Informace o uživateli:
Kozy, morčátka, rosely, kočky a psi:-)
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 14. 11. 2015 06:16:09
Naposledy přihlášen: 13. 7. 2022 10:44:15
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Dělají se brikety z papíru, tak z hnoje by to taky mělo jít.
Smíchá se nastříhaný papír ( nejlépe ten ze skartovačky ) s vodou, směs se nacpe do nádobky ( stačí dírkovaná naběračka ) nechá se odkapat přebytečná voda a na kamnech se dosuší. Papírové brikety výborně hoří a celkem dlouho, navíc z nich není bordel ( jako z uhlí )
My to z hnoje budeme zkoušet příští léto, protože jsme zatím vše zkompostovali. A hnojové brikety budeme sušit na sluníčku :-)
Jinak se již dají sehnat stroje na výrobu pelet z hnoje.
Dobrý den, můžu se zeptat jak to dopadlo? Mám sice hnůj z poníka, ale nevím o nikom kdo by to zkusil, hoří to dobře? není třeba do těch nasušených hnojových briket něco přidat? také to zkusím příští rok sušit na slunci, stejně musíme do té doby opravit komín, tak to vyjde akorát:-)
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
I já si občas požvýkám hrst lnu a nepozoruji na sobě žádné potíže, a to ho na 100 kg tělesné hmotnosti požvýkám asi dvojnásobek doporučené dávky pro koně A to nemluvím o situaci, kdy si ho čerstvě pomelu do česnekové pomazánky a slupnu během hodiny třeba 50 g :-) Není se čeho bát. Kyanovodík se odbourává dobře a nezanechává následky (nekumuluje se).
Vlastně dle načteného zcela ideální úprava je nechat namočené v teplé (nikoli vroucí) vodě. Teplé z kohoutku například :-) Tam nepřijdete o žádné cenné látky a kyanovodíku se zbavíte (kyselina kyanovodíková má teplotu varu kolem 27-28 st. Celsia). Do té teplé vody můžete hodit i čerstvě pomletý, čímž eliminujete dlouhé čekání na bobtnání (mletý pustí sliz okamžitě), akorát nevím, jak rychle zreaguje ta lináza a jak rychle vyvane ten kyanovodík :-) Ale tak bych to nechala odstát třeba půl hoďky, nakonec kyanovodík je ve vzduchu cítit, tak se to dá celkem poznat :-)
děkuji,naprosto polopatě vysvětleno, že to pochopim i já:-) i já ho házím do jídla i psům a kočkám, ale jelikož se kolem toho stále tak diskutuje zajímalo mne jak je to doopravdy a taktéž sdílím Váš názor, toto jsou podpůrné a preventivní prostředky a to i při léčbě, kterou určil veterinář...
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tato věta není správně napsaná Vařením dojde k inaktivaci linázy, ta odštěpí z linamarinu kyanid a ten se „změní“ na plynný kyanovodík, který unikne do prostředí .
Buď dojde k INaktivaci (zastavení činnosti) linázy, která potom nemůže odštěpovat nic od ničeho (žádný kyanid se netvoří),
nebo dojde k AKTIVACI (uvedení do činnosti) linázy, která potom provede reakci, při které se uvolňuje kyanid, který se potom během zahřívání ve formě kyanovodíku vypaří.
Spíš hádám, že dochází během vaření k oběma reakcím, protože během namočení a proniknutí vody do vnitřních struktur semene se lináza ve vodném prostředí aktivuje, zatímco později během varu se bílkoviny (tedy i enzymy) srážejí, a tedy inaktivují.
Pokud potřebujete zdroj, tak prosím https://www.ifauna.cz/kone/clanky/r/detail/5673/pravdy-a-myty-o-lnenem-seminku :-) mimochodem, zde je ta věta uvedena správně
je to tedy tak že v syrovém jed zůstává ať v namočeném nebo suchém, ale při malých dávkách je neškodný, jestli to dobře chápu.. Napadá mne tedy že nejlepší bude to kombinovat , někdy povařit, někdy nadrtit, ať mají prospěch z obojího:-)
Tatk tak jak je to výš popsáno, také si myslím že pro býložravce tepelně upravené potraviny moc vhodné nejsou, je to celkem logické, kde by k nim v přírodě přišli? Již dlouho mne toto téma zajímá a tak pro ty kdo nahlédnou do téhle debaty i po letech připojuji odkaz na článek který mi to vše dostatečně objasnil, já osobně lněné semínko melu čerstvé i s ostropestřecový trošičku a vařené nedávám,... to už je krásně rozepsané v článku https://www.happytails.cz/content/pro-celkovou-odolnost/lnene-seminko-bojovnik-za-dobry-zdravotni-stav-vaseho-kone
Již dlouho mne toto téma zajímá a tak pro ty kdo nahlédnou do téhle debaty i po letech připojuji odkaz na článek který mi to vše dostatečně objasnil, já osobně lněné semínko melu čerstvé i s ostropestřecový trošičku a vařené nedávám, proč? to už je krásně rozepsané v článku https://www.happytails.cz/content/pro-celkovou-odolnost/lnene-seminko-bojovnik-za-dobry-zdravotni-stav-vaseho-kone
čičiči
napsal(a):
Používáme speciální stříkačku pro podávání tablet kočkám.Je to stříkačka s pinzetou na konci. Natáhnete vodu, do klepítek( pinzety) vložíte tabletku, dáte kočce do tlamičky a stříknete. Kočka polkne vodu i s práškem, je to naprosto nestresující a celá záležitost trvá asi 3 vteřiny. K dostání u veterináře.
kdyby jste to mohli vyfotit a ukázat nebo opsat název z té stříkačky , bylo by to super, nevím jestli to dostatečně vysvětlím veterináři a hledala jsem něco takového na internetu a nic nemůžu najít... děkuji
Tak jak to dopadlo s tou kravičkou? šlo to? vychoval jste ji?? taky o takové kravce uvažuji časem..vypadá to zajímavě...koně jsem si užila v dětství, toto by bylo něco nového, myslím že bude klidnější a né tak střelená jako kůň ne?
Také jsem si dovezla nemocnou kozu a kašlala...veterinář chtěl vzorky trusu za celý týden..z jednoho dne se to prý zjistit nedá, pak přišel rozbor a dostala injekci na plicní červy a po čase i na střevní..ty se dávali do tlamy...myslím že to kašlání měli na svědomí ty plicní červy..co jim dal nevím..ale dává jim to teďkaždý rok a bez toho rozboru do léčení nešel..takže rozbor trusu (týdenního ) doporučuju..
Návod je sice pro morčátka ale já to dávám všem..papouškům, morčátkům i sobě do smoothie
Dobrý den..taky je doma mám a taky nevím..každopádně v tomhle videu je baští tahle rodina každý den namixované a pak namočené do rána a baští to i s děckama...tak si to asi udělam taky tak a podělim se s kozama to množství co tam dává se mi zdá dost hodně..ale zjevně jim to prospívá..tak já nevim kde je pravda..ptala jsem se pod tím videem jestli je nebo není jedovaté..nikdo zatím neodpověděl..také mám pocit že v malém množství..rozmixované a namočené to může být OK
viz video...dokonce tam doporučuje jíst jádra z jablek..tak to jsem z toho fakt jelen..
https://www.youtube.com/watch?v=3TRAPZik3eE.
Tak jedině uhynulé zvířátko na rozbor(pitvu)..ale já platila před lety 800, -kč za morče, takže u papouška nevím...navíc v rozboru byli slova a termíny ze kterých jsem moudrá nebyla a veterinář když nahlédl do toho papíru mi sdělil že to mohlo mít různé příčiny...ale u papoušků nevim třeba by to zjistili..
Mléko jsem měla loni taky slanější, ale co dávám do krmiva při dojení naklíčený ječmen, zdá se mi že mléko nasládlo a slanost zmizela..ječmen naklíčený si kolikrát zobnu i já a je nasládlý, možná je to tím...dávám ho jednu naběračku do 5tilitrové sklenice, ráno a večer proplachuji a položím ji nabok na okno a třetí den mám kopec naklíčeného a s ovesnými vločkami a nebo granulemi pro kozy se po tom můžou utlouct a když dojím a ona se tím cpe stojí bez hnutí jak beran
No možná že baští ve Vašem okolí něco co klíšťata odpuzuje.(nebo jich ve Vašem okolí máte málo a to buďte rádi..my tu vylezem na kopec a lup lup..hned jsou na kožíšku).ještě mě napadlo že jim udělám obojky z fenyklu( ze síťkované látky..na jednom videu se pán chválil že od té doby co nosí v kapse fenykl tak ani jedno) a ten postřik výše uvedený taky zkusim..
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Dobrý den. Já řeším stejný problém. Myslela jsem si, že když koze dám obojek proti parazitům pro kočky, tak bude hotovo. Páč kočka se líže a nemůže mít to samé jako jiná zvířata. Jenže mně nenapadlo, že to jde do mléka. Doktor říkal, že pokud koza nedojí, může se jí dát injekce, což má prý stejný efekt, jako když máte odčervovací pastu pro koně a co vám zbyde po odčervení, to můžete dát té koze. Jenže to asi řeší jen vnitřní parazity a né ty vnější (ale prý to zabírá na kloše...).
Látky v obojku pronikají i do mléka. Po poradě na veterině a ve zverimexu, kde prodavač volal svému známému, ten poradil i pro laktující kozy Arpalit. Prý jednou za 14 dní nasříkat. V jakém množství neřekl. Přibližně jako u psů a koček, záleží na velikosti. Dá se to stříkat i do stání (pelechů a kotců). Arpalit spray 150 ml stál 99 kč. My máme kozu jako psa, takže výsledky budeme znát záhy... Ale ten Neostomosan už mi také hodně lidí poradilo....
Ať vám kozy mečí a dojí!!!! :-D
Prosím kočkám arpalit nedávat..je pro ně jedovatý..kočkám raději pipetku pro kočky, nebo frontline..v jakékoli podobě..a nejlépe u veterináře advocate pipetku..když mají sklon ke svrabu..
Mě se osvědčil arpalit ve formě pěny..kdykoli mě pes nebo koza vidí se sprejem zdrhají..když jsem prodavačce řekla že chci arpalit pěnu koukala na mě jak na blázna a řekla že jedině ve spreji..tak jí řikam..vidim jí..ta červená..no někdy ani prodavačky neví..ale když tu pěnu pšouknu do rukou a rozetřu pak po srsti nebojí se zvířata toho syčení..i u papoušků se to tak dá pěkně vmáznout pod křídlo když mají vnější parazity..(jenom fakt bacha..pro kočky je velmi jedovatý).
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ber to jinak, ušetřila si pár tisíc.
štípat se to dá pákovejma kleštěma: https://i.eva.cz/eva/400/1/3/0/13022.jpg
a nebo řezat flexou: http://www.naradi-naradi.cz/fotocache/bigorig/GA7030RF01.jpg
pokud to nemáte, tak soused kutil to určitě rád pujčí
Ještě jednou moc díky.. pošlu pak foto jak to dopadlo