
Amykk
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 1. 1. 2021 14:53:06
Naposledy přihlášen: 18. 4. 2021 21:23:57
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Borderce jenom procházky stačit nebudou - ledaže by na statku měla co pást. Ohař má silný lovecký pud, to na túry taky nevidím růžově.
Ja mám Maďarského staváča a túry zvládame úplne v pohode. Z veľkej časti záleží ako ho vychováte.
Samozrejme rozumiem na čo narážate.
marcelaamax
napsal(a):
U nás psi v posteli spí, měnit to nebudu a budou tam spát i další psi .
Přes den mám přes celou postel přehoz a na něm ještě deku, ale psi tam přes den chodí minimálně, spíš vůbec, protože jsou tam, kde jsem já, a já přes den v ložnici nejsem. Akorát když jde někdo kolem, tak letí do ložnice k oknu a občas z postele hlídají. Dveře máme od jara do podzimu kolikrát taky otevřené, ale když je bláto, tak ne. Když přijdeme z venku tak psy umeju a většinou nechám uschnout a "opadat" v chodbě (když je teplo, tak venku). Na gauč můžou taky, mám přes něj deky, které peru pořád dokola. Jinak oba psi spí pod peřinou, a to i v létě, v tomhle jsou po mě - hned jak si lehnu tak žďuchaj čumákama, abych jim nadzvedla peřinu a zalezou si, spí tam až do rána. Jako jo, někdy leží fakt blbě, že překáží, to je pak prostě odsunu . A kupodivu pes 30 kg je v posteli skladnější, ten se většinou stočí mě ke kolenům, ale fena 15 kg ta se dost roztahuje . Nebyl by problém, aby v posteli nespali, když čuba hárá, tak tam taky nespí. Když je zavřu v obýváku a půjdu do ložnice, tak si lehnou tam a budou v klidu spát. Ale mě to spaní v posteli vyhovuje, já to mám ráda. A naopak když tam psy nemám, tak jsem nervózní, už jsme zvyklá. Jo a pes minule polštářky pod hlavou .
Ale naprosto chápu a respektuju, že někdo psa v posteli nechce. A pokud si o mě někdo myslí, že jsem prase, no tak ať .
PS.: jo a ještě semnou pes pravidelně snídá tím stylem, že sedí naproti mě na židli, to by taky někdo nedal .
Mám pocit, že ste momentálne opísala režim a zvyky mojej domácnosti
Ja mam fenku, ktorá mala parvovirózu. Našťastie sa z toho dostala.... ja úplne neviem ako to funguje ale fenka bola zaočkovaná (niekoľko krát) a napriek tomu parvo dostala...
K tej dezinfekcii. My sme teda veci co sa nedajú dezinfikovať jednoducho vyhodili (ak to samozrejme neboli drahé záležitosti)... ale stenu asi nevyhodíte :)
Dobrý deň, mám dvoch agapornisov spolu vo voliére. Pred pár týždňami som si všimla, že samček neustále chodí za samičkou. Kamkoľvek sa ona pohne ide za ňou. Mám pocit, že ona pred ním aj uteká. Jednoducho jej nedá pokoj. Robil to už aj oveľa dávnejšie ale pred dvoma týždňami to začalo byť oveľa intezívnejšie. Neviem čím to je. Rozmýšľala som o kúpe druhej samicky ale neviem či by to pomohlo. Chcela by som sa vás teda spýtať na názor alebo radu, ďakujem.
pterodactyll
napsal(a):
Psala, ale normální to není.
Mne to tak radil veterinár. Nechcela som totiž mať doma malé andulky (vajíčka). On mi teda povedal, že im spraví DNA test, že tak je to najlepšie. Vy teda taký názor nemáte?
Vtedy som bola v chove anduliek úplný začiatočník (netvrdím, že teraz som odborníčka...) a myslela som si, že vet asi vie najlepšie čo robí...
Potenciální problémy způsobené gritem
Pokud mají ptáci volný přístup ke gritu, někteří z nich se ho mohou přejíst a může dojít k zácpě volete, žláznatého a svalnatého žaludku. Podle Ptačí medicíny: principy a aplikace tento problém je často hlášen v Americe, ale v Austrálii se zdá neobvyklým. Příčina regionální odlišnosti ve výskytu tohoto problému je neznáma. Ptáci vykazující kompulzivní konzumaci gritu by měli být vyšetřeni na hepatopatii, pankreatitidu, renální disfunkci a obecný nedostatek živin.
Je také důležité zkontrolovat obsah každé směsi gritu na přítomnost uhlí. Uhlí může mít vliv na absorpci vitamínů A, B2 a K, což má za následek jejich nedostatek. Co se týče ptáků na formované stravě Ptačí medicína: principy a aplikace dále uvádí, že studie u drůběže naznačují, že přídavek gritu zvyšuje stravitelnost až o 10%, ale podobné studie nebyly provedeny u domácích ptáků. Vzhledem k tomu, že obezita je větším problémem než podvýživa mezi ptáky společníky, zvýšení stravitelnosti formované stravy, která přesahuje odhadované nutriční požadavky je asi zbytečné.
Toto je úryvok z článku o grite...
Chovám andulky už 7 rokov. Z toho dva roky som chovala dvoch samčekov (v jednej klietke). Až som mala pochybnosti, že jeden z nich je samička (ale dala som ich potom na test DNA). Mali sa naozaj veľmi radi. Avšak podľa môjho názoru je to individuálne. Môžu byť najlepší kamaráti alebo sa nemusia až tak dobre znášať. Stále však platí, že andulky sú veľmi kamarádske tvory.
Toho, že si Vás už nebudú všímať by som sa nebála. Budú možno s Vami tráviť menej času, ale andulky (ako väčšina papagájov) majú ľudí rady a vyhľadávajú ich kontakt bez ohľadu na to či majú okolo seba iné andulky. Samozrejme len ak sú ručne dokŕmené alebo skrotené.