Asi to paří do jiné diskuze, ale trochu to souvisí.
Zaujal mě titulek na seznamu. Jedná se o léčení lidí s počínajícím kovidem, ne aplikace ptákům ale rád bych se seznámil s názory praktických chovatelů, zvláště chovatelů AG,
Kdo ví, jaký neřešitelný problém byli plicní roztoči a dnes stačí pár kapek IVOMECU na kůži a je po problému.
Pro ty, kteří neznají, aby to nemuseli hledat dodám. Látka ivermectin proti parazitům střevním byla vyvinuta proti střevním parazitům savců, aplikovaná injekčně, nebo roztočům na kůži. Neředí se vodou, ale propylenglykolem a při nanesení na kůži se vstřebá do krve a zahubí roztoče v dýchací trubici. Ředí se 1 : 10 nebo 1: 3. U AG jsem používal 1 : 10 u papoušků 1: 3. Kdo na to tehdy náhodou přišel by zasloužil metál. U lidí se používal na zákožky - (svrab).
Roztoči a viry jsou nebe a dudy, ale, pokud by to fungovalo, byl by to zázrak. Píší, že by se to negativně mohlo dotknout jater. Ale když ten mrňousek AG potíraný Ivomecem žil a plodil dalších 5 let, tak to asi ta játra nepoškodilo.
U ptáků se uvádí, že toxická je ředící látka ne ivermektin. Nevím, jak je to s pastou pro koně nebo tabletami pro lidi.
Kdybych dostal mírný průběh nemoci, klidně bych se nabídl za pokusného králíka. Velikost dávky a doba podání, to už je otázka pro lékaře. I to ptáče můžeme větší dávkou rychle zabít.
Uživatel s deaktivovaným účtem

Zatím jediná relevantní studie nepotvrdila jakékoli účinky, má to stejnou účinnost jako placebo... A teda není vhodné poté chodit na záchod do přírody, látky z Ivermektinu se vylučují stolicí a jsou letální pro hmyz, tudíž tím vyhubíte všechny užitečné koprofágy. Vypadá to spíše že bude víc škodit než k užitku.
Studie nejspíš probíhají další, tak třeba se ještě u nějaké skupiny ukáže účinný. Ale spíš to nefunguje (na covid), na parazity je to účinné...