Informace o uživateli:
Kochat se pohledem na ptáky, kteří jsou zdraví a spokojení.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 29. 9. 2020 20:41:49
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Ukázka voliery ve Walsrode pro nepapoušky. Základní prvky: zeleň, voda a nebetonové dno.
davii
napsal(a):
Krepelum vlhko skodi (kalifornsky, Gambelovi ...) horsky krepel snasi vlhko pry lepe - nemuzu to vsak potvrdit z vlastni zkusenosti, pac je nechovam (zatim). Dulezite je, aby okoli rybnicku nebylo podmacene, aby tam nebylo tezke blato, bazina... Dle fotek soudim, ze tomu tak neni Takze se omlouvam, jestli jsem Vas nejak vydesil.
V zime take hrabou, dobre je dat do rohu popeliste (pisek, idealne ricni) + zavetri, aby tam zbytecne nefoukalo a nechumelilo.
At se dari
Každá rad je dobrá. Děkuji, na zimu udělám jak radíte.
davii
napsal(a):
Dobry den, ja si osobne myslim, ze je to blatouch. Ten je mirne jedovaty. Osobne bych ho ke zviratum take nedaval - do okr. jezirka na zahradu ano, proc ne
Jeste si dovolim poznamku... Krepelove a vlastne celkove hrabavi ptaci (az na par vyjimek) nemaji radi vlhko - havne ne v zime. Podle me neni dvakrat stastna volba mit u rybnicku horskeho krepela...
D.
Ano, ten blatouch je školácká chyba. Dokud tam nebyli kakarici, tak si toho nikdo nevšímal. Když ho začali kakarici štotovat, tak se přidala I drobotina. Zebra byla sfetovaná a astrild bělolící to neustál. Moje laická představa, že pták sám nejlépe ví co může a ne byla opravdu hloupá.
S tím křepelem a vodou jste mne postrašil. Nevím co bude dělat v zimě ale teď chodí po voliéře, prohrabává mechy, když se chce nahřát vysedává na jižní straně. Ta voda je tam aby v době vícedenní nepřítomnosti měli z čeho pít a aby mech nasával vodu. V zimě tedy snížím hladinu, děkuji za upozornění.
Co dělají hrabaví v zimě ? Sedí na hřadu a nebo pořád chodí po zemi a hrabou ? Teprve mám první zimu před sebou.
aymara55
napsal(a):
Dobrý deň. Prosím vás nemiešajte hrušky s jablkami.
Ja som písal o chove papagájov a nie drobotiny. S týmto skúsenosti nemám.
Myslím si, že keď tých vtákov dopáruje, tak problémy môžu nastať, no možno sa mýlim.
K Vašej otázke - môže to byť hociktorý, keď je dominantný, ale tipol by som to na kanára.
Ano v mých očích jste hodně dobrý chovatel. Poznal jste, že ještě nejsou do párování a kanár se zebřičkou jsou všemi respektováni. Nevím proč to tak je ale bude to individuální asi o osobnosti. Křepel samička, který je největší u společné misky nikoho neodstrkuje s výjimkou holoubka diamantového samce. Zřejmě ho považuje za potravního konkurenta jelikož, se oba drží při zemi a něco z ní neustále vyzobávají. Kakarik byl všemi respektovaný vůdce do doby než přišla vida. Ta mu párkrát při jídle skočila na hřbet a od ty doby je-li v blízkosti u krmítka ona tak jde pokorně k jinému krmítku. Také by spolu neseděli na stejné větvi. Ten dobrák holoubek, který je nejpomalejší tak od misky vždy vyžene vidu. Ta okamžitě zdrhá. Má nad ní převahu. Čížci jsou u krmení bokem a vždy čekají až na ně přijde řada. Kanár a zebra jsou všude první a žduchá-li se někdo tak ho klovnou a považují to za vyřízené. Pásovník se neustále s vidou přetahuje kdo má ustoupit a vzájemně si neuhnou i kdyby místa bylo dost. Astrildi jsou špunti, které ostatní tolerují u jídla jako děti. Souhlasím s Vámi, že další se ukáže při párování. Prozatím si zebry přehodily partnery a postavili hnízda. Hned na to jim tam vleze kakarik, hnízdo je mu malé a nastlaný mech vyhodí. Do své budky se mu nechce. Tak mu tam vlezly zebry a začaly budovat u něj hnízdo. Reagoval tak, že když budku opustili tak do ní vlezl aby dal najevo komu patří. Kakarik kroucené lístce okousal všechny lísty a pustil se do devastace vodních rostlin. Drobotina ho napodobila a nedopadlo to dobře s atrildem bělolícím. Pro Vás nebude těžké z obrázku poznat co tam nemělo být, já jsem objevil Ameriku.
aymara55
napsal(a):
No a ja a veľa iných chovateľov nemôže prísť na chuť mŕtvym a zmrzačeným vtákom.
V kolónii sa dajú chovať vtáky, ktoré tak žijú vo svojom prirodzenom prostredí, ale tam musí byť prispôsobená i veľkosť voliéry.
Jsem začátečník a tak nemohu udělovat zkušené názory, pouze říkat své poznatky. Já mám na starosti technickou stranku voliery a syn odbornou. A myslím si , že ví co dělá. Prozatím má pohromadě tetřeva horského, kanára, zebřičku, holoubka diamantoveho, astrilda rákosního a bělolícího, čížka ohnivého, vdovku , vidu a kakarika. Viditelná nesnášelnlivost a averse prozatím mezi nima není, takže ten předpoklad, že se musí znát z přirozeného prostředí je mylný. Utvořila se však dominace postavení ve společenstvu. Ku podivu to není křepel a kakarik je až druhý v pořadí v přístupu ke žrádlu.
Otázka na Vás zkušeného chovatele: kdo má z tohoto obsazenstva vyhradní postavení u misky se žrádlem a ostatní mohou přistoupit pouze pokud je zde dost místa a nebo musí jít k jiné misce a nebo počkat ?
Okres Frýdek Místek. Úplný začátečník se synem. Společná voliera pro kochání se pohledem a pozorování chování tolerujících se ptáků. Prozatím křepel horský, kakariky, kanár, zebřička, astrild, čížek, vida, rajka, vdovka. Doma senegalec.
Chtěl bych do voliery také umísti kameru a obraz přenášet na web. Nemohu se ale zorientovat na jakou nejmenší vzdálenost dokáže kamera snímat. V horním rohu voliery jsem už natáhl husí krk od počítače. Takže je mi jedno jestli bude drátová nebo bezdrátová. Neumím si představit zda kvalita obrazu je z IP kamery lepší nebo horší než z analogové kamery. Prozatím se mi zdá být lepší IP kamera jelikož ji lze na vebu různě směrovat a otáčet a to jsem u analogové nikde nezaznamenal. Uměl by někdo říci zda obraz je lepší z IP kamery nebo z analogové kamery ?
Byl jsem tam na dovolené a skvělý zážitek a důvod k zamyšlení. Ještě, že jsme měli aristokracii, která po staletí budování postupně tvořila bohatství a po sobě zanechala smysluplnou krajinu, kus promyšlené práce s výhledem do budoucna, ušlechtilé myšlenky a umění. Nedovedu si představit co zůstane po polistopadové bolševické lůze, která svoje majetky nakradla klausovou privatizací.
Dokončil jsem venkovní volieru a ted dělám na vnitřní, přesto uvažuji kde jsem ještě udělal nějakou chybu než do ní se synem na jaře začneme kupovat a dávat drobotinu a napadá mne, tím že mám pletivo 1,9x1,9 pouze z vnitřní strany hliníkového profilu zda jsem neudělal školáckou chybu ? Z vaších diskusí čtu o useklých nohou ptáků od kun a tak se ptám zda bych neměl dát ještě jedno pletivo z venkovní strany hliníkového profilu 2x2 totéž pletivo ? Už tak je pohled díky poměrně malému rozměru ok pletiva rušen a když pletiva budou dvě (každé z jedné strany pletiva) tak se to ještě zhoší ale nerad bych se dožil aby nějaký pták byl poraněný. Jsem začínající chovatel a dám na rady ostatních. Dvě sousední strany voliery jsou plné stěny a pouze dvě stěny jsou pletivové. Mám to dodělat ?
Dokončil jsem venkovní volieru a ted dělám na vnitřní, přesto uvažuji kdej jsem ještě udělal nějakou chybu než do ní na jaře začnu kupovat a dávat drobotinu a napadá mne, tím že mám pletivo 1,9x1,9 pouze z vnitřní strany hliníkového profilu zda jsem neudělal školáckou chybu ? Z vaších diskusí čtu o useklých nohou ptáků od kun a tak se ptám zda bych neměl dát ještě z venkovní strany hliníkového profilu 2x2 totéž pletivo ? Už tak je pohled díky poměrně malému ok pletiva rušen a když pletiva budou dvě tak se to ještě zhoší ale nerad bych se dožil aby nějaký pták byl poraněný. Jsem začínající chovatel a dám na rady ostatních. Dvě sousední strany voliery jsou plné stěny a pouze dvě stěny jsou pletivové. Mám to dodělat ?
To bayka:
Hmm, jste nejdále co jsem prozatím viděl. Když koukám na Vaše fotky tak objevuji různé detaily, které jsem prozatím nikde neviděl. Například uvažuji nad otočnými krmnými miskami. Máte je jinak řešeny než u ostatnich. Máte větší otvor uzavřený plexisklem. Něco jste tím sledoval.
Taktéž myšlenka celého výklopného čela na bantech je geniální. Jste profesí zámečník a nebo máte něco v genech z první republiky kdy platilo rčení "Zlaté české ručičky".
bayka
napsal(a):
budka
Ještě dotaz k budce. Odšroubujete z budkových dvířek pletivo a osadíte budkou. Nebo to pletivo na dvířkář je rozděleno do dvou částí. Pouze horní pruh 20 cm široký se odšrobuje a pověsí budka. Těch 20 cm stačí na kteroukolik velikost budky. Hodně jste mi tím obrázkem pomohl, já pořád uvažoval zda má být budka vsazena dovnitř nebo vystrčena ven jako máte Vy.
bayka
napsal(a):
Takové si dělám já, Už mám 4ks a další 4ks rozdělané. d/h/v 130/80/90 cm.
Stoprocentní kvalita. Venkovní volieru už mám a musím udělat vnitřní zálet. Ta Vaše mi bude mustrem. Měl bych dotazy:
1. proč se dělají boční stěny plné a ne z pletiva ?
2. to spodní výsuvné dno je bomba ale jak je to uděláno je to v kolejničkách ?
3. kde se umisťují budky, tam žádné nevidím
Přiklámím se na stranu vrabců. U mne na zahradě jsou vítáni a vše co se jim hodí je jim volně k dispozici. Možná, že bych to viděl jinak kdyby jich byly nálety a ne pouze sporadické výskyty. Spíše mě šikanují kosi. Jakmile uzrají kandské borůvky tak je hned obírají a zámková dražba je celá modrá od jejich hovínek. Stáhnou se z celého okolí. Strašně milují borůvky. Vadí mi to ale nevztáhnul bych na ně ruku, patří k zahradě. Uvažuji jak jim v tom zabránit a nebylo by to estetické zvěrstvo.