Informace o uživateli:
Bress Gauloise bílé, černé a šedé, Araukany, Leflešky a kříženci Green Shell x Araukany, křepelky Japonské.
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 4. 6. 2022 20:00:05
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Snažím se si to trochu usnadnit, abych kolem toho nemusel pořad lítat a mohl se taky někdy jen tak kochat Na sud mám ještě dlouhou hadici, ale vody tam stejně dávám tak dvacet litru (na dva tři dny), aby se nekazila v tomhle horku přidávám trochu Acidomin. Myslím že dokonce na Vaši radu. Jinak né že by se kolečka nehodila jak na sud tak na další bejkárny co mám v plánu. O zastínění taky přemejšlím. Trochu stíní švestka ale chtělo by to nějakou vojenskou síť nebo tak něco. Každopádně dobrá připomínka. Stále je co zlepšovat. Podhrab škodné u nás snad není možný, protože naši pesani jsou jako dvě kvočny která si kuřata bedlivě hlídají a většinou u nich i spí. Jinak jak seženu kolečka určitě do světa vyrazíme
Odchovna ještě není hotová. Sháním na ní čtyři kolečka, abych jí mohl posouvat sám. Teď musíme ve dvou...
Tak jsem se pokochal krásnými obrázky a řekli si že jich taky pár přidám.
Mám Bressky už pátým rokem a rozhodně bych neměnil. Jsem spokojený, jak se snáškou tak rychlím růstem a chutným masem. Některá vajíčka jsou takřka bílá a některá krémová ale na barvě si nezakládám. Loni jsem pořídíl černé a letos ještě šedé. Pro ztmavení oka jsem pustil černého kohouta na bíle slepice a obráceně. S výsledkem letošního líhnutí jsem moc spokojený a bude hodně z čeho vybírat. Křivé prsty se mi občas objeví i u jiných kuřat. Tak si myslím, že to třeba může být i líhní, ale nijak sem po tom nepátral. Křivoprsté si většinou vezme tetička jen na vajíčka a je s nimi nadmíru spokojená. Kdyby někdo věděl co je příčina křivých prstů rád se přiučím. Ať se Vám všem daří a to nejen v chovu!
Kuřata v nízkém věku (do pěti týdnů) dávám dohromady s věkovým rozdílem do deset dní a nemám s tím problém. U kuřat starších pěti týdnů, které vypustím na velkou zahradu také není problém. Jak napsal honzapm je mnoho faktorů co to ovlivní myslím že hlavně prostor a možnost přístupu ke krmení a vodě. Pokud na zahradu pustím kuřata z posledního líhnutí mají krmítko a vodu v kleci kam se dostanou jen ti nejmenší ostatní je mají venku.
Já používám převážně pečenou slámu. Jak bylo dříve psáno ''beginner'' nic lepšího jako podestýlku jsem doposud nepotkal. Neuvěřitelně saje vlhkost. Tím se interval čištění prodloužil ze cca 14 dní na cca dva a půl měsíce a slepice chodí po suchém Proti čmelíkům používám pod podestýlku vápno, Acaritec, M-poux a do hnízd přidávám ještě suché listí z vlašského ořechu, seno a posypu Acaritec. Acaritec a M-poux přidávám i do popeliště a čmelíky jsem cca dva roky neviděl.
Já krmím přes jaro, léto, kdy je dostatek zeleného a všude spousta havěti, doma dělanou směsí ze šrotované pšenice, kukuřice, lupiny, sušené krve, kvasinek, sójového šrotu, skořápek, sirovátka a vitamíny + sem tam máčené pečivo, vařené brambory, mrkev nebo krmné těstoviny. V zimně nedávám brambory ani těstoviny ale přidávám granulovanou vojtěšku a slunečnici. Tím krmím dospělé slepice. Kuřatům dávám trochu víc bílkovin (lupina, sója, hrách, krev, kvasnice, sirovátku) a víc kukuřice + vařená vejce a tvaroh + pšenice což je cca 50% směsi. Jak kuřata rostou rozdělím je na kuřice a kohouty. Kohoutům na výkrm dávám víc kukuřice a větší krmnou dávku a kuřičkám kukuřici ubírám. Naklíčené zrní dávám jen z jara, aby se pochlapili kohouti a povedla se kuřata. Slepice i kuřata vypadají k světu a vajíček je také dost.
Ať se všem daří!