lacerta7

Moje příspěvky

30.5.2022 22:13

Ahoj, nemáte někdo tip, na dobrého veterináře kolem Chebu? Díky

23.7.2018 00:54

Chce to sledovat inzerci, občas se objevují. Nejlepší je zajet si pro ně do Hammu - bývají tam pravidelně L. longipes - dokonce i ta partenogenetická linie. L. serratus se shání hůř a cena je trochu vyšší, ale i ti se čas od času vyskytnou

21.7.2018 22:24

Na plumifronse se to mně osobně zdá malý, ale třeba pro nějaký Laemancty by to šlo.

29.1.2018 18:21

Záleží jaké máte vitamíny. Většinou se používá minerální směs - třeba Roboran H, Reptivite a míchá se to s vápníkem - třeba s mletým vápencem. Do vody se dá přimíchávat vápník, ale většinou se do vody dávají kapky s D3. Za mě pro lugubrise - obalovat tím Roboranem nebo NutriMixem a do misky do terárka dát čistý vápník.

21.12.2017 15:54

Stačí nasypat trochu vitamínů do krabičky a protřepnout v tom cvrčky. Rozhodně nenamáčet, to akorát cvrčka zadusíte. To, co na cvrčkovi zůstane po pouhém protřepnutí, je dostačující.

17.12.2017 23:36

Mám dojem, že už jsem Vám radila na Teraristika CZ/SK. Rozdělila bych je a už je dál nepřendavala a ani neexperimentovala s podmínkama. Násilné krmení podle mě není cesta. Když budou mít vhodné podmínky, tak najedou sami. Po pár měsících bych je zkusila dát znovu k sobě. Možná bych i přidala lokálně možnost výhřevu nad 30, moji se chodí hřát na fólii každý večer.

24.11.2017 04:15

Krom barvy se liší taky velikostí a nejsou to zrovna zvířata vhodná na kombinace. Vittati jsou podstatně subtilnější a riskujete, že budou ve stresu z mohutnějších spolubydlících. Navíc nepíšete, jak velký terárko by to asi tak mělo být. Neříkám, že to nikdy nejde, ale ve finále to bude víc problémů než radosti - krom šarvátek taky můžou později stresovat samičky při snášení. Obecně je na kombinace fajn se držet nejen nároků na podobné podmínky, ale taky by si neměly kombinované druhy až tolik konkurovat svým chováním. Když vezmu v potaz prostorové nároky obou druhů, tak moc nevěřím, že budete mít terárko, kam se všichni vejdou tak, aby si nepřekáželi.
Asi takhle - pokud už chováte oba druhy a daří se jim, můžete zkoušet kombinace, pokud nemáte zkušenosti ani s jedním, tak začněte spíš postupně. (A to, že to tak někdo dělá a možná (ale jen možná) mu to tak funguje, nic neznamená...).

1.10.2017 13:37

Většinou když si tam vleze a je potopená, tak je to v pohodě a sama si vyleze - občas mají tendenci schovávat se ve vodě. Problémy nastávaj, když se snaží vyplavat a plave proti stěně misky, vyčerpá se a pak nemá sílu vylézt ven, ale takhle s tím kamenem se to nestane.

1.10.2017 11:47

Na kolísání teplot moc nevěřím - inkubuju chámíky na 28 s poklesem na 23 během noci - a tyhle problémy nejsou. Dřív jsem inkubovala na 28 konstantně a taky problém nebyl. Některá várka byla sušší, některou se povedlo převlhčit a stejně tenhle problém nebyl. Spíš než to bude ve špatném kondičním stavu samice. Fakt proměřte, jestli se Vám ten inkubátor nepřehřívá a jestli inkubujete na konstantních 28. Chce to postupně vyloučit příčiny a ne čekat, až někdo napíše to, co chcete slyšet.

30.9.2017 12:52

Klid, zas tak špatný to nemáte, jen to chce trochu doladit.

Jo, žárovku stačí bohatě vytáhnout výš, není nutný to celý předělávat. Rašelina se obvykle míchá s pískem, ale může být i čistá.
Úkryt jsem myslela ten z listů, není třeba dodělávat další.

Tyhle vitamíny neznám, takže nemůžu říct, jestli jsou ok nebo nejsou - hlavně když máte zářivku, tak už by teoreticky D3 nemělo být potřeba. Ale zase otázka, kolik ho reálně je v práškové směsi... Na tom taky záleží, jestli obalovat všechny cvrčky nebo ne. Zkusila bych tam hodit várku bez vitamínů - třeba jí budou víc chutnat. Až se rozežere, pak řešte vitamíny.

Ty noviny tak do půlky - jde tam o to, aby se cítila v bezpečí a ne ve výkladní skříni. Hlavně ji nevyndavat a nepřendavat, vyměnit ten substrát a nechat to být, jen dávat krmení vhodné velikosti.

29.9.2017 23:56

To terárko je pro mládě dost obří a bude se tam dost špatně kontrolovat, jak a jestli vůbec žere. Zkusila bych dávat krmení i do plastové misky, tak aby cvrčci nevyskákali a k tomu kolečko mrkve, aby vylezli i ti zalezlí za pozadím - misku dát buď do větví a nebo tak, aby tam mládě dobře vidělo z úkrytu.
Na psa si časem snad zvykne, do ruky ji určitě neberte, maximálně až si tam zvykne a bude se chodit sama vyhřívat a koupat, tak můžete začít nabízet krmení z pinzety. Nebude tak ve stresu a časem se tak spíš ochočí, než když ji budete tahat.
Lignocel je určitě špatně, lepší je rašelina - lignocel může dělat problémy při pozření.
Pokud dáváte vodu do té vaničky před terárkem, tak bych dovnitř dala něco, po čem může mládě v pohodě vylézt ven.

Další věc - při vyhřívání se bude soustředit na žárovku a ta je dost daleko od UVB zářivky - ty zdroje by měly být +- ve stejné výšce, aby vstřebávala teplo i UVB zároveň. Mimo toho to ta žárovka líp osvětlí.

Další problém toho terárka - agamy si občas rozráží tlamu o stěny - tak by to chtělo je aspoň oblepit novinama nebo to nějak pořešit, než si při vyplašení o sklo rozrazí tlamu. Taky to vyřeší psa a bude se tam cítit líp - pak se daj sundat, až si zvykne.

29.9.2017 23:44

Ne, fakt to není dobrej nápad. Samci fakt samota nevadí, bude mu lépe o samotě, než s jiným druhem.

29.9.2017 23:43

Mají možnost se tam dostatečně vyhřát? Není možné, že povedená várka byla ta "letní", kdy bylo větší teplo? Osobně bych tohle pro odchov mladých nepoužila - i když v tom asi hlavní problém nebude. Nezdá se mi, že mladí v tomhle dokážou dostatečně lovit, pokud nedáváte žrádlo do krmítka.
Takže - pokud rodiče nejsou ve špatném stavu/podtržení a už od nich byla dobrá snůška, inkubujete na 28°C (a fakt máte v inkubátoru 28 i podle dalšího teploměru) a nemáte převlhčený substrát, tak se mi nezdá, že by problém byl v inkubaci. Přesunula bych mladé do menšího terárka, ujistila se, že mají správné teploty a hlavně, že na ně nejde průvan.

26.9.2017 19:36

Sorry, volat si o tom fakt nebudu, jen krátce - to, že maj zavřené oči nutně neznamená, že oslepli.
Pokud se líhnou špatná, tak to chce se zaměřit na kvalitu rodičů a na vlhkost při inkubaci, ale chámík se vylíhne i na terárku ve vlhkým písku. Osobně bych teplotu snížila, ale nemyslím si, že problém je kvůli teplotě.
100x50x50 se mi zdá na odchov docela velké - ale to taky asi tyhle problémy nezpůsobuje.
Čím jim svítíte, nemají tam moc tmu? Nemají tam průvan? Fakt vyfoťte v čem je máte, ať vyloučíme nějaký ty základní boty.

26.9.2017 15:29

Podle čeho usuzujete, že přestanou vidět?
Popište líp podmínky v jakých je pak přechováváte - ideálně s fotkou terárka nebo v čem je pak máte.

14.7.2017 08:25

V tomhle bych byla opatrná, dnešní chámíci už nemají s původním chameleonem z Jemenu nic moc společného :/ Jsou celkem náchylní na dehydrataci. Ale jasně, prádelna vedro+vlhko není ideál ani teď.

Pro zadavatele, nemusí se k Vám nikdo chodit koukat, vyfoťte terárko tak, aby bylo vidět i větrání, změřte teploty pod žárovkou, uprostřed terárka a u dna a určitě se problému dobereme.

30.4.2017 21:55

Kéž by to tak dopadlo i u nás.

30.4.2017 19:30

Super, díky za tip. Máte s touto veterinou dobré zkušenosti?

29.4.2017 22:16

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s touhle pastou při špatných játrech u kočky? Případně nevíte, kde ji sehnat v Praze ještě teď o víkendu (ve svátek)? Celkem to spěchá. Díky.

2.3.2017 23:57

S tím rosením je to komplikovanější. Chovala jsem chámíky před x lety a fakt stačilo (naopak to bylo žádoucí) rosit mladý jednou denně. Teď jsem se k nim vrátila a už je to jiný zvíře, maj jiný požadavky. Z celkem ověřených zdrojů, který chámíky množí ve velkým - je lepší mladý rosit 3x denně a to poměrně vydatně. Takže bych to určitě plošně nezakazovala. Pokud je terárko odvětraný.

Chámíci zadavatele nejspíš padaj kvůli teplotě - taková wattáž na tak malý terárko je vražedná.