
Galathea
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 20. 1. 2015 18:24:34
Naposledy přihlášen: 10. 11. 2015 13:05:28
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Trochu mimo hlavní téma, ale napadlo mě v souvislosti s uvedenými články. Přiznejte se, opravdu všichni, když jedete na vyjížďku, s sebou vozíte občanku nebo jiné doklady (pro případ, že by nás chtěl někdo legitimovat)? Vím, že bych je měla mít, ale hlavně v létě, když nemám žádné kapsy, mám problém, kam dát třeba jenom kapesník, natož ještě doklady (nemluvě o tom, že pořád něco ztrácím a zrovna občanku bych teda ztratit nechtěla). To samozřejmě není výmluva, jenom by mě zajímalo, jak to dělají ostatní...? A už vás někdy někoho legitimovali?
Německý Decathlon taky nabízí a určitě by se toho na netu sehnalo víc: http://www.decathlon.de/reinigungsspray-fur-reithelme-id_8152001.html.
Burunduk je samotář a činčila je zvíře společenské, ovšem potřebuje společnost jiných činčil. Takže buď činčile kupte činčilí kamarádku nebo ji dejte někomu, kdo už činčily chová, ale určitě nedělejte takovéhle mezidruhové experimenty, fungovat to nebude, i kdyby tam spolu ta zvířata vydržela, tak budete mít akorát vystresované chudáky.
Mám gumové rukavice a zásobu igelitek s sebou, přes obec musíme vždycky, takže uklízím několikrát týdně, někdy i dvakrát za den, spotřeba igelitek je opravdu veliká. Ale co se dá dělat, lidi si choděj stěžovat, nadávaj na koně a víme, co dokážou naštvaní lidé, takže nechceme ještě víc provokovat. Co mě ale dokáže rozčílit je, když já poctivě uklízím a někdo jiný ne a já pak za něj dostanu vynadáno. To je jako kdyby někdo řval na každého pejskaře, protože jednou šlápl do psího h...
Jako zákazník různých stájí jsem si vyzkoušela i hodně školních koní. Nakonec jsem skončila u koní Kinských, jsou trošku menší než běžné ČT, mají přiměřený temperament, dá se s nima i něco skočit. Jinak třeba plnokrevníci (samozřejmě dobře přiježdění) jsou taky v pohodě, jsou celkem chodiví, takže se začátečník nemusí pořád věnovat jenom pobízení. Naopak mi nevyhovovali chlaďasi (to podle mě nejsou koně na jízdárnu a už vůbec ne do provozu) a nejhoršího jsem zažila křížence hucula s haflingem. To bylo strašně tvrdohlavé zvíře, tlačivé a líné, navíc ty chody taky nic moc...
Je to ten vombat, ne ta vombata: http://cs.wikipedia.org/wiki/Vombat_obecn%C3%BD
A pochybuju, že by ho někdo choval doma, ani v žádné zoo jsem je zatím neviděla.
Křeček syrský je samotář, takže tři by se opravdu nezahřáli, protože by se navzájem zabili. Džungaráci se někdy ve skupině snesou, původem jsou z chladných oblastí, takže ti by teoreticky venku být mohli, ale zkušenosti s tím nemám. Ale na co potřebujete zvířata, když budou někde venku a sotva je uvidíte?
Jela jsem do Trieru, to je ještě o pár km dál než do Essenu. Ráno jsem v Praze sedla do auta a odpoledne asi kolem čtvrté jsem byla na místě. Je to pravda delší cesta, ale nepřišlo mi to nijak strašné, a to jsem jela v červenci v autě bez klimatizace. Takže výlet do Essenu v březnu je proti tomu legrace. A navíc předpokládám, že vás pojede víc, takže se můžete střídat, mluvit spolu a cesta uběhne rychle. A cesta po německých dálnicích je proti našim silnicím radost, dálnice rovné a upravené, řidiči ohleduplnější, značení srozumitelné...Neviděla bych v tom žádný problém.
Děkuji, přesně takhle si to myslím taky, nejsem žádný odborník, ale je mi jasné (a už jsem to viděla u začátečníků na jízdárně), že kůň se tím sešněrováním stejně nepodsadí a bude ještě víc padat na předek. Majitelka prý chce, aby se mu nasvalil krk a že prý s ním málo chodíme na přilnutí. Přiznám se bez mučení, i pro mě jako jezdce je to hodně náročné, dosáhnu přilnutí chvíli na jízdárně, ale taky ne dlouho, prokládám to protažením a kůň navíc není žádný drezurák, je to spolehlivé vozítko do lesa, tak proto jsem si ho vybrala a teď tohle. Jinak ovšem chodí hezky, žádná hlava v oblacích, prostě nemám vůbec pocit, že by něco takového bylo potřeba.
Nechci zakládat novou diskuzi, protože se tady o tom píše celkem často. Myslím si, že dávat vyvazováky na každodenní ježdění pod sedlem není dobré, ale majitelka chce, abych je kobyle dávala, že musí chodit na přilnutí. Opravdu se to jenom tímhle vyřeší? Vím zhruba, jak přilnutí dosáhnout, ale s koněm chodíme na několikahodinové vyjížďky a nedovedu si představit, jak bude třeba tři hodiny v kuse na přilnutí, chodíme do kopce, z kopce, potřebuje si taky trochu protáhnout krk atd., je opravdu vhodné ho na celou tu dobu vyvázat? Nějak se mi to nelíbí. Vždyť i v drezurních úlohách se nechává koni vytáhnout krk a jít chvíli na volné otěži.
Ti, co hádali provozáka, tak měli pravdu.
Ale víte, co mi přijde zajímavé? Dělá to jenom a pouze v terénu. Teď jsme byli párkrát na jízdárně, stejné sedlo, stejný jezdec a šlapal jako hodinky, nezakopl ani jednou. Tak že by to venku byla opravdu spíš ta nepozornost spojená s horším povrchem? Co si vzpomínám na léto, tak s tímhle nebyl problém. Jinak mám v plánu to ještě zkusit bez sedla a s majitelkou už jednám.