Vhodný písek do voliéry

Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
16.4.2020 16:01
rdc

XXX.XXX.136.83

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat, zda lze považovat za vhodný písek do venkovní plně zastřešené voliéry ten, který se používá na zásyp spár venkovní dlažby. Jde o bílý, velmi jemný křemičitý písek ( určitě víte o čem je řeč ) prodávaný v pytlích po 25 kg za přibližně 60 Kč. Písku nespotřebuji na dno venkovní voliéry moc, tak by mi vyhovovalo si jednou za pár týdnů dojet pro pytel. Jde mi jen o to, zda ho lze bez obav použít.

16.4.2020 16:13
frodik

XXX.XXX.2.250

rdc napsal(a):
Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat, zda lze považovat za vhodný písek do venkovní plně zastřešené voliéry ten, který se používá na zásyp spár venkovní dlažby. Jde o bílý, velmi jemný křemičitý písek ( určitě víte o čem je řeč ) prodávaný v pytlích po 25 kg za přibližně 60 Kč. Písku nespotřebuji na dno venkovní voliéry moc, tak by mi vyhovovalo si jednou za pár týdnů dojet pro pytel. Jde mi jen o to, zda ho lze bez obav použít.

Já jsem dal jemný křemičitý písek papouškům a rychle jsem ho zase vyndal. Je dost ostrý a když se vykoupali nalepil se jim na nohy a tak se jim dostal do očí už bych to osobně nezkoušel, ale možná má nikdo jiný jinou zkušenost. Teď jsem začal dávat antuku jak v Loro Parku a jsem přesmíru spokojen je to estetické a perfektně se to udržuje.

16.4.2020 17:03
Kaprik

XXX.XXX.162.121

Zdravím já mám u amazoňanů Písek betoňák,a je to ok? Hovna se uklízí parádně?

16.4.2020 17:06
Karel1979

XXX.XXX.175.168

Já dávám obyčejný na betonovými nebo na omítky je to asi jedno já totakdelam cca 10let a neni problém,je ještě lepší projet písek plamenem,nejlepší na to je horak na propan butan .At se daří všem Karel

16.4.2020 17:07
Kaprik

XXX.XXX.162.121

A ve venkovní volyjeře ti ten Písek zaroste trávou?

16.4.2020 17:08
rdc

XXX.XXX.136.83

Jj také mám nyní klasický písek. Jen jsem se zeptal, páč by pro mě bylo pohodlnější skladovat jeden papírový pytel.

16.4.2020 17:09
rdc

XXX.XXX.136.83

Kaprik napsal(a):
A ve venkovní volyjeře ti ten Písek zaroste trávou?

Nezaroste, nemám jí na terénu, ale nad terénem

16.4.2020 17:14
Kaprik

XXX.XXX.162.121

Ve venkovní volyjeře to mám zatravněný aby papoušci mohli zobat trávníčku?

16.4.2020 17:17
rdc

XXX.XXX.136.83

Kaprik napsal(a):
Ve venkovní volyjeře to mám zatravněný aby papoušci mohli zobat trávníčku?

To já nevím, to musíte vědět vy ...-:)

Neregistrovaný uživatel

16.4.2020 18:29
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.87.118

Dávám jemný těžený štěrk šedý-lidově potěrák.Již mnoho let a bez problémů.

16.4.2020 19:36
kkki

XXX.XXX.54.213

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dávám jemný těžený štěrk šedý-lidově potěrák.Již mnoho let a bez problémů.

Přesné tak, i já jsem vždy používal" potěrák",vždy na jaro doplňuji.K.

16.4.2020 21:57
JoPe

XXX.XXX.82.6

rdc napsal(a):

Dávám říční písek 4 - 8 mm Planá, přivezu 2x ročně 6 - 10q a vyměním ve všech voliérách. Celkem dobře se to uklízí a ptáci se v tom stále přehrabují. Cena je zhruba 450 kč za 1t. Křemičitý mi přijde moc drobný, ostrý a zbytečně drahý při větší spotřebě.

Valentko

17.4.2020 13:04
Valentko

XXX.XXX.216.179

Ja nedávam žiadny piesok, veď načo len by z toho bol neporiadok. Mohol by sa im dostať do misky kde majú krmivo. A to by som musel minúť veľmi veľa piesku do 3 metrovej voliéry.

17.4.2020 13:19
kareta

XXX.XXX.175.184

Valentko napsal(a):
Ja nedávam žiadny piesok, veď načo len by z toho bol neporiadok. Mohol by sa im dostať do misky kde majú krmivo. A to by som musel minúť veľmi veľa piesku do 3 metrovej voliéry.

Písek je pro ptáky důležitý. Pomáhá jim rozmělnovat potravu .Dejte jim ho alespon do nějaké větší mělké misky.

17.4.2020 19:12
kkki

XXX.XXX.54.213

kareta napsal(a):
Písek je pro ptáky důležitý. Pomáhá jim rozmělnovat potravu .Dejte jim ho alespon do nějaké větší mělké misky.

Přesně tak.proto každé jaro doplňuji,ptáci něco sezobnou,něco znečistí.K.

17.4.2020 20:32
Adamko

XXX.XXX.33.119

Já dávám "potěrák" v každé voliéře do koutku, ptáci se v něm rádi přehrabují a někdy ho i zobou, dávám ho i v malé vrstvě do vnitřních záletů potom se lépe vymetá bordel a trus.

Valentko

18.4.2020 08:51
Valentko

XXX.XXX.216.179

A môžem im dať štrk? Iba tie malé kamienky zo štrku.

18.4.2020 09:09
pterodactyll

XXX.XXX.35.2

Valentko napsal(a):

To jako myslíte vážně? Ptáci bez písku. A co by se stalo,kdyby se dostal do misky s krmivem?

18.4.2020 10:13
kareta

XXX.XXX.84.6

pterodactyll napsal(a):
To jako myslíte vážně? Ptáci bez písku. A co by se stalo,kdyby se dostal do misky s krmivem?

Ten kluk má 12 let. tak to tak berte.

18.4.2020 13:31
pterodactyll

XXX.XXX.35.2

kareta napsal(a):
Ten kluk má 12 let. tak to tak berte.

A tak to jsem nevěděl, číst ale snad již umí,tak bych mu doporučoval něco si přečíst, pokud možno o chovu ptactva.

Valentko

18.4.2020 13:49
Valentko

XXX.XXX.216.179

Piesok ako podstieku nechcem dávať aj preto že keď papagáje chodia po dne voliéry tak si obrusujú pazúriky o drevo na dne.
Ale tú misku so štrkom alebo pieskom im zabezpečím.

18.4.2020 14:30
pterodactyll

XXX.XXX.35.2

Valentko napsal(a):
Piesok ako podstieku nechcem dávať aj preto že keď papagáje chodia po dne voliéry tak si obrusujú pazúriky o drevo na dne.

Tak to je potom v pořádku.

19.4.2020 13:48
foggi

XXX.XXX.229.101

frodik napsal(a):
Já jsem dal jemný křemičitý písek papouškům a rychle jsem ho zase vyndal. Je dost ostrý a když se vykoupali nalepil se jim na nohy a tak se jim dostal do očí už bych to osobně nezkoušel, ale možná má nikdo jiný jinou zkušenost. Teď jsem začal dávat antuku jak v Loro Parku a jsem přesmíru spokojen je to estetické a perfektně se to udržuje.

Dobrý den, napište prosím jakou zrnitost antuky dáváte do volier, nabízejí několik zrnitostí.Děkuji za odpověď.

19.4.2020 20:48
frodik

XXX.XXX.233.6

foggi napsal(a):
Dobrý den, napište prosím jakou zrnitost antuky dáváte do volier, nabízejí několik zrnitostí.Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
dávám hrubou 2 až 5mm a někdy když seženu od tenistů i střední do 2mm.

20.4.2020 05:13
pterodactyll

XXX.XXX.35.2

Valentko napsal(a):

Ještě pro ujasnění,že si obrušují drápky,je jediné dobře. Dávají se i kamenná nebo betonová bidla. V přírodě pták vleze do všeho co najde. Tím se přirozeně zkracují. Když mu přerostou musí se zkrátit.

Přidejte reakci

Přidat smajlík