
Ellie007
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 30. 12. 2016 14:06:22
Naposledy přihlášen: 21. 8. 2018 07:02:52
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
"Jak to bude vypadat až bude velká?"
tak už to dělat nebude, ono to taky prochází vývojem, dospívá a mění se...
a znovu - pokud nechceš, aby si hrála se psy, respektive jenom do nějaké míry, tak ji musíš v tom okamžiku, kdy to přesáhne nějakou míru, převést na sebe, a dej tomu "povel"
já na sebe převáděla pastevce, jeho hrátky byly poněkud razantní a neurvalé, třeba se mu líbilo v trysku sestřelovat "tátu" hovíka a tak...
Děkuji za věcný příspěvek...
Ano, hraje si, ale orvává výstavní psi a mě se tenhle způsob hry nelíbí. Jak to bude vypadat až bude velká? Setkala jsem se s tím prvně... Samozřejmě si hrajeme i spolu, ale když jsou na volno, tak si hraje tímhle stylem. Na jednu stranu to dospělým asi nevadí, na druhou stranu každou chvíli někdo z nich zakňučí, že už to teda přehnala...ale neoženou se.
Ahoj všem. Chtěla bych vás poprosit o radu. Pořídili jsme si štěně malého plemene k již stávajícím, dvěma starším pejskům - fenám ve věku 1-3 roky. Jsou podobně velkého plemene. Štěně, taktéž fena, se baví tím, že dospělé jedince kouše, nechá se vláčet zavěšené za chlupy starších psů. Bohužel oba starší psi jsou "trubky" a nezavrčí. Samozřejmě když u toho někdo je, tak zasáhneme, řekneme důrazné "ne"...ale je to pořád dokola. Nenapadá vás jak to štěně rychle odnaučit? Aby to už ani nezkoušelo? Děkuji.
Ustájení mě vyšlo na 4500, - měsíčně + cca 500, - měsíčně základní krmení + nárazově různé krmné doplňky. Kovář jednou za sedm týdnů 1 000 Kč. Očkování jednou ročně cca 350 Kč. To je pouze takový ten základ. Pak člověk musí počítat s nějakou rezervou v případě úrazu nebo nemoci (a vědět fakt že 5tis za léčbu je v koňské branži skutečně ještě málo). Mít rezervu na jezdeckou výbavu, doplňovat jezdeckou výbavu dle potřeby. Mít peníze na tréninky, v případě závodů na startovné a dopravu. A tak dále a tak dále.
lavacca
napsal(a):
Tak to vazne muze byt tim, ze si spojila - voditko a jde se ven = jede se k vetovi. Tam to nema zadny pes rad.
Nase cuba taky veterinu nemela v lasce, byli jsme tam casto diky zanetu delohy, taky se mi pak na voditku chvili sprajcovala nez zjistila, ze kolem auta jen projdeme a jde se ven. Nikoli nastoupit a sup na veterinu. A to ji bylo uz 9,5 roku.
Prostě opet spojit prochazky ven s prijemnym. Klidne vzit s sebou zbytek smecky. Mozna pokud je ted zvykla na obojek, zkusit ksiry, ktere s návštěvou veta spojené mit nebude? U nas teda chodíme ven i k vetovi prave na ksirach, obojek maji nonstop, takze prvni prochazka u nas byla naopak na obojku. Brzy ji docvaklo, ze se jde jen ven a slo se zase zvesela. ;)
, takze trpělivost, zase ji ukazat, ze se jde za zabavou. ;).
No ono je ale zajímavé, že když beru do ruky vodítko a obojek nebo kšíry (střídáme) tak působí natěšeně, to samé když vyndám ze skříně tašku (ve které jezdila i na veterinu), je nadšená a do tašky se hrne zcela dobrovolně a sama. Což mě na tom přijde nejvíc zvláštní. Ale jakmile dojdeme k bráně nebo jakmile ji vyndám jinde z tašky, tak je konec... jiný pes, který je lekavý, vyplašený, odmítá chodit, klepe se, při nějaké bližším kontaktu s někým cizím se počůrá.
pyr
napsal(a):
Dobrý den, pokud je fenka doma normálně veselá, žere, pije a vše je obecně v pořádku, nemyslím si, že to bude zdravotní problém. Tím, že ji budete tahat k veterináři, kde to žádný pes nemá rád, budete její trauma z procházek ještě zhoršovat. Brzy si totiž spojí vodítko a obojek s vetem.
Vaše štěndo je dost možná ještě v období, kdy se více bojí. Je už starší, a proto už tuší, že venku jsou nebezpečí. Tím, že ztratila měsíc (pro nás krátké 4 týdny, pro štěně celkem dlouhé, když vezmeme v úvahu, jak dlouho je pes štěnětem) socializace, možná zapomněla, že je to s Vámi venku bezpečné, dokonce zábavné.
Já bych v tomto případě zkusila projít brankou třeba se šunkou v ruce (prostě s něčím speciálním), ušla jen pár kroků. Poté bych se vrátila zpět, pochválila, ale nijak přehnaně, aby jí to nepřipadalo divné. Zkoušela bych také cvičit a hrát si na zahradě s vodítkem tak, aby si to spojila s něčím, co ji baví. Dále zkoušejte chodit na procházky společně s jinými psy z Vaší smečky, s kterými se cítí v bezpečí.
Přeji mnoho společně prožitých procházek a spokojeného psíka. :).
Dobrý den, děkuji za přínosný příspěvek. Je pravda, že ona je hodně citlivá a vnímavá, takže kdo ví co se jí v hlavičce honí. Po té zdravotní stránce čekáme už jen na výsledky přímo na ten zkrat, protože i klasická biochemka ukázala vše v pořádku. A je pravda, že v poslední době pro ni výjezd někam ven znamenalo z 80% cestu na veterinu. Tak doufám, že i v pátek budou výsledky dobré a začneme nový začátek :).
PumaCZ
napsal(a):
Měla jsem v dočasce fenku, která se chovala stejně. Bála se projít dveřmi jak dovnitř, tak ven, venku se bála, lekala.. Bylo jí sedm měsíců a pocházela ze šílené množírny, takže asi před tím ani nikdy venku nebyla, ale postup si myslím, že i u vaší fenky by měl být stejný.
Prostě choďte ven co nejčastěji, vše v klidu, lákat na pamlsky, sebe či hračky a hlavně buďte trpělivá.
Musela jsem tuto skoro 40 kg vážící fenku ze začátku dokonce nosit přes práh, ale za pár týdnů si venčení začala užívat a stal se z ní naprosto normální pesan.
Držím pěsti
To ona z množírny není, už jako malá byla hodně sebevědomá a veselá. I na tom cvičáku působila poměrně suverénně, na vodítku dokázala řádit jako prdlouš. Tohle bylo fakt z ničeho nic. Řešíme to i na veterině, onemocnění z klíštěte už bylo vyloučeno, mohl by to být i jaterní shunt, který může mít takové projevy. No jedno lepší jak druhé. Odpoledne budu vědět další výsledky (klasicky biochemka), za týden ještě další výsledky vyšetření (přímo na ten shunt).
sh
napsal(a):
Hárání? Negativní zkušenost venku? Kdy se to stalo poprvé?
Odhárala poprvé v dubnu, tak si myslím, že další bude až později, na falšeku už je zas dlouho. O žádné zkušenosti nevím právě, ona i kvůli tomu nachlazení moc ven nechodila, byla jen na zahradě a pak jsme zas postupně začali chodit ven. Nejdřív dobrý, ale ted se to jen a jen stupňuje. Bojí se, leká se. Dneska jsme byli na návštěvě u babičky a tam se i strachy počůrala, klepala se celou dobu, utíkala se někam schovat (buď k někomu z lidí nebo i pryč z dohledu). Je to opravdu divné, pozoruji to tak dva týdny, ale horší se to. Zítra jdeme i na odběr krve, měla klíště, nevím zda by mohla být nějaká souvoslost, ale at se případně vše vyloučí.
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat o názory, zkušenosti. Mám roční fenku, vždycky temperamentní, veselé a nebojácné zvíře. Z každé procházky měla radost, byla natěšená, ráda trénovala na agility, pro odměnu by udělala cokoliv. Na konci června jsme řešili kašel, který se léčil snad měsíc. Za tu dobu byla jen doma s ostatními pejsky, nechodili jsme na procházky kvůli prašnosti a dušnosti. Na zahradě však byla veselá. Nyní jsme zase začali chodit ven a nacvičák a já zjistila, že fenka je najendou úplně jiná. Na zahradě s ostatními pejsky je divoká, hravá. Když vidí, že mám v ruce kšíry a vodítko, nadšeně skáče kolem mě. Nandám kšíry, zapnu vodítko, krásně jde vedle nohy...jakmile se však dostaneme k bráně, je konec. Stáhne ocas a za žádnou cenu nechce jít dál. Nefunguje lákání na hlas, odměny, ani přísnější přístup. Jakmile ji zatáhnu, začne se klepat. Když jsem ji naložila do přepravky a jeli jsme uplně jinam (do přepravky šla ochotně a s nadšením) chovala se stejně divně - napnutá, ocas mezi nohama a odmítající chodit. Na cvičáku se také chová divně. Sice tak nějak vše udělá, ale je zkleslá, smutná a bez nadšení. Motivace na hračku či odměnu nefunguje. Když jsem ji vzala ven s dalšími psy ze smečky, šprajcla se u brány také i během procházky, ale pak šla poměrně ochotně. Vždycky když se pak z jakéhokoliv výjezdu vrátíme zpět domů, je zas po skleslosti a blbne na zahradě. A tak já se ptám - jak v případě záseku nejlépe reagovat? Je možné že za cca 5-6 týdnů se stala takhle závislou na smečce? Přijde mi, že její svět se z ničeho nic omezil na dům a zahradu. Do toho najednou odmítá na zahradě spolupracovat. Jakmile si ji sama nechám na zahradě, případně s jedním dalším psem, přimáčkne se na dveře a odmítá spolupracovat.
Tak už je to víc jak měsíc, co řešíme kašel. Měla dvoje různá antibiotika, dostávala podpůrnou léčbu (jitrocelový sirup, ACC a podobně). Bezesné prokašlané noci už naštěstí přešly, ale stejně denně každé ráno kašle. Je slyšet, že je zahleněná. Včera jsem ji po měsíci vzala na kšírech na klidnou cca 20 minutovou procházku, už během procházky zakašlala a ráno kašlala o to víc. Aktuálně žádné léky nebere. Jak se toho kašle konečně zbavit? Srdce má v pořádku.
Dobrý den, prosím o radu, zkušenost. Pes již téměř dva týdny kašle. Nyní dobírá antibiotika, dostává ACC a jitrocelový sirup. Aktuálně přes den ani při zátěži nekašle vůbec, ale již prokašlal celou druhou noc. Zdá se, že je zahleněný, má zduřelou uzlinu na krku. Teplotu nemá, žere, přes den se chová normálně. Přes noc je kašel až dusivý, záchvatovitý. Uvažuji o návštěvě i jiného veterináře, tato léčba evidentně bez výsledku. Setkal jste se někdo s něčím podobným? Co pomohlo?
No my jsme právě taky v bytě, takže úplný ignor bohužel nejde, i když by to bylo nejlepší. On se pak nažere, přivítá a jde opět spát a prospi celé dopoledne což u nás už samozřejmě nehrozí. Jedná se o malého pejska který má přes noc k dispozici podložku na čůrání, kam je i zvyklý chodit, takže v tom to taky nebude... Většinou problbne celý večer, tak si člověk říká že bude spát jak zabity a ono prd.