Dobrý den,
toto rozhodně nelze doporučit. Ke gekončíkovi jedině druhého gekončíka, a to jen pokud jde o samici (pak přidáme další samici). Popř. můžete vytvořit skupinu, kde bude jeden samec a více samic. Samozřejmě s ohledem na velikost terária. Míchat druhy v teráriích je u začátečníků cesta k rychlému úhynu minimálně jednoho z těch druhů. Želva zelenavá potřebuje zcela jiné podmínky k chovu než gekončík a soužití těchto dvou není reálné ani z žádného jiného pohledu.
Doporučuji pouvažovat nad čtením literatury a studiu života plazů. Sežeňte si nějakou pěknou knihu o plazech, stejně jako doporučuji si nejdříve opravdu dobře nastudovat zvíře, které již chováte. Existují příručky i weby, kde se o gekončících dovíte mnoho. Až si načtete, tak už vám takováto otázka také bude připadat zbytečná a uznáte, že to není dobrý nápad.
Přeji vám mnoho radosti s teraristikou a také zdravá a spokojená zvířata.
Eva
Prof.Peta
napsal(a):
A když už jsme u toho tak jaké vybavení potřebuje želvička zelenavá? jak velké teráriu a doklady a tak?
Jestli nemáte možnost venkovního chovu + zimování, tak na želvu (pokud opravdu máte rád zvířata) zapomeňte....
Studovat můžete např. zde
http://www.zelvy.wbs.cz/Jak-zacitumisteni-a-chov.html
http://www.zelvy.wbs.cz/Jak-a-cim-krmit.html
http://www.zelvy.wbs.cz/Zakladni-potrava.html.
Souhlasím s lupus4. Želvy tohoto druhu (ale i jiné rodu Testudo) držet celoročně doma v teráriu není dobře. Lze to, ale není to vůči tomu zvířeti ani fér. Obzvlášť, když je znát jak krásně prospívají při chovu výhradně venku ve výběhu a v zimě zazimované. Je moc dobře, že budete studovat. To je základ a pak, až budete mít načteno, třeba pak už najdete cestu a druhy, které jsou pro vás ty pravé. :-)