Chov octomilek

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

23.10.2004 15:49
Neregistrovaný uživatel

Prosim poradi mi nekdo s chovem octomilek.Predem dekuju.Urcite tomu musi nekdo rozumet.

Neregistrovaný uživatel

30.12.2004 20:56
Neregistrovaný uživatel

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Prosim poradi mi nekdo s chovem octomilek.Predem dekuju.Urcite tomu musi nekdo rozumet.

Pro ryby přijímající potravu na hladině, mláďata ještěrů, pavouků, kudlanek i jiné drobné živočichy, kteří nedokáží ulovit větší potravu jsou velmi vhodnou kořistí nelétavé octomilky, Nejčastěji se chovají dva druhy a to Drosophila melanogaster (menší) a Drosophila hydei (větší). Liší se od sebe především velikostí a rychlostí rozmnožování. Celý cyklus je u Drosophila hydei asi o 10 dní delší než u Drosophila melanogaster.

Mušky chováme při pokojové teplotě v nádobách z organického skla, nebo v zavařovacích lahvích, které zakryjeme např. papírovým ubrouskem nebo nějakou tkaninou a upevníme gumičkou.

Příprava živné půdy:

Uvedeme do varu 300 ml. vody a přidáme 15 g agaru nebo želatiny a počkáme až se rozpustí. Pak přidáme 15 g sušených kvasnic a vaříme 10 minut. Ke konci přidáme 50 g krystalového cukru. Do vařícího roztoku přisypáváme krupici, až začne roztok houstnout. Pokud nemáme agar ani želatinu můžeme půdu připravit bez nich. Horkou půdou plníme nádoby do výšky asi 2cm, necháme zchladnout a na povrch půdy nalijeme čerstvé kvasnice rozmíchané ve vodě. Láhve zakryjeme a necháme 12 hod. v teple zakysat.

Do nádoby vpustíme asi 20 mušek. Mušky přemístíme tak, že dlaní udeříme na dno nádoby, mušky spadnou na dno a potom je vytřepeme do chovné nádoby. Stejným způsobem provádíme jejich zkrmování.

Asi za 14 dní dojde k rozmnožení mušek, které můžeme zkrmovat. Do nádoby nesmí vniknout divoká létavá forma, která by v krátké době vytlačila nelétavou.

tyto informace jsou na:
e-mail.ondrej.svata@tiscali.cz
http://www.ondrej.prodejce.cz

tel. +420777 81 49 12 nebo +420777 68 45 86.
Tímto mu děkuji
K666

Přidejte reakci

Přidat smajlík