
martin1 1
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 19. 5. 2025 07:39:16
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Zdravím všechny chovatele, zvláště chovatele drobotiny. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem těm, kteří mi zde na Fauně, ale třeba i na svých vlastních webovkách svými radami letos pomohli s budováním bednových klecí (materiál, rozměry, šuplíky, nátěr, uchycení bidel, osvětlení atd. atd.). Nebudu nikoho jmenovat, protože bych na někoho jistě zapomněl, bylo to na nemoderované i moderované diskuzi, ale mnoho námětů, informací a inspirace je možné získat i ze starších příspěvků, což je skvělé. Mnoho lidí tak pomáhá i několik let po napsání příspěvku.
Měl bych však ještě jeden dotaz. Za celou svoji chovatelskou "kariéru" jsem drobné exotické ptactvo krmil vždy způsobem misek na dně klece nebo voliéry. Na tom se mi ale nelíbí, že ptáci při nalétávání do misek značnou část krmiva roznesou po dně klece, mnohem horší je však kálení do krmiva. Přemýšlím nad nějakým krmítkem zavěšeným na přední straně klecí, ale nějak mi to nesedí s tím, že ptáci semena loupou a misky se zrninami musím často vyfoukávat od slupek. U malých závěsných krmítek nebo nějakých poloautomatů si to moc neumím představit, zvlášť v proletovačkách, kde je ptáků víc než jeden pár. Měl by někdo radu, třeba i s fotkou, jak krmit efektivně?
loudas
napsal(a):
Dobrý den. Čeká mě nátěr venkovní kovové voliéry a tak zvažuji barvu. Hojně tu čtu o Eternalu. Používá se pod něj nějaká základový barva nebo natíráte přímo Eternal?
Děkuji za reakce.
Dobrý den. Před cca třemi roky jsem rekonstruoval voliéru pro drobotinu a použil jsem tento postup (zřejmě to tehdy bylo na doporučení známého, kvůli maximální ochraně kovové konstrukce voliéry a zachování dlouhé životnosti):
1) základní nátěr Eternalem antikor (červený) - 2x
2) poté provedení nátěru Eternalem mat akrylátový - 2x
Po třech letech zatím žádné problémy, nechci zakřiknout.
Ať se daří.
mak
napsal(a):
Dobrý den, chci se podělit se všemi co mají stejný problém a to upevnění bidel do klecí. Vyřešil jsem ho výrobou jednoduchých plastových držáků. Bidélko se pouze dotáhne šroubkem a je hotovo. Nyní se neprotáčejí, nemusím dělat zářezy, , cpát ho do drátů- jen ustřihnou na požadovanou délku a našroubovat. Materiál si zvolím jaký chci. Nejčastěji používám přírodní větve -vrbové, borové a z ovocných stromů. Průměr bidel je 16mm a pokud potřebuji trošku sylnější stačí zaříznout nožem. Upevnění samotného držáku je snadné, vruty.
Chovu zdar Mak
Dobrý den, právě dokončuji nové bednové klece a řeším možné uchycení bidel. Klece jsou z OSB desek a přední stěna má pletivo. Váš typ uchycení bidel se mi jeví jako nejvhodnější. Můžu se zeptat na způsob uchycení toho válečku k rovné ploše? Slepení, případně jakým lepidlem aby spoj opravdu pevně držel? A materiál je polypropylén? Díky.
Tato fotka stejného pozemku je přibližně o jeden měsíc později - z poloviny července. Myslím, že podle fotek je to vypovídající. Po přetrhání a okopání rostliny velmi zmohutní. "Klasy" se začnou u nás objevovat kolem začátku srpna.
Dobrý večer, určitě to je normální. Senegalské proso, botanicky bér italský, má zpočátku pomalejší vývoj, který se v druhé části vegetační sezóny velmi zrychlí. Fotka z 17. června minulého roku...
pavel_kal
napsal(a):
Mám takovej skromnej návrh. Co použít místo zeleně, která stejně ve výsledku dělá nepořádek nějakou přírodní stínící bariéru? Už léta používám klasické bambusové nebo rákosové rohože, vypadá to cca takto http://www.eshop-rohoze.cz/stinici-rohoze-rohoze-na-stenu/ . Efekt to splní, ptákům to zjevně taky nevadí
Dobrý den, musím souhlasit. Zvolil jsem pro zastínění a ochranu ptactva ve voliéře rákosovou rohož a jsem naprosto spokojen. Výborně se s tímto materiálem pracovalo, má výhodu, že poskytuje ochranu i v době, kdy listnaté rostliny jsou opadané a navíc vypadá moc pěkně - přírodní materiál. Používám u astrildů, kteří nemají tendenci ji ničit. Vhodnou "vychytávkou" by se dala použít i u papoušků, aby na rohož nedosáhli. Co se týče trvanlivosti, zatím mám rohož třetím rokem a stále vypadá jako nová. Z jedné strany voliéry mám révu vinnou, která když obroste, tak s rákosem pěkně barevně kontrastuje.
keiko
napsal(a):
Dobrý deň, v najnovšom čísle Novej exoty 7-8.2012 je pekny članok o chove ryžovníka šedeho (Padda oryzivora) a uvadza sa tam velkost kružku pre mlade ryžovniky 3,5 mm.
Dobrý den, Novou Exotu jsem koupil a problém vyřešil - děkuji za radu. Mladí rýžovníci právě vylétli z budek a teď řeším dilema, jestli budky po prvním hnízdění můžu kompletně vyčistit (veškerý obsah vyhodit a desinfikovat), nebo jen dát k dispozici další materiál na hnízdo. V budkách je dost nakáleno, nejraději bych je vyčistil, ale nechci provádět zásahy které by je rušily. Poradil by někdo?
Dobrý den, když jsem ještě choval korely, měl jsem jeden pár, u kterého se něco podobného taky stávalo. Problém byl v tom, že po opuštění mláďat z prvního hnízda druhý pár začal okamžitě hnízdit znovu (poslední mladé ještě byly v budce a samice už seděla) a samec tak mladé míň krmil. Ty neměly sílu a stali se z nich běhavci po zemi, pak jsem je musel ručně dokrmovat, jinak by uhynuly. Stačilo udělat polootevřenou budku (1/2 přední strany), pověsit vedle stávající budky a dát do ní mláďata. Samec je pak v pořádku dokrmil.
Dobrý den, v jakém věku a jakou velikostí kroužku kroužkujete mladé rýžovníky šedé? Našel jsem na internetu info o velikostech kroužku 3-4 mm, a teď nevím co si z toho vybrat. A staří asi 10 dnů. Děkuji za radu.
vocucbat
napsal(a):
Dobrý den,
splnil jsem si svůj sen a pořídil jsem si rýžovníky hnědé!!! Přikládám pár fotek...
PS. Rýžovníkům šedým jsem podával vaj. míchanici od Deli nature suchou i vlhčenou, ale brali ji o trochu méně než zebřičky.
1. Rýžovník hnědý
Dobrý den, díky za radu. Deli nature jsem jako směs vhodnou pro astrildy našel i jinde, takže se na ni zaměřím. Jinak ale chovatelé doporučují kde co (Orlux, CéDé, Quiko, All-pet,Wittemolen ...). Takže to bude asi hodně o zkoušení. S rýžovníky začínám, takže každá rada do začátku se hodí.
Ještě jedno řešení, zdroj: http://www.finchforum.com/viewtopic.php?f=11&t=7245 (na tomto fóru je vůbec dost zajímavých věcí )
Dobrý den,
nějaké fotky se dají i vygooglit (zebra finch coconut - třeba). Našel jsem 2 zajímavé možnosti. Zdroj: http://www.finchforum.com/viewtopic.php?f=2&t=10&start=45