
whasabi
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 23. 11. 2022 20:27:39
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Terven
napsal(a):
Co jste jí řekla?
Měla jsem takový monolog o výhodách kastrace, vysokých nákladech na odchov štěňat, mimo jiné povinnosti čipovat, o rizicích porodu... Nicméně myslím si, že to bylo mlácení prázdné slámy, a jediný výsledek je, že si o mně myslí, že jsem ještě divnější a nafrněnější než si doposud myslela .
Jinak můj pes ji krýt rozhodně nebude. A k chovu její feny se nemá cenu vyjadřovat, tady na dědině je to bohužel normální, tady chodí venčit jen pár vyvrhelů...
Terven
napsal(a):
Tak úplně nevím, kam to dát...včera se mi udělalo šoufl a musím na to furt myslet.
Dva důchodci, příbuzní mý kolegyně, si po smrti starýho tuším labradora, kterýho mimochodem špatně zvládali, pořídili štěňátko. Bohužel je to prý flat
Čeká ho kotec, zahrada a občasná procházka na vodítku se starou paní.
Jestli s pp, to netuším, ale zřejmě ne...normální chovatel by snad flata neprodal důchodcům do takových podmínek.
Taky jsem se včera večer nasr... Sousedka mě zastavila, jestli by jim prý můj pes nenakryl čubu. Pětiletá fena, prý zaručeně čistokrevný německý ovčák, z mého pohledu něco vzdáleně podobného ovčákovi. Fena tráví 90% svého života ve voliéře. A to doslova ve voliéře, protože bývalý majitel domu tam choval papoušky. Nikdy nebyla venku na procházce, ani jsem tedy neviděla, že by se jí někdo věnoval na zahradě. Důvod krytí, že prý loni jim ji nakryl vořech a letos tomu chtějí předejít tím, že ji nakryjí ovčákem, aby štěňata byla čistokrevná a neprznila se rasa a tak. No tak jako jestli jim ji ten můj pes nakryje. Perlička na závěr... nemám a nikdy jsem neměla NO, mám malinoise.
Zase z opačného pohledu, takoví ti zapálení chovatelé, kteří třeba importují, nechávají si občas svá štěňata, mají nějaké ambice v chovu.... tihle prostě musí mít více psů, to s jednou fenou nejde. A u velkého plemene pak chápu třeba ten kotec.
Na druhou stranu, z fakt špatných podmínek bych určitě nebrala.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Jak se snaží působit, za to já nemohu, ale trvanlivost bývá tak 6 měsíců,
a pokud se tam určitý čas sbírají vzorky a vyhovuje to předpisům - salmonela atd. - tak to žádnou vysokou teplotou procházet nemusí.
Jako ten poslední odstavec je prostě přehnaný, to mi neříkejte, že je někdo takhle "chytrý".
A netýká se ten předpis náhodou vedl. produktů; nevhodného pro lidi? Myslím, že ano.
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/PDF/?uri=CELEX:32011R0142&from=LV
https://cit.vfu.cz/ivbp/prohlidka-jatecnich-zvirat-a-masa1/vedlejsi-zivocisne-produkty
Takže máte za to, že si firmy vyrábějící tyhle granule žádají o výjimky, aby nemusely maso zpracovávat při těch zákonem daných 90%?
A opravdu hodně lidí krmících Yoggies má tyhle představy o výrobě, plus si dost často myslí, že ty granule jsou pouze maso, respektive že mají těch 87% masa, jak píší na obale. Ale už nedočtou, že to je obsah masa v syrovém stavu, tedy i s vodou.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Prosimvás, odkud to máte? Kdyby se používaly moučky, tak ty už jsou hnus na 130, to je zbytečné vařit dál :-) ale to si snad nikdo nekoupí lisované granule z mouček, ne?
Dnes se v krmivech zpracovává i zbytek bio masa, prostě v kvalitě pro lidi.
Mít moučku, tak ta čísla nebudou souhlasit.
Myslím, že teplota klidně může být těch udávaných 45 (já myslím tak o 30 víc),
protože oni tam dávají předvařenou rýži např. Musí, protože lisování za studena
by tu rýži neuvařilo tolik, aby z ní pes něco měl.
https://markus-muehle.de/de/herstellung/
Krmivo se může prodávat i čerstvé. Jinak by barfshopy asi zavřeli.
Odkud to mám? Maso v granulíchmusí projít teplotou alespoň 90 stupňů, podle vyhlášky . Tak jak to udělají, když granule lisují při čtyřiceti stupních?
Zpracované krmivo pro zvířata v zájmovém chovu jiné než v konzervách musí být:
tepelně ošetřeno zahřátím celé hmoty konečného produktu nejméně na teplotu 90 °C;
tepelně ošetřeno zahřátím složek živočišného původu nejméně na teplotu 90 °C,
vyrobeno, pokud jde o krmnou surovinu živočišného původu, výhradně za použití: vedlejších produktů živočišného původu nebo získaných produktů z masa nebo masných výrobků, které byly tepelně ošetřeny zahřátím celé hmoty nejméně na teplotu 90 °C,
pokud to povolí příslušný orgán, podrobeno ošetření například sušením nebo fermentací, které zaručuje, že krmivo pro zvířata v zájmovém chovu nepředstavuje nepřijatelná rizika pro zdraví lidí a zvířat
Zdroj: Nařízení Komise (EU) č. 142/201
A to je právě to, nikdo si nekoupí granule z mouček. No, a proto se ty granule snaží působit tak, že se vezme kus syrového masa a při nějakých třiceti stupních se lisuje a lisuje až se vylisuje granule, která má trvanlivost třeba rok. A bez chemie. To prostě nemůže fungovat.
Já mám třeba trochu problém s tím, že granule lisované za studena se prezentují jako "barf", tedy jak je to všechno přírodní, zpracované za nízkých teplot.... Přitom naše legislativa ani neumožňuje zpracovávat živočišné produkty za takto nízkých teplot, minimum je myslím 90 stupňů. Takže se tyhle krmiva stejně vyrábí z mouček, které projdou klasickou úpravou za vysokých teplot.
As jakože přijedete si pro čistokrevný štěně, vyberete si Fifinku a chovatel vám řekne "s papírama bude za 30 tis, bez papíru za 15 tisíc.....no tak pořád je to ta konkrétní Fifinka, na výstavu nechci a cár papíru, co stojí 15 tisíc fakrticky nepotřebuju.....jenže takhle to bohzřel nefunguje.
Jo, přesně takhle to funguje. Tohle znám jako jeden z nejčastějších důvodů, proč ten zaručeně čistokrevný pes po rodičích šampionech nemá papíry. A pere se to o první příčky s "on byl poslední z vrhu" a "on má tady trochu bílých chlupů (dosadit lze jakákoli vada)".
steepix
napsal(a):
Děkuji všem za rady a pomoci, na separační úzkost samozřejmě myslím a štěně tomu budu učit, prostě to myslím tak že nebudu mít práci a budu se moct na všechno soustředit, myslím si že na výchovu štěněte jsem dobře připraven a na zabavení borderky taky, takže v tomhle nemějte obavu přátelé :). Děkuji také za seznam chovných stanic a výběr s PP nebo bez PP jsem samozřejmě myslel tak že u pejska bez PP bych si dával 2x takový pozor na všechno, nicméně pozor od koho si štěně beru si dám i když bude mít PP 👍
Seznam chovatelských stanic Vám tady nikdo vypisovat nebude, seznam krytí je na stránkách klubu border kolií.
U psa bez PP nejde "dát si větší pozor". Prostě když rodiče nemají testy na genetické nemoci, tak je nemají a nemáte šanci nějak u štěněte ověřit, že Vám třeba neoslepne, ani nemáte šanci jakkoli zjistit, jestli třeba rodiče nejsou příbuzní.
Dokonce už jsem se dvakrát setkala u bez PP s krytím merle x merle, což je prasárna největší, nicméně o modré je zájem, tak proč prý ne, že ano...
Kiki_
napsal(a):
“Nechat nakrýt” a “fena zdrhla a vrátila se březí” mi přijde jako trochu rozdíl😀 nebyla to zadna planovana stenata a nevim proc by to tak byt nemohlo. Vy ty lidi snad znate? Vite jak to maji nebo nemají?
Jen tak mě napadá jo to se nestává vlastně, v útulku nekončí třeba takhle i štěňata protože by na ně lidi neměly čas což zjistily až po pořízení🥱
Škoda slov už vážně😀
Ale pokud tedy "fena zdrhla a vrátila se březí", proč by měl být otcem zrovna vlkodav???
Kiki_
napsal(a):
Ne ta prvotní majitelka se jí chtěla zbavit a tak se našel někdo kdo se jí ujal (nevím kdy přesně) a zjistily, že si na ní nedokáží udělat dostatek času a tak ji chtěly dát do útulku nebo tak a já jsem si ji vzala od nich.
Takže původní majitelka měla čistokrevnou stafordku s PP, tedy psa v hodnotě cca 30 tisíc. Nechala ji nakrýt vlkodavem, fena uhynula, skvělá majitelka se malých chtěla zbavit a pár dnů stará štěňata rozdala nebo prodala. Ti lidé, kteří si vzali to nyní vaše štěně ho tedy cca měsíc piplali - krmili co pár hodin, masírovali a tak - a v pěti týdnech zjistili, že na něj nemají čas a chtěli ho dát do útulku. Pak jste ho zachránili vy.
Bezva příběh, no.
fikovnice
napsal(a):
Kéž byste měla pravdu!
Ale fakt se bojím, že jisté procento populace je silně rezistentní vůči jakékoli osvětě, varování a opakovanému upozorňování na množky.
Bohužel hodně velké procento populace. Třeba tady konkrétně zadavatelka mi přijde taky jako troll, ty rozpory v tom co píše jsou velké.
Ale obecně, děláváme na cvičáku kurzy pro veřejnost, a z deseti účastníků bývají tak dva psi s PP. Hlavně u těch populárních plemen, teriéři typu bull, bordery, retrívři, tam se u běžných lidí s papírákem v podstatě nepotkáváme.
Lilian0101
napsal(a):
Chovatelka ji učila na podložku, takže chodí na tu, chodili jsme na zahradu u baráku co tři hodiny, ale nevyčůrala se stejně ani jednou, což by nevadilo, je malá, ale je potřeba naučit i to vodítko, socializaci, ulice, auto….. Teď co byl ten problém s tím obojkem se chytit nenechá, utíká a křičí, teď už teda i manželovi, když jí teď bral ven…, nakonec ani nemohl protože scéna naprosto příšerná. Jezdíme stále po výletech, jsme hodně aktivní, nechci mít psa jen u baráku proto, že se jí nelíbí mít vodítko 😔
Učená nebyla vůbec, podle té reakce tedy rozhodně ne.
Druhá fenka je úplně v pohodě, tam s tímto nebyl nikdy žádný problém. Nacvaklo se vodítko a šlo se. Párkrát se zastavila ale na pamlsek zase hned šla a dobrý, totéž psi před ní. Teď dostane vodítko velká, mala to vidí a musím ji po baráku honit, ječí jako blázen a nakonec to stejně nejde, protože jakmile ji chytnu, tak po mě i cvaká a je jako šílená že ani to vodítko nejde nacvaknout 🤦🏻♀️🤷🏻♀️ Takové “scény” jsem opravdu ještě nikdy nezažila… přitom ale pak třeba venku jde normálně, přiběhne na zavolání, hraje si, ale doma prostě NE.
Napadlo mě, jestli nebyl nějaký problém u chovatelky a něco se tam nestalo, ale paní mi přišla strašně fajn a nemyslím si že by jí nějak ublížila, nebo tak…
Hraje si, se synem (12) nebo s druhou fenou, nechá si házet míček, vše je ok, než na ní chci sáhnout - podle mě si ale myslí že ji budu sahat na ten krk nebo nevím.. už fakt nevím.
Tak jestli máte zahradu, venčete zatím na zahradě bez vodítka. Tím, že ji honíte po baráku se ten problém jenom zhoršuje.
A cvičte na pamlsky, popř. na krmnou dávku doteky. Ideální je, naučit se pracovat s klikrem. Ze začátku odměňujte psa za to, že se dotkne vás, až si zvykne a uklidní se, začněte se ho dotýkat vy, ze začátku i jinde než na krku, postupně prodlužujte dobu. Pak vezměte do ruky obojek a trénujte doteky s obojkem.
https://www.youtube.com/watch?v=WEx4_tAL6yc
Tady se třeba učí kapat do očí, podobně můžete trénovat pouze dotyk, později třeba prostrčení hlavy obojkem.
špic
napsal(a):
Jak už jsem zmínil že když nemám PP neznamená že musí být Voříšek . Jen se ptám jestli se dá nějak zjistit velikostní ráz ... Tod vše to co vy tady říkáte je jako když dám příklad nemáte občánku nejste člověk ...
Člověk bez občanky je člověk.
Pes bez průkazu původu je pes.
Bezpochyby máte psa, toť vše.
lenocka
napsal(a):
Protože jsou jen doplněk kvůli vláknině a na cestování. A protože ještě nemám na 100% vyloučenou potravní alergii. Krmívala jsem Orijen, ale za ty jsem v době, kdy se začala drbat, dostala tady pěknej pojeb.
Tak které granule byste doporučila na přibírání bez kuřecího a hovězího?
Hlavní problém není, že nežere granule, ale to, že sežere sotva 1/3 MASA co jindy
Granule Yoggies jsou brutálně dietní, takže pokud je to typ psa, který prostě žere malé množství, dala bych určitě na to ráno nějaké výživnější granule, a kvůli vlákniny nechala jenom tu přílohu k masu.
A třeba Acana má singles řady bez kuřecího a hovězího, nebo třeba AATU, ND
lenocka
napsal(a):
Dostává přílohu k barfu od yoggies, poslední týden ji separuje. Dneska jsem jí zkusila rozmočit, tak uvidíme.
Co jiného? Z brambor nepřibere, rýži, těstoviny ani oves.vločky nesežere. Co by bylo dobré na “výkrm”?
Nevím, jestli dáváte přílohu k barfu jenom jako doplněk místo zeleniny, nebo to má jako jedno jídlo, protože pokud by to mělo být jako jídlo, zkusila bych místo toho dát nějaké výživnější granule.