
frodik
Informace o uživateli:
amazonek černotemenný,amazonek bělobřichý, amazonek modrohlavý, amazone bronzovokřídlý, pyrura červenobřichý, papoušek konžský
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 8. 2. 2015 11:27:20
Naposledy přihlášen: 25. 2. 2023 09:00:52
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Majkl7
napsal(a):
Zde přikládám foto, jsem začínající chovatel a jen jsem chtěl poradit co je to za mutaci. Nikdy jsem rosely nekřížil a ani nemám tu možnost, protože žádné rosely žlutohlavé nemám. Čekal jsem spíše rady než kritiku.
Nikdo vás tady vyloženě nekritizoval zase se nelitujte. Pánové se snažili rozpoznat o co jde, bohužel váš papoušek nevykazuje žádné znaky známích mutací, tak potom logicky se dívají i jinými směry, aby vám poradili co je vlastně zač. Může to být klidně mezidruhový kříženec, kde se geny projeví až v iksté generaci. Dám příklad u nás prodával jeden pán penanty, když jich bylo málo a u poloviny penantů se objevily nažloutlé líčka a taky se pán dušoval, že je nekříží s jinými druhy, ale po dlouhých letech přiznal, že si pomohl na začátku s jiným druhem rozely, protože nemohl sehnat penanta. Ale pořád je možné, že po přepeření bude zbarvený jako klasická rozela pestrá, takže bych počkal na první přepeření a pak bych byl moudřejší.
leschov
napsal(a):
Prosím odborníka jak je to s tím určováním jestli je to pták F1 nebo F2. Děkuji za odpověď.
Když jsem dělal ještě pestré a byl u jednoho chovatele, tak mi bylo vysvětleno, ze 1F straka má bílé peří v křídle našedlé a 2F straka čistě bílé a je více strakatá, dokonce tvrdil, že 2F pozná již v hnízdě podle světlejšího zbarvení chmíří, ale v praxi jsem to nestudoval.
Vanena
napsal(a):
Chtěl jsem si pořídit kvalitnější chovné papoušky a tak jsem se obrátil na chovatele, který mi všechno vychválil, za kolik kupuje on chovný materiál atd. Dokonce jsem si zjistil i nějaké dostupné informace na internetu a tak jsem papouška zakoupil , cenu jsem respektoval.
Můj úsměv a nadšení skončilo, když jsem viděl pana chovatele jak zbytek nabízených papoušku dával do výkupu za 1/3 ceny. Nejde mi o ty peníze, ale zajímalo by mne jestli je takové to chování normální a komu potom věřit při koupi.
Myslel jsem si, že opravdový chovatel se chová jinak. Zřejmě jsem naivní člověk.
Dobrý den,
prosím napište o jaký druh papouška se jedná a ceny, abychom věděli o čem se bavíme a byli jsme v obraze. Já to vidím tak, že chovné ptáky jak píšete kvalitnější a ověřené nikdo normální neprodá, proč? Takových ptáků si chovatel cení a nechá, prodá pouze z důvodu buď aby se zbavil nechtěných tzv chovných nebo ruší chov. Takže kupovat tzv zaručené chovné je blbost na to už doplatila řada chovatelů, nejlepší je začít s mladými a počkat si, netrpělivost je mrcha. Za další všichni papoušci z odchovů se nikdy nepovedou je tam i odpad, který se nedá prodat a pak za ty nízké ceny putují do výkupu to je bohužel fakt, ale jinak se to nedá dělat. A ty povedené odchovy u kterých si je chovatel vědom kvaity do výkupu za třetinu nikdy nedá, ale snaží se to prodat za adekvátní cenu.
Faunix31
napsal(a):
Chtěl jsem jenom poradit, jaké jsou vaše zkušenosti.
A nechápu, proč jste na můj dotaz vůbec reagovali, když neumíte poradit.
Umíte jenom urážet, jste fakt...
upraveno administrátorem 20.7.2020, 20:51, vulgarismy
Klasika borec kterej je línej si něco aspoň přečíst jinak by ty otázky ani nedával se bude rozčilovat, že na blbou otázku dostane blbou odpověď, byla tam rada zajeďte si k chovatelovi, ale vy ho prostě chcete a nejste ochotnej pro to vůbec nic udělat na toto téma tu bylo spousta diskuse stačí hledat a blbě nekrafat. Chudák ten papoušek, další tupec co si chce hrát na chovatele. Dopadne to jako se stafordama a pitbulama borec s nulovejma zkušenostma si je hned pořídí, protože se mu líbí a pak tu máme bandu agresivních neovladatelných bestií, kteří dělají ostudu opravdovým chovatelům. PS: začnite od píky třeba andulkama a časem zkušenosti získáte, aby jste si mohl pořídit amazonka.
Faunix31
napsal(a):
Zdravím,
moc rád bych si pořídil amazónka bělobřichého nebo černotemenného, a chtěl bych se dozvědě co nejvíce o těchto dvou druzích.
Chci ho mít jako mazlíčka.
Zajímá mě chování, co má rád, s jakými hračkami si rád hraje, a jestli se rád koupe a jak často.
A jak je to se stravou? Jaké krmení kupujete?
Jaká klec by byla nejlepší a cokoliv dalšího vás napadne.
Moc děkuji.
Vzal jste to za špatný konec, snažte se trochu vy a zjistite si kdo je chová a osobně se na ně zajedte podívat a zjistíte o nich vše v přímém přenosu. Tyhle otázky vám tady nebude nikdo sáhodlouze popisovat navíc každý má jiné zkušenosti i odlišnosti v krmení.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tady jsou fotografie
Nejlepší by bylo zajet k veterinářovi, který rozumí i papouškům. Takhle podle fotky to vypadá na hladové nebo taky stresové skvrny, ale to opeření není celkově v pořádku. Stresové skvrny můžou vzniknout jak už je tu zmíněno nedostatkem vitamínu D3 nebo také špatnou nebo příliš tučnou stravou a chytlejma játrama, těch příčin může být i několik najednou, ale říkám než se pustíte do domácího léčení navštívil bych toho veterináře.
zdendik10
napsal(a):
Asi10let nepribuzni mám dát nějaké vitamíny vedle ve volijere mám alexandra a amazonany
Když necháte pár pohromadě vždycky během roku nahodile, třeba v období toku se vám oškubou evidentně už toto dělali u předchozího majitele, proto je možná dal pryč. V každém případě to není důvod, aby neodchovali, ale otázka zní nebudou škubat i malé v budce? To by byl větší problém musel by jste ručně dokrmovat. U Afriky je běžné, že má jeden z páru v toku oškubanou hlavu jako sup, ale pouze hlavu, ale jestli se budou škubat po celém těle neboť je máte pro potěchu oka asi bych je zkusil rozdělit a zjistit, který z ptáků to opravdu dělá a viníka bych vyřadil z chovu, přece se nebudete ve voliéře koukat celej rok na oškubané papouchy.
Mawenzi
napsal(a):
Ano, jasně v tomto s váma souhlasím, ale chovají to snad všichni, né jenom já. Já vím že ty pestré modré sou vytáhlé s penantů. Ale je to teďka hit a to se vyplatilo koupit. Jen jsem se normálně zeptal kolik stojí ti daní ptáci a vy mě odpovíte že až prodám křížence penantů s pestrou tak na ně budu mít. :)
V této dobře už snad není čistý pták, s tým se musíte smířit
Tyhle vaše pestré modré s modrýma líčkama už nechtějí ani výkupčí a už vůbec v cizině, bohužel u nás většina tzv. chovatelů kouká na cenu jak moc se mu to vrátí je to smutné.
Keny3d
napsal(a):
Zdravím,
kolik vajíček vám snáší králováci? Mám už 11, ale stále na nich nesedí.
Když jsem měl ještě králováky, tak mi samice nanesla 13 vajec chvíli seděla chvíli ne a po prosvícení na nich byly drobné trhlinky, jak se je snažila zasednout. No tak jsem vajíčka vyházel a budku na 10 dní zavřel po otevření nanesla další čtyři vejce a všechny vyseděla a odchovala mladé až na bidlo.
pavl
napsal(a):
Madrid chce vyhubit 12 tisíc papoušků. Obyvatelé Madridu si stěžují, že je papoušci otravují svým skřehotáním, a že jim navíc ptáci znečišťují jejich zaparkovaná auta v okolí.
https://veda.instory.cz/884-madrid-chce-vyhubit-12-tisic-papousku-jejich-pocet-planuji-spanele-snizit-drsnou-metodou.html
Toto je jen důkaz, jak člověk strašně ubližuje přírodě zavleče nepůvodní druhy do přírody a pak se strašně diví jaké to má dopady. Tito papoušci tam nemají vůbec co dělat, bohužel ti papoušci za to nemůžou a tvrdě za to zaplatí i když viník je zase člověk za tyto věci by měli padat opravdu tvrdé tresty pro lidi které papoušky vypustí nebo to dopadne jak v Austrálii kde nepůvodní druhy pomalu likvidují ty původní.
Kami22
napsal(a):
Dobrý den prosím můžete mi poradit mám 1 páru kakariki v loni mi udělali 2x mladé a letos zatím nechcou hnízdit zadnu tucnu stravu jim nedávám dene mají zelené krmivo i ovoce nebo zeleninu. Děkuji za odpovědi
Napište jak jsou staří mě hnízdí intenzivně do dvou nebo tří let a pak intenzita klesá, samozřejmě těch důvodů může být spousta od změn počasí až po zdravotní problém to vám asi nikdo přesně neřekne. Můžete zkusit přidávat do žrádla vitamíny, minerály, ale osobně bych asi nespekuloval a jestli je to starší pár pořídil bych mladý.
tbpen
napsal(a):
tak sledujte ten vývoj http://www.alexandrineparrotsaustralia.com/home/hybrid_alexandrine_mutations http://psittacula-world.com/EN/Mutations/Hybridization.htm
Píšou to tam pěkně
Křížení
Všechny druhy a poddruhy by měly zůstat čisté a neměly by být kříženy bez důvodu nebo účelu. Chov mutací není odůvodněným důvodem nebo účelem.
JoPe
napsal(a):
"Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá". Tyto nikdy nekončící výměny názorů odlišně smýšlejících lidí nikam nevedou a nic nevyřeší. Občas něco napíšu, když mám na to čas a začalo to spíš tím, abych pomohl začínajícím, když byli bezradní a někdo si z nich utahoval, nebo psal nesmysly. Fakt je , že některé dotazy si ani nic jiného nezaslouží.Už to unavuje a pořád se dohadovat a vysvětlovat. Ať přispívají jiní a s lepšími příspěvky, já zde končím. Na závěr jsem chtěl speciálně pro vás napsat něco povzbudivého a slušného, ale nic mě nenapadá.
Snad jen to, že vám něco vysvětlovat je jako házet perly sviním.
Přeji všem chovatelům pohodu mysli, zdraví a mnoho chovatelských úspěchů.
Máte pravdu nemá cenu, navrhuji ať každý napíše ano ne a vyjádří se pouze jednou a můžem to skončit. Ano znamená souhlasím s křížením dalších druhů pro získání nových variant a možností rozel pestrých a ne znamená nesouhlasím se zavlíkáním kříženců do chovu rozel pestrých a jsem pro zachování čisté línie. Já hlasuju zásadně ne!!!
JoPe
napsal(a):
Teda Frodik ,děláte pokroky a z průmyslováka téměř biolog, ještě trošku přitlačit v genetice a už budou mistři světa dva. Domníváte se, že pradávní chovatelé domácích zvířat křížili a zušlechťovali, aby měli zisk a tzv. mohli se v "prsa bít "? Určitě ne,dělali vlastní selekci jen na základě pozorování a přizpůsobovali ke svým potřebám a to nejen užitkovým ale i vzhledovým .Podívejte kolik je na světě vyšlechtěno okrasných plemen zvířat i rostlin. Než zase někdo začne bít na poplach a tvářit se je zachránce bílých nosorožců, tak mrkněte na knihu "O původu druhů" Jedná se o obrovské množství poznatků a z některých lze vyvodit určitou souvislost např. s tématem vzbuzující zde značné emoce. Píše se tam jak, blízké druhy a odrůdy nabývají často podobných znaků, nebo se vracejí ke znakům předků společného původu.
Další vědecká publikace "Proměna zvířat a rostlin při zdomácňování" mimo jiné uvádí , že plodnost a přežití při křížení nedělá základní odlišení mezi odrůdami a druhy. Z pohledu chovatelství dnešní doby lze vysledovat také různé směry, Je to vývoj a co někomu dnes připadá nenormální,nesmyslné, nebo neetické nemusí platit za pár let. Historie to dokazuje.
Pane JoPe vypadáte jako velice sečtělí muž, který po mě vyloženě jede, tak mi prosím odpovězte na otázku, která mě trápí velice dlouho a nemůžu ji přijít na kloub bylo první vajíčko nebo slepice? To je otázka přesně pro vás, tam uplatníte svůj rozhled a vědecký um.