
farmaklokoČÍ
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 9. 3. 2014 17:37:26
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den.
Dovoluji si vám vložit pojednání o výkrmu hus. Výkrm kachen je podobný.
Nabízíme housata ve stáří 14 dnů. Je to mimo jiné i z důvodu aby byly k prodeji pouze zdravé a silné kusy.Housata nemocná slabá defektní apod s prodeje vyřazujeme a dokrmujeme sami.
Jak je třeba se připravit?
Housata která si zakoupíte od nás jsou tzv.s nejhoršího venku.Přesto důrazně nedoporučujeme tyto míchat s drůbeží s jiných chovů.Například koupíte si housata od nás přikoupíte třeba káčata někde s burzy nebo od jiného chovatele a ustájíte společně.Není to vhodné a může dojít k onemcnění a to i v případě že jsou oba druhy drůbeže zdravé,nebo alespon tak vypadají.V každém chovu je určitá rovnováha a drůbež si vytvoří imunitu vůči určitým druhům řekněme nemocí.Po převozu k vám si drůbež začíná tvořit imunitu novou ale pokud přidáme ještě drůbež od dalšího chovatele může dojít narušení celého systému a drůbež to prostě nezvládne a onemocní.Pokud si u nás zakoupíte například housata a káčata společně můžete tyto chovat od začátku spolu.Byla odchovaná ve stejném prostředí.V případě že chcete smíchat drůbež s ostatních chovů doporučujeme toto až po nějaké době.Čtrnáct dnů by mohlo stačit tři týdny lépe.
Pokud není výsloveně studené počasí není nutné takto staré drůbeží přitápět.Je však důležité zajistit drůbeži suchou podestýlku.Pokud je hezké počasí doporučuji drůbež co nejdříve pustit do venkovního výběhu/kde chodí slunce tam nechodí lékař/Samozřejmě přes noc drůbež zavíráme.Pokud jsou housata venku od rána do večera a tam jsou dosytosti nakrmena a napojena nedávám na noc vodu.Docházelo by ke zmáčení podestýlky i housat a může dojít umačkaní nebo prochladnutí zejména v případě kdy na noc nepřitápíme.Je důležité aby měla housata stále suchou podestýlku.Od šestého týdne už jsou housata poměrně odolná a můžeme je nechávat venku i přes noc.Pokud mají možnost se schovat při nepřiznivém počasí pod nějaký přístřešek je to lepší ale není to vysloveně nutností.
KRMENÍ
Pro krmení housat se vyrábějí krmiva tohoto označení VH1 krmí se do 4 týdne věku housat. VH2 od pátého do devátého týdne. Od devátého týdne můžeme použít VH2 s přídavkem obilí 14-21 dnů před porážkou krmíme opět VH2 Omezíme výběh ale nedoporučuji v této době husy dávat do jiného prostoru než kde jsou doposud zvyklá.Husy by přestaly žrát a mohlo by dojít i ubytku hmotnosti.Pokud mají husy možnost pastvy/lze nahradit i čerstvě nasečenou trávou/ dojde k výrazné úspoře krmiva.Husy také zužitkují všechno spadané ovoce.
PŘÍPRAVA VLASTNÍHO KRMIVA
VH1 dávka na 10kg ječmený šrot 2,7kg,pšeničný šrot 4kg,sojový extrahovaný šrot 3kg,olej 0,25litru. a nějaký vitamino mineralní doplněk /raboran nebo přípravek ibemin spolu s přípravkem ibevit dle návodu preventivního dávkování /Odkazy na obchody kde seženete mineralní a jiné doplnky najdete v sekci CHOV SLEPIC
VH2 ječmený šrot 2,5kg,pšeničný šrot 5kg,sojový šrot 2,5kg ,olej0,2litru.K obojím přidám raboran nebo jiný vitamino-minerální doplněk. /raboran nebo přípravek ibemin spolu s přípravkem ibevit dle návodu preventivního dávkování / Dle dávkovaní pro uvedený druh drůbeže.Někdy se stává že je chovatelům prodána směs pro kachny s ujištěním že krmivo je vhodné i pro housata.Pokud se opravdu jedná o tzv VKCH1 pak tato není pro housata vhodná.Je příliš ostrá pro housata a může způsobit to že nám housata zůstanou sedět.Že nebudou moct na nohy.Je to tím že směs obsahuje s obilí pouze pšenici.Směs pro housata obsahuje pšenici i ječmen.Pokud neseženeme VH1 a nechce se nám míchat doma směs.Doporučuji přidat ke směsi 25 procent ječmeného šrotu.Směs je sice pak slapší housata nám rostou pomaleji ale napáchá se méně škody než použitím krmné směsi VKC1.
Porážka.
Husy je možno porážet v 9,12,22 týdnech případně později. V této době mají zralé peří a jdou snadno oškubat.Pokud peří nepotřebujete je možno husy opařit.Jdou lépe škubat.Po spaření a oškubaní je možno dočištovat parafínem.Husy se namočí do rozehřátého parafínu namáčím několikrát aby se vytvořila dostatečná vrstva. Parafín se pak sloupne i se zbylým chmýřím a chloupky.Až teprve potom kucháme.Pokud si chceme peří ponechat.Můžeme použít starou žehličku kterou nahřejeme a přiložíme přes mokrou utěrku na husu.Peřím projde pára a jde lépe škubat.Peří se tímto způsobem neznehodnotí.
www.farmaklokoci.cz
michuela
napsal(a):
Sice nemám zkušenosti s líhnutím čehokoliv, ale viděla jsme nějaký film z drůbežárny jak se tam líhne ve velkém a oni před líhnutím navrtávají všechna vejce, normálně na páse přijede to plato na asi 30 vajec a naráz je provrtají vrtáčkem asi 1 mm v průměru. Nevím jestli je to běžná praxe, ale určitě se tím hodně sníží ztráty
Slyšel jsem od kolegy že pokud se líhuntí protahuje je dobré zbývající vejce protuknout malou dírku ale nesmí to být ani brzo ani pozdě.
Smysl toho je aby se kuřátka nadechla a neudusila ve vejcích.
kastef
napsal(a):
Nechcete je vyfotit a hodit sem-mě by moc zajímalo,jak vypadají-jak sou stará?
Dobrý den. Holokrčky které jste dovezl jsou jednou z variant K AVI
V ZAHRANIČÍ ABY SE CHOVATELE VYZNALI VE STÁŘÍ CHPOVANÝCH KUŘAT SE DODÁVAJÍ ČÁST KUŘAT HOLOKRKÝCH.
CO SE TÝČE UŽITKOVOSTI BUDE PODOBNÉ JAKO K AVI
JEDNÁME S FIRMOU GYRON O PRODEJI KALIMERO a K-AVI SLEDUJTE NAŠÍ NABÍDKU
FARMA KLOKOČÍ HRANICE (PŘEROV)
FARMAKLOKOČÍ

lukas146
napsal(a):
Pane Tichy moc dekuji za odpoved a zaroven vam chci polozit jeste jednu otazku kolik slepic na kohouta u selskych a kolik u farmarek dekuji
VŠEOBECNĚ SE DOPORUČUJE 10 SLEPIC NA KOHOUTA JAK U MASNÝCH TAK U NOSNÝCH PLEMEN SLEPIC.
POKUD ZPOZORUJETE ZĚ JSOU SLEPICE NA ZÁDECH SEDŘENÉ JE NUTNO POMĚR UPRAVIT A MŮŽETE CHOVAT I 12 SLEPIC S JEDNÍM KOHOUTEM.
TICHÝ