Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 14. 4. 2020 06:44:00
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
betula
napsal(a):
No a co, aspoň si zájemci o caníky udělají obrázek o jedné chovce podle svého uvážení...
A přesně pro to jsem ráda, že se takovéto příspěvky občas někde objeví.
Aby bylo slyšet i o horších stránkách CHS.
Je to problém jen mezi chovatelkou a kupujícími, ale nevadí mi když se to zveřejní. A úplné prvdy se stejně nikdy nikdo nedobere... Každý má svou.
Ne každý, kdo později zjistí zdravotní problém u štěněte (ať už o tom mohla či nemohla vědět původní chovatelka) má chuť se hádat a nějak to řešit. Většina lidí co si pořídí štěně - tak už by je za týden mazlení doma nevyměnila za jiné ani kdyby mělo 6 nohou aspoň mezi takové patřím já. Znám paní, která má štěňě od p. Bajerové, koupeno přes další chs, se srdeční vadou, o které jak řekli 3 veterináři nezávisle na sobě, musela chovatelka vědět. Zkoušeli řešit, ničeho se nedovolali, léčí a přežívají jak to jde.
Záleží jaké jsou ke kastraci důvody.
U nás byl zdravotní (preventivní), fena měla po každém hárání falešnou březost, kojení hraček, občasná agresivita ..... Doporučení veterinářky - kastrace. Každá falešná přezost - zduření a zavodňování dělohy - náslené možné záněty a náchylnost k rakovině.
Po dlouhém přemýšlení jsem šla do kastrace a nyní jsme všichni spokojení. Fena je v 7mi letech v podstatě šťastné štěně bez nálad a psychotických výlevů. Není jisté jestli ji to uchrání od případné rakoviny, ale doufám že jsem pro ni udělala to nejlepší. Jen podotýkám, že na kastraci nedošlo z mé lenosti nebo neschpnosti fenu při hárání uhlídat. Máme uzavřený dvůr, kam se psi nedostanou. A v době hárání jsme jezdili na procházky do lesa kde jsme nikoho nepotkávali.
Moje teta má 9ti letou fenu, kříženku labradora a NO, nikdy o kastraci neuvažovali, netrpěla na falešné březosti ani nic podobného, ale před 3 měsící k ni přes plot několikrát přeskočil 1,8m vysokou plechovou bránu pes někoho z okolí a zjistili to dost pozdě, naštěstí fena i 4 štěňta přežili ve zdraví. Jestli si je někdo vezme, je ve hvězdách. To jen pro příklad, že ne vždy za vše může majitel.
Pokud někdo není schopen uhlídat svého psa nebo fenu, tak je to problém majitele, ale lepší kastrovat než plnit útulky (dnes tam jsou i psi s PP natož kříženci).
Tahle fenka byla nalezena asi před hodinou u obce Javůrek (Brno venkov) s kamarádem jezevčíkem.
Oba zablešení a s klíšťaty. Oba mají v uchu tetování a tmavohnědé kožené obojky, bohužel bez známky. Fenka je mladá, asi 35 - 40cm vysoká, drobná a velmi přítulná.
Pohodlnost mě k úvahám o kastraci rozhodně nevede. To je to poslední. Máme uzavřený dvůr a fena je stejně většinou se mnou doma. Že ostatním utíkají psi je jejich problém. Já ji v době hárání beru do auta a jezdíme na procházky do lesa kde nikoho nepotkáváme. Doma po sobě uklízí tak, že nemusí nosti ani kalhotky a za celý hárání najdu tak tři kapky...
Takže údajná zázračná antikoncepce ve výsledku nadělá větší hormonální paseku než silná falešná březost, jestli to dobře chápu.
Mám fenu Cane corso (40hg), která má po každém háráni falešnou březost - každým háráním to bývá horší a horší. Naštěstí nemá mléko, jen je strašně tesknivá, ufňukaná, krade hračky, papuče, polštářky - týden i víc skoro nežere, vždy zhubne aspoň 5kg. Tím, že jí seberu hračky a víc ji pracovně vytížím, se faleška jen trochu zkrátí.
Veterinář mě varuje před následnými záněty dělohy, případně vyšší možností vzniku rakoviny dělohy.
Chtěla bych najít řešení, aby fena nebyla vystavená hormonálním výkyvům.
Někde jsem slyšela o psí antikoncepci - injekce jednou za půl roku a fena pak nehárá a netrpí falešnou březostí - máte s tím někdo zkušenosti?
Jaká jsou pro a proti kastrace.
Možnosti od veterináře znám. Zajímají mě vaše osobní názory a zkušenosti.....
Díky
Nevíte čím to je? Koupila jsem jej a byl krásně modrý s lehce načervenalým proužkem na spodní ploutvi. A dnes více než po roce, je krom hlavy už červený. Mám 20l akvarium, aqua zářivku - svítím asi 13h denně. Jednu betu, dvě neonky a krunýřovnce.
makki
napsal(a):
Dostávají. Když je hezky, tak jsou venku, ale jakmile je nevlídno, šup, a jsou doma. Pod přístřeškem nikdo, ale v jednom boxe vůdčí tinker, ve druhém boxe kobyla s valachem. Všichni mají možnost volby, bez ohledu na typ, plemeno a stáří, hopky domů
Omlouvám se za odbočení od tématu, v jiné diskuzi nabízíte w. sedlo (používané na tinkera).
Máte ho ještě? Můžete mi poslat více fotek, velikost, cenu a odkud jste? Díky EvelinH@email.cz
Zajímalo by mě co v něm vidíte, je v Brněnském útulku (městské policie), pes, 5let, 33cm vysoký, 18 kg.
Monty Roberts - Můj život s koňmi - 220 + poštovné.
Kniha je úplně nová, nečtená. Sešla se mi k narozeninám 2x.
kassiopeass Díky
Jezdím na chlaďáskovi, jen tak na procházky. Je to pohodář, není už nejmladší, chodí a reaguje dobře. Mám na něj obyčejné jednou lomené stihlo s kroužky. Ale má chvilky kdy si "šprajcne hlavu" a letí se mnou po lese jako blázen a těžko se zastavuje. Tak uvažuji jestli vyzkoušet jiné udidlo nebo co by na něj platilo. 10x na procházce pohoda a potom jednou... O nějakém velkém přiježdění se u něj nedá mluvit - je to koník do lesa a na co ho já za pár procházek zvyknu to pár dní v lese zku...
Ještě bych měla jeden dotaz. Jaký je rozdíl mezi klasickým obyčejným stihlem s kroužky a dvoukroužkovým. A proč se to dvoukroužkové používá do vozu nebo do tahu???