Informace o uživateli:
Kochat se pohledem na ptáky, kteří jsou zdraví a spokojení.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 29. 9. 2020 20:41:49
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Ještě bych měl dotaz k záletu. Venek už mám a tam vím o jedné chybě a to, že pletivo není dvojité. To se dá ale kdykoliv přidělat. Problém záletu je však v tom, že nemůžu obětovat moc velký kus garáže. Zálet bych chtěl umístit nad poklop s měřákem vody (mrtvé místo v garáži). Na zemi je poklop a musí se vždy otevřít při opisování vody. Rozměr vnitřního záletu bych umístil na stěnu u poklopu a zbylo by mi tam čisté místo 1,5 d 1,0š a 1,2 v. Chtěli bychom společně chovat pár astrild, zebřička, amanda a kanár. Stačil by takto velký zálet na zimu ?
Syn mne tak zblbnul svojí touhou něco chovat, že jsme se pustil do stavby voliery. Nemáme žádné zkušenosti s chovem ptáků (kromě domácího mazlíčka senegalec doma v obyváku) a tak jsem četl tady diskusi na foru a chodil do Přerova na burzu, ptal se a koukal se. Chtěli bychom docílit tohoto: Voliera kde se ptáci cítí dobře a jsou spokojeni a současně je napodobením kousku přírody a je na pohled pěkná. Něco jako v ZOO. Tím, že jsem měl vedle stěny baráku (garáž v baráku) vonou plochu 3x4x2,5 tak jsem tuto plochu už zastřešil a oplotil. Udělal jsem to z hliníkových profilů a pozinkovaného svařovaného pletiva pro drobotinu. Střecha je z polykarbonátu z jedné třetiny dřevěná. Je to připevněné k pevné stěně garáže (severní strana) a aby bylo závětří tak jsem ještě východní stěnu udělal pevnou ze dřeva. I přesto mi v Přerově chovatelé řekli, že drobotina venku nevydrží přes zimu, že musím udělat zálet. Takže v garáži nebude auto ale ptáci a to drobotina a já z voliery do garáže udělám vletové okno. Kluk už má jasno jaká drobotina bude ve volieře. Tím, že mám práci kdy nevím kde mne zítra pošlou nemůžu ptáky každý den krmit a musím to mít koncipováno tak aby vydrželi týden bez mé pomoci. Proto jsem v rohu voliery udělal vodní tůňku a v ní bude dokola cirkulovat voda. Takže o pití bych se nemusel starat. Ale tím, že je tam malá vodní tůňka tak jsem si řeknul co kdyby na zemi byl párek drobných okrasných kačen. Na stromu bude drobotina a na zemi nic. Tím, že je to jiný druh ptactva tak mám strach o přenos chorob. Nevím kolik ptáci vyprodukují trusu a jak rychle se bude na zemi rozkládat když je to zastřešené. Je to blbost s těma kachničkama ? Když ne tak bude kachnám stačit plocha 7m čtverečních plus 2 m čtvereční vodní plochy ? A poslední dotaz jaká vodní kachna co by vydržela přes zimu venku je nejmenší ? Čírka a nebo jít do mandarinky pro nenáročnost ?
Děkuji za názory.
Byl jsem na fauna trzích v Ostravě a kochal se pohledem na okrasné ptactvo. +U jedné klece s lori mne zarazila přiložená fotografie baráku s otevřeným balkonem a plným asi 30-ti ks těchto ptáků. Zobali z misek na balkonu. Uvažoval jsem jak je možné, že ptáci neuletí když balkon byl volně otevřený. Kolegovi vedle mne to nedalo a zeptal se vystavovatele, který nám řekl, že jsou volně puštění a každé ráno přiletí se nažrat.
Jestli uhodnete jak je to možné.
atobajus
napsal(a):
Výstava parádní a dle mě nejlíp zpracovaná byla kolekce papoušků rodu pyrrhura pana CHOVATELE Petra Blažka. Krásné klece, u každého druhu byla cedulka a komplet informace k vystavenému druhu + fotografie chovatelského zařízení.
Také mám stený názor jako Vy. Dokonale provedena kolekce. Nádherná výstava, skvělá atmosféra.
To co se stalo s papouškem je moje chyba, jako otce 11-ti letého Vojtíka. Doporučil jsem mu tento web, protože nejsem chovatel a tak mu sám odborně poradit nedokážu. Papoušek byl koupen u chovatele, který zároveň poskytl veškeré instrukce k chovu. Sám dokonce přijel po třech týdnech na návštěvu a současně zkontroloval stav. Nikoho nenapadlo říci, že když okno má žaluzie, tak musí být při otevření klece automaticky spuštěné, asi to považovali za samozřejmost. Před koupí papouška jsem si přečetl níže uvedený článek a nic takového jsem tam nenašel, nebo jsem si toho nevšiml. https://www.ifauna.cz/clanek/okrasne-ptactvo/jak-ochocit-domaciho-mazlicka/5536/.
Pro Vojtíka jsou to dvě důležité životní zkušenosti:
1. Udělal hrubou chybu a musí se rozhodnout, zda to zkusit znovu a nebo se nechat zdeptat Vámi, diskutujícími, kteří jej přesvědčujete, jak bezohledně se zachoval.
2. Je příliš mlád na účast v tomto odborném fóru a neuvědomuje si, že diskutující neví s kým diskutuje
A to se nestane, že zkušeným chovatelům například uletí papoušek ? To chovatel neví, že v každé základní příručce, kterou si musí před chovem papouška přečíst je, že se jedná o cizokrajného ptáka, který nemá šanci přežít v nepřijatelném klimatu a že ho musí řádně zajistit ? Chybu udělá každý a Vaše mudrlanství ve směru zvážit zda chovat ptáky považuji za přízemní..