
jirka_amaz
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 21. 3. 2010 12:22:17
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
majna
napsal(a):
DObrý den proč zakládáte už třetí téma není to zbytečné? stačilo to hodit do Pochlubte se 2 ne? A jinak gratuluju
Důvod popisuji ve druhé větě úvodního příspěvku. Moderátor by měl stanovit nějaký limit v počtu příspěvků s přiloženými obrázky na jedno vlákno diskuse. Bohužel toto diskusní fórum neumožňuje zvolit načítání jen omezeného počtu příspěvků na vlákno (například načítání pouze příspěvků od poslední návštěvy uživatele nebo alespoň rozdělení dlouhých vláken na více stránek). Opakované načítání týchž fotografií, které jsem už několikrát viděl, je zdlouhavé i na mé lince 512kbit/s. Ne všichni návštěvníci iFauny používají rychlé připojení, ještě stále se najde řada lidí používajících vytáčené připojení přes modem. Když si představím, že musí čekat minimálně desetkrát déle než já, aby se podívali na jednu čerstvou fotku u posledního příspěvku vlákna, je mi jich upřímně líto.
Za gratulaci děkuji, mláďata se mají čile k světu a rostou jako z vody. Pokusíme se o kompromis mezi odchovem pod rodiči a ručním dokrmením. Rodiče v pohodě a klidu snášejí kontrolu budky od mé manželky, na kohokoli jiného včetně mně jsou docela agresívní. Zkusíme mláďata nechat pod rodiči a přitom je zvykat na častý kontakt s lidmi, aby nebyla úplně plachá.
jirka_amaz
napsal(a):
Prosím úpěnlivě, pokračujte zde. Načítání původního tématu "Pochlubte se" je při tak velkém objemu fotografií neúnosně dlouhé i na mé rychlé lince, co teprve mají říkat chudáci s dial-up připojením.
Už by to zase stálo za to rozdělit na nové téma, načítá se to nepříjemně dlouho i na rychlé lince, co mají říkat modemisti.. Pokračujte prosím v tématu Pochlubte se 3.
camrak
napsal(a):
Děkuji Všem za rady.
Doporučuji před vložením fotku zmenšit v nějakém editoru (bohatě vyhoví volně šiřitelný Zoner Media Explorer verze 5, ke stažení zde: http://www.zoner.cz/registrace/download1.asp?ProductID=60 ) tak, aby měl snímek šířku 320 bodů (pixelů), současně je dobré ho po zmenšení i trochu doostřit. Jinak velikost fotky upravuje na tuto hodnotu server a ten to samozřejmě neumí tak dokonale, jako specializované editory, výsledek je zubatá zmršenina.
hicks
napsal(a):
Dobrý den.
Chtěl bych tu rozpoutat menší diskuzi o granulovaném krmivu.
Zaprvé by mě zajímalo zda krmíte granulemi a jak je svým ptákům podáváte zda v suché, namočené, rozdrcené podobě.
Za další by mě zajímali další vaše poznatky zda vám berou granule i menší papoušci jako například andulky, korely, agapornisové atd.
Dále by mě zajímal Váš názor na můj systém krmení. Chtěl bych dát všem ptákům do klecí pět misek. A to jednu na vodu, druhou na suché zrní, třetí na ovoce, čtvrtou na granule a naklíčené zrní a pátou na ptačí grit (písek). Myslíte, že je to zbytečně moc a nebo si myslíte, že tak by to mohlo být ideální řešení.
Budu velice rád, když se projeví Všichni chovatelé i ti zkušenější i ti co granulemi nekrmí, ale mají na danou problematiku svůj názor.
Děkuji Všem.
Několik postřehů k dotazu:
5 misek je zbytečně moc, bohatě stačí 3 - voda, krmení, doplňkové krmení. Dá se vystačit i se dvěmi miskami - voda a krmení. Zaplácat prostor voliéry zástupem misek je docela zbytečné, navíc kdo to má pořád umývat...
Grit není pro papoušky nezbytný, snad jen jako doplnění vápníku pro samice ve snůšce. V tom případě stačí přisypat občas trochu gritu do běžného krmení. Z vlastní zkušenosti z dřívějška vím, že si papoušci gritu ve zvláštní misce ani nevšimnou.
Našim papouškům podávám granule přibližně obden, jako doplněk. Ochota přijímat granule je individuální, někteří se mohou po granulích utlouct, někteří je berou jako nutné zlo, když už nic jiného není.
Pokud nejsou papoušci na podávání granulí zvyklí, musíš je to naučit. Tím, že jim nabídneš granule současně s jinou potravou, toho nedosáhneš, vyberou si samozřejmě to co znají a co jim chutná. Jednoduše jim dej ráno jen granule a odpoledne doplň i běžné krmivo, po pár dnech je začnou přijímat. U některých jedinců pomůže mírné navlhčení, aby granule změkly, v tom případě ale nezapomeň odstraňovat včas zbytky, vlhké granule se rychle kazí. Suché granule můžou být v misce pořád.
Na trhu je několik výrobců granulí. Ne všechny jsou papoušky přijímány stejně ochotně, vždy je to věc zvyku a preferencí chovatele. Osobně jsem vyzkoušel výrobky Nutribird, Kaytee a Prettybird, subjektivně mám dojem, že posledně jmenované jsou většinou našich papouchů přijímány nejochotněji. Každý výrobce vyrábí řadu produktů zaměřených na konkrétní skupinu druhů. Rozdíly jsou ve velikosti i složení, to je potřeba respektovat. Je nesmysl cpát andulkám velké granule určené pro velké druhy papoušků a naopak. Počítej i se ztrátami, papoušek není v přírodě obvykle nucen využívat potravu hospodárně, odpad je vždy dost velký.
U nás je postup krmení individuální podle zvyklostí každého konkrétního páru. Třeba u pyrur vím, že bez reptání zbaští cokoli jim předhodím, zato u amazoňanů vím, že dají přednost zrní. Proto jim nedávám všechno současně ale nejprve ovoce a granule a teprve odpoledne doplním i zrní. Univerzální recept neexistuje, chce to pozorovat zvyklosti našich svěřenců a přizpůsobit se jim.
gery1
napsal(a):
Ja som tiez len amater...ale tu je adresa na moj fotoalbum.
http://gery1.webalbum.se/papegojor
Prosím nepřispívejte už do tohoto threadu, objem fotografií je neúnosně velký, načítání trvá strašně dlouho i na rychlé lince. Pokračujte ve vláknu "Pochlubte se 2". Díky za pochopení a za ohled na ty, kteří nemají k dispozici vysokorychlostní připojení k Internetu.
frantisek klima
napsal(a):
Dobrý den.
Mám praktickou otázku, na kterou mi nedokázali odpovědět ani v jedné nejmenované pojišťovně!
Jak jste na tom s pojištěním vašich papoušků? Lze pojistit krádež (v první řadě) popřípadě třebe úhyn, úlet atd.? Na tuto myšlenku mě přivedla otázka ceny Kakadu inka na nemoder. diskusi.
Ne že bych tak drahé ptáky vlastnil... :-)
Dobrý den,
asi před třemi lety jsem se o možnost pojištění papoušků zajímal. Česká pojišťovna mi takové pojištění nabídla, vztahovalo se v podstatě pouze na krádež a roční pojistné činilo desetinu ceny pojištěného zvířete. Tyto podmínky byly podle mého názoru dost neakceptovatelné, ale nevylučuji, že se za tu dobu mohly změnit. Každopádně takovéto pojištění není nabízeno běžně a samotní agenti pojišťoven o něm obvykle neví (není divu, kolikrát za den se ve své praxi setkají s takovým požadavkem). V mém případě pracovnice pojišťovny na dotaz zareagovala velmi ochotně a za pomoci několika dlouhých telefonátů s nadřízenými se k informaci o poskytování takového pojištění nakonec dopracovala.
Bohužel zatím asi nedostaneme od tuzemských pojišťoven podobné služby jako v zahraničí na západ od nás, kde je možné pro zvíře uzavřít například i obdobu zdravotního pojištění, úrazového pojištění atd.
hicks
napsal(a):
Důvod proč je pan Holý tolik naštvaný je zde.
http://www.amazonia.cz
Je to tam docela výstižné.
Teď bych chtěl říci jedno i já jsem použil stažené fotky z internetu na moderované diskusi, ale později jsem od toho upustil. Chtěl bych vědět jestli pan Holý bude psát tento jeho výrok pod každou fotografii, která je stažena z internetu. Podívejte se například do tématu POCHLUBTE SE a potom do jiných. Celkově musím říct, že na ifauně je skoro půlka z těch fotek stažená z internetu. I v rubrice PSI jsou fotky staženy z jiných stránek a tomu pane Holý nezabráníte. I na parrotclubu tyto fotografie byli zveřejněny a i další a podle mě nikdo se neptal autora o zveřejnění. A pokud ano, tak se omlouvám.
Ondro jakou to má souvislost?? Ten případ (pro neznalé jednu moji fotku využila TV Prima jako ilustrační foto ve Zpravodajském deníku aniž by mě o tom informovali) skončil dohodou, šéfredaktor zpravodajství se mi omluvil, vyplatí honorář a je to, není důvod to dál řešit.
Argumentovat tím, že je zde stejně půlka fotek ukradených z netu je trošku na hlavu. Půjdeš a ukradneš někomu auto jenom kvůli tomu, že auta se přece kradou?
Co je špatného, že na právní aspekt kopírování (resp. kradení) fotek z cizích stránek upozorním?
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Zdravím Moniko. Endoskopie má však další výhody. Veterinář může říct: jo je to samice, mladé však nikdy mít nebude, protože má něco s vaječníky, prostě řekne jestli je pták schopen reprodukce, atd. Veterinář uvidí vnitřek ptáka, takže samce a samicu musí rozeznat s jistotou. To je můj názor.
Analýza z peří není nejjistější, a o DNA jsem slyšel od chovatelů.
Nebo to mám pomotané ?
U endoskopie hraje obrovskou roli lidský faktor - veterinář, který to dělá, to prostě musí umět aby správně rozeznal pohlaví.
U DNA hraje opět roli lidský faktor. Výsledky jsou vždy jednoznačné, ovlivnit je může buď kontaminace vzorku DNA jiného jedince nebo manipulace se vzorkem (malý příklad, čistě hypotetický: chcete samici? píchneme na dvoře slepici, to je samice na 100%..). Z tohoto důvodu mám poněkud nedůvěru k jisté firmě, která dělá testy ze vzorků odebíraných samotnými chovateli.
rber
napsal(a):
Proč nejdou vkládat odpovědi , ani nové příspěvky na nemoderovanou diskusi? Už skončila? Nebo nějaké problémy? Děkuji za odpověď.
Předpokládám, že kdyby provozovatel chtěl nemoderku ukončit, učiní to jinak než chybou ve skriptu. Patrně webmaster něco neuhlídal při nějaké úpravě, upozorňoval jsem ho na to.
s pozdravem
jirka@amazonia.cz
agaporniss
napsal(a):
uffff, ještě že jsem to papouškům nedal, jinak . dík, mohly byste sem někdo dát fotku jeřabin nebo i celeého keře abych jej příště poznal?
dík Tom
Nic lepšího jsem v archivu mých fotek nenašel, ale na www.google.com nad polem pro zadání dotazu klikněte na odkaz Obrázky a do vyhledávacího pole zadejte slovo jeřabiny. Najde vám to mraky obrázků..
s pozdravem
jirka@amazonia.cz
agaporniss
napsal(a):
.....nejsem si tím jist tak se radši zeptám.
díky Tom
Toto nejsou jeřabiny, jde o plody kaliny obecné (Viburnum opulus). Více o kalině najdete např. zde: http://botanika.wendys.cz/kytky/K545.php .
Údaje o toxicitě se vztahují pochopitelně k člověku, ale neriskoval bych pokusy na vlastních papoušcích. Ani v přírodě jsem si nevšiml, že by plody kaliny byly objektem zájmu divoce žijícího ptactva. Vydrží na keřích dlouho do zimy (viz foto), narozdíl od šípků, hložinek a jeřabin, které ptáci zanedlouho oberou do posledního.
s pozdravem
Jirka@amazonia.cz
oggy
napsal(a):
co třeba klasický ořech?
Ořech není moc vhodná dřevina, obsahuje vysoké množství tříslovin, papouchovi nebude při okusování moc chutnat.
Osobně používám na bidla černý bez (je ho všude plno a hajný bude jen vděčný, když mu křoví v lese trochu prořežete). Zajímavá dřevina z hlediska papoušků je borovice, zabaví se okusováním jehličí i likvidací poměrně měkého dřeva.
peky
napsal(a):
nevím jak pyrura hnedouchý ale pyrura modročelý říční mít v současnosti CITES už nemusí.Takže všechny pyrury CITES mít určitě nemusí
Mirku v SK je jina legislativni situace nez u nas. Zatimco v CZ je jediny "citesovy" druh pyrura modrobrady (a to dokonce cites A), v SK pod registracni povinnost spadaji vsechny druhy tohoto rodu.
hicks
napsal(a):
Jirko nechci tě nijak naštvat, nebo tak něco, takhle toto co píši ber s rezervou. Toto nejsou slovenské stránky věnované papouškům mazlíčkům, tam může dělat moderátora, každý ani nemusí mít skušenosti s chovem atd. Prostě osoba, která je zaujatá a pokud tam někdo píše o chovu papoušků nemyslím teď o mazlíčcích, tak ta osoba je velice zaujatá a proto nesouhlasí s většinou takových příspěvků. Teď se nebavím o tobě. Víš kolik to dalo práce sehnat jednoho člověka, aby dělal správce na moderované diskusi? Nakonec ho museli přemlouvat a museli vybrat někoho, kdo toto bude posuzovat poctivě a ne ledajakou osobu co hned se vším nesouhlasí. Takže dovedeš si představit, kdyby se měli najít alespoň dva lidi co by dělali správce a ještě Vše posuzovali poctivě, aby nebylo nadržováno chovatelům papoušků a nebo naopak chovatelům mazlíčků atd.
Tímto nechci rozebírat slovenské stránky věnované papouškům mazlíčkům i když jsem to udělal. Prostě jsem chtěl říci, že je to těžké rozhodnutí vybrat někoho, aby byli obě dvě strany spokojeny a posuzování témat bylo poctivé.
Takže tvůj nápad je dobrý prostě jsme něco dali dohromady a teď si i tímto příspěvkem naznačil, jak by se dalo vyhnout některým chybám. Tak teď jak dále. Nejdříve by si toto měl přečíst správce moderované diskuze a nějakým spůsobem kontaktovat osobu s vyším postavením a to je asi redakce ifauny, aby tady toto zvážila a nakonec by se mohl vybrat jeden člověk, který by spolu se správcem moderované diskuze měl možnost dohlížet nad různými tématy.
Měl by to být člověk, který na ifaunu chodí pravidelně a který sem chodí delší dobu. Podle mě by to měl být nějaký dobrý chovatel, který dovede správně posuzovat.
Hicksi tady snad nejde o to, aby moderátorem byl zkušený chovatel. Vůbec nejde o to, moderovat příspěvky podle jejich odborné úrovně, na to je to diskuse, aby se eventuelní nesmysly vyřešily dialogem.
Tady jde především o to, aby bylo možno eliminovat vulgárnosti, vzájemné anonymní napadání a off-topic příspěvky, nemající vztah k tématu nebo vůbec chovatelství. Na to nemusí být moderátor uznávaný chovatel, aby rozeznal vulgaritu nebo zbytečný flamewar, to rozezná každá ženská v domácnosti.
hicks
napsal(a):
Ano i to je dobrý nápad, ale bohužel nese sebou i nevýhody, tak například.
Téma může vytvořit někdo z těch vulgárních lidí a bude ho bavit, že se tam lidi ponižují a nadávají na sebe a kdo to smaže, když to vytvoří jeden z těch lidí.
Dále toto téma může založit někdo kdo nemá stálí přístup k internetu a chodí na internet třeba jen z práce obden a mezitím se tam semele pěkná štvanice.
Dále téma může vytvořit nováček, nebo někdo kdo neumí s počítačem moc zacházet, tak ani nebude vědět jak se to maže atd. a třeba ho to ani nenapadne to vymazat.
Další věc může být, že téma někdo vytvoří podepíše se a když tam někdo přispěje vulgárně, tak se bude bát to vymazat, aby si ten dotyčný člověk do budoucna na něj nezasednul a vždy když on přispěje do nějakého tématu, tak ho schválně pak bude ponižovat a napadat.
Jinak je to dobrý nápad, ale jak jsem řekl můžou a nemusí nastat tyto situace, ale zatím je to nejlepší nápad co tu kdo napsal.
Nevýhody výše popsané metody se dají do značné míry eliminovat. Kromě možnosti editovat resp. mazat nevhodné příspěvky zakladatelem vlákna (threadu) by měl existovat jeden nebo lépe několik moderátorů s oprávněním zasahovat i do jimi nezaložených témat právě proto, aby mohli na nevhodné příspěvky reagovat rychleji.
frantisek klima
napsal(a):
Dobrý den,
pořídil jsem senegalce (pravděpodobně z odchytu) a vzhledem k tomu, že jsem je nikdy nechoval, rád bych poprosil o informaci, která se týká eventuálního křížení senegalus, mesotupus a vesteri?
S tím souvisí druhý dotaz, a to jeký typ vlastně mám? Foto je mizerné, ale pták je zatím velice plachý. Snad někdo ze zkušenějších pozná i tak. Jedná se mi o to, abych nekřížil něco, co není přípustné (alias Fischeri x personaty).
Pohlaví jsem nechal určit ve Slovgenu, takže až bude analýza hotova, rád bych někoho z Vás poprosil o protějšek, nejl. 2-3 letý.
Myslím, že by byl ideální polokrotký papoušek, který by trochu "vyvažoval" plachost toho mého a naučil ho nebát se lidí.
díky za odpověď
I z takhle mrňavé fotky bych si troufnul tipnout, že jde o samce (výrazně žluté spodní krovky ocasní, u samic jsou žlutozelené). Dejte vědět, až budou testy ;)
Mezi poddruhy senegalus a mesotypus není na pohled nijak obrovský rozdíl, mám za to (a teď mě za to nekamenujte, je to jen moje domněnka), že v chovech se zhusta najde pár složený z obou poddruhů. Pro opravdu spolehlivé určení poddruhu by patrně bylo nutné v případě odchytových ptáků znát geografickou oblast, odkud pocházejí. Navíc v místech, kde se oblasti výskytu jednotlivých poddruhů překrývají, dochází k přirozenému prolínání poddruhů. Není to nic nepřirozeného, narozdíl od mezidruhového křížení.
U "červenobřichého" poddruhu versteri vzhledem k jeho výrazné odlišnosti od obou výše uvedených poddruhů tento problém asi nebude, snahou chovatelů bývá jejich "červenost" spíš zdůraznit výběrem linií chovu.