Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 15. 9. 2017 07:04:43
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
ridgeback.viktor
napsal(a):
Mám na prodej elektronický obojek s displejem,dosah 250m, funkce- impulz (0-100), vibrace (0-100), zvuk a světlo. Je úplně nový, koupený na aukru a jen vyzkoušený v perfektním stavu. Objednala jsem ho jen jako rezervu, než mi opraví Canicom, který už leta používám. Oprava Canicomu proběhla na počkání takže tento záložní obojek pes na sobě nikdy neměl.
Prodejní cena je 600,-Kč s osobním převzetím v Praze, popř. s dopravou zdarma.
tel 725 933 448 Helena
Při rychlém osobním odběru sleva až 100,- Kč možná.
Obávám se, že ten obojek z Aukra bude pěkný šunt. Kromě toho obojek, který má dosah jen 250 m je celkem k ničemu u psů, kteří honí zvěř - a na to se většinou používá. To Canicim je jiná liga. Když obojek, tak pořádný, ať to k něčemu je. Neboť v tomto případě je laciný = dvakrát placený.
Na podpis kupní smlouvy musí mít člověk skutečně 18 let. Já zásadně smlouvy dávám, protože člověk nikdy neví, komu psa prodá. Někteří lidé začnou časem spekulovat a vymýšlet různé nesmysly, takže je to ochrana pro mne, ale i pro kupujícího, může se stát, že pejsek bude mít nějakou vadu, ale bez kupní smlouvy se u některých chovatelů těžko kupující domůže nějaké reklamace. V případě zadavatelky: pokud by s koupí souhlasil alespoň jeden rodič, štěně bych prodala tomuto rodiči. Většinou je to tak, že maminky časem povolí - zvláště když uvidí, že jejich dítě je skutečně zodpovědné a o psa se dokáže postarat. Samozřejmě nelze na to úplně spoléhat, ale mám takové zkušenosti. Samotnému dítěti bych psa neprodala. Jako dítě jsem hrozně chtěla psa, naši rozhodně ne, přesto, že jsme bydleli na vesnici. Donesla jsem domů štěňátko křížence, kterého jsem dostala zadarmo. Neprošlo to, štěně jsem musela vrátit a dlouho jsem z toho měla trauma. Takže jsem si na prvního psa počkala do dospělosti, dnes mám smečku a mám pocit, že mě nic neuteklo. Ba právě naopak: dnes musím sebekriticky přiznat, že bych jako dítě (bez podpory rodičů) nemohla psovi dát vše, co potřebuje. A nejde jen o kvalitní výživu, ale i výchovu - na cvičák by mne nikdo nevozil, pes by musel být jen venku na řetězu (kotec by nikdo nedělal a do bytu by přijít nesměl)... atd.
ad1) rozhodovat, co kdo může mít v bytě jen tak "podle ksichtu" nelze. Ovšem pokud si to společenství vlastníků dalo do stanov, tak pak je možné zakázat držení psů v bytech, někde to mají. Nicméně pes by neměl obtěžovat sousedy, to je jasné. Sama bych nechtěla bydlet v paneláku, kde je byť jeden neukázněný pes. Když je člověk nemocný, nebo po noční, potřebuje se zrovna vyspat... Možná by bylo dobré psovi opatřit protištěkací obojek (ultrazvukový, spreyový...). Někteří známí to vyzkoušeli, jedni měli vynikající výsledky, druzí ne, jejich pes byl asi tvrdší. U těch prvních po pár měsících přestal pes štěkat i bez obojku - prostě se ten zlozvyk za tu dobu odnaučil. Nepozorovala jsem, že by psi měli z toho nějaké trauma. Budou Vám tady radit, že obojek je fuj, že je potřeba psa postupně zvykat... No, možná, ale babička určitě nebude ten typ, který by psa takto vycvičil (mohla to udělat dávno). Obojek je myslím docela dobré řešení. Babičce to bude asi líto, když nebude mít společníka, staří lidé kolikrát žijí jen pro to zvíře, že je potřebuje, tak je to nutí do nějaké aktivity.
ad 2) možné jsou obě varianty, to Vám asi nikdo neřekne, co je pravda. Ten bígl nechodí k Vám na návštěvu, že byste to vyzkoušeli? Je docela možná i třetí varianta, že bígl bude řvát furt a Váš pes ne.
ad 3) Každý pes se dá vycvičit, a to v jakémkoliv věku. Bude to chtít hodně času a obětavosti od Vás. Pes si jistě zvykne na jiný režim a jiný přístup, a tak bude i jinak fungovat. Jen s tím utíkáním to asi bude problém, holt je to bígl - honič. Ale i ti se dají srovnat, ale chce to daleko víc práce a trpělivost a to lidi nemají, takže hodně bíglů je venčeno pouze na flexině.
Přeji Vám, aby se našlo vhodné řešení a pes mohl zůstat doma.
Mám výbornou zkušenost s shop4dog. Jsou z Brandýsa nad Labem a výdejní místo mají i v Praze. http://www.shop4dog.cz/.
Pokud nemáte příliš aktivního psa, stačí tato mříž: http://www.auto-doplnky.com/automriz-pro-psa-adc60417.html. Mříž je poměrně levná, velmi lehká, skladná, ale zase není moc bytelná. Pes, který by se trochu snažil, by tuto mříž nejspíš překonal. Já jsem z mříže oddělala ty původní úchyty na opěradla a mříž jsem jen pomocí řemínků přichytila k hlavovým opěrkám. Ale mým psům to stačí, mříž má v našem případě spíše optický význam, moji psi se ani nesnaží skrz ni prorvat do vnitřního prostoru. U velkých psů má ten význam, že pes nemůže strčit hlavu přes opěradlo zadního sedadla a slintat na sedačky. Kufr auta (v případě combi) doporučuji ještě vybavit potahem - http://www.psikralovstvi.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=12_56&products_id=3494 Možná Vám tohle pomůže.
Můj otec, myslivec, měl výmarské ohaře celá léta, ještě v době, kdy ho i málokdo znal. Tenkrát platilo, že co výmar, to pracant (výjimky byly minimální). Psi měli i ostrost (někteří i na lidi). Dnes, kdybych si chtěla koupit výmara, tak musím hooodně hledat, abych našla použitelnou povahu. Výmar (podobně i maďarský ohař) se stali módními plemeny. Nechci být nějak zaujatá proti ženám, ale - nezlobte se na mne - chovu se chytly ženský, který nedělají myslivost, ale se psama udělaly zkoušky (jenže zkouška a praktická použitelnost jsou někdy dost rozdílné věci) a do chovu se dostává kde co - i jedinci bez povahy, bázliví a nevyrovnaní. To by se dřív nestalo, protože myslivci přistupovali přísně k selekci a pes, který nebyl k práci, nebyl ani použit v chovu (přiznejme si, že mnohdy ho raději utratili). Mně prostě teče nerv ze zubu, když vidím mladé slečny jak se prochází po městě s takovým psem. Chudáci psi - měli by pracovat a ne se jen válet po bytech. A v 15 letech si zvolit toto plemeno, je podle mne naprosto nerozumný počin. Jen to, že se mě pes líbí, přece nestačí. Slečna se sice ptala jen na to jestli pes líná, ale nějak ji sobecky vůbec nezajímá, jestli tomu psovi bude u ní dobře. A navíc v 15-ti věci vypadají jinak než ve 20 a pes je závazek na 15 let. Doufám, že rodiče slečny budou mít alespoň tolik rozumu, že nedopustí další prznění tak ušlechtilého psa jako je výmarský či maďarský ohař.
laponka
napsal(a):
Prosím vás, zapojte selský rozum a vykašlete se na tabulky ! Nebo vy podle nich také jíte ? Uvidíte sama jak pes prospívá a jestli mu to stačí. Nenapadá mě žádná chyba kterou byste mohla udělat. Štěně bude rychleji nabírat na hmotnosti - tak uberu a obráceně.
Přesně tak! Nakrmit psa není raketové inženýrství (jak už tady někdo napsal). Štěně krmte spíš víc než míň (je ve vývoji), však uvidíte jakou bude mít chuť. Jeden den třeba bude žrát víc, jindy méně - Vy taky nejíte pořád přesně odměřené dávky, ne? Nedělejte z toho vědu, všechny ty tabulky na granulích jsou stejně k ničemu. To prostě musíte vyzkoušet kolik toho sní a přitom netloustne ani nehubne. Ty hodnoty na pytlích jsou stejně jen orientační (stejně píší od - do). Zkoušela jsem jednou krmit psy Anfem, dávkovala jsem přesně, a to ještě na horní hranici doporučovaných dávek. Po dvou měsících byli psi stále hladoví a jako z koncentráku, tak jsem se na to vykašlala.
Máte pravdu - síla ohradníku se liší. Nejsilnější musí být na ovce. Ten máme a psy k tomu. Většinou každý z nich už něco od ohradníku chytil, ale já to neřeším. Každý pes to snáší jinak, některý hystericky ječí a lítá po pozemku, jiný jen tak zaknikne... Dělám, že nic nevidím, nikdy je nechlácholím (jak správně napsal někdo dříve, aby si to nespojovali se mnou). Každý pes se naučí ohradník respektovat (někomu stačí jedna rána, jinému 3) a je klid. Zatím nevím o případu, že by pes na to uhynul, ale může být - když má slabší srdce, nebo nervy (ze šoku).
Koňadra

Ještě bych chtěla dodat, že moje ND nemá v boudě předsíň, ale má ve vchodě do boudy "lítačky", které jsou také zaizolované polystyrenem. Jsem přesvědčená, že bez lítaček by se za mrazu v boudě nikdy nedocílilo teploty +12.
Koňadra

lilith1
napsal(a):
No já jsem za tohle téma opravdu, ráda kolikrát jsem si říkala, že budu muset změřit teplotu v boudě, mám venku ND což je krátkosrté plemno a za celou dobu neměla ani v největších mrazech problém, pravidelně kontroluji jestli jí není zima, nebo nemá chladné tlapky nebo uši. Bouda je opravdu dobře zateplena - palubky a 10cm polysterenu mezi nimi, a to ze všech stran - boky, dno a střecha, včetně přepážky do předsíňky. Navíc nestojí přímo na zemi, ale na kovové konstrukci asi deset cm nad zemí. A i v mínus dvaceti fena vždy hřála a ven do mrazu se jí ani moc nechtělo :)
Mám taky ND, bydlí venku (ale domů chodí často na návštěvy). Trošku se to bojím přiznat, že je i v těch mrazech venku, protože tady na této diskusi se hned ztrhne obviňování z toho, že hladkosrstý pes patří do bytu. Nicméně nemám jen ji, ale i jiná krátkosrstá (pracovní) plemena a všichni bydlí venku. U ND jsem si dala obzvlášť záležet na výrobě kvalitní boudy, instalovala jsem tam i teploměr, a tak vím, že právě teď je venku -5 a v boudě +12. Je to málo, či hodně? Já myslím, že poměřovat psa potřebou tepla pro nás lidi (já když nemám +22, tak je mě zima) je asi zcestné. Fakt je ten, že žádný z mých psů nemá omrzliny, z boudy lezou vyhřátí a pobyt venku ve sněhu jim taky nevadí. Samozřejmě, že ke kvalitní boudě patří v zimě i kvalitní strava! Hladkosrstému psovi samozřejmě na zimu nenaroste žádná "lepší" srst, ale (předpokládám, že jako každé zvíře) si "vyrobí" zásobu tuku, takže není důvod k obavám, že by venku v zimě strádal.