Chov prasat vyplatí se ?

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

16.12.2014 17:35
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.56.190

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by se vyplatilo vykrmit cca deset prasat ,dejme tomu kdybych selata sehnal cca 1200-1500kus všechny naturálie bych musel kupovat mohu mít ječmen a pšenici za 300-q plus nějaký to pečivo a brambory by se taky sehnalo a ještě mužu mít kravsky mléko gratis.Kdyby se jeden čuník prodal zhruba za cca 5000kč 130kg a nesměla by se počítat práce tak by to nějakou tu kačku hodilo co myslíte? je to realný ?

Neregistrovaný uživatel

16.12.2014 20:24
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.130.146

Pokud máte přístup k surovinám, jak píšete, tak by se vám to mělo vyplatit. Já mám výrobní cenu 1 kg prasete cca 28 kč, ale krmím do 180kg. Obilí kupuji za 350 za metrák a brambory asi za 100 za metrák. Ještě je třeba připočíst náklady na slámu a na dřevo na vaření brambor. Ale jak píšete nesmíte počítat práci!

Neregistrovaný uživatel

19.12.2014 17:53
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.96.10

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by se vyplatilo vykrmit cca deset prasat ,dejme tomu kdybych selata sehnal cca 1200-1500kus všechny naturálie bych musel kupovat mohu mít ječmen a pšenici za 300-q plus nějaký to pečivo a brambory by se taky sehnalo a ještě mužu mít kravsky mléko gratis.Kdyby se jeden čuník prodal zhruba za cca 5000kč 130kg a nesměla by se počítat práce tak by to nějakou tu kačku hodilo co myslíte? je to realný ?

Prase o váze 180-250 kg , 6-8 metráků ječmen s pšenicí+ hrách, cca 5-6 metráků brambor a 4-5 metráků řepy. počítám - sele 2100 , ječmen cca 400 metrák, brambory cca 5 korun za kilo, řepa cca 150 metrák
Celkem 2100+2800+2500+600 jsme na 8000 kč. samozřejmě jsem počítal nižší spotřeby při váze prasete 200kilo. Myslíte si , že je to vydělečné???? Obilí , řepu a brambory + sláma se podílíme na práci celá rodina. ceny napnuté nejsou, nepočítáme práci krmení a házení hnoje, samozřejmě občas se koupí i nějaký vitamín , případně nějaká vakcína. selata kupuji větší, protože 15 kilové sela naroste do váhy cca 35 kilo za cca 1,5 měsíce , proto kupuji již větší.

Neregistrovaný uživatel

20.12.2014 01:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.130.146

Za 8 tisíc? To se nechají vykrmit skoro dvě prasata. To počítám 5 metráků obilí a 15 metráků brambor na 1 prase cca 160-180 kg. U nás se teď prodávají odpad 20 halířů kg. Za 300kč pořídíte balík slámy a ten na dvě prasata stačí. Takže počítejte se mnou cca 2000 sele, 1500 obilí, 150 sláma, 300 brambory(pokud nekrmíte konzumní). A pán co zadává dotaz má ještě mléko zdarma, takže dle mého názoru se mu to vyplatí.

Neregistrovaný uživatel

20.12.2014 07:26
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.106.99

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Za 8 tisíc? To se nechají vykrmit skoro dvě prasata. To počítám 5 metráků obilí a 15 metráků brambor na 1 prase cca 160-180 kg. U nás se teď prodávají odpad 20 halířů kg. Za 300kč pořídíte balík slámy a ten na dvě prasata stačí. Takže počítejte se mnou cca 2000 sele, 1500 obilí, 150 sláma, 300 brambory(pokud nekrmíte konzumní). A pán co zadává dotaz má ještě mléko zdarma, takže dle mého názoru se mu to vyplatí.

Podle mne se to vyplatí pouze za předpokladu,že většinu krmné dávky pořídím pod cenou,jinak je to jak říkáme šul nul,tedy bez zisku.Pokud si krmím prasátko pro vlastní potřebu,tak se to dá (přežít),ale dělat to tak na (kšeft),to je lepší si lehnout.Poplácání po zádech a slova díků jsou sice hezká,ale v dnešní době,kdy na vás každý čeká s nataženou rukou pro peníze je to žalostně málo.
Obilí za 300 už jsem dlouho nepotkal,brambory za vaši cenu také ne,tak mi ta kalkulace spíše vychází tak jako v předešlém příspěvku.No a dělat něco s výhledem,že za vlastní práci nedostanu zaplaceno je zcestné.Pokud takto uvažujete,rád Vás u svých prasátek na výkrm zaměstnám,sice bez platu,ale stravu bych poskytl.

Neregistrovaný uživatel

20.12.2014 11:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.130.146

Já neříkám, že je to velký byznys. Jenom podle autorova zadaní, za kolik má přístup k surovinám, by se mu to mělo vyplatit. Pokud bude krmit do 120kg tak odhaduji, že prase sežere 5 metráků obilí, 6,5 metráků brambor. Podle zadavatelových možností nákupu 1500 sele+1500 obilí+1000 brambory (cena 1,5 za kg, za to běžně nakupuji já), když připočteme mléko zdarma, tak náklady mohou být ještě o něco nižší a tazatel se ptá jestli se mu to vyplatí nákladově, né jestli mu to zaplatí práci. S těmi bramborami za 20 halířů máte pravdu, že je to enormě nízká cena, ale opravdu jsem jich teď přivezez 5 metráků za 100 kč a mají jich plné sklady. Jinak mývám svoje a nějaké kupuji za 1,5kč/kg. Letos mě brambory na jídlo pro mě, odpad pro prasata, sadba, postřiky a nafta vyšli na nějakých 1500kč. Ale to jenom díky tomu, že sem část úrody prodal a ta mi vidělala na ostatní. Obylí kupuji 350 kč/q. Souhlasím s Vámi pokud, není přístup k levným surovinám, tak se to nevyplatí. Já osobně prasata neprodávám, protože práci nepočítám jen, když dělám pro sebe a tři prasata co teď mám zaberou cca 30 min denně. Při honoráři 60Kč/h a době výkrmu 7 měsíc, takže nějakých 210 dní to činí 3000 kč za páci na prase. Takže abych prodával, musel bych za prase dostat skoro 8000 + starosti s prodejem s evidencí. Za to mi ty peníze nestojej.

Neregistrovaný uživatel

20.12.2014 11:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.64.22

než začla tato doba NAVAL PENÍZE !! a SUPER MARKETU !! měl každý doma čuníky na výkrm kozu na mléko a slepice na vajčka a nehleděl a nepočital co ho vyjde výkrm,protože by nebylo co jíst.ano bylo to jiné a dnes se kouká jen co a kolik za to bude.Prasátko ve chlévě mám jisté ale tu práci a peníze za ni NE!!

Neregistrovaný uživatel

20.12.2014 11:40
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.106.99

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Já neříkám, že je to velký byznys. Jenom podle autorova zadaní, za kolik má přístup k surovinám, by se mu to mělo vyplatit. Pokud bude krmit do 120kg tak odhaduji, že prase sežere 5 metráků obilí, 6,5 metráků brambor. Podle zadavatelových možností nákupu 1500 sele+1500 obilí+1000 brambory (cena 1,5 za kg, za to běžně nakupuji já), když připočteme mléko zdarma, tak náklady mohou být ještě o něco nižší a tazatel se ptá jestli se mu to vyplatí nákladově, né jestli mu to zaplatí práci. S těmi bramborami za 20 halířů máte pravdu, že je to enormě nízká cena, ale opravdu jsem jich teď přivezez 5 metráků za 100 kč a mají jich plné sklady. Jinak mývám svoje a nějaké kupuji za 1,5kč/kg. Letos mě brambory na jídlo pro mě, odpad pro prasata, sadba, postřiky a nafta vyšli na nějakých 1500kč. Ale to jenom díky tomu, že sem část úrody prodal a ta mi vidělala na ostatní. Obylí kupuji 350 kč/q. Souhlasím s Vámi pokud, není přístup k levným surovinám, tak se to nevyplatí. Já osobně prasata neprodávám, protože práci nepočítám jen, když dělám pro sebe a tři prasata co teď mám zaberou cca 30 min denně. Při honoráři 60Kč/h a době výkrmu 7 měsíc, takže nějakých 210 dní to činí 3000 kč za páci na prase. Takže abych prodával, musel bych za prase dostat skoro 8000 + starosti s prodejem s evidencí. Za to mi ty peníze nestojej.

Takto se k tomu také stavím,něco na stůl a něco co to vše zaplatí,PLNÝ SOUHLAS!!!

Neregistrovaný uživatel

20.12.2014 13:56
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.130.146

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
než začla tato doba NAVAL PENÍZE !! a SUPER MARKETU !! měl každý doma čuníky na výkrm kozu na mléko a slepice na vajčka a nehleděl a nepočital co ho vyjde výkrm,protože by nebylo co jíst.ano bylo to jiné a dnes se kouká jen co a kolik za to bude.Prasátko ve chlévě mám jisté ale tu práci a peníze za ni NE!!

Bez počítání to de, když to děláte pro sebe, ale ne na prodej. To buď z toho máte zisk a nebo nemáte a neprodáváte. A já bych prase neprodával i když bych z toho zisk měl. Podle mě, kdo chce doma vykrmené prase, ať si vykrmí sám.

Neregistrovaný uživatel

20.12.2014 17:27
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.232.4

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Bez počítání to de, když to děláte pro sebe, ale ne na prodej. To buď z toho máte zisk a nebo nemáte a neprodáváte. A já bych prase neprodával i když bych z toho zisk měl. Podle mě, kdo chce doma vykrmené prase, ať si vykrmí sám.

máš pravdu

Neregistrovaný uživatel

20.12.2014 17:35
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.232.4

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Bez počítání to de, když to děláte pro sebe, ale ne na prodej. To buď z toho máte zisk a nebo nemáte a neprodáváte. A já bych prase neprodával i když bych z toho zisk měl. Podle mě, kdo chce doma vykrmené prase, ať si vykrmí sám.

maš pravdu

Neregistrovaný uživatel

20.12.2014 18:08
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.72.98

pridam se do diskuze?Je tu nekdo kdo ma zkusenosti s chovem prasat ci selat na smesich?
Zajima mne o to kolik prase pribere pri vykrmu na smesi?chovam pomerne dost prasat a smesi odmitam!Pouze jsme pri debate narazili na neshody ohledne smesi..tak by mne to jen informativne zajimalo..
diky

Neregistrovaný uživatel

20.12.2014 18:17
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.92

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by se vyplatilo vykrmit cca deset prasat ,dejme tomu kdybych selata sehnal cca 1200-1500kus všechny naturálie bych musel kupovat mohu mít ječmen a pšenici za 300-q plus nějaký to pečivo a brambory by se taky sehnalo a ještě mužu mít kravsky mléko gratis.Kdyby se jeden čuník prodal zhruba za cca 5000kč 130kg a nesměla by se počítat práce tak by to nějakou tu kačku hodilo co myslíte? je to realný ?

Neviem vam to prepocitat do korun ale napisem vam moj minulorocny priklad v eurach.Kupil som odtavcata dve po 60 eur.Krmivo ma pre ne vyslo 200 eur a to vratane startovacej zmesky(jeden balicek na zaciatok,potom som krmil srotom z psenica,jacmen,kukurica a varene zemiaky plus odpad z kuchyne).takze vysledok bol taky ze som za 320 eur vychoval 2 prasce ktore mali cez 200kg. pri cene jatocnych prasiec na slovensku 1,8eura za kg by som za ne zaplatil 720 eur.mna stali 320 eur.Jednoducha matematika.tento rok chovam 4 prasce a 2 budu na predaj.

Neregistrovaný uživatel

20.12.2014 20:56
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.49.182

podobne som zacinal teraz som uz choval 8 ale uz som si nechal dve prasacky lebo najveiac penazy zaplatite za odstavca cca 55 eu za cca 18 kg. takze si to skusim sam vyzera ze sa ujali bo uz sa nehukaju 3 marca mam termin takze idem do neznama ale uvidim.

Neregistrovaný uživatel

20.12.2014 21:46
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.92

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
podobne som zacinal teraz som uz choval 8 ale uz som si nechal dve prasacky lebo najveiac penazy zaplatite za odstavca cca 55 eu za cca 18 kg. takze si to skusim sam vyzera ze sa ujali bo uz sa nehukaju 3 marca mam termin takze idem do neznama ale uvidim.

mate na to preistor nevidim dovod preco to nerobit.Ja nemam zatial.Mam prasnicky iba vietnamskych ( 3) a tie su vonku celorocne.ja som kupil za 60 eur a prasiatka uz mali medzi 25-30kg.a nekupujem od predajcov co rozvazaju po celom slovensku vo velkom nejake zmetky z polska.Kupil od drobnochovatela ktory mal 2 prasnicku prave ako vy a on si nechal 10 pre seba a ostatne predal a mohol som si vybrat z 19 odstavciat.

Neregistrovaný uživatel

21.12.2014 13:55
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.49.182

aj ja tak kupujem ale kazdy uz najradsej predava 15 kg je velky rozdiel ked kupite 25 kg tie mensie to uz nikdy nedobehnu mal som primer 18 kg ale jedna bola cca 22 kg jedna 16 cca ta co mala 22 ( vsetko s jedneho vrhu) mala 190 kg ostatne 150 144 160 je to velky roziel no radsej kupit vacsie odstavca

Neregistrovaný uživatel

21.12.2014 13:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.49.182

A este neco oplati sa ako sa oplati do 120 kg ste na nule pri 150kg svine mate cca zisk v cistom 50 eu bez prace pak uz dalsie jedno kilo je cisty zisk cca ja som zacal aj vyrobky ale je to len prilepsienie a musi to cloveka bavit inak to nema velky vyznam s pozdravom PETER

Neregistrovaný uživatel

21.12.2014 16:18
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.92

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
aj ja tak kupujem ale kazdy uz najradsej predava 15 kg je velky rozdiel ked kupite 25 kg tie mensie to uz nikdy nedobehnu mal som primer 18 kg ale jedna bola cca 22 kg jedna 16 cca ta co mala 22 ( vsetko s jedneho vrhu) mala 190 kg ostatne 150 144 160 je to velky roziel no radsej kupit vacsie odstavca

ja kupujem od sukromnikov z dvora.Zaprve tym pomozem niekomu co sa s tym natrapil a za druhe dostanem kvalitnejsie odstavcata ako tie co ponukaju z velkochovov.A radsej by som dal aj par eur viac za vacsie odstavca ako za 18kg drobca.

Neregistrovaný uživatel

21.12.2014 16:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.49.182

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
ja kupujem od sukromnikov z dvora.Zaprve tym pomozem niekomu co sa s tym natrapil a za druhe dostanem kvalitnejsie odstavcata ako tie co ponukaju z velkochovov.A radsej by som dal aj par eur viac za vacsie odstavca ako za 18kg drobca.

som pisal ze kupujem tak isto s velkochovu som jedine kupil teraz semeno pre prasnice ja radsej podporim tez farmarou doma co makaju ako co to robia vo velkom a hlavne pchaju do teho kadeco len nech to rastie

Neregistrovaný uživatel

21.12.2014 16:38
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.49.182

a teraz som povedal ze kupim tak ze dam 3 eu za kilo tak budem predavt aj ja odstavcata nebudem to riesit tak ze odstavca za 60 eu alebo 55 ale vahu lebo zdanie klame kazdy vam povie ze maju 22 25 ale neni to vzdy tak

Neregistrovaný uživatel

21.12.2014 17:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.168.43

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Neviem vam to prepocitat do korun ale napisem vam moj minulorocny priklad v eurach.Kupil som odtavcata dve po 60 eur.Krmivo ma pre ne vyslo 200 eur a to vratane startovacej zmesky(jeden balicek na zaciatok,potom som krmil srotom z psenica,jacmen,kukurica a varene zemiaky plus odpad z kuchyne).takze vysledok bol taky ze som za 320 eur vychoval 2 prasce ktore mali cez 200kg. pri cene jatocnych prasiec na slovensku 1,8eura za kg by som za ne zaplatil 720 eur.mna stali 320 eur.Jednoducha matematika.tento rok chovam 4 prasce a 2 budu na predaj.

Na Slovensku je 1,8 eur/kg za prasata v živém, případně ty prasata měli přes 200 kg v mase? Jestli to není sčítání hrušek s jablky. Teď jsem koukal v Čechách je něco málo 30 Kč/kg v živém a necelých 39 Kč/kg v mase.

Neregistrovaný uživatel

21.12.2014 18:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.92

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Na Slovensku je 1,8 eur/kg za prasata v živém, případně ty prasata měli přes 200 kg v mase? Jestli to není sčítání hrušek s jablky. Teď jsem koukal v Čechách je něco málo 30 Kč/kg v živém a necelých 39 Kč/kg v mase.

nerozumiem ako myslite v mase.Cista vaha zivych prasiat pred zabitim bola u kazdeho prasata nad 200kg.A take sa u nas predavaju po 1,8eura za kg.obcas natrafite aj po 1,6 ale to malokedy.1,8eura za kg je bezna dobra cena.Takze 200kg prasa je 360 eura.

Neregistrovaný uživatel

21.12.2014 19:48
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.168.43

1,8 eur/kg za živé prase je výborná cena. V Čechách je teď výkupní cena na jatky za prase nějakých 30 Kč/kg + DPH. S DPH je to 34,50 Kč/kg. Při kurzu 27,60 Kč za euro to vychází 1,25 eur/kg. Máte tam velmi dobré ceny.

Neregistrovaný uživatel

21.12.2014 21:00
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.49.182

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
nerozumiem ako myslite v mase.Cista vaha zivych prasiat pred zabitim bola u kazdeho prasata nad 200kg.A take sa u nas predavaju po 1,8eura za kg.obcas natrafite aj po 1,6 ale to malokedy.1,8eura za kg je bezna dobra cena.Takze 200kg prasa je 360 eura.

Ja som predal v pohode za 2 eu za Kg a este podakovali a to som im ponukal od znameho za 1,60 s velkochovu odmietli :-P

Neregistrovaný uživatel

21.12.2014 22:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.92

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ja som predal v pohode za 2 eu za Kg a este podakovali a to som im ponukal od znameho za 1,60 s velkochovu odmietli :-P

kiez by vsetci ludia zacali tak rozmyslat.Ale mam pocit ze sa to uz zlepsuje.Ludia zacali menej pozerat na cenu a viac hladia na kvalitu.A rozmyslaju co davaju jest svojim detom.A ked to pojde dalej nastartuje sa aj ekonomicky kolobeh penazi a peniaze pojdu farmarom a ludom co doma makaju a nie dovozcom steroidovych zvierat z polska a neviem este z kade.

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 08:47
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.49.182

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
kiez by vsetci ludia zacali tak rozmyslat.Ale mam pocit ze sa to uz zlepsuje.Ludia zacali menej pozerat na cenu a viac hladia na kvalitu.A rozmyslaju co davaju jest svojim detom.A ked to pojde dalej nastartuje sa aj ekonomicky kolobeh penazi a peniaze pojdu farmarom a ludom co doma makaju a nie dovozcom steroidovych zvierat z polska a neviem este z kade.

Ano ale zial sa vzdy najdu taky ze dovezu maso s polska a robia vyrobky a ty ludia nevedia co to je. napriklad ma malu farmu chova dve kravy 4 svine nejaku hidnu aby sa nepovedalo ale ked to robi clovek vo vacsom tak radsej kupi lacne a vyraba stoho a to je na hovno ale je pravda ze ludia zistili z coho sa najedia aj ked zaplatia viac najedia sa lepsie ako stoho za lacnejsie takze zaplatia ovela viac ak sa chapoeme

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 09:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.217.206

co to tady motáte za ceny?? nikdo tady nemluví o výkupních cenách jatek, ta bude na slovensku podobná...tady se přece bavíme o chovu a prodeji v malém , kdy je u nás cena 38-44 kaček, v mém okolí nejčastěji 40, ale kazí nám tu cenu pár "menších" farem - bráno Babišovským měřítkem, které nám tu kazí ceny a prodávají i za 36 (pořád lepší pro ně než je cena na jatkách)...cena je podle velikosti čím větší prase, tím více sádla a tím je nižší i cena..ale i tak vám těch vašich 1,6-1,8 euro za kus závidím...já jsem letos poslední 2 prasata prodal za 39,- za kg, protože na 42 mi každý po telefonu jen poděkoval a už se neozval a trvalo to takto skoro 2 měsíce a prasata už měla skoro 250 kg...takže i 1,5euro by pro mě bylo super...

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 10:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.217.206

to byla reakce na toto:

1,8 eur/kg za živé prase je výborná cena. V Čechách je teď výkupní cena na jatky za prase nějakých 30 Kč/kg + DPH. S DPH je to 34,50 Kč/kg. Při kurzu 27,60 Kč za euro to vychází 1,25 eur/kg. Máte tam velmi dobré ceny.

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 12:17
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.49.182

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
to byla reakce na toto:

1,8 eur/kg za živé prase je výborná cena. V Čechách je teď výkupní cena na jatky za prase nějakých 30 Kč/kg + DPH. S DPH je to 34,50 Kč/kg. Při kurzu 27,60 Kč za euro to vychází 1,25 eur/kg. Máte tam velmi dobré ceny.

Za to by som to nerobil je pravda ze mate celkovo lacnejsie jedlo a zrejme aj zrno ale az taky rozdiel to neni ja som minuly rok daval za 1.80 eu ostatny davali drahsie a teraz som dal ja za 2 eu a ostatny lacnejsie ale predalo sa je rozdiel napriklad 150 kg za 2 eu a 250 kg za 1,60 ludia chcu zabijacku ale chcu aj usetrit plus vacsinou na bitunku odvazia zivu vahu pak zastrelia a to maju nonstop zradlo nasypane takze je tam aj 8 kg navyse ja den pred zabijanim nedam uz len vodu a vazim az po vykrveni ale krv dam ak nekdo chce ale ju uz nevazim niekedy aj 4 - 5 litrov takze nech si kazdy spocita a vijde vam to co sa oplati :-P

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 12:19
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.49.182

a este som zabudol vacsinou pytaju odomna svine 130 do 160 vacsie uz nehccu

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 16:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.92

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
a este som zabudol vacsinou pytaju odomna svine 130 do 160 vacsie uz nehccu

na predaj su najlepsie od 130 a aj do 180.Sam sebe vychovam do kolko sa mi podari do zaciatku decembra takze ak ho dam na 240 tak babijem aj 240 kilove.nevadi mi viac masti a kvalita masa sa nemeni.

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 16:24
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.49.182

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
na predaj su najlepsie od 130 a aj do 180.Sam sebe vychovam do kolko sa mi podari do zaciatku decembra takze ak ho dam na 240 tak babijem aj 240 kilove.nevadi mi viac masti a kvalita masa sa nemeni.

Ja som vzdy kupoval v polovici marca a zabijal zaciatok decembra vahy boli rozne mal som aj 220 aj 130 vravim pocas vsetkych rokov ale priemer je ten 160 v pohode chovam len srotom a pomyjami do 30 kg a 60 kg davam cocku A1 VU pak len cisto srot a pomyje ako mam tento rok bol viac menej psenicny

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 16:38
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.106.99

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
a este som zabudol vacsinou pytaju odomna svine 130 do 160 vacsie uz nehccu

U nás,Východní Čechy,Pardubicko,na jatkách prase nad 160kg dát zadarmo,na druhou stranu požadavek lidu až 260kg,tak si to (přeberte).Pro sebe dělám pastevecká do 100kg a zabíjím klidně každý třetí měsíc,teď jsem měl velké anglické bílé (výměnou za kance),to bylo kapánek větší.

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 17:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.49.182

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
U nás,Východní Čechy,Pardubicko,na jatkách prase nad 160kg dát zadarmo,na druhou stranu požadavek lidu až 260kg,tak si to (přeberte).Pro sebe dělám pastevecká do 100kg a zabíjím klidně každý třetí měsíc,teď jsem měl velké anglické bílé (výměnou za kance),to bylo kapánek větší.

Tak za tu smiesnu cenu by som aj ja chcel co najvacsie ked uz s amam nekde trepat :-P

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 17:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.96.10

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
1,8 eur/kg za živé prase je výborná cena. V Čechách je teď výkupní cena na jatky za prase nějakých 30 Kč/kg + DPH. S DPH je to 34,50 Kč/kg. Při kurzu 27,60 Kč za euro to vychází 1,25 eur/kg. Máte tam velmi dobré ceny.

Dobrý den, jestli je u vás výkup jatek za 30 +DPH , tak to máte skvělé. U nás na Moravě nakup činil v prosinci cca 40+- +DPH, pokud by byla cena 30 kč za kilo, tak doma s výkrmem končím....možná proto , je u vás v Čechách i levnější krmivo(ječmen, pšenice), u nás ceny cca 400-450 kč za metrák

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 18:42
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.168.43

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý den, jestli je u vás výkup jatek za 30 +DPH , tak to máte skvělé. U nás na Moravě nakup činil v prosinci cca 40+- +DPH, pokud by byla cena 30 kč za kilo, tak doma s výkrmem končím....možná proto , je u vás v Čechách i levnější krmivo(ječmen, pšenice), u nás ceny cca 400-450 kč za metrák

Já prasata nedělám. Tu cenu jsem bral ze Zemědělce. Těch 30 Kč + DPH je v živém. V mase uvádí necelých 39 Kč + DPH. Nemyslíte těch 40 Kč také v mase. Nebo se tolik liší uvádí ceny ze Zemědělce a skutečnosti?

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 20:13
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.56.190

30kč za kg žívý vahy bylo možná tak před 15 lety tak nevim co tady píšeš za sračky

Neregistrovaný uživatel

22.12.2014 22:51
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.115.193

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by se vyplatilo vykrmit cca deset prasat ,dejme tomu kdybych selata sehnal cca 1200-1500kus všechny naturálie bych musel kupovat mohu mít ječmen a pšenici za 300-q plus nějaký to pečivo a brambory by se taky sehnalo a ještě mužu mít kravsky mléko gratis.Kdyby se jeden čuník prodal zhruba za cca 5000kč 130kg a nesměla by se počítat práce tak by to nějakou tu kačku hodilo co myslíte? je to realný ?

Dobrý večer ,v dnešní době je výkrm prasat prodělečný,je to spočítáno i ve vysoké zem.škole Praha .Ztráta na jednom praseti o váze 120 kg 350 až 500 korun,přitom mzdový náklad ve velkovýkrmech na jedno prase činní 60 až 90 korun za celý výkrm to by měla být vaše teoretická odměna.Počty jsou jednoduché.Pořízení 25kg sele x 65 korun +2,5 ž 3g směsi x850,- odčervení 100,- plus brakace 2 až 5% sláma,voda, práce ,pohonný hmoty elektřina atd. a na závěr mizerná cena 35 až 38 ,- za kg živé váhy prasete kolem 120kg hovoří od prasat co nejdál. Nejekonomičtější je výkrm prasete do 110kg. pak stoupá enormně spotřeba krmení na kg přírůstku a klesá cena za kg živý váhy.Je to pouze na vás .

Neregistrovaný uživatel

4.1.2015 15:09
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.5.184

ja som dal za 22kg odstavca 86eur od sukromneho chovatela...za 7 mesiacov chovu u mna malo pri zabijacke rovnych 230kg

5.1.2015 21:33
samod

XXX.XXX.101.3

Dobrý deň mohli by ste mi prosím poradiť ? Vy skúsenejší chovatelia to určite budete vedieť... Potreboval by som zistiť v ako veľkých chlievoch je lepšie chovať pašíkov...myslím či či je lepšie keď sú viaceré spolu (4-5) alebo radšej dva menšie chlievy a napr.v jednom 2 a v druhom chlieve 3 lebo idem teraz búrať a stavať nové a neviem čo je lepšie lebo už som počul že keď ich je viac spolu lepšie žerú a zasa niekedy sa odháňajú od žrádla a neviem či to nie je aj pre to lebo majú malé krmítka (hranty) neviem.. budem vďačný za každú radu...ďakujem velmi pekne

9.1.2015 08:50
karpos

XXX.XXX.71.237

samod napsal(a):
Dobrý deň mohli by ste mi prosím poradiť ? Vy skúsenejší chovatelia to určite budete vedieť... Potreboval by som zistiť v ako veľkých chlievoch je lepšie chovať pašíkov...myslím či či je lepšie keď sú viaceré spolu (4-5) alebo radšej dva menšie chlievy a napr.v jednom 2 a v druhom chlieve 3 lebo idem teraz búrať a stavať nové a neviem čo je lepšie lebo už som počul že keď ich je viac spolu lepšie žerú a zasa niekedy sa odháňajú od žrádla a neviem či to nie je aj pre to lebo majú malé krmítka (hranty) neviem.. budem vďačný za každú radu...ďakujem velmi pekne

Ja by som postavil radsej 2 male ako 1 velky.Mate moznost chovat svine dvoch velovych kategorii.# na vianoce od marca a 2 na velku noc od juna.Alebo mozte chovat vsetkych 5 na vianoce.Neviem ci to tak robievate ale v kazdom pripade si vytvorite tu moznost.Ale ked spravite 1 velky tak sa o nu pripravite.

9.1.2015 10:05
ss2men

XXX.XXX.234.14

Zdravím.

Môj výpočet chovu prasiat:
2 x veprík, 2 x svinka zakúpené 8.10.2014 v celkovej obstaravacej sume 500 Euro, priemerná hmotnosť cca 50kg, kúpoval som ich väčšie aby stihli dorásť do jatočnej veľkosti ešte pred Veľkou Nocou.

Krmim len jadrovým krmivom v samokrmítku, v zložení jačmeň, pšenica, kukurica, sója a repka. Občas dostanú aj pomyje ale to len na spestrenie stravy.

Po troch mesiacoch t.j. 8.1.2015 majú podľa merania (nie váženia) celkovú hmotnosť cca 450 kg.
Aktuálne zožerú 3 kg šrotu / ks / deň, s denným prírastkom cca 0, 8 kg na deň.
Ak bude výkrm pokračovať ešte dalšie dva mesiace s týmto prírastkom celková výsledná hmotnosť bude 8.3.2015 okolo 640 kg.

náklady do 8.1.2015
prasiatka 500 euro
krmivo: 271 euro

predpoklad spotreby krmiva do 8.3.2015
krmivo 180 euro

Náklady spolu: 951 euro
Prijmi spolu : 640 * 2 = 1280
rozdiel: 329 euro (hrubý zisk), v ktorom ale nieje zahrnutá cena práce, prípadne voda v napájačke a náklady na chémiu lebo to sa mi nechce počítať ale rátam okolo 20 euro.

Ekonomika chovu prasiat je len o tom za koľko viete nakúpiť jadrovinu a za koľko ju predať zabalenú v koži.. Podľa cien na bazoši v mojom okolí budem určovať predajnú cenu pred Veľkou Nocou aj ja. Je možné že sa vyšplhá aj na 2, 20 Euro / kg.
S pozdravom Vlastimil.

9.1.2015 14:23
samod

XXX.XXX.101.3

Karpos... ďakujem pomohli ste mi veľmi zajtra začínam zo stavbou 2 malých a chcem chovať prasce od marca a zabíjať by som začal od novembra-decembra...ešte raz ďakujem

PIPASIS

8.2.2015 07:20
PIPASIS

XXX.XXX.211.76

Napodzim 2014 jsem kupoval 15 metráků za 260 Kč (tritikale).

Přidejte reakci

Přidat smajlík