libuko

Moje příspěvky

7.1.2020 11:15

Sardullah děkuji. Uz se právě s "usazením" akvaria peru dlouho a nejak se nedaří. Ale jasně, budu zkoušet a upravovat dál. Jen jsem si říkala, jestli když to uvidí někdo znalý, tak neřekne třeba, je to jasný - ta rostlina co se jí daří potřebuje hodně světla, kyselou vodu nebo tak neco a ta zadní naopak. Pak bych měla čeho se chytnout.

4.1.2020 15:19

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, pokud takto lze. Mam 120l akvarium, filtr, topeni nastavene na cca 22 stupnu, svetlo od Tommi - bilomodre ledky 18w. Podklad - ostruvek pro rostliny z ricniho sterku, okolo jemny křemičitý písek. Osazeni akvaria - 15 neonek, 1 parmicka, 2 pancericci. Rybičkam se celkem daří, neumírají. Od začátku mám v akváriu přemnožené šneky a ne a ne se jich zbavit. Co je ale hlavní problém jsou rostlinky. Zkoušela jsem hodně druhů, ale ničemu se nedařilo, jen jávskému mechu. Pak jsem na radu koupila tyto dvě rostliny na fotkách, měli by být obě superodolné. Jednomu druhu se docela daří, ale ten druhý vypadá, že potká stejný osud jako většinu - hnědnou listy a pomalu zachází. Nedokážete někdo na základě tohoto odhadnout, co může být špatně?
Předem moc děkuji.
A jedna perlička na závěr - ta červená skvrna na posledním fotu není světelný odlesk, ale měla by to být červená řasa, mám ji v akva asi na 3 místech.

7.6.2017 08:38

Mrkněte, tady je nabízen v inzerci...https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/inzerce/r/detail/2993686/motylek-rudouchy/
Kdybyste někdo věděl o bělolících - nejlépe jihomoravský nebo vysočina, tak moc prosím o kontakt.

30.3.2017 16:20

Mrkněte tady https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/clanky/r/detail/6244/latam-vlastovci-lathamus-discolor/ autorka přímo zmiňuje, že latamy s korelami chová.

6.10.2016 12:52

Jen drobná poznámka, některé receptury Essentials seženete i ve 3kg balení.

29.9.2016 12:25

Odkud jste? Mám navíc asi 8 ks 2,8mm.

27.8.2016 10:10

Trošku opožděně, ale dávám vědět, že tehdejší určované mládě byla nakonec samička. A tady je důkaz- jedno její letošní mladé smajlík.

9.4.2016 16:27

S tím zahnáním do záletu - u mě fungovalo světlo. Mám v záletu LED pásek, napojený na časovou zásuvku. Sepne se cca půl hodiny před setměním a svítí hodinu. Zahnat ptáky do záletu, kde je větší tma než venku je docela problém a zavírat je dřív mi přijde škoda.
Ale i tak ze začátku bylo zahánění docela boj. Prvních 14 dní bylo potřeba některé jedince odchytávat do síťky a pouštět vzletovým oknem dovnitř. Pak už stačilo je tam popohnat a po půl roce už chodí sami, jen stačí zavřít vletové okno.
Chce to pevné nervy, v tomhle mi moji papoušci přišli hloupější než slepice smajlík.

8.4.2016 15:44

Také mám výčitky vůči sousedům (voliéra na dvoře řadového domku, i když s relativně tichými druhy papoušků). Takže hlavně pro svůj klid papoušky večer zavřu do záletu a vypouštím až v dobu snesitelnou na vstávání. Jestli máte tuto možnost, doporučuji.

18.11.2015 14:04

Měla jsem ve společné voliéře neofemy tyrkysové a zebřičky - naprosto bezproblémové soužití, neofemy byly k zebrám hodně tolerantní.
Letos jsem doplnila párek mladých latamů. Konflikty/agrese žádná, ale přesto je vidět, kdo je ve voliéře pánem. Latamové jsou zvědaví a u ničeho nesmí chybět - našli si zebry místečko na odpočinek? - latam to musí prozkoumat a klidně jim bezohledně přistane na hlavě.
Tahle vlastnost by mohla být problémem při hnízdění, i co doporučuje literatura, tak u latamů určitě ne otevřená hnízda jiných ptáků.

1.10.2015 16:01

Dobrý den,

není toho na rozměr voliéry tak akorát? Pokud Vám to na jaře všechno vyvede mladé, budete mít přecpáno smajlík.

10.8.2015 12:25

Může se stát, že s tím mláďátkem je něco špatně a staří (rodiče) to prostě ví. To je síla přírody.
Teprve pokud by se to opakovalo u více mláďat, bych začala řešit kde může být chyba.
Také se mi to u zebřiček stalo - 5 vajíček,1 mládě jsem našla mrtvé mimo hnízdo, ostatní v pořádku dochovali. Z další snůšky pak odchovali všech 5 mláďat.

6.8.2015 12:55

Popravdě se mi stalo něco podobného, ale příčinu jsem hledala jinde než v nemoci.
3 zebřičky vylítlé z hnízda. Jedno cca o dva dny starší a silnější. Když rodiče přestali krmit bylo to poměrně naráz a načasované vzhledem k nejstaršímu mláděti, které bylo celou dobu v pohodě.
Ta mladší mláďata, doposud naprosto v pořádku, zoufale žadonila o potravu, ale rodiče už nekrmili. Mladí snažili zobat, ale přijde mi, že to ještě neuměli strávit a po cca 2 dnech uhynuli. Načepýřená byla ten poslední den hodně.
Acidomid dávám, takže koncidie z vody by to být neměli.
Možná je to úplně jiný případ a nechci odbíhat z tématu, ale nemohlo by to být také důvodem?

1.8.2015 14:10

Koupím letošního samečka neofémy tyrkysové - zeleného rudoprsého opalína. Nepovezete někdo? Nebo i dojedu - jižní morava.

1.8.2015 14:07

Koupím letošního samečka neofémy tyrkysové - zeleného rudoprsého opalína. Nepovezete někdo?

21.7.2015 22:48

Kružkovala jsem 10tý den, ale měla jsem trošku větší- 4,2mm. To poznáte, jak kroužek půjde snadno, jestli ještě není potřeba počkat.

21.7.2015 22:10

Dovolím si sem vložit odkaz, kde je poměrně dobře zdokumentován vývoj mláďat. Jsou to sice modrohlavé, ale v tomto se počítám lišit nebude, alespoň u mé tyrkysové časově +-sedělo smajlík.
http://www.chuvicky.estranky.cz/clanky/vyvoj-mladat-ve-fotografiich/hnizdeni-neofem-modrohlavych-ve-fotografiich.html.

21.7.2015 16:16

Děkuji za názor a vysvětlení.
Ach jo, zlaté zebry, tam to otevře zobáček, zazpívá, a je jasno smajlík. Tady zkoumám každé pírko a nakonec všechno může být jinak smajlík.
Začínám se bát i nákupu vhodných protějšků, chtěla jsem koupit mladé kusy, ale zjišťuji, že to nebude tak jednoduché.
Doufám, že se mi podaří natrefit na zkušeného a solidního chovatele.

21.7.2015 08:32

Poprosím, mohl by jste trošku rozvést proč sameček? Kouká smajlík?
Děkuji.

20.7.2015 09:13

Nu, počkám tedy na přepeření smajlík a dovolím si sem pak vložit aktuální fotku.
Za zavádějící popis samičky v původním příspěvku se omlouvám, jako správný začátečník v tom krásně plavu smajlík.

Děkuji za názor a radu.

Pár se mi taky moc líbil, ale nějak jim to spolu neklapalo. Sameček byl pak na samičku agresivní natolik, že záda měla doškubaná do krve - dočetla jsem se, že u tyrkysáků v době páření ta agresivita samce je, ale tady už šlo o život samičky. Zkusila jsem je oddělit, ale už pár hodin po návratu to bylo stejné. Nakonec jsem samečka prodala a toto je jediné mládě, které ze spojení vzniklo.
Takže až zjistím co je tohle mládě zač, budu shánět jak nového samečka, tak vhodný protějšek pro mládě.