
Otis
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 9. 3. 2015 21:10:24
Naposledy přihlášen: 10. 5. 2016 14:17:12
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
lenacia
napsal(a):
Takhle vypadá že nesedí, ale já nevím, asi je to jen můj pohled, ale příjde mi, že je docela to sedlo vzadu, že kdyby se posadilo ještě otrochu víc na ten kohoutek, tak by neodstávalo, ale, asi se mi to jenom zdá.
Taky jsem si myslela ale odstává i tak, navíc vždy při jízdě zklouzne zpět takto
Dobrý den, koupily jsme koníka i s výbavou, vše mu mělo sedět, bohužel se mi to nezdálo, jak se nasedlá, a takto sedlo měl napasovaný i minulý majitel viz obrázek, ve westernu jsem začátečník a tak jsem věřila, že mu sedlo opravdu sedí, co myslíte vy, sedí?Mě se nelíbí jak vzadu odstává...
Mám možná, pro většinu populace, trochu "sci-fi" dotaz, ale nezkoušel jste někdo toto u koně, tedy léčbu vlastní močí?
U lidí je toto poměrně už známá a fungující metoda samoléčení.
Vím že kdysi sedláci dávali volům a koník do žrádla pít jejich moč(moč koní a volů, ne lidskou), tedy že to možná kdysi byla běžná praxe a prevence, ale jak dnes? Uvažuji že to vyzkouším svému dušňákovi, zatím není zahlcen léky, takže by mu moč mohla pomoc.Díky za jakékoliv vaše zkušenosti!
cheyenne
napsal(a):
Řeším u valacha asi něco podobného, po starém zánětu boule na hlezně, zlobí tam achilovka. Vet do toho napíchal něco jako Bonharen, boule změkla a trošku se zmenšila, ale pořád vadí v pohybu. Pořídila jsem bandáž Back on Track, mazali jsme Ibalginem, pak liotonem a nic moc nepomohlo. Vet nám žádný další přípravek nedoporučil, prý jsou to zbytečně vyhozený peníze.
Teď se chystáme zkusit pijavice, právě si říkám, že když chemie neudělala zázrak, zkusíme se obrátit na přírodu V Německu se prý docela používají, u nás zatím vyjímečně. Zkuste dát do vyhledávače "hirudoterapie", docela zajímavé čtení, zatím teda osobní zkušenost nemám.
Jé moc díky, staré dobré pijavice na vzestupu..u nás bohužel už má koník poškozený kloubek, takže se reší čistě výživa pouzdra a chrupavky aby nekostnatěla, ale mohlu by pomoct na vytažení otoku a případného zánětu, moc díky za radu!
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tak je skupina veterinárov a výživárov, ktorí tvrdia, že nič okrem prípravkov, ktoré sa aplikujú priamo do tela, ideálne do kĺbu nefunguje... Prášky nejako nepreferujem keď už, tak tekuté, zložení mi je sympatický aptoflex a glukoflex, preventívne.
Já právě moc práškům nevěřím, myslím že nemají valný víznam, ale nemám osobní zkušenost.Proto se ptám tu, na ty přípravky se podívám a vet.se zeptám i na kmenové buňky díky.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Teoretick sa priamo do kĺbu pichá kyselina hyaluronová, skúste sa opýtať veterinárky. Alebo ešte možno kmeňové bunky, ale to bežne veti nerobia.
Jj, to vím že se to píchá do kloubu, jde mi o to zda k této podpurné léčbě i třeba něco do stravy, nebo to nemá víznam, o kmenových buňkách slyším poprvé, děkuji.
Zdravím, máme koníka po zranění nohy, už je tak roky, má chronickou kapsulitidu, zatím je bez obtíží, vet.doporučila píchat bonharen, pro výživu chrupavky abychom koníka co nejdéle udrželi aktivně na nohou, co dál, jak bych mohla ještě koni pomoci?moc nevěřím těm umělým práškům, myslíte že mají význam?Slyšela jsme i něco o podávání glukanů pro výživu kloubní chrupavky, nevíte něco víc?Beru veškerou možnou pomoc a radu, díky všem..
Majka111
napsal(a):
Opravdu to chce odborníka nebo notnou dávku štěstí. Já jsem koupila velikostně vyhovující Easyboot epic. Na první pohled ok, ale kobyla si je x-krát přišlápla, urvala gaiter a neustále jsem kupovala nové náhradní díly :-/. Dokonce se několikrát stalo, že bota spadla a držela jen na tom gaiteru (ponožce), kobyla byla schopná upadnout, jak jí to tam překáželo a nevěděla, co to je a proč to plandá a dělá divné zvuky. Nakonec jsem je prodala s třítisícovou ztrátou a o botách nechci už ani slyšet. Věřím, že kdyby mi je tehdy napasoval někdo, kdo dokáže zohlednit chody koně, terén atd., bylo by to třeba lepší. Ale za mě boty ne. Je to drahá legrace, abych pak zjistila, že jsem ty peníze vyhodila z okna. Nikdo vám totiž nezaručí, že jsou pro vašeho koně vhodné a opravdu budou držet. Většinou je vychválí právě ten, kdo se jich potřebuje zbavit.
Díky, i s touto variantou pracuji, vše má své pro a proti, naštěstí náš koník má krásná dobře tvarovaná a zdravá kopyta až na tu citlivost, byl celý život kutý, ne u nás, je po ostrouhánám, máme změřené kopyto, boty budeme řešit výledově, sbírám spíše zatím info, pokud pak potřebnou velikost seženeme použitité za méně peněz taky by to šlo tak řešit, uvidíme, zatím je nepotřebujeme akutně.
Elizabeth44
napsal(a):
Já používám Old Macs :) jsou opravdu super jak do terénu tak na práci na jízdárně. Mám plnokrevníka a také stačil jeden malinký kamínek a hned zakulhal ale s těmito botkami je úplně v pohodě :) jsou super jak na údržbu tak na zapínání :)
Děkuji, my jsme jen hobíčkáři, ale plánujeme i puťáky takže boty budou jasná volba, děkuji za pomoc.
Jdu si pro radu jaké vybrat boty pro koně, náš nový koník byl celý život nevhodně kutý, navíc po zranění nohy mu to vůbec neprospělo, teď je naboso, i zraněné nožce to prospělo, ale je citlivý, pod váhou jezdce je to ještě horší, vím že to chce i čas ale přece jen na delší trasy s nejistým tereném, kamínky, tvrdé mi příjdou boty jako ideální řešeníkutí nám nesmí přes práh!Beru jak tipy tak vaše zkušenosti, děkuji
polárka.15
napsal(a):
Mate recht, ted ctu co jsem za kravinu napsala :-D samozrejme u toho zanetu ma byt ATB a ne tetanovka... to je tak kdyz se tuka v mobilu a clovek po sobe necte :-D nevim, kdo prijede, ale treba Vašek Plch dela vysoce odbornou praci, i nejvetsi magor staje stal jak pribity a drzel. Vsichni bez sedace a dalsich veci - prave kdyz se bavim o brouseni a trhani vlcaku, vsichni kone bez problemu, tetan jsem taky nepichala a vzdy byl klid, bylinky a pece je daleko lepsi...
Taky zastávám vše přírodní cestou, a moc se mi nechce do medikace, ale zase se bojím něco podcenit...jaké jste dávala bylinky po takovém zákroku?
polárka.15
napsal(a):
Pokud tam neni zanet tak nac tetanovku? Nac antibiotila, kdyz tam neni problem dle toho, co tvrdite? To je naprosta hloupost... vlci zub je v dasni ne v kosti, takze jeho vytahnuti je velice snadne, rychle a kone ani nemrknou, tudiz sedace je taky zbytecne zatezovani, zkuseny zubar so s tim poradi bez jakychkoli medikamentu, uspani az pri vaznych pripadu, coz brouseni a vlci zuby rozhodne nejsou...
Tetanovka není na zánět ale na virus, který může koně zabít, v tomto případě je nutná, bude tam otevřená rána v tlamě.Tohle není jen o zubaři, když kůň bude na smrt vyděšený a bude blbnout, nechápu jak by zubař mohl práci odvést, uspávat se bude jen když to jinak nepůjde, jinak to zkusíme bez sedace.
majkulka
napsal(a):
Tetanovka ale není na zánět =D A proč tetanovku? Nastudujte si něco o tetanu. Přežívá velice dlouho a i vlčí zub se trhá ze "živého", tudíž zůstene otevřená rána, přes kterou se může/nemusí kůň nakazit. Tetanovka je v tomto případě základ. A proč sedace? Jelikož žádný kůň není stejný. A já pokud bych měla blázna, vystrašeného koníka, nervíka děsnýho, tak radši investuju do sedace a nebudu zbytečně prohlubovat koníkovo problémy.
Tetanovku dáme určitě, tam není proč nedat, riskovat zdravý koníka, ale u těch ATB váhám, spíš se domluvím že budu hlídat když bude problém nasadit se dají vždy.
Brousit i trhat zkusíme bez sedace, ale pokud bude koník vystrašený, ač je kliďas tak trápit ho nebudeme, přesně jak píšete ne každý je to zvládne.