Ano, každoročně pěstuji na hnoji dýně. Není to čistý hnůj, prostě všechno, co zůstane na zami, takže převaha slámy a vymrněného sena. S výnosy jsem maximálně spokojena, navíc dýně pěkně přeměňují hromadu hnoje v pěknou zem a odpadá tak otázka "kam s ním" (s tím hnojem). Dýně s chutí na podzim sežerou ovce. Letos se chystám právě i na melouny a další. Sázím tak, že do dolíku dám trochu zeminy ke kořenům, jinak by se rostlinka nechytla - jinak žije v tom hnoji (slámě). Ke každé rostlince píchnu klacek, abych ji pak našla, přece jen máme hromadu 10 x 20 metrů, vysokou okolo 2 metrů. Nemusí se okopávat, zalévám hadicí. Hromadu postupně můžete "přesouvat" a vzniklou pěknou zem rozhrnout na pozemek. Před pár lety to vzniklo vlasně jako z nouze ctnost, jinak jsme vozili hnůj do bioplynky, kterou máme 1 km.
Uživatel s deaktivovaným účtem

Neni na hnoji pro rajcata az moc dusiku? Abyste tome nebyly pak cerveny jak ty rajcata :). Jestli teda dorostvou a dozrajou.
I já to tak dělám, i tak zakládám záhony, nebo i renovuji. Navážím bud přímo na trávník, při zakládání, či např na odplozené jahodiště od podzimka vše, listí, různé hnoje se slámou, trávu atd. Je třeba trošku přivápnit. Pak na tom pěstuji cokoliv ze zeleniny první trati. Také udělám jamky a dám zeminu pro zakořenění. Příští podzim manžel poreje a je luxusní záhon.
Na fotce vlevo vidíte zavezené jahodište, letos tam budou okurky a cukety. Provázky kolem záhonů jsou proti psicím, jak se zazelenaj záhony dáme je pryč. Už tam nechoděj.
https://www.zahrada.cz/forum/choroby/nedostatek-vapniku-u-rajcat-307662/?stranka_oblast=0
Nedostatek vápníku při nadbytku dusíku způsobuje na plodech zespodu tmavou nekrozu takovou.