Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 24. 9. 2015 19:15:51
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
bartrand
napsal(a):
aha, vy hste zadavatel. v tom přípaě to máte asi
červená x červená
máte 3 červené a červenou skořici
Samice na skořici štěpit nemůže, takže na ní s jistotou štěpí samec, ale odchované mládě nemůže být samec protože k tomu by bylo zapotřebí štěpitelného samce + červenoskořicovou samici
Pokud byste dal mládě do páru s přírodním samce, tak vám padnou přírodní ptáci, ale samci budou štěpit na červené skořice (ale jen polovina z nich)
Poslední větou si nejsem jistý tak ať mě někdo znalejší genetiky kdyžtak opraví. Děkuju.
Keby ste dali červeno škoricovú samicu s prírodným samcom tak mladé budú všetky prírodné a všetci samci budú štepiť na červené a na škorice.
sunflowersman
napsal(a):
Dobrý den. Taktéž gratuluji k úspěchům všem. Přesto bych prozatím u dvou vylíhnutých mláďat nevytvářel závěry o náročnosti chovu těchto druhů. Osobně jsem choval z těchto druhů jen aymary citronové. Slezli mě těsně před líhnutím. Dalším chovatelů třeba zahnízdili pouze jednou a odchov se nikdy neopakoval. Pokud by opravdu byla dnešní generace těchto aymarů na tom tak dobře jak tvrdíte, proč je dnes aymara citronový opravdu vzácným malým druhem papoušků chovaných u nás, a je velmi těžké sehnat opravdu dobré ptáky do chovu. Přesto Vám přeji zdárný a dlouholetý odchov u Vašich aymarek a ať vše dopadne co nejlépe . Štěpán
Netvrdím že sú aymary ľahko odchovatelné, ale isto sú na tom lepšie ako pred x rokmi.Možno mám len štastie , ale aj tak nie sú podla mňa také náročné ako v minulosti. S tým že aymary sú v ČR a SR málo chované súhlasím,ale prečo? Podla mňa to nie je náročnosťou chovu,ale nezaujmom o ich chov.Podĺa niektorých chovatelov je to len malý zelený papagáj,ale opak je pravdou.sú to inteligentný a elegantný papagáji. Mnohý nevedia ani o aký druh ide. Na belgicke burze boli v každej 6 prenoske v Nemecku to už bolo horšie ,ale stále to bolo lepšie ako u nás.S predajom to taktiež není ľahké pretože chovatelov aymar je poskromne.Aymary by si zaslúžili viac pozornosti spolu s ostatnými malými juhoamerickými papagájmi aku sú tiriki, pyrury,forpusy atd.
vasutmarty
napsal(a):
Ještě přidávám foto mého nadějného páru citronků.
Možná máte pravdu s tím, že už se odchovy daří lépe než dřív. Ale spíš bych řekl, že to záleží především na harmonizaci páru. Rozhodně bych je nepřirovnával k snadno množitelným papouškům. Občas je problém, z mého pohledu, udržet je vůbec naživu, zejména tedy samice. Pokud by se mi teď podařil odchov, tak bych si rozhodně samice ponechal a dopároval mé liché samečky. Nevím, kdy se mi zase naskytne možnost pořídit samotnou samici.
Jinak k odchovu: Co teď podáváte? Co vám nejlépe berou? U mě je úspěch s míchanicí i máčeným/klíčeným zrním a z ovoce jsou trošku vybíravější. nejraději mají mrkev, jablko, hrušku, nyní hrášek. Zajímavé je, že mi citronci přestali brát senegalské proso v klase.
Dobrý deň , kŕmim ich zmesou DN 70 + trocha slnečnice a ovsa,každý 2. deň je zmes naklíčená .Nezbytnou súčasťou krmnej dávky je ovocie a zelenina .Berú to asi najviac zo všetkých o mňa chovaných druhov.Vo veľkej miere tiež konzumujú klasy obilním v mliečnej zrelosti a zelené křmenie. V období odchovu denne podávam vaječnú miešanicu.Klasy senegalského prosa konzumujú nepravidelne.Zrniny tvoria asi 2/3 niekedy iba 1/2 krmnej dávky.
Ak vám neberú ovocie a zeleninu nastrúhajte ju a pridajte do vaj. miešanice.
Dobrý deň, ako sa vám darí v chove aymar ? Mne sa pokus o odchov v hejne nepodaril , začali sa napádať. Teraz už obi dva páry majú vajcia. 1 pár zahniezdil v 2m voliere a druhý v 1m takže na priestor nie sú náročný.