Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuse » Okrasné ptactvo »

Vyškubané? peří

Autor
XXX.XXX.89.159
Zdravím, koupila jsem na burze pár, v kleci jsem si ničeho nevšimla, chovatel mi ukázal kroužek, nozdry, nohy,... a až doma mezi křídly u samce objevila holé místo, peří úplně pryč na zádech jakoby pod křídlem dokonale schované, je krotký, dá se chytit, normálně žere. Po ruce žádného ptačího veterináře nemám
...
Autor
XXX.XXX.195.189
aktak82 napsal(a):
Zdravím, koupila jsem na burze pár, v kleci jsem si ničeho nevšimla, chovatel mi ukázal kroužek, nozdry, nohy,... a až doma mezi křídly u samce objevila holé místo, peří úplně pryč na zádech jakoby pod křídlem dokonale schované, je krotký, dá se chytit, normálně žere. Po ruce žádného ptačího veterináře nemám
...
To se mi stávalo u neofém, když bylo ve voliéře odstavených více kusů. Vyškubávají si to vzájemně mezi sebou, buď na zádech nebo na hlavě.
Autor
XXX.XXX.89.159
Má to vysouvané úplně dohola, už mu to asi neobroste
Autor
XXX.XXX.195.189
aktak82 napsal(a):
Má to vysouvané úplně dohola, už mu to asi neobroste
Věřím, že mu tam peří doroste. Může se sice stát, že častým, opakovaným vytrháváním dojde k poškození péřového folikulu a některé peříčko mu nedoroste, ale to ani nepoznáte.

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuse.
« Zpět na výpis diskusních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu