Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
26.2.2020 21:19
Maugrim

XXX.XXX.9.15

Dobry den rad byc se zeptal zda acidomid podavat neustale a nebo jen obcas u zebricek a chuvicek

26.2.2020 21:28
eli22

XXX.XXX.58.41

Aidomid používám v létě, aby nekazila ve vedru voda. Dále jsem s ním zaléčila pár bakteriálních infekcí u papoušků. Neustále nepoužívám.

26.2.2020 22:07
Rybo4

XXX.XXX.5.203

Ja pouzivam namiesto acidomidu jablcny ocot ma to ten isty efekt:-) a je to lacnejsie. A tiez iba v lete.

27.2.2020 10:50
radanek

XXX.XXX.185.115

Rybo4 napsal(a):
Ja pouzivam namiesto acidomidu jablcny ocot ma to ten isty efekt:-) a je to lacnejsie. A tiez iba v lete.

Ja davam jablecny ocet denne.

27.2.2020 11:49
Rotvik

XXX.XXX.176.249

eli22 napsal(a):
Aidomid používám v létě, aby nekazila ve vedru voda. Dále jsem s ním zaléčila pár bakteriálních infekcí u papoušků. Neustále nepoužívám.

Jen pro upřesnění ACIDOMID není lék,ale pouze prevence zdravé populace

http://www.benefeed.cz/zbozi/exoticke-ptactvo/acidomid/acidomid-exot-500-ml.html

Bartos

27.2.2020 12:16
Bartos

XXX.XXX.181.79

Rotvik napsal(a):
Jen pro upřesnění ACIDOMID není lék,ale pouze prevence zdravé populace

http://www.benefeed.cz/zbozi/exoticke-ptactvo/acidomid/acidomid-exot-500-ml.html

V určitých případech ale jako lék působí, například ničí bakterie v trávicím traktu.

27.2.2020 16:53
Rotvik

XXX.XXX.190.86

Nebudu Vám to vyvracet,ale hned první odstavec popisu od výrobce,mluví jasně.

Prevence množení patogenních bakterií, plísní a kokcidií
ACIDOMID® je špičkový výrobek moderní koncepce působící nejen proti množení patogenních bakterií, ale velice dobře také tlumí rozvoj a množení nitrobuněčných parazitů jako např. kokcidií. ACIDOMID® však není léčivo, neobsahuje ani kokcidiostatika a nezanechává tak rezidua v organismu. Nemá také ochranné lhůty.

27.2.2020 22:18
Moudivláček

XXX.XXX.67.120

radanek napsal(a):
Ja davam jablecny ocet denne.

Neškodí, ale je to zbytečné viz příspěvky výše. Okyselení proti kokcidiím a i jiným problémům trávení hlavně v létě.

28.2.2020 09:19
eli22

XXX.XXX.58.41

Rotvik napsal(a):
Nebudu Vám to vyvracet,ale hned první odstavec popisu od výrobce,mluví jasně.

Prevence množení patogenních bakterií, plísní a kokcidií
ACIDOMID® je špičkový výrobek moderní koncepce působící nejen proti množení patogenních bakterií, ale velice dobře také tlumí rozvoj a množení nitrobuněčných parazitů jako např. kokcidií. ACIDOMID® však není léčivo, neobsahuje ani kokcidiostatika a nezanechává tak rezidua v organismu. Nemá také ochranné lhůty.

Jak jsem psala, dávám acidomid pouze v létě, aby se nekazila voda. A ano, je možné i jablečný ocet nebo citron. Když byl papoušek špatný (což se projevilo mimo jiné i na zobáku - viz jiné vlákno), nežral, řídká stolice, atd., a veterinářka na horách, tak jsem právě podávala střídavě heřmánkový čaj s glukopurem a vodu acidomidem. Když jsempak se dovolala vetky, tak mi postup schválila a pochválila. Po dvou dnech papoušek ok. To se mi stalo dvakrát. Okyselení právě ničí patogenní bakterie, které zřejmě způsobily ten problém. Veterinářka řekla, že jsem postupovala správně a podchytilo se to včas.

Přidejte reakci

Přidat smajlík