Záblatsky

Moje příspěvky

18.2.2019 09:14

Malkina napsal(a):
Dírku v kuželce čistím,nicméně všimla jsem si,že vevnitř jak je vyřezaný závit jsou takové plastové otřepy tak jestli to může být tím.Já teď používám náhradní,tohle mám rozebraný na stole a občas se v tom hrabu

Nejsou uvnitř zapadlé nějaké ty jak říkáte otřepy? (zřejmě po zatočení šroubku přes závit. To může také dělat neplechu) Já to vždy po vyčištění proplachuji tlakovou vodou ,aby s té dírky dole voda pěkně stříkala. Ještě jak už někdo v přechozím příspěvku psal pozor na ty podložky co drží membránu. Jinak nevím co poradit .Nic jiného co by mohlo způsobit v pulzátoru závadu není. Tak mnoho štěstí.

18.2.2019 07:42

Pokud se bavíte o čištění dírek je třeba také vyčistit dírku v té umělohmotné kuželce co do ní šroubujete ten šroub co drží membránu. Vyndává se spodem po odšroubování víčka s molitanovým filtrem.

15.2.2019 09:53

Dobrý den. Krávy jsem si pořídil hned v roce 1990 a od té doby je dojím. Používám klasický plastový membránový pulzátor BPM .Mám jej dodnes. Nemá se na něm co porouchat .Rozebrat vyčistit a čas od času vyměnit membránu. Jestli vám to takto stačí.

26.9.2018 12:43

Také jsme měli na dvoře hnůj. Ale nelze to nazvat hnojiště to musí mít kolaudační rozhodnutí a hlavně schválení. Dříve to bývalo normální ,ale i nám to začalo vadit. Tak hnůj nakládáme na vlek, který nám stojí za stodolou a nikomu tam nepřekáží.Přibližně 1X týdně vyvážíme na okraj pole které plánujeme na podzim hnojit. A tomuto místu se říká složiště a je jen krátkodobé nepotřebuje žádný schvalovací proces. Jsou tam podmínky jak daleko od vodního zdroje atd. Máme krávy prasata i drobné zvířectvo. Se sousedem nemáme v tomto směru problém.

20.3.2017 11:04

Běžně používáme přepočet u vepřového koeficient 1,33, a u hovězího 1,78.Váš býk by měl v mrtvé váze mít 393 kg. Samozřejmě může se o nějaké kilo lišit ale opravdu jen kila. Třeba vám zde někdo odpoví a dá přesnější výpočet.

17.3.2017 13:49

Zkuste Albu nebo Agitu, ale je spousty i jiných.Albu na 200m2 podlahové plochy potřebujete 500 ml a účinkuje 6 - 8 týdnů. Balení bývá jestli se nemýlím 0,5l a stojí okolo 1100Kč.

13.3.2017 07:48

Je zbytečné, abych to tady opisoval, ale zkuste se podívat na naše stránky zde mám popsané jak vyrábíme sýr u nás a nikdy se nám nestalo že by nebyl dobrý. Máme tam i popis jak doma pečeme chleba tak třeba vám i toto pomůže.
Tak ať se podaří.

http://krocak-ubytovani-farma.webnode.cz/novinky/vyroba-syru/.

2.3.2017 10:20

Dobrý den, na konci roku jsem dával na jatka býky 3 leté limusin a dostal jsem 49 Kč za kilo bez DPH. Váš jednoletý asi bude o něco dražší. U tříletých se sráží cena, ale nahradí to váha.

21.2.2017 11:18

Při práci si také hraji na zemědělce. Odjíždím v 5 hod. do 30 km vzdáleného pracoviště a vracím se okolo 16 hodině. Ráno vše krmím před odjezdem mám i krávy které dojíme, býky jalovice. Ale co se týká prasat tak musím říci že napáječky je věc která je povinná.Pokud vám přijde někdo na kontrolu tak budete mít velké problémy máme své zkušenosti. Krmíme vlastní šroty. Minerály, sůl atd. je samozřejmostí A navíc v každém chlévě máme samokrmiče na šrot. Tak ať se daří.

20.12.2016 08:45

Včelařím 40 let na r.m.27,5 x 39.Mám 25 včelstev a krmím také pouze 15 kg na včelstvo. Většina včelařů okolo mne krmí 20 kg, ale já jsem nikdy z nedostatkem krmení neměl problém. Je třeba si ale v době krmení pohlídat, aby vám neloupežili jiné včely a vosy. Jinak přikrmení v této době už nejde. Jedině pokud máte záložní plásty tak jim je přidat. Pokud začnete přikrmovat brzy třeba na jaře cukr, tak si zbytečně zimní včely unavíte a to bude mít veliký vliv na novou generaci včel o kterou by se měli začít starat, ale budou mít málo sil a dřív budou umírat. Pokud už tedy přikrmovat na jaře musíte, tak medocukrové těsto jak je již výše popisováno. Těsto udělat tak že si zahřeju trochu medu a do teplého medu vmíchám moučkový cukr až do té doby když je těsto tuhé a nelepí. Dát na horní loučky viz výše. Tak ať se daří a holky vám bez problémů přežijí.

20.12.2016 08:23

Kupuji nábojky v loveckých potřebách. Jsou zlaté a mají červeně zalitou špičkou. V krabičce je jich 50 ks a stojí od 250 do 300 Kč za krabičku. Ještě se nechají sehnat extra silné, ale ty jsou na prasata zbytečné. Ty šedé o kterých zde také píšete bych do jatečné pistole nedával. Jedna rána neudělá nic, ale vzhledem k tomu, že jsou opravdu silné si zničíte jak píst v pistoli i ten gumový silem blok uvnitř. Ty se používají do nastřelovací pistole na hřebíky.

1.12.2016 09:16

Také bych to viděl na Varroázu.Ta včelu oslabí tak, že při výletu z úlu už nemá sílu na návrat a hyne venku.Proto v úle nebývají mrtvolky.Většinou tam zbyde matička s hrstičkou včel a ty nakonec zmizí také a úl je prázdný třeba i plný zásob.Pokud však včely silně hučí je to ve většině případů známka že ve včelstvu chybí matka.

27.10.2016 13:54

Nevím jak často máte v plánu zabíjet, ale jenom můj vlastní názor. Na uzení se musí maso naložit. Nakládáme klasicky bez rychlosoli a to na 5 až 6 týdnů. Pokud nebudete mít chladnější místnost Za tuto dobu se vám maso začne kazit. U nás zabíjíme celoročně, ale postavili jsme si chladící místnost kde maso vychladíme a i k uzení necháváme naložené při teplotě asi 10 st.C.
Samotné uzení můžete provádět kdykoli.Tak ať se vám to podaří. Zkusím přidat foto naší místnosti. http://krocak-ubytovani-farma.webnode.cz/fotogalerie/.

21.6.2016 09:57

Nevím zda se nezměnily předpisy od doby kdy jsem měl čest se s těmito problémy zaobírat. Ale muselo se rozlišovat zda je to hnojiště nebo složiště.Hnojiště je na stálém místě vyžadovalo stavební povolení včetně stavebních plánů kontrolních jímek ke sledování prosaků, souhlasem sousedů atd. Složiště je vždy na jiném místě podle toho kde bude po sklizni potřeba hnojit a je jenom dočasné. To jsou takové hromady někde u polí. Nevím zda to stačí. Ale asi bych se bránil i proti složišti v nevelké vzdálenosti např.od studny.

15.6.2016 07:52

Hospodaříme na 17 ti hektarech já mimo to chodím do práce a manželka má ještě obchod s potravinami. Ale rady vám asi nikdo moc nedá. To musí každý sám podle svých možností. My děláme krávy na mléko, telata výkrm, prasata výkrm máme svoje prasnice, husy, slepice, králíky.
Máme i včely.Ale to se musíte rozhodnout sám co stačíte, nebo jakou máte techniku atd. Počítejte také se spoustou agendy a různých kontrol a buzerací. Tak ať se vám daří.

31.5.2016 11:23

Nejlépe velký traktor a udělat na hydrauliku vzadu dva trny na napíchnutí balíku. Měl jsem to několik let. Nyní jsem koupil paletizační vysokozdvih do zadních ramen. Dosáhne 4 m do výšky. Krásně se s tím balíky skládají i převážejí. Ale do vaší ceny se s tím asi nedostanete.

26.5.2016 09:27

Po revoluci když jsme začínali hospodařit a než jsme si koupili MF 70 tak jsme všechny louky sekali sekačkou za koně a tahali jsme to doma dělaným traktůrkem z octavie. Máme doma Melicharku ještě po mým dědovi, kterou neodevzdal do JZD.Když je dobře seřízená a nabroušená je s ní práce krásná. Jen potřebujete aby na ní jeden seděl a ovládal zvedání lišty při otáčení nebo couvání, případně odhrábl když se zahlcuje. Je dobré když je louka rovná.Hlavně pokud s ní pojedete po zpevněné cestě jeďte jenom rychlostí jdoucího koně.Jinak se vám může stát že vám prasknou kola, které jsou z litiny.Tak ať se daří.

11.5.2016 13:10

Nám se za celou dobu co hospodaříme stalo něco podobného dvakrát, ale u normálního bílého prasete. Lezlo mu střevo do konečníku a ten to ucpalo. Vet tenkrát poradil prstem zatlačit zpět. Pomohlo to na pár dnů prase si ulevilo a opět se to opakovalo. Nakonec jsme je stejně obě museli zabít.

5.5.2016 14:41

Vše dáváme do slabých střev. Tlusté nepoužíváme už kvůli náročnému čištění.