Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
24.9.2020 16:41
Shira0

XXX.XXX.208.161

Dobrý den, chtěla bych svému kotěti dát to nejlepší, takže BARF stravu. Ale hrozně v tom plavu, všude se dočtu něco jiného, tak se obracím na vás. Měla bych pár otázek a budu moc ráda, když mi na ně odpovíte a klidně k tomu přidáte nějaké další informace.
Musím každé maso přemrazit? Popřípadě kde maso kupujete a jak dlouho ho necháte přemrazit? Jaké maso je nejlepší a jak je třeba kombinovat? V jakém věku může kotě začít s BARFem? Děkuji předem za odpovědi.

24.9.2020 17:27
Tenurri

XXX.XXX.236.155

https://www.felinium.cz/co-je-to-raw-feeding-aneb-krmeni-syrovou-stravou/

na FB je i skupina se stejným názvem, kde poradí, mají i různé tabulky.

Já víc neporadím, jelikož jsem naše kočky nedonutila jíst maso v žádné podobě ani podle rad ...jediné, co do nich dostanu jsou malé applaws, cosma a canagan konzervičky (a i to je úspěch, kocour ofrňoval nad vším mokrým krmením), jinak jsou granuloví.

24.9.2020 20:41
kometa

XXX.XXX.147.163

Tenurri napsal(a):
https://www.felinium.cz/co-je-to-raw-feeding-aneb-krmeni-syrovou-stravou/

na FB je i skupina se stejným názvem, kde poradí, mají i různé tabulky.

Já víc neporadím, jelikož jsem naše kočky nedonutila jíst maso v žádné podobě ani podle rad ...jediné, co do nich dostanu jsou malé applaws, cosma a canagan konzervičky (a i to je úspěch, kocour ofrňoval nad vším mokrým krmením), jinak jsou granuloví.

No já nevím - kosti jsou zdrojem zinku a mědi? Obsahují enzymy - jaké? Taurin se ničí zmražením a mletím?

24.9.2020 21:48
kometa

XXX.XXX.147.163

kometa napsal(a):
No já nevím - kosti jsou zdrojem zinku a mědi? Obsahují enzymy - jaké? Taurin se ničí zmražením a mletím?

A ještě mi došlo - salmonela vydrží ve zmrzlém stavu i několik měsíců - prostě v tom článku je spousta nepravdivých informací, což snižuje jeho důvěryhodnost.

24.9.2020 22:00
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Kočkám dávám maso podle toho, jakové je zrovna nachystáno pro psa. Nic cíleně nepřemrazuju, pokud koupím něco k obědu, tak kočkám rovnou odkrajuju. Jak jsem psala vedle, dnes dostaly se psem telecí a nechtěl ani mladý koucour...a ten sežere ledasco, ani tříletá kočka

24.9.2020 22:30
ladd

XXX.XXX.170.251

Nehledejte v tom zadnou vedu.JAkekoliv maso, co nejpestrejso strava (i kureci krky s kostmi). Kdyz se maso koupi, tak ho dejte rovnou pri porcovani. Jak dlouho by melo byt zmrazene nereste. Dale jogurt, tvaroh, syrove vajicko. Zacnete s tim ihned, at si vypestuje spravne navyky a nemate ‘nezerku’.
Nam privedla cizi kocka kote pred tydnem (stare asi 8-10 tydnu. Dostava syrovy zloutek, maso jsme meli veprove, jogurt, + mys ktero mu prinesla kocka (jenom jednou, urcite nekde zivi i jeho sourozence). Pustilo se do vseho hned, protoze bylo vyhladle, jen na granule prvni den jen koukalo.

28.9.2020 09:07
Tenurri

XXX.XXX.236.155

kometa napsal(a):
A ještě mi došlo - salmonela vydrží ve zmrzlém stavu i několik měsíců - prostě v tom článku je spousta nepravdivých informací, což snižuje jeho důvěryhodnost.

To já právě nevím, nikdy jsem syrové maso nezkrmovala, tak jsem se snažila najít si nějaké skupiny/stránky, kde se tomu věnují a snažila jsem se jet podle toho, ačkoliv u nás se nežere ani vařené masíčko a pohrdá se i vývarem, tak jsem přestala, protože se vše vyhazovalo. Jediné, co občas vezmou na milost je syrový losos, nebo kousek ryby udělaný na másle ...ale to fakt jen občas a v množství, aby se neřeklo. Lososa kupujeme opravdu jen výjimečně, když doma děláme sushi, kvůli kočkám ne .
Pamatuju, že na vesnici tamní venkovní micky vzaly za vděk vším, po mase se hned slehla zem...ale tyhlety rozmazlený "fon"...to je katastrofa ...a já jsem moc měkká, abych vytrvala a nechala je o hladu, aby to snědli...navíc ten řev, když si vyřvává kocour granule je hrozný ...

28.9.2020 11:15
kometa

XXX.XXX.147.163

Tenurri napsal(a):
To já právě nevím, nikdy jsem syrové maso nezkrmovala, tak jsem se snažila najít si nějaké skupiny/stránky, kde se tomu věnují a snažila jsem se jet podle toho, ačkoliv u nás se nežere ani vařené masíčko a pohrdá se i vývarem, tak jsem přestala, protože se vše vyhazovalo. Jediné, co občas vezmou na milost je syrový losos, nebo kousek ryby udělaný na másle ...ale to fakt jen občas a v množství, aby se neřeklo. Lososa kupujeme opravdu jen výjimečně, když doma děláme sushi, kvůli kočkám ne .
Pamatuju, že na vesnici tamní venkovní micky vzaly za vděk vším, po mase se hned slehla zem...ale tyhlety rozmazlený "fon"...to je katastrofa ...a já jsem moc měkká, abych vytrvala a nechala je o hladu, aby to snědli...navíc ten řev, když si vyřvává kocour granule je hrozný ...

Ono kočku o hladu moc dlouho nechat nemůžete, není to pes. Ad "fon" - mám 2 obyčejné domácí kocoury. Mladšího jsem adoptovala coby kotě běhající nešťastně po bytovce a okolí - sežere všechno. Starší je v bytě od začátku (nikdy nechtěl ven) a je to frfňa - měl by jíst renal kapsičky a granule (ledviny vzhledem k věku už nic moc), ale nejvíc mu chutnají srdíčka (syrová). Tak jich trochu dostává. i když by neměl.

28.9.2020 11:39
Tenurri

XXX.XXX.236.155

No, to právě vím, že o hladu je nechat dlouho nemůžu, ale já vyměknu už třeba po dvou hodinách :D...kočka má ráda alespoň cosma a applaws konzervičky (musí tam být trhané maso), sem tam canagan a brit care (ty žere jakž takž i kocour)...kocour nežere skoro nic, chovatelka ho rozmazlovala gourmetem na chuť, jenže on pak nechtěl nic jiného mokrého žrát a já jim tohle odmítala dávat (ještě by se na to naučila i kočka a byl by to konec), tak jsem ty gourmetky z balíčku do chovatele používala aspoň tak, že jsem v nich vymáchala maso...no ani prd...a když jsem tím polila jinou konzervu, kocour akorát vylízal tu gourmet šťávu...teď je úspěch, když si dá sem tam tu cosmu a brit care kapsičky, ale víc jak půlku stejně nesní. Byla u nás hodně oblíbená bozita, jenže po ní začali mít z ničeho nic průjmy, tak už nekupujeme. Máme kvalitní granule a pijí snad dost, tak doufám, že nebudou mít v pozdějším věku problémy...hlavně teda kocour , ale ten zas aspoň vypije z kapsiček a konzerv šťávu, když už nic (většinou jim to ředím ještě vodou).

Jinak můžu se zeptat, proč by neměl syrová srdíčka? Já myslela, že syrové maso nijak (s mírou) nevadí.

28.9.2020 12:22
kometa

XXX.XXX.147.163

Tenurri napsal(a):
No, to právě vím, že o hladu je nechat dlouho nemůžu, ale já vyměknu už třeba po dvou hodinách :D...kočka má ráda alespoň cosma a applaws konzervičky (musí tam být trhané maso), sem tam canagan a brit care (ty žere jakž takž i kocour)...kocour nežere skoro nic, chovatelka ho rozmazlovala gourmetem na chuť, jenže on pak nechtěl nic jiného mokrého žrát a já jim tohle odmítala dávat (ještě by se na to naučila i kočka a byl by to konec), tak jsem ty gourmetky z balíčku do chovatele používala aspoň tak, že jsem v nich vymáchala maso...no ani prd...a když jsem tím polila jinou konzervu, kocour akorát vylízal tu gourmet šťávu...teď je úspěch, když si dá sem tam tu cosmu a brit care kapsičky, ale víc jak půlku stejně nesní. Byla u nás hodně oblíbená bozita, jenže po ní začali mít z ničeho nic průjmy, tak už nekupujeme. Máme kvalitní granule a pijí snad dost, tak doufám, že nebudou mít v pozdějším věku problémy...hlavně teda kocour , ale ten zas aspoň vypije z kapsiček a konzerv šťávu, když už nic (většinou jim to ředím ještě vodou).

Jinak můžu se zeptat, proč by neměl syrová srdíčka? Já myslela, že syrové maso nijak (s mírou) nevadí.

Nejde o syrová, jde o ta srdce = maso. Starší kocour by měl být ideálně na kompletní renal dietě kvůli těm ledvinám. Jako když diabetik nesmí zákusky.

Přidejte reakci

Přidat smajlík