Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Terarijní zvířata »

Chameleon jemenský - "kucka"

Dobrý den,

Rád bych vás poprosil o radu. Dostal jsem k vánocům chameleona(samičku) jsou jí přibližně 4 měsíce. V neděli jsme úspěšně svlékli starou kůži a od té doby nám začala míň jíst, předtím snědla cca 15 cvrčků denně a nyní 5 za den, ale co mě nejvíc trápí je, že začala občas tak zvláštně kuckat a sípat. Jinak mi přijde v dobré kondici, leze má dobrý úchop. Máme jí ve skleněném taráriu 60x40x30, dvě žárovky jedná je UVB Reptile 100 25w a druhá je obyčejná 25w. Teplota uprostřed je 29°C. Vitamíny dáváme multivitamín od exa terra a Nutriční mix republika celci plus.

Předem všem děkuji za odpovědi.
Jiřisnake
Autor
Blbe vitaminy, zdroj vápniku, blbe osvetlenie.
Díky za odpověď.. rovnou se zeptám, čím bych měl nahradit stávající vitamíny a osvětlení?
No osvětlení... dá se, ale chce to ještě něco na dosvícení - plnospektrální zářivku. Kolik má pod zdrojem? Jestli jen těch 29, tak je to málo.
Vitamíny já dávám jednou týdně, jinak čistý vápník. Používám mletý vápenec.
A co větrání? Jaké a jak velké? To sípání by s tím mohlo mít spojitost. Nemá takovou bílou krustičku kolem nosních dírek?
Jo ještě jsem zapomněla poznamenat, že pokud máte jako uvb tu úsporku, tak je potřeba, aby se to zvíře k ní mohlo dostat cca na 15cm od něj, aby to mělo nějaký smysl.
Takhle vypadá terárko, dneska už nejedlá vůbec. Jinak u nosních dírek má takovou bílou krustičku.
Nick original
Autor
Terárium je pro chameleona bohužel naprosto nevhodné.
Větrání tam v podstatě není (ten proužek nestačí ani náhodou). Měl byste pořídit o kousek větší terárium s větráním pod dvířky a alespoň 2/3 stropu, pořádně vyvětvit a UVB musí být u výhřevu, nebo použít slabší výbojku. Tím exošmejdským kolečkem vlhkost také nezměříte, takže zapracovat i na technice.
Jako vitamíny použijte ověřnou kombinaci Roboran + Plastin a podávejte max 2 x (spíše 1 x) týdně. Zbytek krmení obalujte v čistém Ca. A hlavně moc nerosit!
Jak píše kolega nade mnou, je to terko špatně.
Začnu tou krustičkou. To, že sípe a má jí, jsou jasné respirační potíže ze špatného větrání a přílišné vlhkosti.
Než seženete lepší tera, doporučuji jedno sklo vyndat a dát místo něj pletivo. Pokud už to nemá moc rozsáhlé, mělo by se to za čas spravit.
Za další to uv je potřeba dát k té výhřevné žárovce.
Vitamíny a vápník jsem již psala v minulém příspěvku.
Lépe udělat větvení, takhle toho tam má žalostně málo.
Rosit tak 2-3x (to je max) týdně. Rosím vždy jen tak lehce na listy kytek, aby se mohli napít. Jednoduchá poučka - narosit tak, aby do hodiny bylo terarium zase suché.
A hlavně dokud ty respirační potíže nepřejdou, tak bych to omezila opravdu na úplné minimum.

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Podestýlka ANIMAL BEDDING 13 L pro hlodavce
PŘÍMO Z VÝROBY ,AKČNÍ CENY !!! OPAKOVANĚ SAJE, STELTE EKONOMICKY, ULTRAABSORPCE PACHŮ !!! AKCE 52,90 Kč za 13L balení
Sépiové kosti 1kg od 99 Kč  !!!
Sépiové kosti 1kg od 129 Kč, posíláme ČR i SR, sépiové ZLOMKY již od 99Kč/kg !!! www.abcpet.cz
AnimalShop
Nabízíme široký sortiment chovatelských potřeb pro psy, kočky, hlodavce a také pro akvaristiku, teraristiku.Doprava 56Kč
ANIMAL FRUIT 100% ovocné pyré ptáci hlodavci
Balení 120g kapsičky a 2L, tropické a naše ovoce i zelenina pro ptáky,hlodavce,plazy.Lze smíchat s ptačími granulemi .