Helena15

Moje příspěvky

25.5.2015 18:20

radivababy napsal(a):
Za mna TOTW nie. Mame odskusane, prilis vela odpadu z nich, psi stale smadni, su prilis slane. Mozno niekomu sadnu, ale nam nie, mame tiez stredne aktivne plemeno.

Já s ním nekrmím, ale tady jsme dostali na výběr jen ze tří značek. Z těch tří je TOTW nejlepší. Jeden pytel jsme taky ve střídačce měli, pes žádné potíže neměl.

U Britu nikdo neví kolik tam je masa, všude se uvádí jen maso+vedlejší produkty živočišného původu v % dohromady.
Kdyby tam bylo masa dost, výrobce by to rozepsal a netajil. Pes po tom průjem většinou nedostane, protože ty vedlejší produkty jako jsou například rozemletá kopyta, srst, peří, drápy, atd, průjem nezpůsobí. Taky ale nejsou dostatečná výživa.

25.5.2015 13:45

DExi napsal(a):
Právě že je to celkem problém, protože chovatelka asi nejspíš nekrmí něčím kvalitnějším. Nevím to jistě, ale max.500, - Prostě takový ty granule Tesco a spol. :(. Zkusím ho "převést" teda na něco lepšího :). A ještě se zeptám jestli je dobré to různě střídat, nebo zůstat u jedněch granulí? Na Acanu jsem taky koukala :) není to nix extrémně předraženýho, ale Brit je taky fajn :) Tak možná někdy. Já budu ráda, když z brigád zaplatím Brita. No jo, jednou jsem se rozhodla si psa pořídit, tak si na něj musím vydělávat :). Počítám s tím, protože to bych si radši psa nepořizovala, než ho cpát s prominutím chemickejma s* (nechci být sprostá a doufám, že mne nikdo nenahlásí, ale prostě jsem upřímná) :) ale hrooozně moc děkuju! :).

Já bych určitě vybrala TOTW. Na krmivu se nevyplatí šetřit a když chovatelka krmí svoji fenu šuntem, nebude mít tvé štěňátko dobrý start do života. Mohla bys později utratit za veterináře mnohem víc, než kolik dáš za lepší krmivo. Brit je jen průměrný.

Podívej se na názory tady:
https://www.ifauna.cz/psi/nemodforum/r/detail/1815028/brit-care-totw

A ano, granule je lepší střídat.

24.5.2015 15:19

Já se obávám, že ti začínající pejskaři nebo „nepejskaři“ o e-shopech ani nevědí, nakupují v supermarketech nebo Pet Centru, proto ani ty kvalitní granule jako je zde zmiňovaný: orijen, acana, taste of the wold, essential, apod. nikdy neviděli.
Když chtějí pro pejska to nejlepší, nechají si poradit prodavačem, nebo vyberou nejdražší z těch co vidí, jako je třeba zrovna Royal Canin.
Nevím jak u vás, ale u nás jsou v módě Jokšírové bez PP, je jich tady čím dál tím víc a všichni žerou RC.

I když sama musím přiznat, že když jsem chtěla psovi přilepšit a koupila mu Anamaet, vůbec mu nechutnal. Naštěstí žere s chutí aspoň tu Acanu a syrové maso.

23.5.2015 09:38

Šmarjá lidi, já nevím co vy si představujete pod názvem faleška, ale fena jí má opravdu velmi mírnou. Žádné nošení hraček nebo spuštění mléka se nekoná.
A vy možná říkáte faleška právě jenom tomu. Její příznaky jsou takové, že je po hárání línější a mazlivější. Po dvouch měsících to zase pomine a běhá jako normálně. Možná si většina chovatelů takových příznaků ani nevšimne.

Zmínila jsem to jenom proto, abych napsala, že mléko se jí při falešce nespouští.
Hárá dvakrát do roka, ale alergické příznaky se objeví jen jednou a to na jaře. Krevními testy má potvrzenou pylovou alergii už jako půlroční štěně. Už tenkrát jí vet chtěl cpát kortikoidy, nedovolila jsem to.
Letos rozkvetlo všechno najednou a alergie tedy byla výraznější, vzala jsem jí k vetovi abych získala předpis na Ditiaden, který jí zabírá, ale není volně prodejný.
Vet do ní vrazil injekčně Prednison dřív než jsem se stihla zeptat co jí to chce dát. Potom se jí nalily cecíky a začalo téct mléko, přestože byla už 3 měsíce po hárání. Po týdnu se mléko samo zastavilo a nebylo třeba žádných léků.

Proto jsem se ptala jestli Prednison může způsobit laktaci.

Vy mě ale téměř všichni posíláte na kastraci, opravdu nechápu proč nechat feně rozřezat břicho když nemá zánět dělohy, ona nezlobila, je hodná.
Necháte si vy ženy uříznout prsa jako prevenci před rakovinou? Necháte se vykastrovat když nechcete děti? Nebo snad chcete říct, že žena zánět dělohy mít nemůže?

Prednison nasadí vet vždy, když si neví rady, nebo nechce zdlouhavě hledat příčinu problému. To je známá věc, ovšem nikdy to nepřizná, stejně jako vám předem neřekne co všechno to může udělat se psem. Hodně lidí bohužel opravdu vidí jen jako bezva rychlou pomoc. Často se ani nezdozví co vlastně pes dostal. Říkají tomu protisvědivá injekce a někteří lékaři jí dávají zárověň s antibiotiky třeba i na průjem.

22.5.2015 16:56

Tady se člověk dozví spoustu zajímavých věcí, ale odpovědi na svoji otázku se většinou nedočká.

Lidská lékařka mi potvrdila, že umělý hormon s názvem Prednison opravdu laktaci spustit může.

22.5.2015 15:51

Děkuji, ale neptala jsem se na falešnou březost. Tu mají skoro všechny feny, jen některá víc, jiná méně.

Ptala jsem se na spuštění laktace, mléka teklo hodně a bylo to poprvé. Proto mě zajímá jestli to mohl ovlivnit ten Prednison, když je to také hormon.

Fena byla 3 měsíce po hárání o falešnou březost už se tedy nejednalo. Pylovou alergii má každé jaro, ta s háráním nijak nesouvisí.

Jsem zásadně proti kastraci, je to nepřirozené a v tomto věku už žádné zdravotní výhody nepřinese, převažují rizika nevratných pooperačních následků. O narkóze ze které se ne každý pes probere bez následků ani nemluvím.

22.5.2015 13:04

Děkuji za odpověď, štěňátka určitě mít nebude a to právě z důvodu šíření alergie. V době hárání si ji pečlivě hlídám, ale o kastraci neuvažuji.
Jen mě zajímalo, jestli může Prednison toto ovlivnit. Byl to její první, až dosud jsem ji vždy před podáním tohoto léku, který považuji za poslední možnost ubránila.

22.5.2015 12:43

Mám fenku s pylovou alergií, letos se osypala víc, museli jsme k vetovi a ten jí píchnul Prednison, dostala dávku na týden.
Pár dní po aplikaci injekce jí natekly cecíky a spustilo se mléko. Feně je 5 let, falešnou březost mívá po každém hárání, ale jen mírnou, mléko se jí nikdy dřív nespustilo.

Chci se zeptat, může to souviset s podáním toho Prednisonu?

20.5.2015 11:20

masazproutku napsal(a):
Na blechy máme Foresto obojek (teď i pro kočku a celoročně). VET nám ho doporučil jako nejspolehlivější (podle něj). Od jara do podzimu dáme ještě Bravecto. To měla už loni a max. Spokojenost. Ještě nám doporučují Vectra 3D – to prý přežije i opakované koupání šamponem, ale myslím, že kombinace obojku a tablet je už OK. Strongholdem prošla loni koncem léta, když předchozí VET vylučoval všechny možnosti najo napadení parazity a svrab atp.. Nic z toho se nepotvrdilo.

S tou chemií bych byla hodně opatrná. Často kožní problemy vznikají právě z tohoto důvodu.

20.5.2015 11:16

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Zrovna jsem na wikipedii četla článek o probiotikách a údajně kombinace lactobacillus rhamnosus a l.reuteri má pozitivní efekt při léčbě atopické dermatitidy. Nevím, jestli to pomůže i u psů, ale za zmínku to stojí.
Jinak z vlastní zkušenosti bych opravdu doporučila zkusit eliminační dietu, jak vám někdo radil v té předchozí diskusi. Pokud se vám podaří najít alergen, který mu dermatitidu způsobuje, můžete se jí zbavit navždy, místo celoživotního potlačování příznaků.

Souhlas. Přečtěte si příběh feny, kterou vyléčili kefírem.
http://www.dedenik.cz/2011/01/03/psi-jeste-jednou-trixie-tentokrat-o-vyrazkach/
Já to zkouším selským bílým jogurtem a musím říct, že zátěžové období pylových alergií zvládáme skvěle.

18.5.2015 14:22

Šarina napsal(a):
My Bravecto u dvou psů a jsem spokojeni- většina klíšťat nalezena mrtva v srsti. Pokud je nějaké klíště přichycené, pak je nenapité a uschlé, takže se dá snadno odstranit (i prstem). Za nás palec nahoru.

Já bych se asi bála, že až (třeba i za rok) zjistí špatná játra, už to nikdo dohromady s tou tabletou nedá. Ona se ta chemie nastřádá a pak je zle.

16.5.2015 13:07

Psi přibírají po mase. Dávejte maso bez těstovin. A nechte udělat krevní test na štítnou žlázu.

Pokud už chcete zůstat u granulí, vyberte kvalitní, bezobilné s vysokým podílem masa.

Proplan nevím který máte, ale je to u všech stejné a opravdu to není kvalitní výživa pro psa.

Složení : Maso (20%), dehydrované drůbeží bílkoviny, rýže (17%), kukuřičný lepek, živočišný tuk (konzervovaný směsí tokoferolů), kukuřice, pšenice, vedlejší výrobky živočišného původu, řepná dužina, rybí tuk, pivovarské kvasnice, sušená vejce, chlorid draselný, fosforečnan vápenatý, chlorid sodný, minerální látky, DL-methionin. Síran měďnatý pentahydrát (měď = 12 mg/kg), seleničitan sodný (selen = 0,15mg/kg). Vitamín A 21000 m.j./kg, vitamín D3 1600 m.j./kg, vitamín E (α-tokoferol) 500 mg/kg, vitamín C (kyselina askorbová) 100 mg/kg.

13.5.2015 10:41

Hodonak napsal(a):


je fakt, že tu jsou někdy otázky, z nichž mi naskakují pupínky... Ale stejně tak i z některých odpovědí..

13.5.2015 10:39

Bobo. napsal(a):
Moje svatá Heleno, břícho ? Přijed na piknik, prohlídnu tě tam a když to bude nutný, odoperuju tě na místě, neboj, jsem odborník , poradím si skoro v každé situaci, i když musím přiznat, že všechno je jednou - poprvé .

Neboj to dám, no, ale pro tvůj klid , sepiš radši závět... , a nezapomen taky na mě

Bobo,
Včera jsem tě viděla v telce, zase jsi zazářil.
Břicho už mě nebolí, bolí mě hlava. Taky si troufneš operovat?

11.5.2015 15:41

Bilusíku,
Promiňte, ale když kryjete fenu bez PP psem bez PP, je to vždy množení bůhvíjakých kříženců.
A můžete si tomu klidně říkat york, čivava nebo mops. A ještě ke všemu lukrativní plemeno.
Nechápu proč jsou lidé tak naivní a kupují to, ale už chápu proč Vás tato otázka vytočila.
U nás žádní množitelé nežijí, sousedé se živí slušným způsobem. Proto se za připuštění psa bez PP nic neplatí.

11.5.2015 10:51

Je bohužel smutné že si kdekdo pořídí a psa a pak si s ním dělá co chce.

Každý kdo chce chovat psa by měl napřed složit zkoušku způsobilosti se o své zvíře správně postarat a teprve potom dostat povolení psa si koupit.

Něco jako řidičák na auto.

11.5.2015 10:44

bilusik napsal(a):
Jisté, že je to provokace je na 99%, nejisté je nanejvýš tak to 1 procento. Kdyby to bylo skutečné, tak se bude zajímat proč jí štěňata do týdne uhynula a bude řešit příčinu, aby se to podruhé neopakovalo, nejspíš u veta. Tohle byla jasná provokace. U bezpapíráků se za krytí platí většinou dopředu hned po krytí ( koukněte do inzercí ). Takže neznat příčinu úmrtí vrhu a platit dopředu další krytí a riskovat, že se to stane znovu - bez pátrání příčiny problému úhynu - to je jasné, že takto formulovaná otázka dnes založeného účtu - jasná provokace. Někdo se nudil a štěňata a úhyn je fiktivní, aby se to tu začalo zase hádat - a začíná se to zadavatelce koukám i dařit...

Tedy nevím jak u vás, ale u nás se za krytí bezpapíráku neplatí. To že někdo inzeruje že by rád peníze dostal, ještě neznamená že mu je někdo dá.
Páníčkové jsou naopak rádi, že se pes zadarmo vyřádí. Mám fenu s PP a když hárá, ti bezohlední dělají že nevidí že jejich pes nás obtěžuje. Ještě by si tak mohli říct o peníze za krytí

A souhlasím s Pandou, každý se musí zaregistrovat když se tady chce zeptat poprvé. A kdyby všechno znal tak dobře jako vy tady, ptát se vůbec nemusí. Proč ho tedy hned označit za provokatéra jen proto že neví něco, co je vás tady samozřejmost?

10.5.2015 14:08

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Na topole nad jezerem,
sedí vodník s buldozerem.
Je to všechno na pi..,
nemá vodu v chladiču...

A nebo:
Na topole nad jezerem
řádil vodník s revolverem.
Kliď se odsud, kliď,
natrhne ti řiť...

9.5.2015 12:54

bilusik napsal(a):
Správný a zkušený pejskař sundává obojek vždy. Jen začátečník a laik ho nesundává. Už se staly případy, že se pes obojkem v nepřítomnosti majitele o něco doma nebo v kotci zachytil a než přišel majitel z práce, tak se uškrtil. Z tohoto důvodu zkušení pejskaři ( i u policajtů a v armádě ) obojky po venčení nebo cvičení vždy sundávají a před venčením zase nandavají - není to zase taková práce a za život psa to určitě stojí.