jr.48

Moje příspěvky

7.2.2015 09:15

Já bych příčinu v krmení nehledal. Alespoň co se týká tohoto. Dle mého může být příčin více. Dostali pozdě podestýlku a nestačili udělat hnízdo, ale hlavně myslím, že je něco ruší. Mám stejný problém z 26.12. Přesto že mám kotiště, uchladlo mi jich šest z deseti. Ty čtyři byli řádně v hnízdečku. Příčinou byl zřejmě ohňostroj v sousedství. Nechápu, ale sousedy si nevybíráme. Jako zkušenost taky dobré. Napříště nebudu plánovat mladé na konec roku. P.S. Ke kocení došlo předčasně, jinak chodím kontrolovat.

5.2.2015 18:12

Dlouho jsem váhal, zda mám reagovat, ale budiž. Píšete, že máte králíčka, ale jak čtu, krmíte jej jako čuníka. Základem stravy králíka je seno. To musíte v prvé řadě vědět vy. On to bohužel neví. Vše co mu dáváte / věřím, že v dobré víře/ na víc je pouze pamlsek.

1.2.2015 18:44

minisec napsal(a):
Jo vydržte, dnes je zkusím zvážit. To zas bude zážitek

Z Vaší citace chápu, že máte s vážením problém. Pokud chcete, aby byl králík při vážení v klidu, použijte oválný kbelík od malířské barvy, do kterého jej posadíte. Ani se nehne.

1.2.2015 17:08

Pokud k tomuto dojde, je dobré za dva dny připustit. Zastaví se tím laktace a samice není ohrožena zánětem. Přesto jí dejte co nejdříve větévku vrby, ta rovněž mléčnost staví. Může to být i ta ozdobná.

29.1.2015 22:04

Nepíšete jak jsou kluci staří. Já rozděluji vrh ve věku tří měsíců a pokud je to možné, ponechává samce v kotci a odděluji samice. Když samci přijdou do nového /neznámého/ a nasají cizí pachy, splaší se jim hormony. Ale většinou druhý den se zklidní. Stává se mi, že někdy jsou neklidnější ale samice. Jestli jsou ale už dospělí platí rada od hexa. Pak přeji DOBROU CHUŤ!

22.1.2015 17:32

Já dávám každý den. Ale u mladých je třeba opatrnosti. Musíte tolik, aby všechen zmizel a nepřejídali se. Baští jej hned jak opustí hnízdo a nemám problémy. Proto nerozumím tomu co zde někdy čtu, že postupně, nebo nejprve oves a potom míchat. Neomezuji ani odstavené samice.

19.1.2015 08:34

vita6161 napsal(a):
Myslete si co chcete já vím co vím a co jsem viděl a co si bral a je to český strakáč.

Nikdy se nepřu, ale umím číst. Ve vzorníku králíků ČS takto těžký není. Máte zřejmě Německého. Ale to je jedno, hlavně když jsou výsledky. Já se bavím stejně jako vy křížením. Nejvíce se mi líbí BU x ČA.

18.1.2015 18:57

vita6161 napsal(a):
No abych řekl pravdu tak potom čs toho moc nemá jen krátké uši jinak má je spíš po samci a když jsem jí dostal tak tak vážila v 8mes. 5, 7 kg dnes má 6.1kg a mladý po ní rostou opravdu suprově at jsou po BU nebo VSS a nyní po NOS ted ještě jaká bude zmasilost uvidíme.

Tak to určitě není ČS. A to nejsem odborník. Pokud správně rozumím Český Strakáč.

16.1.2015 21:47

Tak myslím, že marvays již bílkoviny našel.

14.1.2015 21:06

Právě jsem napsal příspěvek do diskuse a chtěl jsem zvýraznit název léku. Proto byl psán velkými písmeny uprostřed věty. Program je upravuje na písmena malá. Proč?

14.1.2015 20:53

Omlouvám se, špatně jsem označil citaci.

14.1.2015 20:50

leprechaunek napsal(a):
Stále dokola jak pro blbé. 1. Zjistit co to je, 2. Léčit.

Neééé patlat naslepo, aniž vím co to ten králík má...

Takže zavolejte veta, ať se na to mrkne, antiparazitika vyjdou rozhodně levněji, než léčit králíka se zanedbanou kožní infekcí, nebo kupování nového.

Kdysi, velice dávno, jsem si přinesl zakoupeného králíka a ten měl svrab v uchu. Pokud si dobře pamatuji, pomohl mi jakutin. / Byla to bílá emulze / Ovšem nevím jestli se ještě dnes vyrábí. Držím palce, ať se vyléčí.

9.1.2015 21:56

Můžete prosím ještě upřesnit kolik skoků necháváte? Děkuji

16.11.2014 18:30

Prosím o radu, či zkušenost. Chci použít samce BU na ´ČA. Myslíte, že by tenká kůže a rychlý růst byla zachována. Chci radu - ne kritiku. Upřímným DĚsmajlíkKUJI !!!!

12.10.2014 09:15

tom.50 napsal(a):
Ano, to je problém. Vysvětlím jak to děláme my.

Proti kokcidioze suprovně funguje větev z vrby s listím a tenkou kůrou. Jenže se tím zastaví laktace a to naráz! Dokonce jsem někde vyčetl, že se tím zastavuje laktace třeba u samice, když přijde o mladé, aby nedostala zánět vemínka.
O černobýlu nevíme, jestli nemá stejný nebo podobný účinek a tak ho samicím nedáváme. Králíčata jsou asi 17-20 dní v hnízdě a pokud se odstavuje v šesti týdnech = 42 dní, pak je kritických asi 20 dní, kdy už sama žerou. Myslím ale, že skutečně kritických je posledních asi 10-14 dní před odstavem, to už žerou hodně, myslím, že víc než kolik toho dostávají kojením. V té době králíčata "hlídáme" a při sebemenším podezření dostanou i se samicí černobýl a holt to risknem. I kdyby samice po tom černobýlu ztratila mléko, jako u té vrby, pak už mají králíčata šanci. Nezdá se, že by černobýl fungoval jako vrba, nicméně takto to z opatrnosti děláme my. Možná jsme opatrní zbytečně moc, nevím. A nevím koho se zeptat, kdo ví jistě jak to je.

Nevěděl jsem, že existují granule s Emanoxem. Preventivně bych je nedával a nebo nevím, nepřemýšlel jsem o tom.

Velice Vám děkuji za odpověď a Váš čas.Doposud jsem podával jako prevenci Sulfadimidin nebo ESB3,ale velice mně zaujala vaše zkušenost s bylinkami .Za dva týdny budu odstavovat malé a jsem připraven Vaše zkušenosti využít.Jistit to budu také Emanoxem,což je v mém chovu rovněž novinka.Jindra

6.10.2014 22:08

tom.50 napsal(a):
A proč mocí mermo chcete granule s léčivem? Já zase nemohl sehnat granule bez jakékoli medikace.

Nevím jak u králílů. Obecně ale platí, že "léčit" i když to není potřeba, jakoby preventivně je nesmysl a může se vytvořit rezistence původců nemocí. Přece by nikoho normálního snad ani nenapadlo denně, i když je zdravý, do sebe prát s každým jídlem nějaké léky v domnění, že nedostane nemoc.

Možná jsme měli štěstí, ale z více než 50 letos odchovaných králíků na maso jsem praštil jen se třemi mláďaty v době kolem odstavu a to ještě přičítám krmení trávou. Už i jinde jsem psal, že tím kouzlem, snadno a všude zadarmo dostupným je černobýl. Jednou týdně (kromě kojících samic) dostává každý králík asi 30 cm "klacku" černobýlu s lístky a případně i kvítky. Před létem tomu některý slunečný a teplý den věnujeme pár hodin, dojedeme na nějaké rumiště, přivezu toho celého kombíka. Udělají se svazky po asi deseti klackách - bývají i metr dlouhé (i víc) a na šňůry dát na půdu. Samo to uschne a nepřekáží, pak, když je to potřeba během zbytku roku se to stříhá štěpařskými nůžkami na požadovanou délku. A to dáváme jako prevenci a nemáme problém. Králíci většinou sežerou i ten zdřevnatělý tlustý stvol. A když dám do kotce černobýl, cokoli mají v hubě ihned vyplivnou a dychtivě se na něj vrhnou.

V zimě přišla sousedka, že jí chcípají králíci, dostala černobýl a pro další nepřišla. Na otázku proč sdělila, že nechtěla obtěžovat a že si ve starém úvoze nastříhala odumřelý černobýl (byl sníh, "klacky" černobýlu stojí celou zimu) a svoje králíky vyléčila tím.
Tím se ukázalo, že funguje i černobýl sklizený i teprve teď i v zimě a že funguje i když je už zle.

Kdokoli mě poslechnul a dává černobýl, nepotřebuje řešit kokcidiozu vůbec!

Prosím o objasnění.Píšete že nedáváte kojícím,ale já potřebuji podchytit kokcidiózu hlavně u malých,kteří jsou ještě u samice. Jinak Vám věřím a děkuji .