Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Terarijní zvířata »

Korálovka honduraská

Prosím o radu, jak poznam, že samička se připravuje na snušku? Četl jsem, že nepřijímá potravu, ale ta moje baští pořád.Dále mám problem se samečkem, nechce přijímat potravu, když mu hodím živou myš tak po ní jde ale vždy vystartuje po ní jako by do prázdna, a když mu dám mrtvou tak té se ani nevšimne, děkuji za odpovědi a rady.
Nikdo neporadi?
Samice většinou opravdu v druhé půlce březosti nepřijímají potravu.Nemusí to být ale vždy, už jsem zažil, že si samice vzala menší myš deset dní před snůškou.V mém chovu se samice dva dny před snůškou svlékají.Vajíčka jdou i nahmatat bříškem palce a pár dní před snůškou jsou na těle i vizuálně patrná.Samci můžou vynechávat potravu v období páření a nebo si říká o zimování.Je divné, že máte březí samici v lednu, hondurenzisky nevyžadují tvrdé zimování ale jenom se jim vypíná na pár týdnů světlo.Páří se až na jaře.Rozhodně bych nenechával samce se samicí v době snůšky, rádi si na vejcích pochutnají.
Opravuji svlek před snůškou dva týdny.
Není za co.Ještě jsem zapomněl, samice je už den před snůškou nervozní.Prolézá terárko, přerývá substát, potom už zalézá do kladiště.Občas ještě před snůškou pustí v terárku neoplozené vejce.
Neoplozene? A to prosím poznámky jak smajlík? Jsem vážně začátečník... Dekuji.
Může být menší, žluté a nebo vypadá normálně, ale nevyvíjí se.Pokryje se plísní a propadne se.

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
AnimalShop
Nabízíme široký sortiment chovatelských potřeb pro psy, kočky, hlodavce a také pro akvaristiku, teraristiku.Doprava 56Kč
Sépiové kosti 1kg od 99 Kč  !!!
Sépiové kosti 1kg od 129 Kč, posíláme ČR i SR, sépiové ZLOMKY již od 99Kč/kg !!! www.abcpet.cz
raj-akvaristiky.cz
Internetová prodejna akvaristiky, teraristiky a chovatelských potřeb.
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.