Pandinus

Moje příspěvky

10.2.2017 20:00

Pekky napsal(a):
Kubis12 tím zimovanim asi myslel období sucha. To skutečně 3mesice nežerou a připravují se na páření. Ta rada tak pitomá neni. Jinak jestli máte zkušenosti sem s nimi. Vykaslete se na kritiku a poraďte Elde123..

V roce a půl? To myslíte vážně? Můžu vědět kolik regiusek jste v chovu měl, když tvrdíte, že je pravidlo, že skutečně tři měsíce nežerou?
K vaší poznámce o tom, že máme poradit:jasně a zřetelně jsem psal, že dokud nebude zvěřejněno tazetelem pár kvalitních fotek terária, zvířete + vysvětlení za jakých podmínek je zvíře chováno, hádáme se o ničem a zvířeti nelze pomoci.

9.2.2017 20:57

Blooberynka napsal(a):
Děkuji za info. Radši se ptam než si je pořídím.
A urážky si prosím odpusťte, proto jsou diskuze a fóra aby se lidi zdokonalovali, ne aby se lidi bali se zeptat aby je někdo neztrapnil.

Rádo se stalo.

9.2.2017 15:08

nuty napsal(a):
Zimování regiusek?Víš odkud jsou?Řekl Ti to veterinář !

Přesně tak, nemluvě o tom, že valná většina regiusek klasického zbarvení je tzv. "odpad" z chovu mutačních krajt, takže ty si o nějaké bývalé domovině a hladovkách dávají zdát. Osobně mi nežrali takto jen dospělí samci z přírody a to jen určitou dobu, kdy začali zase normálně přijímat potravu. Mutační i přírodně zbarvená zvířata (rozuměj odchovaná F1, F2, žádný import) až na výjimky běžně žrala pravidelně v průběhu celého roku a to bez ohledu na to, jaké to bylo pohlaví.
Líbí se mi, jak se tu určuje, že to je to a nebo to, aniž se ví či zná zdravotní stav zvířete a jeho podmínky. Je rozdíl, když nežere zdravé zvíře z nějakého důvodu (přijměme tu myšlenku, že se jedná o adultního samce z důvodu páření) a ne nemocný kus, případně zvíře ve špatných teplotních podmínkách, jemuž je navrch nabízena špatná potrava (některé regiusky loví jen mastomyši, další pískomily, měl jsem regiusky, co se bály a nechtěly potkany, nebo jim vadila bílá barva krmného zvířete).7měsíční hladovka u rok a půl starého zvířete dle mého názoru nemá co dělat s nějakou chutí o páření. Chtělo by to dobré fotografie hada, případně terária a uvedené podmínky chovu.

9.2.2017 14:30

Blooberynka napsal(a):
Dobrý den, prosila bych o radu.
Koupila jsem terárium 100x50x50. Můžu do něj dát 2 korálovky?
Pokud ano můžou být spolu korálovka sedlatá a mexická?
Vím že každá má radši maličko jiné prostředí.

Předem moc děkuji za rady.

Dva rozdílné druhy korálovek raději ne (pokud se tím nesleduje nějaký cíl, což v tomto případě skutečně odpadá). Co se týká společného chovu totožných druhů tak to nebývá tak ožehavé jak literatura ráda uvádí. Výjimky se pochopitelně najdou a je otázka, co za tím v reálu stojí (někdy špatná nakrmenost, kombinace různě velkých zvířat, nulová kontrola zvířat během krmení ve společném teráriu..). Ostatně toto chování nechybí i hadům, kteří s hadožravostí spojeni nebývají.

http://tera.poradna.net/q/view/331150-koralovky?page=r331173#r331173.

5.1.2017 09:36

nutelka napsal(a):
A co by jinak měla žrát? Ještě dostává ovoce a také jsem jí kupovala granule pro suchozemské želvy, které jí nechutnají. Larvy také žrát nechtěla.

Evidentně máte opravdu nastudováno hodně ohledně chovu, že máte nějaké knihy o želvách se ani nechce věřit

Ps: baví mě, jak tu má každá druhá mizerně chovaná želva veterináře specialistu, který jí hodnotí na výbornou a majitele za její nevhodný chov chválí.

31.12.2016 18:57

Tartar napsal(a):
No to tu taky není vtipálku žádná vzácnost, že když se trefí na komoru, může se dotyčný pos*at, aniž by si sáhl do svědomí. A ta čeština? Jak psal Lupus, ostuda

31.12.2016 18:56

chovatel plazů napsal(a):
A ty asi neděláš nic jiného než monitoruješ mou aktivitu

Experte radši zalez někam nejprve studovat, naučit se číst a psát a pak tu raď. Monitorovat aktivitu ti tu nikdo ani nemusí, stačí si nalistovat diskusi a jsi připsaný jako přispěvatel horním 6ti vláknům. Průšvih je, že ani v jednom nepíšeš nic k věci, jak psali ostatní.

29.11.2016 13:08

Tartar napsal(a):
No tak z tohoto příspěvku je zřejmé, že jste nečetla ani ty předchozí, ani ten můj poslední.
Obvyklá bažina znamená dle Vás to, že kdyby bojovnice žily na území Everglades, každá projede celé Everglades několikrát za rok? Takže kdybych jim nabídl 80litrovou nádrž o 20cm na výšku, ale rozlehlou na plochu, budou jí využívat celou a holt nebudou plavat shora dolu ale dokola po obvodu jako delfíni, zatímco výška hladiny 50cm je limituje, protože se do hloubky bojí? Hmmm

Prosím vás, že se snažíte vysvětlovat to někomu, kdo se tu tváří jako extra akvarista s radami o hruškách a jablkách a přitom o pár pater níž má sám vlákno, kde se doznává, jak zkušený je, když si cpe do akvárka kytky z potoka a rybičky jakbysmet. Tahle madam nebo co to je viděla akvarijní zkušenosti z letadla. To je klasicka netu - každý, kdo se umí přihlásit se musí vyzvracet ze svých nápadů a rad, aniž k tomu má v reálu co dodat.

23.11.2016 09:07

PRINZESSIN napsal(a):
Ahoj všem,

mám štíra Heterometrus petersii, stáří 6 měsíců, terárium exo terra 30x30x30 + kryt na vnější světlo, kde mám žárovku EXO TERRA Night Heat 25w, podušku Heat wave Rainforest small 20x20 4W.
V teráriu je stále teplota 23.5 stupňů a to je poduška neustále zapnutá. Prosím o radu, co jiného použít, vím, že má mít okolo 30ti, ale může mít jen světlo infračervené, které u exo terry má minimálně 50W a kryt na světlo mám max 25W. Denní světla obsahují UV, které štíry zabíjí.

Díky za odpovědi, prosím o rady přesného typu a značky k použití. Přečetla jsem i US fóra, kontaktovala Exo Terru v Německu, podle nich je vše v pořádku, ale já hádám, že 23 stupňů v pořádku není.V teráriu samozřejmě nechybí teploměr + vlhkoměr, substrát rašelina.

Máte pravdu, že teplota je nízká. Já u heterometrů preferuji konstantní teploty mezi 25-28C s tím, že pod žárovkou se mohou vyhřívat na 35C (prostě jako u hadů, želv atd.). Pokud je teplota ok, nevyhřívají se, protože jim to stačí, březí samice se ale vyhřívají pravidelně (evidentně jim nepostačuje ani těch 26-28). Za nízkých teplot štíři naopak nerostou, netráví, špatně prospívají, jsou neaktivní.
Používám klasické žárovky. Že by UV zabíjelo štíry, tak o tom jsem neslyšel.

22.11.2016 20:57

jirkaz napsal(a):
V zásadě s vámi souhlasím, ale myslím, že se shodneme, že to s těmi vrubozubci to byla víceméně náhoda, či mimořádná shoda okolností. Já neměl ani tak na mysli prostor, jako spíš povahu a agresivitu ryb, která je dle mých zkušenností značná a v malém prostoru pro jednoho z nich, případě pro oba, může být smrtelná. Rozhodně bych si netroufl doporučovat takto malý objem jako dostačující. Jinak jak jsem psal již ve svém prvním příspěvku, možné to za určitých okolností a s velkým štěstím je.
O bettách asi nemá cenu se přít, tam je to jasné.

Tak pochopitelně se bavíme o harmonickém páru. Pokud pár nesedí, je lhostejno, jak velká nádrž to je, samec samici beztak honí, tlačí do rohu a najde si jí, kde chce. Pokud je tam úkryt, kam se může samice zdekovat, skončí to zase tak, že nic neodchováte a i když odchov není Vaším cílem je slabší zvíře neustále vystaveno stresu, takže z něj nemáte ani radost, protože není ani hezky zbarveno, je zpravidla propadlé, jelikož se ani pořádně nenažere. A takové situace jsem zažíval jak s velkými ocellaty, tak s daleko menšími nigrofasciaty, aeguidenskami, octofasciaty a dalšími a to v řekněme naddimenzovaných nádržích, pokud páry neharmonovaly. Vtipné byly bitky páru akar modrých nad několikadenním potěrem mezi sebou, který tak řešil vztahové problémy ve velké nádrži za přítomnosti ostatních ryb, které vlivem toho plůdek během pár dní totálně rozebraly. Pochopitelně se jednalo o uměle složený pár, nebyl to pár, který se vybral sám z většího počtu ryb.

22.11.2016 16:27

jirkaz napsal(a):
Tak jistě, pokud 100 litrová nádrž slouží jako vytíračka a dá se do ní pár připravený ke tření, pak to samozřejmě možné je, ale těžko budete třeba v těch 60 litrech chovat pár vrubozubců dlouhodobě. Tomu nevěřím.

Byli tam chováni půl roku, během té doby stihli dva výtěry. Věřit nemusíte. Apropo - valná většina akvarijních ryb není vůbec akvarijních, ale v přírodě dorůstá o desítky cm víc, než třeba zmínění ocellati. Kdyby se měl někdo skutečně striktně řídit odpovídající velikostí a k tomu patřičné nádrži, nechovali bychom víc než tři čtvrtiny ryb, jež nazýváme akvarijními. Ocellát v přírodě udělá mezi 20-35cm, což je vpodstatě totožná velikost jako dosahuje v akváriích. Ani v předimenzovaných amazonských řekách v různých zoo nedosahují větších velikostí, maximální velikost na horní hranici je vždy otázkou jednotlivých kusů. Což se nedá říct o masivně chovaných pangasiusech, pangasianodonech, clariasech, gibbicepsech, hypostomách, crenicichlách, potamotrygonech, hemiliopterech, pygocentrech, serrasalmech a stovkách dalších nejmenovaných druhů.
Netvrdím, že se má ryba chovat v nádrži jen o pár cm větší, než je sama, ale na druhou stranu se to tu přehání. Témata, kdy se někdo hádá v jak velké nádrži má žít bichir - kolik lidí odsud lovilo bichiry v přírodě? Že tam žijí v 15cm vodě, která nemá viditelnost ani pár cm? Nebo slavné bojovnice? Kde kdo se tu durdí, že je hnus chovat je v několikalitrové nádrži či kouli. Ale sorry, kdo ze zdejších přispěvatelů viděl bettu (lhostejno zda smaragdinu nebo splendensku či jinou) v biotopu? Tam místy nedosahuje voda ani těch 15cm! A je to hnědá kalná splaška, kolikrát rýžoviště nebo malá tůňka. To samé hadohlavci..a tak by se dalo pokračovat. Je to jen námět na zamyšlení

22.11.2016 13:45

chameleontomik napsal(a):
Zdravím,
dnes jsem v obchodě měl paní co má Vrubozubce. Po zjištění zákl.informací sem zjistil, že jsou v 200L akva.
Paní o malé velikosti akva věděla, ale že by se měli špatně sem nemohl odůvodnit když ryby prospívají a navíc pravidelně kladou.
jak poznat, že ryba není ve vhodných podmínkách a je možné, že jim i v tak malém akva vytvoří člověk dobré podmíky? Díky.

Zase taková výjimka to není, znám pár lidí, kde se vybraný pár pravidelně vytíral a úspěšně vodil mladé i v nádržích okolo 100l (v jednom případě dokonce bokem oddělený pár albino tiger x albino odchovával mláďata v 60l!).

10.11.2016 16:09

Matis 007 napsal(a):
Já sem nenapsal že se neprodávájí, nebo neodchovávájí, tak mě hned nenapadej te.Jen sem upozornil že je to 3 roky staré téma.

Tak hlavně, že jinde upozorňuješ jiné, že reagují offtopic co? Paní/slečna pouze oživila staré téma s novým dotazem, ke kterému máš evidentně co říct, asi tak jako ke všem vláknům, kde jsi autory a příspívající obšťastnil svými radami a tipy. Prostě bludišťák jako dycky

27.10.2016 12:15

Hastroš napsal(a):
Spíš to vypovídá o tobě. Ty tady užíráš čas jiným lidem, protože sis něco vybájil a čekáš, že ti narvou všichni pod čumák. Na blbou otázku, blbá odpověď (my starší to známe jako na hrubý pytel hrubá záplata).

26.10.2016 20:56

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Nesnizim se k urazk, absolutne nechapes co sem napsal, nechci po nikom aby mi vypisoval JAK SE.KTERY DRUH CHOVA, ale.ktery druh je vhodny do meho terarka. Zbytek si zjistim sam. Jeste nejaly chytry pripominky?

Tak tomu říkám vysvětlení . A koukám, že o pár příspěvků níže už ses k nim snížil.

25.10.2016 15:32

Josefek napsal(a):
On to je citlivý téma a je to halt těžký. Když se někdo 50x ptá na jednu a tu samou otázku, začátečnickou, kterou průměrně inteligentní člověk na internetu dokáže najít do 15 minut, tak to ty zkušenější chovatele už prostě unavuje. Internet halt dělá z lidí hlupáky a námitky typu na internet může každý napsat, co chce, neberu. Protože prostě se dnešní lidi musejí naučit třídit informace a rozlišit ty kvalitní. Jenže to je námaha a proč to dělat, když to za mě udělá někdo jiný. Druhá věc je to, že se začátečníci dost často unáhlují, pořizují zvířata aniž by pro ně měla připravené vhodné podmínky a všechno řeší za pochodu. To zkušenější chovatele opět naprdne, protože oni svoje zvířata mají ve vhodných podmínkách a se*e je, když to zvíře, hodně nadneseně, týrají. Takový ty rádoby radily, kteří se vyjadřují k problematice, o které ví kulový, musí člověk ignorovat a chovatele, kteří se snaží začátečníka dokopat k tomu si informace samostatně vyhledávat, musí začátečníci pochopit a snažit se si informace vyhledávat samostatně a uvažovat při jejich zpracování. Nakonec bych rád podotkl, že když chce člověk po někom poradit, konkrétně se zvířetem, tak otázka musí být přesně naformulována, problém popsán, nejlépe s fotkou, popsány podmínky, ve kterých je zvíře chováno, nebo bude chováno a poprosit a poděkovat. Vy po někom něco chcete a dotyčný to dělá ve svém volném čase a zadarmo.

Naprosto přesně. A není to problém jen tady, ale i teraporadny a dalších for.

25.10.2016 15:30

Kkkkkkmmm napsal(a):
Potom rozkliknete forum o krajte, ktera neprijima potravu, obsahujich 60 prispevku a jedine co se dovite je, ze majitel je de*bil.

Jo, jenže realita je taková, že zpravidla je a to už podle položeného dotazu a následných reakcí, které prostě a jednoduše neukazují, že dotyčný si vůbec dal práci zjistit o chovaném zvířeti to podstatné, v žádném případě už mu to dopřát a případně to zakončí debatou o tom, že jeho had/želva/gekon se tak cítí beztak nejlíp a tady jsou všichni kokoti.
Stačí se podívat vtipně jak se množí dotazy, které už v závěru pro jistotu píšou..prosím jen slušné odpovědi a bez kritiky. Proč? Logicky proto, že už na začátku cítí, že něco není ok. Je zvláštní, že tu jsou desítky jiných vláken, kde nikdo idiocii majitele neřeší a ani nemá potřebu se k ní vyjádřit. Divné ne?

17.10.2016 16:13

Janae napsal(a):
Kdyby jste četl pořádně, tak se dozvíte, že nešlo jen děti, ale i domácí zvířata. Moje kočka či pes je mi milejší než zmije na zápraží a u dětí nehodlám pokoušet jejich životaschopnost, zas tolik dětí nemám.
Zapraží je dost blízko domu a rizikové na to, abych si chránila zmiji.

Kdybyste vy četla pořádně, tak byste věděla, že naopak pro zmiji jsou nebezpečím domácí zvířata. Zrovna zmíněná kočka, zvíře, které při chovu na volno zlikviduje co se pohne a předčí i zmíněné pávy, krůty, perličky a slepice. Nejden hlas volal po tom, aby se kočky domácí dostaly na seznam invazivních druhů, protože nejen po Evropě páchají škody, jaké lze těžko srovnávat s jinými, byť nepůvodními druhy.

17.10.2016 14:19

Janae napsal(a):
Neznáš někoho, pro koho jsou hadi koníčkem? Že by je odchytil a přemístil.
Já jsem byla v podobné situaci a přiznávám, že to vyřešil tchán s lopatou. Původně jsem chtěla volat do záchranné stanice a já nevím kam, nakonec jsem zavolala manželovi, ten kontaktoval tchána a byla vyřešeno za jedno odpoledne.
Nejdřív jsem měla černé svědomí, ale je potřeba si uvědomit, že po zahradě pobíhají děti a domácí zvířata a je třeba je chránit.

Moc plachá mi nepřišla, normálně se vyhřívala na zápraží. Když zmerčila pohyb, zmizela do kamenné zídky. Užovka to nebyla.

"nakonec jsem zavolala manželovi, ten kontaktoval tchána a byla vyřešeno za jedno odpoledne.
Nejdřív jsem měla černé svědomí, ale je potřeba si uvědomit, že po zahradě pobíhají děti a domácí zvířata a je třeba je chránit"

Spíš jste si to jen okecala. Parádní přístup. Děti je třeba chránit tak, že je s tím seznámíte, ne že to vybijete. Jestli si myslíte, že jste tím někoho zachránila, tak se pletete. Nemluvě o tom, že kdyby jste si dala trochu práce, zjistíte, že se sice uštknutí nemá podceňovat, na druhou stranu sérum se neaplikuje automaticky, protože tělo zdravého člověka se s tím zvládne vklidu vyrovnat a to platí i o větších dětech (kojencům a batolatům zmije do kočárků nepadají). Pokud máte doma alergiky na živočišné jedy, tak chraň Bůh, to ho snad ani nepouštějte ven. Kam ten svět spěje, fakt magořina. Na tuhle nemístnou přecitlivělost Evropa lehne.

10.10.2016 14:21

Nick original napsal(a):
Jako fór te neni špatný...

No spíš smutný.