
Prodám

Prodám Amazoňana žlutokrkého - Prodám amazoňan žlutokrký auropalliata 0.2...
Uživatel s deaktivovaným účtem
Dobrý den.
V loňském roce mi snesla samička 2 vejce. Obě jsme našli rozbitá. Samec často navštěvoval budku myslím že je rozbil, ale jistý si tím nejsem.
Letos jim chci dát do budky sádrové podkladky.
Chci se zeptat na Vaše zkušenosti s touto problematikou a jak jste ji řešili?
Kameru do budky zatím nemám v plánu. Předem děkuji.
Horák lutino
napsal(a):
Budky do elka a je většinou klid.
Pokud vejce ničí samec tak tvar budky nepomůže.Já měl před léty podobný problém s amazoňany oranžovokřídlými.Samice snášela a samec okamžitě vejce ničil a vynášel z budky.Nepomáhalo nic.Nakonec jsem ze zoufalství odstranil bidlo u vletového otvoru a oplechoval celou budku.Tu jsem umístil co nejdál od bidel a samci zastřihl jedno křídlo aby nedoletěl k budce.Od té doby začaly úspěšné odchovy.Samice při hnízdění při opouštění budky se nechala samcem krmit.Fakt je ale ten že jsem asi dvoutýdenní mláďata odebral a dokrmil.
Já jsem použil ze stejného důvodu jako autor článku u am. běločelých podkladky a vyplatilo se. Ale musel jsem v období snášení několikrát denně kontrolovat, abych odebral čerstvě snešené vejce. Ty jsem inkuboval v líhni a mláďata uměle dokrmoval. Podkladky v různých velikostech jsou k sehnání na burzách, já je kupoval v Přerově.