
Erikae
Informace o uživateli:
křepelka japonská
Italský gigant
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 3. 3. 2015 12:17:05
Naposledy přihlášen: 22. 5. 2023 12:23:57
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
siege
napsal(a):
Dobrý den, andulku mám chvíli, konečně začíná jest, ale neví jak se do toho krmítka má dostat, vždycky k němu nějak slítne ale neví jak se k tomu má dostat, to stejný i u napáječky, naučí se to sám ?
Ano, to je problém těch nesmyslných nových klecí..krmítka zvenku...
doporučuji také koupit nornálmí závěsná krmítka
do těch, co se tam andulka těžko dostává bych dala třeba trochu ovsa, aby ji to zajímalo, časem se to naučí ale nebude to hned.
Toto stádium vápenky žádným olejíčkem nevyléčíte. Dá se to vyléčit Ivermectinem-kapka pod křídlo a širokospektrálními antibiotiky. Nestojí to zase tolik peněz, jděte k veterináři spec.na exoty. On vám řekne dávkování. Vyléčíte to a andulka bude v pohodě. Samozřejmě ji dejte do karanténní klece. Andulky, které s ní přišly do styku je třeba aplikovat preventivní kapku pod křídlo-Ivermectin.
Je to jednoduchá léčba. Pro příště léčit již v prvotním stádiu. Potom už stačí nechodit k veterináři ale pouze pro účinnou látku za pár korun! Zde lidé hodně řeší finance, je to na vás, investovat stokorunu do andulky je pro řadu chovatelů komplikace. Chováte ji ale Vy. Chovu zdar!
Dobrý den, chci se zeptat na zkušenosti s těmito granulemi, zajímá mne, zda je některý chovatel želv bude hodnotit jako dobrý počin?
Jsou želvami velmi ochotně přijímány. Mohou škodit vysokým obsahem bílkovin? A proč je tam výrobce vůbec dává-když je to pro býložravé plazy určeno?
V létě bych otázku krmení neřešila, toho je všude dost, ale teď... Mám mláďata marginaty-jsou malé, tento rok ještě nezimují. Jsou čilé, dostávají vápník, i přes to měly ale měkčí krunýř. Veterinář mi řekl, že své želvy krmí granulemi, tak jsem si řekla, že to zkusím též. Připadají mi ale nějaké až moc akční . Jedna, která hodně rychle roste, přestože je mladší než první (geny?) začala tu menší kousat do nohou. Je to sameček. Zatím to nejsou vážná pokousání, ale moc mi to radost nedělá. Želvám nedomluvíte. Netuším, jestli si nárokuje teritorium, nebo je zde možnost, že jde o dva samce, proto se perou... třeba někdo poradí.
andulka9
napsal(a):
No borec zase ne jeste jsem ani neodchoval andulky, ale ted jsou 3 mesíce ve velke tak snad na jaře budou mladí a jinak ted v budce pípají malé kakariki konecne se mi je povedlo rožmnožit
Aaaa pardon, už pípají, tak to je jiná situace. Snad jim alespoň dostatečně podstrojujete, aby to ustáli.
andulka9
napsal(a):
Kakariki jsou venku ale věc se má takhle našel jsem na zemí vejce tak jsem dál budku a ono to vyšlo ale nechápu co je to teď napadlo hnizdit
Když dáte budku?! Tak se nedivte! Být vámi zase jim ji vezmu, můžete o tu samici přijít, mladé vám v tomto počasí neodchová a bude ji to akorát tak stresovat. Hezký den
eli22
napsal(a):
Tak mohu potvrdit. My jsme se s myšma docela tak nějak sžili, ráno a večer jde jedna až tři myšky něco pojíst do voliéry. Nikdy ovšem nevlezli do budky nebo do hnízda. Pletivo máme dvojíté. A moc toho nepožerou, protože křepelky, hlavně sameček jim dává zabrat. Změní se v krocana, vypadá hrozivě a žene myši ven. Když se myší objeví více, nastražíme živé pasti.
Dobrý den, chci se zeptat ohledně křepelek čínských, chci si je pořídit v létě do voliéry k andulkám. Voliéra má 2,5x2x2m. Myslíte, že by se na tomto prostoru snesly 2 páry? Nebo 1 sameček a 2 nebo 3 samičky? Budu ráda za každou radu, nemám s křepelkami žádné zkušenosti. Také mně napadlo pořídit křepelky japonské-že by byla i vajíčka... Jsou japonské vhodné? Díky za rady, zatím čtu na chovatelských stránkách, ale tam si o symbioze andulek a křepelek moc nepřečtu...
LAJF
napsal(a):
Prosim o radu. Nechal jsem budku ve venkovni voliere! Nemam zadne velke skusenosti! Takze to byla samozrejme chyba! No andulka zahnizdila sedi na vejcich! Nevim si rady přitapet bohuzel nemohu neni to možne! Jedine vzit budku se samičkou i samcem a dat do vnitř! Do klece! Protože hlasi -12 to by us asi nezvladla! Nebo poradi nekdo co delat? Dekuju.
Přestěhujte je do tepla. Jděte do voliéry, pokud sedí na vejcích, nevyhánějte ji, pouze zakryjte a přelepte otvor a přeneste ji spolu s budkou a chytněte samce, dejte je do klece. Nevidím v tom problém. Venku rozhodně mladé neodchová, to by bylo hraniční riskování. Přeji úspěšný odchov. Věřte, že takto to samici hodně usnadníte. Zahřívat mladé v mrazu by pro ní byla hodně vyčerpávájící záležitost a mohla by se vysílit a uhynout. Andulka se neumí rozhodnout, jestli toto je pro ní vhodná doba k vyvádění mladých, to jsou pudy, vidí budku, tak snáší.
Je možné, že vejce už prochladla, pokud se z nich nebude nic líhnout, budete je muset stejně odebrat.
Myslím, že se přesun podaří, andulka vajíčka neopustí.
jiky
napsal(a):
Dobrý den prosím o radu, zakoupila jsem kapičky jako vitamíny pro andulky, je možné jim je kapat do prosa? budou z toho něco mít, nebo tím, jak zrníčka vylupují, tak z těch kapiček nic nepolknou a všechno se vyhodí se šlupkami? Děkuji za odpovědi.
Jaké kapičky? Pokud je v návodu, že se kapou do vody a nikam jinam, asi budete muset dát do vody...
Já dávám Vinku do prosa. Nakapat a zamíchat. Pouze oslabeným jedincům. Proč chcete vitamínovat?
Teď rozhodně budky nedávejte, to je hazard se zdravím andulky nechat hnízdit v takové zimě.
Pokud by začaly samice snášet vajíčka na zem, vysiluje je to, nejlepší je na zimu oddělit samce a samice a je klid. Co se týče umístění pouze dvou budek, dost často dochází k bitkám samic. Dejte vždy jednu budku navíc, přestože zůstane nakonec prázdná. Navíc je lepší dát hnízdit 3 páry a ne dva, kvůli potyčkám. (3 páry a dát 4 budky), ale psal jste, že se vám do voliéry vejdou pouze 2, tudíž tedy dejte 3. Co se týče rušení párů při hnízdění jinými jedinci, nemám s tím dobré zkušenosti, ale neříkám, že to nemůže fungovat. Je to o štěstí. Budky dejte, až se oteplí, není kam spěchat, nelze říct přesně měsíc, jde o teploty, ale to si jistě najdete v odborné literatuře, chovu zdar!