Štefan1

Moje příspěvky

27.1.2022 18:54

2 sedmileté araukany v lońském roce držely krok ve snášce s ročníma maranskama. Ale jejich stejně stará sestra nedala v tom 7. roce už ani vajíčko. Jinak běžně chovám 3-4 roky.

Mít slepice "na dožití" je úmysl bohulibý, ale nutně to nakonec skončí tak, že budete vejce kupovat, protože hejno donekonečna rozšiřovat nejde a slepice se klidně můžou dožít i ...náct let.

23.1.2022 18:45

borax napsal(a):
2 ks - to bude drahé!!
Očkovat koncem dubna, nejpozději.

Pokud budete mít k očkování jenom 2 králíky, bude to opravdu dražší - asi jako očkování mazlíků - tedy řádově ve stovkách korun. Levněji to vyjde, pokud se domluví víc chovatelů najednou a vakcinuje se "velkým" balením vakciny. Ceny jsou ovšem místně rozličné a mohou se lišit i značně - takže nejlepší poptat se v místě a už se nakontaktovat na veterináře, který Vám bude očkovat i odchov. Někdy se lze domluvit i tak, že až bude mít více králíků na vakcinaci, kontaktuje Vás on. V tomto případě bych se kvůli ceně vyhýbal "klinikám" a orientoval bych se spíše na místní veterináře, kteří mají ceny obvykle příjemnější (počítá se i návštěva - tedy jízdné).

Vakcinaci by opravdu chtělo stihnout před sezonou myxomatózy - t.j. před velkým rojením komárů. Nenechávat to na tu poslední chvíli - do konce dubna. Imunita vydrží 6 měsíců, takže pak anebo v mezidobí, je třeba zase přeočkovat - já to dělám tak, že přeočkuji spolu s odchovem.

23.1.2022 08:45

Je to tak. Pokud chcete mít nějaký užitek, tak zapomeňte na druhou šanci. Kupte si novou samičku anebo si vyberte mladou samičku z toho druhého vrhu - ze zdravých. Vyplatí se to vždy víc, než si nechávat nemocná zvířata.

23.1.2022 07:34

Burgundský je dobrý, běží tady téma o Českém albínovi, kde ho taky chválí - https://www.ifauna.cz/kralici/diskuse/detail/3897304/cesky-albin-v-uzitkovem-chovu?from-list=1#a3903416

Český strakáč je krásný králík, ale pokud chcete na maso, taky bych ho nedoporučoval.

19.1.2022 13:33

lesterka napsal(a):
Jak to reálně udělat, aby neměli přístup ke druhé směsi?Mám je ve společném výběhu a oddělit je není úplně reálné, tak mě nenapadá, jak na to. Mají krmivo ad libidum po celý den. Půl dne tráví mimo výběh na celé zahradě.

Tu odpověď, jestli je to reálné, musíte dát Vy. Nikdo jiný nezná tak podrobně Vaše podmínky ani Vaše možnosti.

U takto odrostlých kuřic, dle mého názoru není jiná možnost než prostorové oddělení. Tak to si vyřešte.

Že to (možná) nejsou australky je vedlejší.

19.1.2022 13:01

1978milan napsal(a):
No doufám, že si to ještě rozmyslí a ještě počkají. Snad to bylo jen takové laškování. Protože si myslím, že jaro ještě nebude.
Pižmovky zatím nic a jsem rád, protože jak říkáte - vynesou se a pak se dlouho čeká, na další hnízdo.

Když jsem míval pižmovky, tak asi v tomto čase začínaly snášet, byť bylo venku třeba 0,5m sněhu. Vejce jsem odebíral a žena zužitkovala v domácnosti, po 3 týdnech - měsíci si kachna si udělala pauzičku 1-2 týdny a pak začla znovu Pokud byly teploty příznivé - v mém případě, když nezmrzala voda v kachníku, tak jsem jí vejce nechal. Pokud voda zmrzala, odebíral jsem dál. Možná jsem měl štěstí, ale nikdy jsem neměl problém s nějakou delší pauzou ve snášení. první kachňata se mi líhly ve druhé polovině dubna.

18.1.2022 23:34

ančovička1 napsal(a):
Přečetla jsem si článek od MVDr bodlinky, ale těžko říct.. rýmu a hleny u nosu viditelně nemají..a ta srst..vypadá to na podvýživu, potom už všechny nemoci jen kvetou..😥

Jasné, nemusí to být - jenom mě to napadlo. Projevy pasteurlózy mohou být rozličné. Nemocná byla už asi králíce a ta to předala mladým. Nic moc pozitivního se asi nedá čekat a pokud je tam infekční příčina (a já myslím, že je), tak hrozí, že se to přenese i na tu druhou samici s vrhem, která zatím (ve stejných podmínkách) prospívá dobře.

18.1.2022 22:43

Mně napadá pasteurelóza - infekční rýma.Evidentně se trápí a neprosperují ... nejlepší asi utratit a i se samicí. Pitva může objasnit příčinu, ale řešení bych moc neodkládal.

16.1.2022 07:52

Mima79 napsal(a):
Koukám,vy by jste mě rovnou zastřelili. Petro,tak nějaký jiný kontakt na Vás,by byl.

To určitě ne, jenom nevím, proč ty ciráty kolem kontaktu - když chcete dát - pošlete soukromou zprávu - stačá kliknout na obálku vedle nicku.

15.1.2022 11:19

Na stránkách ČSCH jsou odkazy na kluby, včetně rodajlendek - jsou tam i kontakty - telefon, e-mail na předsedu - snad by uměl dát kontakt na někoho ze Severní Moravy, sám je ze Šternberku, což není zas tak daleko - a asi by se to vešlo i do té Severní Moravy.

http://www.cschdz.eu/odbornosti/drubez/kluby.aspx

15.1.2022 10:51

Mima79 napsal(a):
Petro,založte si inzerát.Pak Vám ho tam odešlu.

... prostě nejdříve musíte splnit 3 úkoly ...

1. úkol je odeslat inzerát.

To jsem zvědavý, ja bude ta pohádka pokračovat.

10.1.2022 20:21

Fandím synkovi, ještě se pamatuji, jak jsem, o něco starší, vzal kladivo hřebíky a drát a zarýgloval jsem mladou černou samičku, kterou chtěl tata porazit. Dobře to dopadlo. Samička byla v chovu dlouho a dala spoustu mladých. Ono to klapne určitě i u vás ...

6.1.2022 23:52

L+P napsal(a):
Tak že když ji dám zitra DRONDAL tak nic asi nepokazim že a bude to jistější .... snad ji tím neubližim

Určitě nepokazíte ... jenom si přečtěte pozorně návod a hlavně dávku.

6.1.2022 23:22

L+P napsal(a):
To je trochu jiná

Je to stejná ... ale v příbalovém letáku píšou podávat 3 dny po sobě (proti tasemnicím) - nevím, jestli jste to takto podávali. To by mohl být kámen úrazu.

6.1.2022 23:09

L+P napsal(a):
To je trochu jiná

V čem vidíte rozdíl? Stejný název, složení ...??? Je to tatáž.

6.1.2022 19:41

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Flubenol není na tasemnice.

Tady píšou něco jiného ...
https://www.veterinarnipece.cz/flubenol-kh-pasta-3879.html

5.1.2022 22:43

Frontline je proti blechám.

Tasemnici může chytit i sežráním hlodavce - nejčastěji myši. Pokud máte lovící kočky, které se o kořist podělí, tak to bude ten zdroj. V tomto případě máte o zábavu postaráno na dlouho, protože se to bude opakovat pořád dokola.

Pokud i několik dnů po odčervení odcházejí články tasemnice, tak odčervení bylo neúspěšné a třeba ho zopakovat - ani bych nečekal 14 dnů.

2.1.2022 12:53

Já myslím, že mimo období snůšky nemají takovou potřebu minerálů, tak je prostě nevyhledávají.

2.1.2022 11:21

sloup12 napsal(a):
kachna pižmová , nebo mi doporučte rozměry kachníku , mám dvě kachny a kačera , děkuji

Tak na obrázku není kachník - na to je to opravdu malé, jako prostor k sezení kachny zase zbytečně velké, pro 2 kachny dobré, ale pravděpodobnost, že se budou snášet takto těsně vedle sebe zase, dle mých zkušeností, malá (spše výjímečně).

Nevím, kde máte pižmovky teď - předpokládám, že nejsou venku. Z toho by se mělo vycházet. Snášet začnou podle počasí a kondice (třeba už v lednu) a měla by mít k dispozici nějaké hnízda, kde pak budou i sedět a vyvedou mladé.

Velikost kachníku se pak bude odvíjet od počtu kachňat - a od dvou pižmovek se dá čekat z jednoho hnízdění i 30-40 kachňat. Takže k přenocování to chce mít slušný prostor - řekněme minimálně 2x3m. Ten se pak dá využít i pro ustájení chového tria v zimě a vhodným členěním v něm udělat relativně oddělené prostory pro hnízdění dvou kachem. Preferují k hnízdění spíše menší, uzavřená hnízda. Kačera někdy lze ponechat s nimi, já ho obvykle po zasednutí kachen oddělil a dal ke slepicím. Má silný sexuální pud, takže může sedící kachny hodně rušit.

O pižmovkách se toho dá hodně načíst i tady na tom fóru.

2.1.2022 10:53

petr008 napsal(a):
Tak pro všechny staromilce a staromilice zde mám tento skvost. Objevil jsem to loni na Vánoce a pouštím si to vždycky, když mě všeci sejou. No není to to ono ?

https://www.youtube.com/watch?v=UBbeybKS_jg

Hezké ... než přijdou úřednící z EU zkontrolovat emisní třídu topeniště , udělat kontrolu chovu koz včetně evidence atd. ... snad mu to vydrží co nejdéle