Výtok z očí

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Tynka1017

16.12.2015 22:40
Tynka1017

XXX.XXX.153.232

Dobrý den, moje kočička má takový vodnatý výtok z očí po zaschnutí má pod očima takové hnědé fleky nevíte o co může jíta měla bych jít hned k veterináři?

16.12.2015 22:42
bodlinka

XXX.XXX.27.102

Tynka1017 napsal(a):
Dobrý den, moje kočička má takový vodnatý výtok z očí po zaschnutí má pod očima takové hnědé fleky nevíte o co může jíta měla bych jít hned k veterináři?

Ano, měla.

16.12.2015 23:11
lavacca

XXX.XXX.164.49

Tynka1017 napsal(a):

Ano, zajděte tam s ní. Může to být zánět spojivek, apod. ale bez vyšetření kočky u veterináře by to bylo jen hádání. Nejspíš bude stačit mast s ATB a bude po problému.

19.12.2015 23:02
fikovnice

XXX.XXX.99.69

bodlinka napsal(a):
Ano, měla.

"Bodlinko", dá se říct, čeho to může být příznak (vyjma zánětu spojivek)? Viděla jsem něco obdobného v minulosti u venkovních koček...

Žandulka

20.12.2015 16:23
Žandulka

XXX.XXX.112.70

Dobrý den ! Konečně jsem našla příspěvek s podobným problémem. I naše kočka má asi měsíc problém s očima, v koutcích se jí tvoří zaschlé černé kousky, oči jí denně omýváme vlažnou vodou, kapeme opthalmo septonex, ale zatím bez úspěchu. Nedávno jsme s ní byli u veterináře, měla kočičí a k n é. Stálo nás to 1000 kč, ale výsledek 0. Až od jedné chovatelky kočiček jsme se dověděli, že se jedná o akné a poradila nám, že máme potírat bradičku peroxidem a za týden byl pokoj. Páni dr. asi neznali tuto nemoc, byli jsme za 10 minut z ambulance venku a chudší o Smetanu. Proto hledám pomoc raději u chovatelů.
Poradí nám někdo něco kromě návštěvy veteriny ! Zdravím milovníky kočiček !

Uživatel s deaktivovaným účtem

20.12.2015 17:58

Žandulka napsal(a):
Dobrý den ! Konečně jsem našla příspěvek s podobným problémem. I naše kočka má asi měsíc problém s očima, v koutcích se jí tvoří zaschlé černé kousky, oči jí denně omýváme vlažnou vodou, kapeme opthalmo septonex, ale zatím bez úspěchu. Nedávno jsme s ní byli u veterináře, měla kočičí a k n é. Stálo nás to 1000 kč, ale výsledek 0. Až od jedné chovatelky kočiček jsme se dověděli, že se jedná o akné a poradila nám, že máme potírat bradičku peroxidem a za týden byl pokoj. Páni dr. asi neznali tuto nemoc, byli jsme za 10 minut z ambulance venku a chudší o Smetanu. Proto hledám pomoc raději u chovatelů.
Poradí nám někdo něco kromě návštěvy veteriny ! Zdravím milovníky kočiček !

Zkuste místo Opthalmoseptonexu raději Ocuflasch kapky. Obsahují bylinku světlík lékařský a oko zklidňují. Některé kočky jsou citlivější na prach a tvoří se jim tmavé ospalky častěji než u ostatních koček. Neměnili jste třeba stelivo za jiné? Některé více práší. Ale raději by měl oči prohlédnout veterinář, zda tam není nějaký problém (třeba ucpaný kanálek) či jej vyloučit.

Žandulka

2.1.2016 17:34
Žandulka

XXX.XXX.112.70

Zdravím a děkuji za radu. Koupila jsem ty oční kapky a stav očí se zlepšil. Dokonce docela drží, když jí hodlám nakapat. Stelivo pořád stejné, tím to nebude.

2.1.2016 19:32

Žandulka napsal(a):
Zdravím a děkuji za radu. Koupila jsem ty oční kapky a stav očí se zlepšil. Dokonce docela drží, když jí hodlám nakapat. Stelivo pořád stejné, tím to nebude.

Je nádherná, chlupaňka smajlík

Přidejte reakci

Přidat smajlík