Našla jsem toto, není to z mé hlavy.
Dostihový můstek
Asi nad kohoutkem se překříží otěže a takto složené si je vezmete do rukou - takže v každé ruce budete držet tu část otěže, která je mezi překřížením a hubou koně, i tu část, která je mezi překřížením a přezkou. Mezi rukama bude místo překřížení. Ruce se pak drží po stranách kohoutku či krku, překřížené místo leží na kohoutku či kousek před ním a jezdec se vlastně do těch otěží "pověsí".
Kůň otěže nevytrhne, nedá hlavu dolů ani je jezdci nevytáhne z rukou, jezdec se tak koně drží "rukama". Délku otěží pak volíte tak, že místo překřížení posunete dále či blíže k hubě koně. Můžete tedy pak takto jet s koněm "zabaleným" a on by neměl mít možnost se z toho vymanit.
Velmi účinné u koní pulujících, dopředných, divočejších,, i koní, kteří si při rychlé práci rádi vyhazují z kopýtka - při čemž pak tahají jezdce ze sedla.
Uživatel s deaktivovaným účtem

Držíte otěže ruce asi tak 30-50cm od sebe ...začnem třeba levou rukou.......levou držím otěž , šáhnu si k pravé ruce a přiberu si do ruky ten volný mezikus otěže tak, že volný kus otěží udělá smyčku a tu chytnu do pravé- upravím délku , efekt spočívá v tom, že tím vzniklým "mostem" z otěží mezi rukama de opřete koni o krk a koník vám otěže nemůže vytrhnout z ruky. Je to jako vyvazovací otěž....otěž napevno.